DarkLegenD

Favori ├ťye
Kat─▒l─▒m
24 A─čustos 2014
Reaksiyon puan─▒
14,356
Puan─▒
1,060
Ya┼č
21
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
En ├╝z├╝c├╝s├╝ de, o kadar teknoloji ┼č├Âyle geli┼čti b├Âyle uzay ├ža─č─▒nday─▒z ┼č├Âyle Mars'ta su bulundu b├Âyle yok n├╝kleer teknoloji vb.vb. o kadar ilerledik zannedip de b├Âylesine bir vir├╝sle bile do─čru d├╝zg├╝n ba┼č edilememi┼č olmas─▒n─▒n ya┼čatt─▒─č─▒ hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒... Hepimiz iyi k├Ât├╝ baya bir kand─▒r─▒lm─▒┼č─▒z i┼čin ├Âz├╝ ya da beklentiyi fazla b├╝y├╝tm├╝┼č├╝z. ─░nsanlar 3000'leri g├Âremez, d├╝nyadaki ├Âm├╝rleri uzun de─čil derlerdi de inanmazd─▒m. Art─▒k emin oldum. Covid-19, tehlike oran─▒ %2-5'lerde olan, "├žok daha tehlikeli di─čer vir├╝slere g├Âre" daha az zararl─▒ bir vir├╝s olmas─▒na ra─čmen d├╝nyay─▒ mahvettiyse, g├╝n├╝n birinde veba ve ondan bile daha tehlikeli bir hastal─▒k yay─▒ld─▒─č─▒nda imkan─▒ yok d├╝nyan─▒n %90'─▒ndan fazlas─▒ hayatta kalamaz. Geri kalanlar da o distopik filmlerdeki gibi hayat s├╝r├╝p son insan nesillerini olu┼čtururlar. K─▒yamet bekledi─čimizden daha yak─▒n, ama d├╝nyan─▒n de─čil Homo sapiensin k─▒yameti.
─░lk c├╝mlelerde hesab─▒n ele ge├žirildi sand─▒m, sonra d├╝zeltmi┼č fakat tekrar hacklenmi┼čsin. T├╝m sorular─▒na ve kafa kar─▒┼č─▒kl─▒klar─▒na y├╝ksek ilmi bilgimle cevap verece─čim. Ama ├Ânce Denizlispor ma├ž─▒n─▒ izleyece─čim...

• ├ťz├╝c├╝
Reactions: Tolstoyevski

The_Erinch

Favori ├ťye
Kat─▒l─▒m
24 Kas─▒m 2019
Reaksiyon puan─▒
13,273
Puan─▒
700
Eq_ewAmXUAMAMbI.jpg

Eq7fAvgXMAEtSzB.jpg

@bazinga @DarkLegenD @Yi─čitt @├ľzg├╝r @Sherlock @Dosi @Tolstoyevski @emreemreu

DarkLegenD

Favori ├ťye
Kat─▒l─▒m
24 A─čustos 2014
Reaksiyon puan─▒
14,356
Puan─▒
1,060
Ya┼č
21
Web Sitesi
O de─čilde ne dikkatimi ├žekti.
─░sraile g├Ârd├╝n m├╝ 2 haftaya kalmaz t├╝m ├╝lkeyi bitirecekler galiba.

Sinovac ─▒ galiba ├çinden sonra Endonezya ve Biz kullanacaz;├Âyle okudum ben.
Benim de ─░srail'in n├╝fusu dikkatimi ├žekti. Yeni ├Â─črendim. ─░yi bir say─▒.

bazinga

Admin
Kat─▒l─▒m
1 ┼×ubat 2007
Reaksiyon puan─▒
41,367
Puan─▒
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
A┼č─▒lanma tablosu yak─▒n zamanda en ├Ânemli tablomuz olacak. ─░srail'de inan─▒lmaz bir ba┼čar─▒ var, oradaki vaka e─čilimi bize yak─▒n gelece─čimiz hakk─▒nda ├Ânemli veri sunacak... ─░n┼čallah en k─▒sa s├╝rede d├╝nyan─▒n ├žo─ču ├╝lkesinde benzer ba┼čar─▒ g├Âr├╝l├╝r...

• Be─čendim
Reactions: The_Erinch

Yi─čitt

Emekli
Kat─▒l─▒m
9 Aral─▒k 2013
Reaksiyon puan─▒
46,161
Puan─▒
1,061
SON DAK─░KA: BREZ─░LYA'NIN ''S─░NOVAC'' A┼×I SONU├çLARI A├çIKLANDI!

"CoronaVac a┼č─▒s─▒, hastal─▒─č─▒ hafif ge├žirme potansiyeline sahip g├Ân├╝ll├╝leri, %78.6 Orta ve A─č─▒r derecede ge├žirme potansiyeline sahip g├Ân├╝ll├╝lerde %98.31 oran─▒nda koruma sa─člad─▒. A┼č─▒ grubunda olanlarda ciddi bir komplikasyon saptanmad─▒."

