Star Ömer - Dizi Yorumları

levent ulgen olsaydi bakardin ama 😛

saka bir yana, , ,

-goreceli tabiki... ben ozellikle oyunculuk ve de hikaye icindeki ikili arasindaki yuksek enerji ve uyumdan dolayi izliyorum. naif ve guzel isleniyor ic isitan turde.

bu arada , tesekkurler yanit icin.
Tabii ki 😀
akasya-durağı-sinan-9.png

15.bolum genel hatlariyla cok iyidi...

birden fazla noktalar vardi cok hosuma giden... hangisini saysam bilemedim.

bolumden hatirladiklarim (eklemek isteyenler devamini getirebilir) ;

evlilik nikah sahnesi dolayli giris sekansi cok guzeldi, heyecanli,tutkulu ve de romantik. . . devaminda nikah dairesi onundeki sahne cok cok basariliydi. ikisi de bu sahne de duyguyu ve heyecani civil civil yasattilar. tek kelime ile tebrikler .

< gokce bahadir ve selahattin pasali -bu bolum karsilikli muhtesemdiler. her duyguyu izlerken gecirdiler resmen.- ha ri ka -.

sukran'in -babaanne odasindaki halleri cok basariliydi.
omer'i ayakta beklemesi - bana adeta bir mahkum gardiyan sahnesini animsatti.
< ikide bir omere - hadi omer hadi omer tekrarlariyla vakit darligini hatirlatmasi izlerken yuzde tebessum ettirdi. :)

sukran ~ tahir mutfak sahnesin de her iki oyuncu sahneyi iyi yansittilar.

emine / yaman -basketbol sahasi sahnesini -cok basarili buldum.
burda bir nokta dikkatimi cekti ; emine nin basketbol yetenegi izlemeye deger anlardi,,bilmem diger izleyen arkadaslarin da dikkatini cekti mi...

nisa ve ozgur sef sahneleri izlemeye deger sekansdi. ileriki bolumler de bu artarak devam eder gibi... uyum ve performanslari karsilikli dikkat cekici...

nisa nin omer ile dertlesme sahneleri cok iyidi,,bu bolumde en begendigim sahnler arasinda yer aldi.

omer'in emine ile evdeki mini sohbeti de cok iyidi ozellikle emine nin sozleri ,duymak istedigimiz replikti :) gamze/omer dolayli.

omer'in babasi cikis yolu bulamama dolayli gosterdigi performans cok cok basariliydi. birde duygusal sekans olarak omer'in odasindaki tek basina oldugu sahne dokunakliydi. guzel cekilmis bir pasaj basli basina...

omer -gamze , omer - nisa ; *gece balkon sahneleri cok basarili buldum.
ozellikle apartman disindan balkon hizasi cekimde sinematografiyi etkili buldum.

omer ve gamze nin deniz manzarali gunduz bankta ve bank onu sahneleri cok ama cok basariliydi romantizm baglaminda... kanimca sahneleri cok iyi yansittilar oynadilar. her ikisine de kocaman tebrikler.

keza, gece sekansi -nalbur da olan kirmizi filtreli cekimler cok iyidi kalite baglaminda.< tutku, romantizm, adrenalin ayni anda yansitildi, cekim cok iyidi. bravo.

tahir'in - babasinin mekaninda, yamanin annesini o sekilde gormesi, bence matematigi ileriki bolumler icin bilerek kurgulanmis sahneydi,,,
ileride tahir -tahminim ; yamanin annesini bi ihtimal hakan ile gordugunde bakalim bu sefer nasil bir sasirma tepkisi gosterecek...
<sayet boyle bir tahmin dedigim sekilde kurgulanirsa.

omer - hakan evdeki sahneler cok iyidi. omer nihayet bekledigimiz kelimeleri yuzune vurdu hakanin... aslinda az bile soyledi,,,
hakan anladi mi orasi mechul...

omer - nisa sahnelerinden birinde, nihayet nisa ,gamze nin kendisine yardimini omere acikladi....sonrasinda bu sayede omer gamze den bir ozur diledi ,iyi de oldu,. . bu tur bir sahne sahsen bekliyordum -hem nisa ,hem omer~gamze dolayli.

babalarinin omer ve nisa'ya hem evde hem daire onunde rest cekmesi cok etkili ve de sert sahnelerdi. < baris falay dokturdu resmen,,sadece bu sahne degil, bu bolum oldugu bir cok sahne de. kalitesini net yansitti.

sureyya ve ailesi - daha ne kadar cirkinlesecekler, dusecekler kestiremiyoruz izlerken...
zorla guzellik olmaz yahu. yorum yapamiyorum/yapamiyoruz cidden. gerci bu konu da en guzel ve en anlamli yorumu omer yapti zaten, hem onlarin evinin onunde , hem gamze'ye dert yanarken soyledigi betimleme dolayli.

< olan omer'in babasina oldu. yillarin emegi ,kariyeri bir cirkin iftira ile yerle bir oldu. bakalim daha neler olacak...

hakan karakterinde bir role daha once baska bir dizi de denk gelmedim sahsen. cidden asiri irrite edici bir rol ve hikaye yazilimi.

bu bolum bayagi sahnesinin olmasi dikkatlerden kacmamistir tahminim.

< bolumun sonunun da -onun da icinde oldugu bir sahne ile kapanmasi da asiri ironik oldu bence. guzelim tatli sahneyi eksi yapan detaydi adeta.

tanim : velhasil cok cok iyi bir bolumdu.

iyi seyirler.
------

bu nasil yeni bolum fragmani yahu :)
(fragmana dair yorumumu bir sonraki mesajda yaparim) .

@Mehmet Can , @Angelica ,

fragmana dair ne dusunuyorsunuz ?
Fragmanın sonu berbat. Bi kurtulamadık Süreyya'dan. Orjinalinde konu tek seferde bitiyordu. Kesin son sahnedir bir de.

Nisa - Hakan konusunda; Hakan yurt dışından döndükten sonra gayet de normal bir eş, baba oluyordu. Böyle saçmalıklar yoktu. Kısa bir süre Emine ile sorun yaşıyordu o kadar. Eşini aldattığı kişi dizide yoktu zaten. Nisanın Şef olayı da yoktu. -Bu kısımları vakit olursa bi ara yazarım-

Nisa ile Hakan hatırladığım kadarıyla 4 çocukla diziye başlayıp, 5. Çocuk 2. Sezon başında oluyordu. Ya da 5 çocuktan sonra 6. Da olmuş olabilir.

Son düzenleme:
15.bolum genel hatlariyla cok iyidi...

birden fazla noktalar vardi cok hosuma giden... hangisini saysam bilemedim.

bolumden hatirladiklarim (eklemek isteyenler devamini getirebilir) ;

evlilik nikah sahnesi dolayli giris sekansi cok guzeldi, heyecanli,tutkulu ve de romantik. . . devaminda nikah dairesi onundeki sahne cok cok basariliydi. ikisi de bu sahne de duyguyu ve heyecani civil civil yasattilar. tek kelime ile tebrikler .

< gokce bahadir ve selahattin pasali -bu bolum karsilikli muhtesemdiler. her duyguyu izlerken gecirdiler resmen.- ha ri ka -.

sukran'in -babaanne odasindaki halleri cok basariliydi.
omer'i ayakta beklemesi - bana adeta bir mahkum gardiyan sahnesini animsatti.
< ikide bir omere - hadi omer hadi omer tekrarlariyla vakit darligini hatirlatmasi izlerken yuzde tebessum ettirdi. :)

sukran ~ tahir mutfak sahnesin de her iki oyuncu sahneyi iyi yansittilar.

emine / yaman -basketbol sahasi sahnesini -cok basarili buldum.
burda bir nokta dikkatimi cekti ; emine nin basketbol yetenegi izlemeye deger anlardi,,bilmem diger izleyen arkadaslarin da dikkatini cekti mi...

nisa ve ozgur sef sahneleri izlemeye deger sekansdi. ileriki bolumler de bu artarak devam eder gibi... uyum ve performanslari karsilikli dikkat cekici...

nisa nin omer ile dertlesme sahneleri cok iyidi,,bu bolumde en begendigim sahnler arasinda yer aldi.

omer'in emine ile evdeki mini sohbeti de cok iyidi ozellikle emine nin sozleri ,duymak istedigimiz replikti :) gamze/omer dolayli.

omer'in babasi cikis yolu bulamama dolayli gosterdigi performans cok cok basariliydi. birde duygusal sekans olarak omer'in odasindaki tek basina oldugu sahne dokunakliydi. guzel cekilmis bir pasaj basli basina...

