Star Ömer - Dizi Yorumları

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,293
Puanı
280
İkinci fragmanda yayınlandı. Yani senarist iyi ki evlendirdi. 4 bölümde bir meteor düşmedi Gamze ile Ömer'e. Olaylara gel ya. Olacak iş değil. Çıkması gereken karakterler varken. Yenileri geliyor. Lüzumsuz karekterlerin rolü uzadıkça uzuyor. Süreyya ile Erdal gidebilir mi artık veya Süreyya. Madem Gamzenin eski eşi geldi daha fazla kötü karektere gerek yok dizide. İkisi yada biri gitmeli artık. Çok uzattılar..

• Aynen
Reactions: Mehmet Can

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,293
Puanı
280
Ömer dizisi gitmesi gerekenler sıralı tam liste;
1.Erdal, 2.Süreyya, 3.Figen, 4. Fatma, 5. Süreyya'nın Babası, 6. Süreyya'nın Annesi, 7. Tahir'in kızı, 8. Tahir'in kızının erkek arkadaşı, 9. Zerrin, birde bonus olarak gideceğini sanmıyorum ama 10. olarak Tahir'i sezon finalinde gönderebilir misiniz? Hani en azından bir 6/7 tanede gitse bana kâfi. Ama en fazla 3 kişi gider sezon finalinde. Onlardan bir tanesi de Süreyya olacak zaten artık biliniyor.

Son düzenleme:
  • Aynen

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,338
Puanı
1,060
Ömer dizisi gitmesi gerekenler sıralı tam liste;
1.Erdal, 2.Süreyya, 3.Yeliz, 4. Fatma, 5. Süreyya'nın Babası, 6. Süreyya'nın Annesi, 7. Tahir'in kızı, 8. Tahir'in kızının erkek arkadaşı, 9. Zerrin, birde bonus olarak gideceğini sanmıyorum ama 10. olarak Tahir'i sezon finalinde gönderebilir misiniz? Hani en azından bir 6/7 tanede gitse bana kâfi. Ama en fazla 3 kişi gider sezon finalinde. Onlardan bir tanesi de Süreyya olacak zaten artık biliniyor.
Yeliz kim?

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,994
Puanı
610
21. BÖLÜM FRAGMANI (Sezon Finali)
Fragmanda Nisa kısmı hiç yok , Süreyya yok. Daha heyecanlı bir fragman da hazırlayabilirlermiş ama bu da güzel.

Demek çoğu şeyi bölüme saklamışlar. Umarım güzel bir sezon finali izleriz. Haftalardır Sezon finali tadındaydı zaten.

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
Evli kadını nereye götürüyor anlamadım.

Devamı spoiler.

(Orjinalde de evlenmeden önce Elisheva'nın yurt dışına gitmek istemesi ile ayrılıyorlardı.)

Fragmana göre temelde orjinale dönüş var diyeceğim de Gökçe Bahadır'ı diziden çıkarmazlar, zannetmiyorum. Bu haliyle 3. Sezonluk dizinin tek sezonunu, onu da tarz olarak bambaşka kitleye hitap edecek şekilde uyarlayarak güzelim projeyi mahvettiler zaten.

Umarım hem Gökçe Bahadır'ın devam ettiği, hem de Ömer'in kuzeninin de gelip Gamzeye rakip olduğu bir senaryo yazmazlar. Bir karar versinler ikisi arasında.

Babaanne orjinale göre hemen ölmeyecek. 2. sezon başlarında kaza geçiriyordu diye hatırlıyorum zamanlama olarak. Sonra Reşat'(shulem)'in kardeşi ve onun ömer(Akive) ile yaşıt kızı (libbi)geliyordu belçikadan. Bizde kardeşi değil de abisi almanyadan gelir. (Gelecekse umarım Haluk Bilginer ile anlaşırlar, yoksa dizinin reytinglerde işleri zor) 2.Sezonun ortalarına doğru başka bir zamanda babaanne ölüyordu.

Mevcut senaryoyla yapmaları gereken mutlu bir final veya orjinalinde 2. Sezon başında gelen Libbi'nin 3. Sezon başında diziden çıkışını Elisheva(Gamze)'ye yazmak.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,147
Puanı
1,060
Evli kadını nereye götürüyor anlamadım.

Devamı spoiler.

(Orjinalde de evlenmeden önce Elisheva'nın yurt dışına gitmek istemesi ile ayrılıyorlardı.)

Fragmana göre temelde orjinale dönüş var diyeceğim de Gökçe Bahadır'ı diziden çıkarmazlar, zannetmiyorum. Bu haliyle 3. Sezonluk dizinin tek sezonunu, onu da tarz olarak bambaşka kitleye hitap edecek şekilde uyarlayarak güzelim projeyi mahvettiler zaten.

