NOW Öğretmen - Dizi Yorumları

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
“Benim babam müebbet yedi!!” Sahnesinde benim de içim bayıldı, vıcık vıcık duygusallıktan nefret ediyorum ama malesef Türk dizilerinin süresi çok uzun olduğu için mecbur kalıyorlar herhalde :A Fakat süresi 50 dakika olsaydı eminim o tür sahneler olmazdı..

Ayrıca çok ön yargılı yaklaşıyorsun bak @MEnes @Sherlock hatta @MasacRE bile izliyor :A
Henüz izlemedim ama yarın izlerim ilk bölümü. :A Merak ediyorum oldukça...

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Henüz izlemedim ama yarın izlerim ilk bölümü. :A Merak ediyorum oldukça...
Çok fazla gözyaşı, ağlama sızlama ve ağır dram devam ederse ikinci bölümde bırakırım büyük ihtimalle ama bam bam bam ilerlemeye devam ederse ilk sezon için izlenir. Zaten uzatılacak bir konusu yok :A Gerçi 13 Reasons Why ve LCDP’ye de öyle diyorduk ama 4.sezonlarına giriyorlar :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Çok fazla gözyaşı, ağlama sızlama ve ağır dram devam ederse ikinci bölümde bırakırım büyük ihtimalle ama bam bam bam ilerlemeye devam ederse ilk sezon için izlenir. Zaten uzatılacak bir konusu yok :A Gerçi 13 Reasons Why ve LCDP’ye de öyle diyorduk ama 4.sezonlarına giriyorlar :A
Yani hikayenin gidişatına bağlı biraz da ve tabi süresinin insanı ne kadar bayıp baymayacağına... Neyse bakarız artık duruma göre... :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
  • Güldürdün
Reactions: MEnes

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Benim bu mention'da işim ne? :A

Hiç duymadım filmi. :D

FFFK’de izlemiştik eğer bu diziyi izliyorsan benzerlik buldun mu diye etiketledim ama paralel evrende kalmış olabilir şimdi ben de emin değilim hiç izlemedim deyince :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and bazinga

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
  • Beğendim

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Bu arada 13 Reasons Why diyoruz sürekli ama seneler önce şu Japon filmini izlemiştim, hikayeyi şimdi tam hatırlamasam da konusu biraz onu da andırdı :A
@bazinga

İkisini de izlemedim elbette o yüzden bir fikrim yok. :A Zaten senaryosu bir Japon dizisinden uyarlamaymış. Mr. Hiiragi's Homeroom'muş sanırım adı. :A

ÇEKİK'ler yaptıysa kalitesiz olma şansı yok zaten...

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
RTÜK’ten dolayı malum sahnede klişenin devreye gireceğini düşünüyorum

Daha ilk sözde bıçak darbesinde o çocuğun öğretmenle işbirliği yaptığı ve ölümün de kurgu olduğu belliydi. Ama internet dizisi olsaydı belki cesaret edip gerçekten öldürebilirdi de ama TV dizisinde imkansız. Ki eğer bu klişeler devam ederse elveda edeceğim :A
@Sherlock

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,998
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Gözümü kırpmadan izledim, İlker'i izlemeyi özlemişim... :bhr:

Son sahnede suyu ya Rüya'ya verdi, kız ölmedi ve doping olayını ortaya çıkarmak için böyle bir şey yapıldı. Ya da Tuğrul, yaralanmadı ve bayıldı sadece.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,998
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Tek bir mekanda geçmesi ve seslerin çok karışık olması sıkıcı ve daraltıcı geldi. Umarım düzelir, Akif 6 ayda okulun içine neler yapmış. :eek:

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Bayağı iyi olmuş. İlker Kaleli tek fragmandan kendini eleştirenleri güzel kapak etmiş. İzlerken bir an bile Poyraz'ı hissetmedim ki böyle zor bir işin altından büyük başarıyla kalkmış. Gerektiğinde tüyler ürpertici, gerektiğinde eğlenceli, gerektiğinde sert ve otoriterdi. Ceren Moray'ı pek göremedik ama 2. bölümden sonra o da hikayeye dahil olacak. Yeniden ekranda görmek güzeldi. :bhr:

Serhat Kılıç tam bir kılkuyruk olmuş bayağı güldürdü. :F Genç kadroyu da beğendim özellikle Afra Saraçoğlu kendisini ilk kez izlememe rağmen bayağı şaşırttı ve o malum sahnede bayağı iyiydi. :D

Tuğrul'un ölmediğini tahmin etmiştim çünkü o kadar hızlı oldu ki. Eğer gerçekten ölse uzun uzun gösterilerdi. Rüya dışında o sınıftan başka bir ölü çıkacağını ve Akif'i katil konumuna getireceklerini hiç sanmıyorum.

Kısacası hem rejisi, hem senaryosu, hem de oyunculuklarıyla sezonun yüz akı yapımlarından olmuş ama gerçekten fazla uzatmaları mümkün değil. Umarım Anne gibi sezon sonunda zirvede bırakırlar. Gelecek tepki ve reytingleri de şimdiden merakla bekliyorum. :A

Ve iki kez çalan o şarkı mutlaka yüklenmek fragmandan beri tekrar tekrar dinlemeyi bekliyorum. :bhr:

• Beğendim
Reactions: cookies

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Fragman güzel. :Z Akif'in en sonda ne olur anlayın demesi. :F

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
RTÜK’ten dolayı malum sahnede klişenin devreye gireceğini düşünüyorum

Daha ilk sözde bıçak darbesinde o çocuğun öğretmenle işbirliği yaptığı ve ölümün de kurgu olduğu belliydi. Ama internet dizisi olsaydı belki cesaret edip gerçekten öldürebilirdi de ama TV dizisinde imkansız. Ki eğer bu klişeler devam ederse elveda edeceğim :A
@Sherlock
Ne boş bir yorum.
Adam bunları neden yapıyor? Yaptıkları zorbalıklar yüzünden masum bir gencin ölümüne sebep oldukları için öğrencilere bunları yapmıyor mu? Sosyal mesaj vermeye, onları insan olmayı öğretmeyi çalışmıyor mu? Bunları yaparken bir de öğrencisini mi öldürücekti?

• Beğendim
Reactions: cookies
Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Bu genç kadronun hepsinin yolu açıldı bence. Genelde genç oyuncular bir şekilde sırıtır ama burada bomba gibiler. Merhamet'te oynayan kız nasıl rol yapıyor öyle :ok:

• Beğendim
Reactions: Aserat

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Diziyi baya beğendim ama bu hikaye nasıl devam edicek cidden baya merak ediyorum. Yani bana kalırsa 7-8 bölümlük bir hikaye ama yapım önceden planlamıştır tabii bunu.
İlker Kaleli'nin vasat oyunculuğu dışında gayet güzel bir ilk bölüm oldu. Prodüksiyon kalitesi de yüksek bir iş olmuş.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ne boş bir yorum.
Adam bunları neden yapıyor? Yaptıkları zorbalıklar yüzünden masum bir gencin ölümüne sebep oldukları için öğrencilere bunları yapmıyor mu? Sosyal mesaj vermeye, onları insan olmayı öğretmeyi çalışmıyor mu? Bunları yaparken bir de öğrencisini mi öldürücekti?

Kendi işine bak fifi. Sana soran olmadı gölge etme yeterli.