NOW Öğretmen - Dizi Yorumları

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Dizinin tekrarına yetişebildim, herkesten sonra izledim resmen :A
İlker, Ceren, öğrenciler ve ekip çok iyi bir iş çıkarmış. Olay olacak, uzun sürece konuşulacak bir bölüm hazırlanmış. Ceren'in ilk bölüm sahnesinin az olması beni üzdü, umarım daha çok izleriz kendisini. Öğrenci kastı güzel kurulmuş. Dizinin bir sahnesinde FOX'un yeni dizisi Baraj'ın afişini de gösterdiler :A Umarım dizi, vermek istediği mesajı vermiştir. 2.bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu arada, dizinin beğenilip İlker'in performansının beğenilmediği ile ilgili bir yorum gördüm. İlker dizinin "ana" karakteri ve her sahnede var neredeyse. Adamın performansını beğenmediyseniz diziyi nasıl beğenebiliyorsunuz? Birazcık tutarlı yorumlar mı yapsak acaba, sadece yorum yapmak için yapıyor bazıları :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
“Benim babam müebbet yedi!!” Sahnesinde benim de içim bayıldı, vıcık vıcık duygusallıktan nefret ediyorum ama malesef Türk dizilerinin süresi çok uzun olduğu için mecbur kalıyorlar herhalde :A Fakat süresi 50 dakika olsaydı eminim o tür sahneler olmazdı..

Ayrıca çok ön yargılı yaklaşıyorsun bak @MEnes @Sherlock hatta @MasacRE bile izliyor :A
Senin izlemen bizim izlememizden daha şaşırtıcı ya, biz yine az da olsa izliyoruz Türk dizilerini, sen hiç izlemiyordun benim bildiğim :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Senin izlemen bizim izlememizden daha şaşırtıcı ya, biz yine az da olsa izliyoruz Türk dizilerini, sen hiç izlemiyordun benim bildiğim :A

Büyük umutlarla izledim ama gelenek malesef devam edecek gibi duruyor dizi hiç sarmadı beni çok fazla soğan içeriyor sürekli bir ağlama sızlama ühüü tam Fox dizisi işte bir kere de şaşırtsa :A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
RTÜK’ten dolayı malum sahnede klişenin devreye gireceğini düşünüyorum

Daha ilk sözde bıçak darbesinde o çocuğun öğretmenle işbirliği yaptığı ve ölümün de kurgu olduğu belliydi. Ama internet dizisi olsaydı belki cesaret edip gerçekten öldürebilirdi de ama TV dizisinde imkansız. Ki eğer bu klişeler devam ederse elveda edeceğim :A
@Sherlock

RTÜK'ten dolayı değildir ya.

Dizi zaten uyarlama olduğu için öyle büyük çaplı değişiklikler yapacaklarını sanmıyorum, zaten Akif Öğretmen karakteri de öyle bir karakter değil bence. Öğrencileri arasından seçim yapsın, sonra onu öldürerek sınıfa ders versin. O kafada bir karakter değil.

Hem biraz twist olsun mantığıyla, hem de zaten Akif karakteri öyle bir karakter olmadığı için muhtemelen öldü gibi gösterilen öğrencinin (Tuğrul muydu ismi hatırlamıyorum. :A) onun iş-birlikçisi olduğu ortaya çıkacak.

Zaten Akif Öğretmen neler neler yaptı, RTÜK ceza verecekse onlara verecektir asıl. :A He bu cezalar sonrası umuyorum karakterlerin çizgileri değişmez, dizinin senaryosunda değişiklikler yapılmaz. İlk bölümdeki cesur sahneleri görmeye devam ederiz...

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Büyük umutlarla izledim ama gelenek malesef devam edecek gibi duruyor dizi hiç sarmadı beni çok fazla soğan içeriyor sürekli bir ağlama sızlama ühüü tam Fox dizisi işte bir kere de şaşırtsa :A
Ben beğendim diziyi ya. Süreler uzun olduğundan drama sahneleri uzun tutuluyor tabi haliyle. Onun için yapacak bir şey yok. Ama şu durumda ağlamalar olması da normal be kardeşim, senin hocan bir gün sınıfa gelip bomba patlatsa sen de ağlarsın yani olacak şey budur :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Ben beğendim diziyi ya. Süreler uzun olduğundan drama sahneleri uzun tutuluyor tabi haliyle. Onun için yapacak bir şey yok. Ama şu durumda ağlamalar olması da normal be kardeşim, senin hocan bir gün sınıfa gelip bomba patlatsa sen de ağlarsın yani olacak şey budur :A