Umarım hem Gökçe Bahadır'ın devam ettiği, hem de Ömer'in kuzeninin de gelip Gamzeye rakip olduğu bir senaryo yazmazlar. Bir karar versinler ikisi arasında.

Babaanne orjinale göre hemen ölmeyecek. 2. sezon başlarında kaza geçiriyordu diye hatırlıyorum zamanlama olarak. Sonra Reşat'(shulem)'in kardeşi ve onun ömer(Akive) ile yaşıt kızı (libbi)geliyordu belçikadan. Bizde kardeşi değil de abisi almanyadan gelir. (Gelecekse umarım Haluk Bilginer ile anlaşırlar, yoksa dizinin reytinglerde işleri zor) 2.Sezonun ortalarına doğru başka bir zamanda babaanne ölüyordu.

Mevcut senaryoyla yapmaları gereken mutlu bir final veya orjinalinde 2. Sezon başında gelen Libbi'nin 3. Sezon başında diziden çıkışını Elisheva(Gamze)'ye yazmak.

Gökçe devam eder bence ya

• Aynen

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,147
Puanı
1,060
gokce basta olmak uzere ,baris,,merve , selahattin ve genel anlamda dizinin -oyunculuklari- yuzunden diziyi izliyorum...
gokce cikarsa daha once de dedigim gibi, otomatikman diziyi birakirim gibi. . . kendisi nin oyunculugu yuzunden diziye baslamistim ilk mesajimda da belirttmistim. artiparantez, zaten ilk 3,4 bolumden sonra kendisi ve omer'e yazilan senaryo hem az / hem istenen,beklenen sekilde degildi, ,sonra neyseki duzelttiler, eksen dengelendi,,,derken,

bu sefer omere atilan cirkin iftira dolayli sahneler bolumler le gecilen surec & son donemecte kapanisi da eski koca nin solo maco lugunu izleterek bizlere izdirap cektirecekler .
< dizi den sogutmak icin tum tuslara basmis senarist... >

.
final bolumunun yayinlanan 2 adet fragmanina dair bir seyler de yazmak gerekir :

benim adima koca bir hayal kirikligi. . .
nerede o ilk bolumlerdeki genel naif hava,, nerede su son bolum ve final bolumu fragmanlarindaki absurd ,yok daha neler bu kadari da olmaz dedirten kotu adam klisesi. . .

youtube yorumlarinda ciddi ciddi bayagi tepki mevcut. gelinen son denklem bir cok izleyiciyi kizdirmis gibi.. yazik ettiler guzelim diziyi su son bolum ve final bolumu fragmanlarindaki cirkin goruntulerle.

hele son fragman evlere senlik..........

bi babaanne nin itilip kakilmadigi kalmisti. yuh olsun. onu da yaptilar. beyin kanamasi geciriyormus. hadi bu tasvip edilmeyen sahneler cekildi senaryo anlaminda - ilerleyen bolumlerde bunu da gamze ve omer den cikarirlar ev ahalisi olarak... -vurun abaliya .

olacak is degil. . .

eski koca hizini alamamis, onune gelene vurup evin icin kadar giriyor.
resat hoca , + gamze nin enistesi de nasibini aliyor babaanne ile beraber...

dizideki naif rollerden olan nalbur taci de bu vandalizm den payini aliyor gibi,, eskikoca freni patlamis sekilde dukkani da dagitiyor.....

o yetmez dahasi da var der gibi -

piskinlikte sinir tanimayan hayirsiz damat hakan finalde de rahat durmamis;
irrite edicilikte -daha ne kadar zorlariz ~citayi ne derece yukari tasiriz yarisinda -bu sefer kayinpeder'e el kaldirmaya kadar varmis is....

hastane sahneleri de final bolumunun dramlarinin yogun yasanacagi sekanslar olacak gibi...

tum bu abarti,klise olaylari eski koca_one man show eraser havasinda ve esliginde bizlere izletecekler . nerden baksan elde kalan bir uslup ve yazilimla. . .

final bolumunu izlemesem mi diye ic gecirmedim degil ciddi ciddi.
ben dizinin naif tarafinda kaldim, sayet dizi su son bolum ve final fragmandaki yoldan ilerleyecekse, youtube dan gokce ve selahattinin sahnelerine bakar cikarim. benzer bayagi yorum var suan youtube da.

tanim : guzelim isi mahvettiler . tek kelime ile : yazik olmus.

adeta dizi den sogutmak icin tum tuslara basmis senarist.

iyi seyirler.
------

adeta ; ilk bolumlerdeki senarist nereye gitti - dedirtecek minvalde bir fragman.

tanim : yazik ediyorlar diziye.

