Gain Şahsiyet - Dizi Yorumları

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
aynen son cümleye katılıyorum birlikte cinayetleri olabilirdi son bölüm çok hızlı geçti:( neyse bu flood da sana ve çiğdeme gelsin TWEETE TIKLAYIP TWİTTERDA KALANINA BAKABİLİRSİN GİRESUN CADOLOZU :A hogatha geçen sene gece 2lere ka kösem izlediği metin oğlanı tanımayıp kim bu kıllı hanzo demiş rte yi geçecek parlaklar konusundaki bu fikir dönüşleriyle:A @mrt-06 @S.G.A.T. @MasacRE-

Aaa kime demişim bee anlamadım :A :A :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Metin oglan sizi diziye cagiriyor izlemezseniz @destere örtüyü ceker @Yiğitt le @serhatt atilir:AEkli dosyayı görüntüle 58876

Hahaha Aaa yine bulmuşsun bir kıllı hanzo :A :A :A
Aaa gördüm ayoll :F Oanı hafızamda hiç hatırlamıyorum ama öyle dediysem tanımamışımdır fotonunda pek alakası yok Murat ile :A :A :A
dztqpqhw4aiewbg-jpeg.58876

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,836
Puanı
1,060
aynen son cümleye katılıyorum birlikte cinayetleri olabilirdi son bölüm çok hızlı geçti:( neyse bu flood da sana ve çiğdeme gelsin TWEETE TIKLAYIP TWİTTERDA KALANINA BAKABİLİRSİN GİRESUN CADOLOZU :A hogatha geçen sene gece 2lere ka kösem izlediği metin oğlanı tanımayıp kim bu kıllı hanzo demiş rte yi geçecek parlaklar konusundaki bu fikir dönüşleriyle:A @mrt-06 @S.G.A.T. @MasacRE-

Metin hadi bi nebze gideri var ama,şu kıl kuyuğu gözüm görmesin

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Gitmeden diziyi bitireyim dedim. İyi ettim afferim bana:X

Ben final bölümünden pek etkilenmedim. Fİ'nin finalleri daha iyiydi.
Nevra'nın kurbanlık koyun gibi sessizce gitmesi ve "öpüşme" kelimesini duyup tepki vermemesi ve adamın elini tutup gitmesi:T: Hele dönüşte bi üff çekiyor bi poffluyor... Bu ne yaaa dedim izlerken.

Reyhan için üzüldüm ama Nevra'ya üzülemedim malasef... O yuzden hiç etkileyiici değildi.

Dizinin senaryosu yavaş aktiği için pek sarmadı. Oyunculuklarda Agah Bey karakteriyle Haluk Bilginer döktürmüş...

Dizinin müzikleri zaten şuan sektördeki dizilerin müziklerinden katkat iyi ve apayrı kategoride... Jenerik müziği ve jeneriği efsanelerim arasında artık...

Yönetmen ve çekimler harikaydı. Özellikle
Araba patlama sahnesi

Genel hatlarıyla seyirlik bir dizi ama senaryo acısından beni pek açtiğini söyleyemem. Bu kategoride (senaryo sonu benzerliği/bağlama) Fi 3 adım önde:X

7/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Gitmeden diziyi bitireyim dedim. İyi ettim afferim bana:X

Ben final bölümünden pek etkilenmedim. Fİ'nin finalleri daha iyiydi.
Nevra'nın kurbanlık koyun gibi sessizce gitmesi ve "öpüşme" kelimesini duyup tepki vermemesi ve adamın elini tutup gitmesi:T: Hele dönüşte bi üff çekiyor bi poffluyor... Bu ne yaaa dedim izlerken.

Reyhan için üzüldüm ama Nevra'ya üzülemedim malasef... O yuzden hiç etkileyiici değildi.

Dizinin senaryosu yavaş aktiği için pek sarmadı. Oyunculuklarda Agah Bey karakteriyle Haluk Bilginer döktürmüş...

Dizinin müzikleri zaten şuan sektördeki dizilerin müziklerinden katkat iyi ve apayrı kategoride... Jenerik müziği ve jeneriği efsanelerim arasında artık...

Yönetmen ve çekimler harikaydı. Özellikle
Araba patlama sahnesi

Genel hatlarıyla seyirlik bir dizi ama senaryo acısından beni pek açtiğini söyleyemem. Bu kategoride (senaryo sonu benzerliği/bağlama) Fi 3 adım önde:X

7/10
İlk 3 bölüme bakmıştım sizin için ama sonra koptuk şimdi oturup kendi başına izlemişsin :A :A .A

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1 - 7. Bölüm Yorumları:

Yıllık iznimde ilk iş 'Şahsiyet'i tamamlamak oluyor, ilk yedi bölümü tamamladım. Görüntüler muhteşem, Onur Saylak muhteşem bir yönetmenlik çıkarmış. İlk üç bölüm çok ağır ilerledi, inşallah böyle ilerlemiyordur diyordum ki 4. bölümle beraber çok iyi bir şekilde açıldı. Bundan sonraki bölümlerin temposu da yüksektir umarım. :X

Parçalar birleşiyor git gide, nasıl bağlanacak sonu merak ediyorum tabi. Haluk Bilginer usta süper iş çıkarıyor, onun dışında bu rolü canlandıracak birisi düşünemiyorum bile. Hikayenin ''Kambura'' kısımları ilgimi çekiyor, farklı bir havası olan köy. Nevra'nın annesi (Müjde Ar) de çok itici, aslında Nevra da itici dizide...