Tolstoyevski

Moderat├Âr
Konu Sahibi
Kat─▒l─▒m
14 Temmuz 2014
Reaksiyon puan─▒
24,013
Puan─▒
861
Ya┼č
24
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
  • G├╝ld├╝rd├╝n
Reactions: Dosi

DarkLegenD

Favori ├ťye
Kat─▒l─▒m
24 A─čustos 2014
Reaksiyon puan─▒
14,356
Puan─▒
1,060
Ya┼č
21
Web Sitesi
Hem ─░svi├žre'de ya┼čay─▒p hem de Kral/Krali├že taraf─▒ndan y├Ânetilmek mi... ­čą║ Yol boyunca tacize u─črama pahas─▒na da olsa otostop ├žeke ├žeke gelmek istiyorum oraya. ­čą║

Temsili ve gelene─či devam ettirmek ama├žl─▒ da olsa 21.y├╝zy─▒lda halen krall─▒k, krali├želik gibi kurumlar─▒n olmas─▒ ilgin├ž geliyor ─░ngiltere, ─░sve├ž gibi ├╝lkelerde. Ger├ži s├Âzde olmasa da... neyse neyse devam─▒ politikaya girer. :A
Ben bundan daha karizmatik bir y├Ânetim ┼čekli g├Ârmedim. Atat├╝rk'├╝n 30 Ekim 1923'te "Padi┼čah"l─▒─č─▒n─▒ ilan etmesi... Of, offf.

Cumhuriyet + Kral/Krali├že kombosuyla y├Ânetilen ├╝lkelerin bir├žo─ču refah ├╝lkeler benim bildi─čim kadar─▒yla. ├ľrne─čin, ─░ngiltere... @Sherlock ile beraber buraya sebepsiz yere ta┼č─▒nmad─▒k zaten...

• G├╝ld├╝rd├╝n
Reactions: Dosi

Dosi

Moderat├Âr
Kat─▒l─▒m
10 Mart 2015
Reaksiyon puan─▒
61,366
Puan─▒
1,060
Hem ─░svi├žre'de ya┼čay─▒p hem de Kral/Krali├že taraf─▒ndan y├Ânetilmek mi... ­čą║ Yol boyunca tacize u─črama pahas─▒na da olsa otostop ├žeke ├žeke gelmek istiyorum oraya. ­čą║

Ben bundan daha karizmatik bir y├Ânetim ┼čekli g├Ârmedim. Atat├╝rk'├╝n 30 Ekim 1923'te "Padi┼čah"l─▒─č─▒n─▒ ilan etmesi... Of, offf.

Cumhuriyet + Kral/Krali├že kombosuyla y├Ânetilen ├╝lkelerin bir├žo─ču refah ├╝lkeler benim bildi─čim kadar─▒yla. ├ľrne─čin, ─░ngiltere... @Sherlock ile beraber buraya sebepsiz yere ta┼č─▒nmad─▒k zaten...
─░svi├žre de─čil ─░sve├ž :A
Pek y├Ânettikleri s├Âylenemez. Sadece ├╝lkeyi temsil ediyorlar :A

• Harika
Reactions: DarkLegenD
Kat─▒l─▒m
5 Ocak 2013
Reaksiyon puan─▒
56,506
Puan─▒
1,061
Amerika a┼č─▒da k─▒sa s├╝rede iyi bir say─▒ya ula┼čm─▒┼č. ─░srail de ayn─▒ ┼čekilde, Almanya'y─▒ daha y├╝ksek beklerdim ama orada a┼č─▒ kar┼č─▒tl─▒─č─▒ ├žok san─▒r─▒m vir├╝se inanmayanlar oldu─ču i├žin.

Yi─čitt

Emekli
Kat─▒l─▒m
9 Aral─▒k 2013
Reaksiyon puan─▒
46,161
Puan─▒
1,061
Amerika a┼č─▒da k─▒sa s├╝rede iyi bir say─▒ya ula┼čm─▒┼č. ─░srail de ayn─▒ ┼čekilde, Almanya'y─▒ daha y├╝ksek beklerdim ama orada a┼č─▒ kar┼č─▒tl─▒─č─▒ ├žok san─▒r─▒m vir├╝se inanmayanlar oldu─ču i├žin.
Amerika 2020 bitmeden 20 milyonu hedefliyordu, hedeflerinin ├žok alt─▒nda kald─▒ asl─▒nda. ┼×u an en iyi uygulayan ├╝lke ─░srail, toplumun %25'inin a┼č─▒lamas─▒ tamamland─▒ bile. Tabi 9 milyon n├╝fusu var, onlar─▒n i┼či o konuda daha kolay. Fransa 20 g├╝n ├Ânceden ba┼člamas─▒na ra─čmen 320 bin a┼č─▒lama yapm─▒┼č, epey tepki al─▒yordu bu konuda. Birle┼čik Krall─▒k da a┼č─▒lamada iyi ilerliyor, onlar g├╝nl├╝k 50 bin civar─▒ vaka da a├ž─▒kl─▒yor. Hem a┼č─▒lama hem vakalarla 1-2 aya toplum ba─č─▒┼č─▒kl─▒─č─▒ kazanacaklar gibi. (Hatta baz─▒ bilim adamlar─▒na g├Âre ─░ngiltere ba─č─▒┼č─▒kl─▒─č─▒ birka├ž haftaya kazanmas─▒ muhtemel olabilir deniyor)

kerem

Favori ├ťye
Kat─▒l─▒m
30 Ekim 2017
Reaksiyon puan─▒
17,064
Puan─▒
1,060
26 Aral─▒k'a kadar s├╝recekti s├Âzde, 15 ┼×ubat'a kadar uzat─▒ld─▒ ┼čimdi de. :( Paskalya bayram─▒na kadar b├Âyle s├╝recek san─▒r─▒m. Hem sosyal anlamda hemde psikolojikmen 4-5 ay─▒ bulan bu karantinan─▒n ilerki zamanlarda ya┼čatacak farkl─▒ diyagnostikleri ┼čimdiden g├Âz├╝m├╝n ├Ân├╝ne getirebiliyorum. ─░nan─▒lmaz derecede a┼č─▒ kar┼č─▒tl─▒─č─▒ daha do─črusu a┼č─▒ya olan g├╝veni yitirtenler sa─čolsun.