Dizide bir farklılık yok bence orjinalindeki olayları değiştirerek yazıyor bence ya

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
geriye benim adima : gamze nin annesi ve hakan ,birde yaman'in annesi kaldi, sahnelerini izlemesi zor olan. onlarda cikarsa 4/4luk olacak geri kalan kadro.

Hakan orjinal senaryoya göre dizi boyunca var. Ama nedense dizi başındaki evi terk etme olayı haricinde 180 derece ters yansıtılıyor. Normalde böyle ...... (Buraya istediğiniz kötü sözü yerleştirebilirsiniz) olmaması gerekiyordu. Hatta genel itibariyle iyi bir karakterdi.

Yaman'ın annesi diziden çıkarsa Hakan orjinal dizidekine yakın hale dönebilir. Çok da iyi biri olabileceğini sanmıyorum ama. İlk sezonu genel itibariyle değerlendirdiğimde tam dizi uyarlamadan çıktı kendi hikayelerini yazıyorlar artık dediğim yerlerde hep bir şekilde hikayeyi rayına oturttular. Yaman'ın annesinin diziden çıkışı da buna sebep olabilir diye düşünüyorum. Yaman'ın annesinin, Emine ile Yaman'ın bir araya gelmesine vesile olması durumu da var. Normalde Hakan'ın yurt dışı olayı ile Emine'nin aşk hikayesi biri bitince diğeri başlayan ve iki ayrı sezonda olan olaylar. Bu yaşananlar olmasaydı Emine'ye partner yazamazlardı kolay kolay.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,147
Puanı
1,060
bold duygusal sahneler disinda - final- bolumu genel anlam da diken ustunde ilerledi gamze nin eski esi dolayli.

finale dair aklimda kalanlar >
.
baris falay bu bolum her yer aldigi sahnede devlesti. ev,hastane vs.>
torunlarinin tekrardan okula gitmeleri icin kosturarak cabalamasi cok guzel ve de anlamli sahnelerdi.

yazmadan gecmek istemedim : resat hoca bir ara gidip yerine kerpeten ali nin gelme sahnesi cok iyidi :p
hakan'a tokat attigi sahne baglaminda...

gamze nin omer ile olan sahneleri yine her zamanki gibi cok iyidi. . . her turlu duygu ve tutkuyu olay orgusu dahilinde cok iyi oynadi. keza ayni sekil omer'i de belirtmek gerekir. karsilikli cok iyi uyum ve etkilesim dolayli izleyiciye kendilerini inandirdilar. arti parantez ; son final anindaki ayri cekilmis yan yana olan cekim cok cok basariliydi her ikisinin mevcut ruh hallerinin yuze yansimasi dolayli.

resat hoca disinda.
erdal doktor da bolumun naif tarafiydi adeta. diziye ilk basta girdigi sekliyle final bolumunde arzi endam etti. . .iyi de etti.
hatirlarsak -son bir iki bolumdur kendisine dair karaktere yazilan ek$i yazilim dolayli bir ayrim olusmustu. neyseki, bu final bolumuyle beraber eski ilk girdigi naif,dusunceli,empatili, karizmatik kimligine geri donuldu. bu bolum cok cok iyidi yer aldigi sahneler.ozellikle omer'lerin evindeki sahne ve hastane sahnelerinde ust duzey solo performansi vardi...
umarim 2.sezonda bu son update edilmis hali ile yer alir ve de gamze nin kankasi ile guzel bir baslangici olur. eminim bence cok iyi yakisacaklar. @Angelica .

dizi de yuzde gulumseme yaratan tarafi is ; her zamanki gibi sukran karakteri ve de gamze nin enistesiydi. yer aldiklari sahnelerde harikaydilar.

dizi den beklendigi gibi sureyya ve ailesi ciktilar.
geriye benim adima : gamze nin annesi ve hakan ,birde yaman'in annesi kaldi, sahnelerini izlemesi zor olan. onlarda cikarsa 4/4luk olacak geri kalan kadro.

acisiyla tatlisiyla ,guzelim kiz kulesinin gizli basrol oldugu omer dizimizin 1.sezonunu tamamladik.

emegi gecen set arkasi ve set onu calisan tum emek verenlere kendi adima cok tesekkur ediyorum.

2.sezonu heyecanla bekliyor olacagim.

