NOW Öğretmen - Dizi Yorumları

Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Diziyi baya beğendim ama bu hikaye nasıl devam edicek cidden baya merak ediyorum. Yani bana kalırsa 7-8 bölümlük bir hikaye ama yapım önceden planlamıştır tabii bunu.
İlker Kaleli'nin vasat oyunculuğu dışında gayet güzel bir ilk bölüm oldu. Prodüksiyon kalitesi de yüksek bir iş olmuş.
Dizinin YouTube sayfasında yazan konusu;

Hikayenin baş kahramanı olan fizik öğretmeni Akif Erdem; öğrencilerine bir “insanlık dersi” vermek istemektedir. Yalnız Akif Öğretmen; bildiğimiz, alıştığımız öğretmenlerden daha farklı bir ders anlatma yöntemi kullanmaktadır. Akif Erdem, bu son dersi için öncelikle Küçükkapı Lisesi 12A sınıfını rehin alır ve bir bomba kullanarak sınıfı okulun geri kalanından kopartır. Çocuklar ve Akif artık dışarı çıkamayacaklardır… Ve Akif Öğretmen; çocuklara bir soru sorar; “12A sınıfı öğrencisi Rüya Örnek’in ölümüne aranızdan kim sebep olmuştur?” Rehin alınan gençlerin bu durumdan kurtulmalarının tek bir yolu vardır; doğruyu söylemek! Çocuklara ve hatta tüm ülkeye “iyi insan” olmanın önemini anlatan, empati kurmayı ve düşünmeyi öğreten Akif Öğretmen’i zamanla anlayacak ve çok sevecek olan öğrenciler; yaptıkları yanlışların farkına varıp son derslerini başarıyla tamamlayacaklardır.

Bu yazılana göre uzun soluklu bir iş değil tek sezonluk bir iş gibi duruyor. Öyle olursa tadından yenmez. Kanallar bu tarz işlere yönelmeye başlar. İzleyiciler de film tadında keyifle diziler izler.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
Bu genç kadronun hepsinin yolu açıldı bence. Genelde genç oyuncular bir şekilde sırıtır ama burada bomba gibiler. Merhamet'te oynayan kız nasıl rol yapıyor öyle :ok:
Ben de ona çok sinir oldum ya Akif bir ara gerçekten öldürse fena olmaz. :A Ama kız bayağı iyiydi evet.

• Beğendim
Reactions: hayret bi şey

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
Hala İlker Kaleli'yi vasat diyebilenler var ya şaka gibi. Gerçi onların derdi gerçek yorum yapmak değil birilerini sinir etmeye çalışmak olduğu için normal. Adam iki saatte ortalığı yaktı geçti ama bazı kendini çok profesyonel otorite sananlar hala boş boş konuşuyor.

• Olmamış
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Dizinin YouTube sayfasında yazan konusu;

Hikayenin baş kahramanı olan fizik öğretmeni Akif Erdem; öğrencilerine bir “insanlık dersi” vermek istemektedir. Yalnız Akif Öğretmen; bildiğimiz, alıştığımız öğretmenlerden daha farklı bir ders anlatma yöntemi kullanmaktadır. Akif Erdem, bu son dersi için öncelikle Küçükkapı Lisesi 12A sınıfını rehin alır ve bir bomba kullanarak sınıfı okulun geri kalanından kopartır. Çocuklar ve Akif artık dışarı çıkamayacaklardır… Ve Akif Öğretmen; çocuklara bir soru sorar; “12A sınıfı öğrencisi Rüya Örnek’in ölümüne aranızdan kim sebep olmuştur?” Rehin alınan gençlerin bu durumdan kurtulmalarının tek bir yolu vardır; doğruyu söylemek! Çocuklara ve hatta tüm ülkeye “iyi insan” olmanın önemini anlatan, empati kurmayı ve düşünmeyi öğreten Akif Öğretmen’i zamanla anlayacak ve çok sevecek olan öğrenciler; yaptıkları yanlışların farkına varıp son derslerini başarıyla tamamlayacaklardır.

Bu yazılana göre uzun soluklu bir iş değil tek sezonluk bir iş gibi duruyor. Öyle olursa tadından yenmez. Kanallar bu tarz işlere yönelmeye başlar. İzleyiciler de film tadında keyifle diziler izler.
Bence yüksek reytingler alırsa bir yolunu bulup her türlü 2.sezonda devam ettirirler. Tek sezonluk mini dizi olsa en başta açıklarlardı.