omer -gamze , omer - nisa ; *gece balkon sahneleri cok basarili buldum.
ozellikle apartman disindan balkon hizasi cekimde sinematografiyi etkili buldum.

omer ve gamze nin deniz manzarali gunduz bankta ve bank onu sahneleri cok ama cok basariliydi romantizm baglaminda... kanimca sahneleri cok iyi yansittilar oynadilar. her ikisine de kocaman tebrikler.

keza, gece sekansi -nalbur da olan kirmizi filtreli cekimler cok iyidi kalite baglaminda.< tutku, romantizm, adrenalin ayni anda yansitildi, cekim cok iyidi. bravo.

tahir'in - babasinin mekaninda, yamanin annesini o sekilde gormesi, bence matematigi ileriki bolumler icin bilerek kurgulanmis sahneydi,,,
ileride tahir -tahminim ; yamanin annesini bi ihtimal hakan ile gordugunde bakalim bu sefer nasil bir sasirma tepkisi gosterecek...
<sayet boyle bir tahmin dedigim sekilde kurgulanirsa.

omer - hakan evdeki sahneler cok iyidi. omer nihayet bekledigimiz kelimeleri yuzune vurdu hakanin... aslinda az bile soyledi,,,
hakan anladi mi orasi mechul...

omer - nisa sahnelerinden birinde, nihayet nisa ,gamze nin kendisine yardimini omere acikladi....sonrasinda bu sayede omer gamze den bir ozur diledi ,iyi de oldu,. . bu tur bir sahne sahsen bekliyordum -hem nisa ,hem omer~gamze dolayli.

babalarinin omer ve nisa'ya hem evde hem daire onunde rest cekmesi cok etkili ve de sert sahnelerdi. < baris falay dokturdu resmen,,sadece bu sahne degil, bu bolum oldugu bir cok sahne de. kalitesini net yansitti.

sureyya ve ailesi - daha ne kadar cirkinlesecekler, dusecekler kestiremiyoruz izlerken...
zorla guzellik olmaz yahu. yorum yapamiyorum/yapamiyoruz cidden. gerci bu konu da en guzel ve en anlamli yorumu omer yapti zaten, hem onlarin evinin onunde , hem gamze'ye dert yanarken soyledigi betimleme dolayli.

< olan omer'in babasina oldu. yillarin emegi ,kariyeri bir cirkin iftira ile yerle bir oldu. bakalim daha neler olacak...

hakan karakterinde bir role daha once baska bir dizi de denk gelmedim sahsen. cidden asiri irrite edici bir rol ve hikaye yazilimi.

bu bolum bayagi sahnesinin olmasi dikkatlerden kacmamistir tahminim.

< bolumun sonunun da -onun da icinde oldugu bir sahne ile kapanmasi da asiri ironik oldu bence. guzelim tatli sahneyi eksi yapan detaydi adeta.

tanim : velhasil cok cok iyi bir bolumdu.

iyi seyirler.
------

bu nasil yeni bolum fragmani yahu :)
(fragmana dair yorumumu bir sonraki mesajda yaparim) .

@Mehmet Can , @Angelica ,

fragmana dair ne dusunuyorsunuz ?

Fragman bomba valla Süreyyaya sinir oldum saç baş yolduracak bana yine ya

• Aynen
Reactions: Mehmet Can
oncelikle her bolum cercevesinde oldugu gibi ,yanit icin tesekkur ediyorum sevgili mehmet dizidasim.

youtube yorumlarinda gozume bir kac yorum ilisti - sureyya konusu bi 10 bolum daha surer - diye.

sahsen ''''' tek bolum, hatta bolum ici sahnelerine katlanamiyorken(genel oyunculugunu kotu ve duz buldugumdan dolayi) ,buna ek olarak hikayedeki rolu de zaten ekstra sogutuyor her yer aldigi sahnede. tv disinda *youtube dolayli izlerken ozellikle sahnelerini atliyorum -senarist alinmasin'''''' .

bakalim kac bolum daha surecek bu sureyya konusu. . .

evet .hatirliyorum bu noktaya ozellikle vurgu yapmistin gecmis sohbetlerimizde.

son sahne derken ? <>. hani su sureyya nin kendi odasinda omere ansizin yaptigi *gures sporundaki -iki ayakla kilitleme- sahnesin mi - son sahne ?