Tamam yine ağlansın da yok “ayy babam gelmiş ağlıyor ühüüğ ühüüğ” yok “senin en azından baban gelmiş benimki müebbette anlıyor musun müebbettte” diye böyle uzun uzun iç bayan (için bayılması anlamında, Türkçe işte :A ) sahneler fazla bunaltıyor beni. Mesela La Ca de Papel’de de ağlamalar vardı rehineler arasında ama dramın aşırı vıcık vıcık abartılması yoktu. Tabi ki bu dizinin süresi uzun olduğu için, kabul ediyorum ama kaideyi değiştirmiyor yine de 2.bölüme de şöyle bir göz ucuyla bakacağım :A

• Güldürdün
Reactions: cookies and MasacRE

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Tamam yine ağlansın da yok “ayy babam gelmiş ağlıyor ühüüğ ühüüğ” yok “senin en azından baban gelmiş benimki müebbette anlıyor musun müebbettte” diye böyle uzun uzun iç bayan (için bayılması anlamında, Türkçe işte :A ) sahneler fazla bunaltıyor beni. Mesela La Ca de Papel’de de ağlamalar vardı rehineler arasında ama dramın aşırı vıcık vıcık abartılması yoktu. Tabi ki bu dizinin süresi uzun olduğu için, kabul ediyorum ama kaideyi değiştirmiyor yine de 2.bölüme de şöyle bir göz ucuyla bakacağım :A
O muhabbet çocuğun ikinci telefonunun sebebi ortaya çıksın diye konmuş gibiydi. Babasıyla konuşmak için olduğunu duyan kız ayy canım deyip sarıldı ve sonra da o çocuk öğretmen tarafından öldürüldü (daha doğrusu öldürülmüş gibi yapıldı) ve oradan da bir dram çıktı :A

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,280
Puanı
1,060
şöyle bir yorum okudum, benzerleride dikkatimi çekti, diziyi izlemedim ama izlicem internetten. Bu tarz eleştirilerin yaklaşımı nasıl @Aserat @alperuz ve diğer izleyenler?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-03-05-20-49-52.png
    Screenshot_2020-03-05-20-49-52.png
    465.5 KB · Hit: 17
  • Güldürdün
Reactions: cookies and alperuz

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
şöyle bir yorum okudum, benzerleride dikkatimi çekti, diziyi izlemedim ama izlicem internetten. Bu tarz eleştirilerin yaklaşımı nasıl @Aserat @alperuz ve diğer izleyenler?
Dizinin verdiği mesaja takılmayıp buna mı takılmışlar? Daha bismillah ilk bölümü yayınlandı her şey açıklanır :A

• Beğendim
Reactions: cookies

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Çok çılgın bir başlangıç yapmış dizi epey hoşuma gitti. Kaliteli çekimleri var. Müzikleri desen HALKA'nın müziklerini yapan Sertaç Özgümüş, jenerikte görünce zaten diziye direk farklı bakmamı sağladı. Oyunculuklar İlker Kaleli gerçekten mükemmel, diğer genç oyuncular da çok iyi, hikaye desen oldukça ilgi çekici. Ama ne kadar uzun sürebilir veya uzatılabilir orası muamma. Orjinaline sadık kalınıp mini dizi şeklinde yapılacaksa, tadında bitirilecekse daha iyi olur. Ama işte öyle bir ülkedeyiz ki reyting aldı, para getirdi diye uzattıkça uzatırlar. Ki TV'ye yapılan işlerin 13 bölüm mini dizi şeklinde tasarlanmayacağını da bilmek gerekir aslında. Neyse bu kalitede ve çizgide ne kadar devam ederse o kadar keyif almaya bakarız, sonrasını bekleyip göreceğiz...

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

Şimdi belki spoilera girebilir ama diziye başlamadan ön yargın oluşmasın diye yazmış olayım. Akif Öğretmen karakteri bunların hepsini belli bir süreçte planlamış, hazırlamış, kendisi de hazırlanmış. İzleyince daha iyi anlayacaksın zaten. Dizi hiçbir detayı ve soruyu cevapsız bırakmıyor.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch