Show Çarpışma - Dizi Yorumları

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Hayvanı iyi incelemişsin :A
İyi de kutup ayısı soğuk bir hayvan değil ki. Bulunduğu ortam soğuk sadece. :A Hayvanın yağları ve vücut sıcaklığı olmasa kutuplarda nasıl yaşayacak. Lütfen biraz fizik bilgisi yaaa. :A
@xemrexxx Buzdan yapılma hayvan sanıyordur :F :F :F Kutupta yaşayan hayvanların içinin soğuk olduğunu benim gibi düşünüyor sanırım :A :A :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Sen günceli izliyormusun son olaylardan haberin varmı @sokak sanati ?A:A

Kadir'den nefret ettim. Kara Sevda'da Burak'tan nasıl nefret ediyorsam burada da o oldu. Her şeyi ben bilirim en doğrucu benim karakterleri itici geliyor. Her şey onun etrafında dönüyormuş gibi her şeyi kendine bağlayan aptalca karakterler ilgimi çekmiyor. Ama Cemre, Meral, Kerem ve sarı kafa efsane.:bhr:

• Harika
Reactions: Çiğdem

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Kadir'den nefret ettim. Kara Sevda'da Burak'tan nasıl nefret ediyorsam burada da o oldu. Her şeyi ben bilirim en doğrucu benim karakterleri itici geliyor. Her şey onun etrafında dönüyormuş gibi her şeyi kendine bağlayan aptalca karakterler ilgimi çekmiyor. Ama Cemre, Meral, Kerem ve sarı kafa efsane.:bhr:
Aaa Veliyide unutmayalım favorim o zaten Emir gibi :A :A :A Kerem bu dizide iyi Çukurda sevmiyordum :A Sarı kafa dediğin kim Yakup mu :A :A :A

• Beğendim
Reactions: sokak sanati

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Aaa Veliyide unutmayalım favorim o zaten Emir gibi ?A:A Kerem bu dizide iyi Çukurda sevmiyordum :A Sarı kafa dediğin kim Yakup mu ?A:A

Aynen Yakup. En kral karakter o. Taciz olayından dolayı geri plana atıldı ama artık rolü rahat rahat artar.:A
Veli'nin sahneleride iyi. Seviyorum onuda. Cansız vs bir sürü üst karakter gelecek diziye. Sezon sonuna kadar konu var.:D

• Harika

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Aynen Yakup. En kral karakter o. Taciz olayından dolayı geri plana atıldı ama artık rolü rahat rahat artar.:A
Veli'nin sahneleride iyi. Seviyorum onuda. Cansız vs bir sürü üst karakter gelecek diziye. Sezon sonuna kadar konu var.:D
Yakup senin gibi ele avuca sığmıyor tabi seversin ayoll :A :A :A Bu cansız Kadirin babası çıkacak gibi yaşıyorsa ondan baskası değildir anneside cansızı duyunca tanıyor gibi yüz ifadesi takındı :A :A :A

• İlginç

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Yakup senin gibi ele avuca sığmıyor tabi seversin ayoll ?A:A Bu cansız Kadirin babası çıkacak gibi yaşıyorsa ondan baskası değildir anneside cansızı duyunca tanıyor gibi yüz ifadesi takındı ?A:A

Yakup en sevdiğim karakter. Şirret erkek. Tam benim kalemim. Birde soygun esnasında azarlayıp durdu yanındakini iyice dikkatimi çekti.:A
Kadir ile ilgili hiç bir şey ilgimi çekmiyor:(

• Güldürdün

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Yakup en sevdiğim karakter. Şirret erkek. Tam benim kalemim. Birde soygun esnasında azarlayıp durdu yanındakini iyice dikkatimi çekti.:A
Kadir ile ilgili hiç bir şey ilgimi çekmiyor:(
Elçinle Kadire gıcıksın anlaşılan :A :A :A Senin çiftin Yakup ile Meral olsun hastane sahnesinde ona değer verdiğini gördük başta rol yapıyor sanmıstım ama veliyle konusunca tamam dedim :A :A :A

Adem ne olacak bakalım umarım hemen öldürüp bitirmezler konuyu :A

Birde bu Kadir recep ivedik gibimi konusuyor banamı öyle geliyor :F :F :F @Forumdash

• Güldürdün

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Elçinle Kadire gıcıksın anlaşılan ?A:A Senin çiftin Yakup ile Meral olsun hastane sahnesinde ona değer verdiğini gördük başta rol yapıyor sanmıstım ama veliyle konusunca tamam dedim ?A:A

Adem ne olacak bakalım umarım hemen öldürüp bitirmezler konuyu :A

Birde bu Kadir recep ivedik gibimi konusuyor banamı öyle geliyor :F:F:F @Forumdash

Kadir ile Zeynepten iğreniyorum. Konuşması hareketleri.
Evet Meral ile Yakup favorim. Cemre ile Keremde çok ateşli maşallah.:A