Kısa sürede tamamlayacağım, dizinin jeneriği de çok güzel bu arada. Koyalım buraya da. :bhr:

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
12. Bölüm (FİNAL)

Diziyi tamamlamışken bir yorum bırakmak istedim. En baştan genel yorum yaparsam; öncelikle dizinin görüntüleri muhteşemdi. Onur Saylak muhteşem bir yönetmenlik çıkarmış. Ayrı bir hava, ayrı bir atmosfer oluşturmuş. Dizinin jeneriği ve müzikleri çok güzeldi. Haluk Bilginer tek başına diziyi sırtlamış, saatlerce izlesem doymam sanırım buradaki karakterine. Cansu Dere'den karakter gereği fazla da kendisini gösteremedi bence, Şebnem Bozoklu yerine daha farklı bir isim olabilirmiş. 'Firuz' karakteri çok iyiydi, Hümeyra'yı izlemeyi de çok seviyorum. Deva ve Süveyda sahnelerini beğenemedim, bana gereksiz geldi. Genel olarak kadroyu da sevdim, oyunculukları sevdim.

Senaryoya gelirsek Hakan Günday çok güzel bir yere değinmiş, bu hikayedeki gibi duymadığımız, görmediğimiz, üstü kapatılan ne kadar çok böyle olay vardır kim bilir... Senaryo genel itibariyle ağır işliyor, özellikle ilk üç bölüm aşırı yavaş kaldı. Dördüncü bölümden sonra dizi açılsa da süresi, yaşanan olaylara göre uzun geldi bana. Sürükleyiciliği yoktu, bana göre dizi adına büyük eksiklikti. Final bölümü çok güzeldi ama sanki aceleye gelmiş gibi geldi? Yani biraz daha doldurulup ilerleyebilirmiş, 12 yerine 15'te bitip daha zemin hazırlanarak tamamlanabilirmiş.

Agah Beyoğlu karakteri unutulmaz bir karakter olmuş. Dizinin başındaki ''Şahsiyeti Hatırla'' sesi de çok hoşuma gidiyordu, o kısmı ayrı özleyeceğim sanırım.

Kambura ne kadar itici bir köydü, halkı da bir o kadar iticiydi. Çok soğuk, karanlık bir yerdi. Aslında Onur Saylak'ın alttan verdiği bir mesaj da bu sanırım.

Genel olarak beğendiğim bir iş oldu fakat beklediğim gibi çıktığını da söyleyemem. Yani fazla yorum gördüm, fazla önerildi, ister istemez dizi benim için izlemeden zirveye çıktı. İzleyince de ister istemez hayal kırıklığına uğruyorsun, fazla da beklentiyi artırmamak lazımmış.

Güzel bir şarkıyla sona erdi, onu da buraya bırakarak yorumumu sonlandırayım:

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,884
Puanı
360
Diziyi birazdan izleyeceğim ilk bölüm olarak. Yarın düşüncelerimi yazarım.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Öncelikle Agah Beyoğlu ve pek tabii Haluk Bilginer. 🤩

Beklediğimden çok daha iyi başladı 2. sezon, Hakan Günday güzel bir hikaye kurgulamış bu sezon için. Gizem unsuru yine hat safhada, bölümler ilerledikçe neyin ne olduğu daha iyi anlaşılacak. Benim en çok korktuğum konu da buydu devam sezonu için, neyse ki korktuğum gibi olmadı. Yapmış olmak için yapmamışlar 2. sezonu.

Karakterler, yönetmenlik, görüntü yönetimi, müzikler… Her şey yerli yerinde duruyor. İlk sezonki havayı yakalamayı başarmışlar. Teknik açıdan yine harika dizi.

Son olarak bu sezon nur topu gibi bir “villain” var dizide. Erdal Özyağcılar, yani Kader... Haluk Bilginer, yani Agah beyciğim ile çatışmasını izlemek keyifli olacak. Şimdiden başladılar zaten karşılıklı döktürmeye. Bekliyoruz yeni bölümleri. :Z

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,884
Puanı
360
Şahsiyeti bir kaç gün önce izlemek istiyordum ama dün izleme fırsatım oldu. İlk açılış bölümü olarak güzel bir bölüm izledik 2.sezon 1.bölümde. Oyuncuların değişimleri bu kadar ardan sonra göze çarpıyor tabi ki ama sırıtmıyor. Haluk bilginer yine enerjisini korumayı başarmış. 2.bölümde ise senaryo yavaş yavaş açıldı ve bizi konunun içine soktular. Diğer bölümleri merakla bekliyorum. Bu dizi benim için her zaman özeldi zaten. Bu kadar aradan sonra 2.sezonu da başarıyla başlatmaları güzel oldu.

• Beğendim
Reactions: Angelica