@Mehmet Can , @Angelica , @taksicigazlabiraz1905 , @12.Adam , @Hobbit , @Aserat , , ,

Sonuna kadar katılıyorum çok güzel sezon finaliydi ya

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,147
Puanı
1,060
cidden izlemesi cok zor bir karakter yazilimi... piskin piskin halleri irrite ediyor izlerken. oyuncuyu da tebrik etmek gerekir, rolu yasiyor.

hikaye baglaminda nisa nin halen kendisinden ayrilmamasi da rahatsiz edici bir durum. bunu da onceki bolumlerde deginmistim yorumum da.

kanimca hakan ozelinde, hikaye de izleyiciyi kaybettiler kendisine dair...
< en azindan benim gibi dusunenleri...

aldatmak, kotu baba , kotu es, esine ve cocuklarina el kaldiran tip, hayirsiz damat, vurdumduymaz, bencil vs vs birini - hangi izleyici kesiminin takip edecegi yoruma benim adima kapali bir durum. *iyiye donse bile o tren kacti bence. simdiki haliyle gittigi yere kadar gidebilir , zaten ozgur sef guzel bir rol model olarak naif sekilde herdaim nisa nin yani basinda olacaktir. oncelikle nisa nin ayrilmasi sart. sonrasinda guzel bir resim yapilir yeni ikiliye dair.

elbette emine & yaman ozelinde birinin babasi digerinin annesi dolayli gelisenler(ikilinin gizlice onlari aramaya cikmalari,yakinlasmalari) ikiliye dair ask hikayesi yazilimin da vesile olmalari anlasilir bir denklem.
dedigin gibi olmasi gereken bir yazilim.

fakat, son final bolumunde kartlar acildi gibi...bu nokta da resat hoca nin laflari kilitdi bence.onlerindeki tek engel okul suresi. mezun olduktan sonra isterlerse evlenirler,resat hocanin son soylemi uc asagi boyleydi yanilmiyorsam.

kanimca, bu saatten sonra genc ikiliye engel olmalari *kendi aleyhlerine isler. >
emine nin *babasi ve yaman'in *annesi nin yasak iliskisi - sayet nisa dolayli resat hoca ve genele aciklanmayacaksa(nisa bayagi ketum ve basiretsiz bir durus sergiledi suana dek,dolayisiyla burdan soylem cikmaz gibi) , , ,
dolayisiyla bu konuyu da belki resat hoca tesadufen kulak misafiri olarak ogrenecek,,,
veya, emine ve yaman'a karsi cikmaya devam ettikce battikca batacaklar *kendi kotulukleri ve ihanetleri aciga cikacak........

bu arada, ben yaman'in bu kadar aceleci davranmasina bir anlam veremedim. ergenligine veriyorum bu adimlarini.(evlenelim vs konusu) .

< yani, kendisinin bu ani cikisindan once, resat hoca nin bold aciklamasi vardi. okul bitsin evlilik vs olur gibi seyler soyledi resat hoca.
bunun uzerine anca yaman'in annesi ve emine nin baba'sinin 2.sezonda turlu engellemeleri vs olur diye tahmin ediyorum. yaman'in -simdi evlenelim- evlilik cikisi bence gereksizdi.

( gencler evlilik konusuna deginmisken ; aramizda kalsin dizisini sana onermistim :) spoiler olur diye detaya girmiyorum. o dizi genel naif bir isti. genclerin yazilimi da ayni tat ile yazilmisti naif ve seviyeli ) .

omer dizisinde ,emine ve yaman bence devam etmesi gereken karakterler.
tum bu zorluklardan sonra gencleri mutlu ve de asklarini yasadiklari sahneleri izlemek renkli olacaktir diye dusunuyorum.

toparlarsak ,
benim adima 2.sezonda gormek istedigim noktalar sunlar :

1- gamze ~ omer mutluluklari ile bezeli genel anlamda bol sahneler ve bolumler. -omer'in resim sanat yonu ile kariyer yapmasi ,, gamze de banka da ilerlemeyecekse, mini bir yer acip isletmesi ,bu sayede bu yerde de bol sahneler yapilabilir...

2- emine ~ yaman'in birbirlerine tutunmalari ve sevgiyle ilerlemeleri.
3- nisa nin hakan dan resmi olarak ayrilip ozgur sefle yeni bir sayfa acmasi.
4- sukran'in ehliyeti almasi, kendi ayaklari uzerinde durmasi,- tahir'in en azindan esine ve ailesine esnek ve sevgiyle ,vicdanla yaklasmasi...
5-erdal'in , gamze nin mekan isleten kankasi ile yeni baslangic yapmasi...

6- omer'in kankasina partner gelmesi. kendisi muthis bir dost,bence boyle bir incelik yazilmali karaktere dair.

7- unuttugum konular ve karakterler varsa devamini beraberce getirelim :p
------

yeni sezonda yeni karakterler olacak mi merak ediyorum.
@Mehmet Can nin dedigi gibi orjdaki gibi -omer'e yeni partner konusu islenir mi merak ediyorum. hani su yurtdisindan akraba gelisi.

sureyya ve figen @spoiler

. sureyya nin ozrune ne diyorsunuz @Mehmet Can ,@Angelica ?
sanki, figen adim atmasaydi, sureyya bencilligine devam edecekti,icindeki kotu niyetle... ben ozrunu yapay ve zorlama buldum,oldu bittiye getirildi. oyunu baslatan figen olsa da , hata dan donen yine figen oldu. sureyya da sifir degisim oldu bencil basladi oyle de bitti. ben ozrunu inandirici bulmadim. figen dim atmasaydi sureyya oyuna son surat devam edecekti.

timsah gozyaslari esliginde son cikisdan once inandiriciliktan uzak duz bir ozur dileme ile karakter son buldu.
< ailelerin onunde net bir ozur anlamli olabilirdi. cirkin iftirayi halbuki oyle yapmisti kendisi ve ailesi.

<hikaye baglaminda konuyu kapatmayi da -naif omer ozelinde- erdal doktora yaptirmak en azindan anlamli oldu/teselli oldu. naif,saygili,durust bir rol modelin ,omer'in ailesine durumu aciklamasi konusu.guzel ve anlamli sahneydi.

.

Valla hiç bir fikrim yok ama Ömere yeni partner geleceğini sanmıyorum ya

• Aynen

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
Valla hiç bir fikrim yok ama Ömere yeni partner geleceğini sanmıyorum ya
Orjinal dizide ilk sezon sonunda Gamze(Elisheva) İngiltere'ye gidiyor, Ömer(Akive) onunla gelmiyor. 2.sezon başında Ömer'in babaannesi ilk başta kaza geçiriyor. Ömer'in babası Reşat/Shulem'in küçük kardeşi olan amcası Nuchem ve kızı Libbi Belçika'dan geliyor.Bizde olursa muhtemelen büyük amcası ve kızı Almanya'dan gelirler. Sonra bir süre sonra babaannesi ölüyor. Sezon sonunda kuzeniyle severek evleniyor.

Bizde Süreyya konusunu entrikalı şekilde gereğinden fazla uzattıkları gibi aynı anda dizide olmayan Gamze ile Libbi'nin uyarlamasını birbirlerine rakip olarak karşı karşıya getirmek gibi bir hatayı umarım yapmazlar.

Ömer dizisi bu senaryoyla Ömer - Gamze aşkının mutlu veya mutsuz bir sonuyla sezon ortasında tek sezonluk dizi uyarlaması olarak çok da dallanıp budaklanmadan bitmeli.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,147
Puanı
1,060
Orjinal dizide ilk sezon sonunda Gamze(Elisheva) İngiltere'ye gidiyor, Ömer(Akive) onunla gelmiyor. 2.sezon başındaÖmer'in babaannesi ilk başta kaza geçiriyor. Ömer'in babası Reşat/Shulem'in küçük kardeşi olan amcası Nuchem ve kızı Libbi Belçika'dan geliyor.Bizde olursa muhtemelen büyük amcası ve kızı Almanya'dan gelirler. Sonra bir süre sonra babaannesi ölüyor. Sezon sonunda kuzeniyle severek evleniyor.

Bizde Süreyya konusunu entrikalı şekilde gereğinden fazla uzattıkları gibi aynı anda dizide olmayan Gamze ile Libbi'nin uyarlamasını birbirlerine rakip olarak karşı karşıya getirmek gibi bir hatayı umarım yapmazlar.

Ömer dizisi bu senaryoyla Ömer - Gamze aşkının mutlu veya mutsuz bir sonuyla sezon ortasında tek sezonluk dizi uyarlaması olarak çok da dallanıp budaklanmadan bitmeli.

Bakalım ne olacak

• Aynen

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,293
Puanı
280
@Dante'ye katılıyorum bir çok konuda. Nisa neden hala boşanmıyor. Babası da artık her şeyi biliyor. Para gondermedigini ve olan parayı çar çur ettiğini. Sadece Yaman'ın annesi olayını bilmiyor Reşat. Sırf bunu bilmediği için senarist Nisayı boşamıyor ise bana çok saçma geliyor. İşe girmemesi ve olan parayı çalıp harcaması bile boşanmak için yeterli bir sebep.