Gain Şahsiyet - Dizi Yorumları

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
1x1
Doya doya Haluk Bilginer izledim. :D Çok iyi bölümdü. Hakan Günday mükemmel yazmış. Çok çok iyiydi. Yan karakterler de bayağı sağlam.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
Harikaydı. Oyunculuklar, sahne kaliteleri mükemmel. Genellikle Haluk Bilginer izliyoruz. Çok da baskın olmayan karakteri nasıl muazzam oynanır her sahnede gösteriyor.
3. bölümün sonlarındaki asansör sahnesinde Haluk Bilginer oyunculuğu gördüğüm en iyi oyunculuk gösterisi olabilir.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
4. bölümü şimdi izledim, 5 ve 6'yı da yarın izleyeceğim. 4'e puanım 10/10 :')

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1.Bölüm

İlk bölüm gizemli bir giriş yapılmış. Agah'ın motivasyonu ne, kimleri neden öldürmek istiyor belli değil. Bölüm sonunda da epey uzun bir liste gördük, bir yandan onları hedeflerken diğer yandan da karakterler ve geçmişleri hakkında daha çok şey gösterilirse iyi olur ilerideki bölümlerde. İlk bölümde bodoslama girdik diziye çünkü, genelde başta bir tanıtımla falan geçilir ama bu dizide öyle olmadı :D

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
2-3-4-5-6. bölümler

Dizi güzel gidiyor. Adım adım çözülüyor olaylar. Bölüm içinde de farklı zaman dilimlerinden ilerleterek güzel bir kurgu ayarlanmış. Son gelinen noktada olay şöyle görünüyor.

Kambura'daki ev yakma olayıyla ilgili o işe bulaşmış kişileri öldürüyor gibi görünüyor Agah. İlk başta öldürdüğü hakim için rüşvet alan birisi denildi. Muhtemelen o da rüşvet karşılığı olayın üstünü kapattı. Diğer öldürdüğü kişiler de orada bulunan insanlar veya göz yummuş kişiler.

Nevra'nın annesi de işin içindeki insanlardan biri. Nevra'yı da ondan dolayı seçmiş olabilir fakat hatırla dediği şey nedir o belli değil kızın bir şeyden haberi yok, olayı da daha yeni öğreniyor :D

Polis teşkilatı da İçerde'ye döndü. Bir tanesi gazeteci Ateş'e bilgi sızdırıyor diğeri zengin adama çalışıyor falan :D Özellikle zengine çalışan baya sıkıntı yaratacak gibi, olayın arkasında da o adam var herhalde zaten öldürülecekler listesinde de adı vardı.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x4

Şu ana kadarki en iyi bölümdü. Fakat süre fazla uzun. Bazı kısımlar gerçekten çok yavaş akıyor. Yavaş yavaş gizem çözülmeye başlayacak herhalde, tabii yeni gizem ögeleri de geldi işin içine. :)

8/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
7. Bölüm
Sıkmasa da önceki üçlünün altında kalan bir bölümdü. Sekiz ve dokuzun daha iyi olacağınu umuyorum.
Agah Hakim'i boşa öldürmemiş. O yanan evde ne olduysa tüm ilçe birlik olup üstünü örtmüş, bir hukukçu da buna dahil.
Ateş'imi özledim, yoktu bu bölüm yine. :T:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Baktım da bu dizi için hiç yorum yapmamışım. O yüzden finali de izlemişken bir şeyler karalamak istiyorum. Daha ilk bölümden nasıl kaliteli bir yapım olacağını belli etmişti. Biraz ağır akması dışında her şey dört dörtlüktü. Ve neyse ki bu kalite her bölüm artarak devam etti. Ama özellikle final bölümü daha bir anlamlıydı. Çocuk istismarı, gazeteciliğin durumu ve toplumun unuttuklarına dair harika yazılmış, çekilmiş ve oynanmış bir bölümdü.

Belki burada Agah Reyhan'ın sesini duydu ama günümüzde sesi duyulmayan birçok küçük kız var bu durumda olan. Kişisel bir intikam hikayesi olarak izlemeye başlamıştık ama sonradan toplumun karanlık köşelerine ışık tutan bir yapım olarak akıllardan uzun süre çıkmayacağına eminim.

Nevra'nın Agah ile karşılaşması, her şeyi hatırlaması, Cemil'i öldürerek adaleti sağlaması, Nevra'nın Agah'ın görevini devam ettirmesi derin bir oh çektirdi. Ateş'in ölmesine üzüldüm ama o da hikayedeki yeriyle toplumun kanayan yaralarından birine hizmet etti aslında. Bir de sessizlik yemini eden kızın deli çıkması biraz havada kaldı gibi geldi. Firuz'un unutma ve milli maçlı tiradı da yine çok etkileyiciydi. Yine Agah'ın televizyonla olan derdi de bu sahnelerle anlam kazanmış oldu.

Bir de şu Kamburalılar o kadar itici ki. Yani karakter olarak zaten öyleler ama tipleri de o kadar antipatik oluncaiyice tiksiniyor insan. Hele o Vural'a bakamıyorum bile o kadar sevimsiz. Neyse ki sonunda o da geberdi.ss
Sonuç olarak şu ana kadarki en iyi internet dizisi olduğunu söyleyebilirim. Tadında kalması ayrı bir güzel oldu. Onur Saylak ve Hakan Günday umarım kısa zamanda yeni bir dizi daha yapar. Onların yanı sıra başta Haluk Bilginer olmak üzere tüm kadroya ve emeği geçen herkesin eline sağlık.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x12 Final
Olaylar daha yavaş anlatılıp en az bir sezon daha çekilebilecekken aceleyle bitirildiğini düşünüyorum.
Dizi daha ilk bölümden ne kadar kaliteli olduğunu göstermişti ve 12 bölüm boyunca bundan taviz vermeden devam etti.
O güzel Anadolu kasabaları, ilçeleri böyle olaylarla dolu maalesef. Bu dizideki gibi sayısız haber okudum bugüne kadar. Dizide anlatılanların eksiği var fazlası yok. Genel olarak verdiği mesaja vs. söyleyecek bir şey yok, bir şekilde televizyonlarda da yayınlanması lazım hatta. Dizi Cemil'in ölmesiyle sezon finali yapmasını ve gelecek sezon Nevra ve Agah'ın birlikte cinayetlerini izlemeyi isterdim.
RIP Ateş.

Son düzenleme:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Finali efsaneydi. Açık ara en iyi bölümdü, çok etkilendim. Çok iyi bağlamışlar her şeyi. Gerçekten böyle şeylerin olduğunu bilmek çok üzücü. :(

Diziye genel puanım 7-8 arası bir şey olur ama finale puanım 9

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,094
Puanı
1,061
1x12 Final
Olaylar daha yavaş anlatılıp en az bir sezon daha çekilebilecekken aceleyle bitirildiğini düşünüyorum.
Dizi daha ilk bölümden ne kadar kaliteli olduğunu göstermişti ve 12 bölüm boyunca bundan taviz vermeden devam etti.
O güzel Anadolu kasabaları, ilçeleri böyle olaylarla dolu maalesef. Bu dizideki gibi sayısız haber okudum bugüne kadar. Dizide anlatılanların eksiği var fazlası yok. Genel olarak verdiği mesaja vs. söyleyecek bir şey yok, bir şekilde televizyonlarda da yayınlanması lazım hatta. Dizi Cemil'in ölmesiyle sezon finali yapmasını ve gelecek sezon Nevra ve Agah'ın birlikte cinayetlerini izlemeyi isterdim.
RIP Ateş.
aynen son cümleye katılıyorum birlikte cinayetleri olabilirdi son bölüm çok hızlı geçti:( neyse bu flood da sana ve çiğdeme gelsin TWEETE TIKLAYIP TWİTTERDA KALANINA BAKABİLİRSİN GİRESUN CADOLOZU :A hogatha geçen sene gece 2lere ka kösem izlediği metin oğlanı tanımayıp kim bu kıllı hanzo demiş rte yi geçecek parlaklar konusundaki bu fikir dönüşleriyle:A @mrt-06 @S.G.A.T. @MasacRE-
BU kadar da düşmedim heralde,önüme kırmızı güller serse yine yan bakmam :D

Hahaha Aaa yine bulmuşsun bir kıllı hanzo :A :A :A