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Hala İlker Kaleli'yi vasat diyebilenler var ya şaka gibi. Gerçi onların derdi gerçek yorum yapmak değil birilerini sinir etmeye çalışmak olduğu için normal. Adam iki saatte ortalığı yaktı geçti ama bazı kendini çok profesyonel otorite sananlar hala boş boş konuşuyor.
Sana mı soracaktım yorum yaparken? Ben beğenmiyorum oyunculuğunu.
bazı kendini çok profesyonel otorite sananlar hala boş boş konuşuyor.
Burda kendini tanımlamışsın bence.

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Güzel bir açılıştı, yer yer epey yükseldim. :A

La Casa De Papel ile benzerlikler vardı. Dijitale daha yakın bir proje, fazla uzayacak bir konusu da yok gibi, bu yüzden sezon sonunda final yaparsa efsane olur dizi.

Tabii reytingler çok iyi gelirse uzatabilirler :D

• Beğendim
Reactions: kerem and Aserat

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Ben seni daha olgun bir kişi sanırdım, yanılmışım.
Ne kadar çirkin bir yorum. Burada herkesin kendi görüşünü belirtmeye hakkı vardır. Bu mesajı senin yazdığına inanmak istemiyorum.

Yahu kusura bakmayın ama madem burada herkesin görüşünü bildirmeye hakkı var, biri gelip de “boş bir yorum” diye “görüş bildiriyorsa” ona “kendi işine bak gölge etme” diye iade yapmak da bir “görüş bildirme” olmalı, değil mi? Üstelik bu arkadaş sürekli çoğu kişiye karşı böyle olduğu için hiç uzatmaya gerek görmüyorum o yüzden benden bu kadar. :D

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
Ne kadar çirkin bir yorum. Burada herkesin kendi görüşünü belirtmeye hakkı vardır. Bu mesajı senin yazdığına inanmak istemiyorum.
Arkadaşın herkese dilediğince laf atarken insanlar kendilerini savunabilir hakarete kaçmadığı sürece. :)
Sana mı soracaktım yorum yaparken? Ben beğenmiyorum oyunculuğunu.

Burda kendini tanımlamışsın bence.
Beğenmeme değil sabit fikirlilik. O kadar laf atınca aksi yorum yapıp tükürdüğünü yalamak zor geliyor galiba. Neyse zaten foruma üye olma amacın bile kötü niyetli olduğu için seninle vakit bile kaybedemem güle güle. :)

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Yahu kusura bakmayın ama madem burada herkesin görüşünü bildirmeye hakkı var, biri gelip de “boş bir yorum” diye “görüş bildiriyorsa” ona “kendi işine bak gölge etme” diye iade yapmak da bir “görüş bildirme” olmalı, değil mi? Üstelik bu arkadaş sürekli çoğu kişiye karşı böyle olduğu için hiç uzatmaya gerek görmüyorum o yüzden benden bu kadar. :D
Ben sana saygısızlık etmedim ama. Yazdığın şeye mantıklı bir cevap verdim.
Sen ise bana durup dururken saygısızca bir cevap verdin. Neyse bundan sonra yazdığın bir şeye cevap vereceğimi sanmıyorum.

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
yjArW0.gif
İlker'in içindeki Poyraz ölmüş olabilir lakin biz unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock and Aserat

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060
Arkadaşın herkese dilediğince laf atarken insanlar kendilerini savunabilir hakarete kaçmadığı sürece. :)

Beğenmeme değil sabit fikirlilik. O kadar laf atınca aksi yorum yapıp tükürdüğünü yalamak zor geliyor galiba. Neyse zaten foruma üye olma amacın bile kötü niyetli olduğu için seninle vakit bile kaybedemem güle güle. :)
Dedigim gibi diger her yeni üye gibi ilk mesajlari agir ve agresif olabilir. Adapte olma süreci vardir herkesin.

Kendini ifade etmenin binbir türlü yolu vardir arkadaslar, evet burada onun bos yorum demesi de hos degil ama @Tolstoyevski verdigi karsilikla onu kücük düsürmeye calismasi da cok cirkin. Kim olursa olsun bir kisiye bu üslupta cevap vermek cok yakisiksiz. Bir kere ben bunu size yakistiramiyorum.