eger o ise, -ben o sahnenin devaminda- omer'i tutuklarlarken goturuldugu sahne ile ilisik buldugumdan ,tahminimce bolum ortasi veya sonlarina dogru gibidir diye dusunuyorum.

bakalim hangimizin dedigi cikacak :)

< buna, orj diziden sen bahsederken vakif olmustum ,bizle orj arasindaki farkliliklarina dair.

bizdeki versiyon, daha once dedigim gibi - bol entrika soslu oldugundan, bize uygun yapilmis gibi,,yani bizim dram bazli reytingle tutulan ve veya klasik one cikmis dizilerimizde gordugumuz yazilimin bir versiyonu gibi.-bence. < diger turlu nisa nin konusu kalmiyor duz es vs olarak ilerlenseydi...

emine aslinda bu nokta da kilit katalitazor gibi. onun sayesinde olay ortaya cikti gibi,yaman dolayli.

birde, gordugum kadariyla - konu suan nisa nin *cocuklari yuzunden susmasi uzerinden ilerliyor kocasinin ihanetini ogrendiginden beri. . .
bu son bolumde de omer ile *dertlesirken bu noktya vurgu yapildi hatirlarsan. cocuklar *var vs dedi.

bir sekilde hangi bolum olacak bilemiyorum fakat bu is bir nokta da kopacak. . . buna vesile -ilk giriste emine/yaman ,,,gelisim ve sonuc da ise -hakan'in absurd hal hareketleri, > misal bu bolum nisa'yi omer/gamze uzerinden tehdit etmesi,,,
sonrasinda ozgur sef dolayli kiskanclik yapmasi vb gibi iliski/aile bazli olaylar silsilesi ile gunun sonucunda birliktelik bitecek,, olan bu noktada cocuklara olacak malesef. . .
< teknik olarak cocuklar kimde kalir, orasina vakif degilim resmi vs baglamda.

bence bu konu, nisa nin kocasiyla isleri koparmasi adina ara bir yazilim,,,birde , nisa icin 2. bir hayat sansi- ona oldugu haliyle,oldugu gibi kabul eden ,deger veren,yaninda olan biri- bu da suanki durumda ozgur sef ile kuruluyor gibi,. .
<dizinin sonunda- eger yanilirsam, burdan duzeltirim :).

bence iyi de oldu bu sef konusu. bu da yine yeniden gamze sayesinde oldu.
diger yandan, gamze melek gbi imdata yetisirken her anlamda ; nisa ise gamze nin yuva kurmasina anlamsiz sekilde mani ve kostek olmasi kabul edilir bir durum degil.
< buna en yakin ornek ; yeni fragmanda da yine gordugumuz gibi -nisa hayal kirikligi yaratiyor omer gamze ozelinde.

*yok artik. bunun ustune nisa bir cocuk daha yaparsa. sahnelerini izlemek net anlamsiz kalir benim adima. . .

kendisi ilk hatasini gamze ile bu hakan konusunda dertlesirken, halen seviyorum vs gibi sacmalamasi ile gostermisti izleyiciye...
bir bakima, insani anlamda empati dolayli kendisini destekliyenler icin hayal kirikligiydi nisa nin hakan dan vazgecmem bakisi.....

hakan dondu, cocuklar yuzunden nisa kabul etti gibi gosterildi. ayni oda da kalmiyorlar. seyirci yeni bir sans verdi nisa karakterine - ileriki bolumler de bir sekilde hakana elbet yol verecektir -beklentisiyle-.

umarim dedigin gibi olmaz. yol yakinken hakana yol verilir.
------

bayagi elestiri var senariste youtube yorumlarinda oyle boyle degil.

bu arada,
o gures sahnesi gercek mi sence ? sok oldum resmen. ilk defa boyle bir sahneye denk geliyorum dizilerde....

birde, omer'in o oda da bulunmasi da anlamsiz degil mi ? tuzaga bile bile gitti. bence disarida veya bahce de konusabilirlerdi. sureyya nin odasinda olmasi cok ama cok anlamsiz butun bu olanlardan sonra.

fragman dan gorduklerim kadariyla konusursam ;
bence de senarist sacmalamis malesef.
Aynen öyle nasıl gider Ömer anlamadım ya sinir oldum sana iftira attı bu kız nasıl odasına gider ya

• Beğendim
Yine çok güzel analiz yapmışsın valla bencede süreyyadan kurtuluşumuz yok gibi
17. Bölümde Süreyya'dan kurtulmanın yolları açılıyor gibi. Ama süreç sezon finaline kadar gider, orada gönderilir gibi geldi bana.
------

Fragmanın sonu berbat. Bi kurtulamadık Süreyya'dan. Orjinalinde konu tek seferde bitiyordu. Kesin son sahnedir bir de.

Nisa - Hakan konusunda; Hakan yurt dışından döndükten sonra gayet de normal bir eş, baba oluyordu. Böyle saçmalıklar yoktu. Kısa bir süre Emine ile sorun yaşıyordu o kadar. Eşini aldattığı kişi dizide yoktu zaten. Nisanın Şef olayı da yoktu. -Bu kısımları vakit olursa bi ara yazarım-

Nisa ile Hakan hatırladığım kadarıyla 4 çocukla diziye başlayıp, 5. Çocuk 2. Sezon başında oluyordu. Ya da 5 çocuktan sonra 6. Da olmuş olabilir.
Hakan'ın diziden sezon finalinde çıkarılacağını düşünüyorum. Zaten iki konusu vardı birr tanesi Gamze/Ömer evliliğini öğrenmesi, ikinicisi Yaman'ın annesi ile olan yaşamı. Her ikiside yarı yarıya ortaya çıktı bana göre. Dizide kalma ömrü azaldı. Sezon finalinde fişi çekilecektir.

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Angelica
17. Bölümde Süreyya'dan kurtulmanın yolları açılıyor gibi. Ama süreç sezon finaline kadar gider, orada gönderilir gibi geldi bana.
------

Hakan'ın diziden sezon finalinde çıkarılacağını düşünüyorum. Zaten iki konusu vardı birr tanesi Gamze/Ömer evliliğini öğrenmesi, ikinicisi Yaman'ın annesi ile olan yaşamı. Her ikiside yarı yarıya ortaya çıktı bana göre. Dizide kalma ömrü azaldı. Sezon finalinde fişi çekilecektir.
Hakan orjinal hikayeden taban tabana zıt karakterde gösteriliyor. Hakan'ın eve dönüşünden sonrası tamamen bizimkilerin yazımı. Hakan'ın böyle ..... Olmaması gerekiyordu. Yoksa dizinin orjinalinde, başta evi terk edip eşini aldatmış olması haricinde, geri döndükten sonra hiç bir kötülüğü yoktu. Son bölüme kadar da vardı kendisi.

Genel itibariyle Shtisel'in sadece ilk sezonunun haklarını satın aldıklarını düşünüyorum. Orjinal hikayeye göre sadece ilk sezon olması gereken ve aslında Akive Shtisel'in (Ömer)'in 2. Sezondaki eşi Libbi Shtisel karakterinden daha arka planda olan Elisheva (Gamze)'yi Gökçe Bahadır gibi önemli bir oyuncunun oynamasından belli. 3 sezonun tamamını almış olsalardı Gamze karakterinin, Ertan Saban'ın Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisinde parlaması gibi etki yapacak bir oyuncu tarafından sahnelenmesi gerekirdi.

Son düzenleme:
Hakan orjinal hikayeden taban tabana zıt karakterde gösteriliyor. Hakan'ın eve dönüşünden sonrası tamamen bizimkilerin yazımı. Hakan'ın böyle ..... Olmaması gerekiyordu. Yoksa dizinin orjinalinde, başta evi terk edip eşini aldatmış olması haricinde, geri döndükten sonra hiç bir kötülüğü yoktu. Son bölüme kadar da vardı kendisi.

Genel itibariyle Shtisel'in sadece ilk sezonunun haklarını satın aldıklarını düşünüyorum. Orjinal hikayeye göre sadece ilk sezon olması gereken ve aslında Akive Shtisel'in (Ömer)'in 2. Sezondaki eşi Libbi Shtisel karakterinden daha arka planda olan Elisheva (Gamze)'yi Gökçe Bahadır gibi önemli bir oyuncunun oynamasından belli. 3 sezonun tamamını almış olsalardı Gamze karakterinin, Ertan Saban'ın Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisinde parlaması gibi etki yapacak bir oyuncu tarafından sahnelenmesi gerekirdi.
Peki daha sonradan sezon haklarını satın almaya devam edemezler mi?

• Beğendim
Peki daha sonradan sezon haklarını satın almaya devam edemezler mi?
Genel itibariyle Shtisel'in sadece ilk sezonunun haklarını satın aldıklarını düşünüyorum

Üstte belirttiğim husus benim öngörüm, gerçekliğini bilemeyiz açıklanmadıkça.

Dizinin gidişatı şu an Shtisel'in 2. Ve 3. Sezon hikayesini almamışlar veya alsalar da Ömer'in aşk hayatı konusunda ciddi farklar olacak şekilde olabilir. 2. Sezon Libbi ve 3. Sezonda Racheli ile olabilecek sahneleri Gamze ile yapabilirler. Gökçe Bahadır'sız devam etmezler.

------

Ay inşAllah

Bölümü izledim. Bir sonuca doğru bağlanmaya gitmek yerine daha fazla karmaşaya sebep oldu 17.Bölüm. Fragmanıda bu da devamı niteliği oldu benim için. Ömer o sıkışık halden bir şekilde çıkacak gibi ancak Gamze tarafında olaylar daha fazla bir süreç alacakmış gibi duruyor. Süreyya tam bir Ömer delisi çıktı.

• Beğendim
derken, bizi duydular sanirim 😛

2.fragman az once yayinlandi >>

bu nasil fragman yahu ? yok yok adeta....
neler donmus yahu sevgili arkadaslar ?

fragman ayri analiz edilesi adrenalin de...
domino gibi bir durum.....

@Mehmet Can , @Angelica , @taksicigazlabiraz1905 , @ömer karataş , @Hobbit , @Aserat , @12.Adam , @Yakamoz-Asi ,@cookies ,,,,
------

arka muzik harika detay olmus - sahneye cok guzel uymus bence. :)

ask engel tanimazmis . omer ~ gamze .

Aynen öyle ortalık karışıyor bakalım neler olacak

Dizinin bu bölümü belki de sezonun bölümüydü. Dizi de yeni bir evreye geçileceği bu bölümün son kısmı ile iyice anlaşıldı. Ancak bölüm adına sevmediğim bir tek konu oldu. Şu bölüm sonlarını ne olursun hiçbir dizide fragman sonunda vermesinler ya. Resmen hevesi kursakta kalıyor insan izlerken. Yok mu bunun bir başka yolu? Bir çok dizide daha denk geliyorum..

• Aynen
İkinci fragmanda yayınlandı. Yani senarist iyi ki evlendirdi. 4 bölümde bir meteor düşmedi Gamze ile Ömer'e. Olaylara gel ya. Olacak iş değil. Çıkması gereken karakterler varken. Yenileri geliyor. Lüzumsuz karekterlerin rolü uzadıkça uzuyor. Süreyya ile Erdal gidebilir mi artık veya Süreyya. Madem Gamzenin eski eşi geldi daha fazla kötü karektere gerek yok dizide. İkisi yada biri gitmeli artık. Çok uzattılar..

• Aynen
Ömer dizisi gitmesi gerekenler sıralı tam liste;
1.Erdal, 2.Süreyya, 3.Figen, 4. Fatma, 5. Süreyya'nın Babası, 6. Süreyya'nın Annesi, 7. Tahir'in kızı, 8. Tahir'in kızının erkek arkadaşı, 9. Zerrin, birde bonus olarak gideceğini sanmıyorum ama 10. olarak Tahir'i sezon finalinde gönderebilir misiniz? Hani en azından bir 6/7 tanede gitse bana kâfi. Ama en fazla 3 kişi gider sezon finalinde. Onlardan bir tanesi de Süreyya olacak zaten artık biliniyor.

Son düzenleme:
  • Aynen
Ömer dizisi gitmesi gerekenler sıralı tam liste;
1.Erdal, 2.Süreyya, 3.Yeliz, 4. Fatma, 5. Süreyya'nın Babası, 6. Süreyya'nın Annesi, 7. Tahir'in kızı, 8. Tahir'in kızının erkek arkadaşı, 9. Zerrin, birde bonus olarak gideceğini sanmıyorum ama 10. olarak Tahir'i sezon finalinde gönderebilir misiniz? Hani en azından bir 6/7 tanede gitse bana kâfi. Ama en fazla 3 kişi gider sezon finalinde. Onlardan bir tanesi de Süreyya olacak zaten artık biliniyor.
Yeliz kim?