• Güldürdün

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Son bölüm yine gayet iyiydi bana kalırsa. Arada böyle fazla aksiyonun olmadığı, karakterlerin duygularına odaklanan geçiş bölümleri olacak. Yapacak bir şey yok. Yalnız özellikle son yirmi dakikalık kısım oldukça sağlamdı. Senarist her şeyi en başından planlamış ve dizi o temel plana göre ilerliyor. Reytinglere göre hareket edilmiyor, özellikle Veli'nin ilk bölümde konuştuğu kişinin Adem olduğunun ortaya çıkması ve Adem'in o sahnelerinin önceden çekilmiş olması oldukça iyi bir hareket. Dizinin kurgusunun baya sağlam olduğunu gösteriyor bu tarz şeyler. Bu anlamda son yıllarda yapılmış en iyi Türk dizilerinden birisi kesinlikle, hem tek sezonluk planlandığı için hem bu plana sadık kalındığı için de böyle gidecek gibi sezon sonuna kadar.

Ayrıca Uluç Bayraktar en iyi Türk yönetmenlerden birisi çok net bir şekilde. Bazı çekim açıları ve sahneler oldukça üst düzey ve farklı. Ahmet Katıksız üç hafta boyunca yokluğunu çok hissettirmedi ancak Uluç Bayraktar kesinlikle başka bir seviye.

Kadir'in annesi oldukça zengin ve güçlü bir kadın gördüğümüz kadarıyla. Babası da yaşıyormuş, annesinin bu kadar güçlü olmasının sebebi babasına bağlı bence. Bu yüzden ben de acaba babası Cansız mı dedim ama emin de olamadım. Çünkü Veli, Kadir'in babasına da oğlunun öldüğünü söylemiş. Babası Cansız olsa Veli'nin buna cesaret edebileceğini sanmıyorum açıkçası, çünkü dizinin başından beri görüyoruz ki Cansız çok güçlü bir karakter. Yıllar önce oğlunu kaybetmiş olsa bile bulabilecek güce sahip gibi duruyor. Bence Kadir'in babası Selim'in eski ortağı olabilir. Selim'in Kadir'in annesini tanımasının ve saygı duymasının da mantıklı bir açıklaması olmuş oluyor böylece.

@Çiğdem @MEnes @Dosi @MasacRE

Cansız kim, Kadir'in babası kim, Veli'yle nasıl tanışmış, Kadir'in annesi nasıl o kadar güçlü falan dizide hala çözülmeyi bekleyen çok düğüm var. Diziye de bu roller için çok sağlam oyuncular katılacak muhtemelen. Merakla bekliyoruz yeni bölümleri. :Z

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Son bölüm yine gayet iyiydi bana kalırsa. Arada böyle fazla aksiyonun olmadığı, karakterlerin duygularına odaklanan geçiş bölümleri olacak. Yapacak bir şey yok. Yalnız özellikle son yirmi dakikalık kısım oldukça sağlamdı. Senarist her şeyi en başından planlamış ve dizi o temel plana göre ilerliyor. Reytinglere göre hareket edilmiyor, özellikle Veli'nin ilk bölümde konuştuğu kişinin Adem olduğunun ortaya çıkması ve Adem'in o sahnelerinin önceden çekilmiş olması oldukça iyi bir hareket. Dizinin kurgusunun baya sağlam olduğunu gösteriyor bu tarz şeyler. Bu anlamda son yıllarda yapılmış en iyi Türk dizilerinden birisi kesinlikle, hem tek sezonluk planlandığı için hem bu plana sadık kalındığı için de böyle gidecek gibi sezon sonuna kadar.

Ayrıca Uluç Bayraktar en iyi Türk yönetmenlerden birisi çok net bir şekilde. Bazı çekim açıları ve sahneler oldukça üst düzey ve farklı. Ahmet Katıksız üç hafta boyunca yokluğunu çok hissettirmedi ancak Uluç Bayraktar kesinlikle başka bir seviye.

Kadir'in annesi oldukça zengin ve güçlü bir kadın gördüğümüz kadarıyla. Babası da yaşıyormuş, annesinin bu kadar güçlü olmasının sebebi babasına bağlı bence. Bu yüzden ben de acaba babası Cansız mı dedim ama emin de olamadım. Çünkü Veli, Kadir'in babasına da oğlunun öldüğünü söylemiş. Babası Cansız olsa Veli'nin buna cesaret edebileceğini sanmıyorum açıkçası, çünkü dizinin başından beri görüyoruz ki Cansız çok güçlü bir karakter. Yıllar önce oğlunu kaybetmiş olsa bile bulabilecek güce sahip gibi duruyor. Bence Kadir'in babası Selim'in eski ortağı olabilir. Selim'in Kadir'in annesini tanımasının ve saygı duymasının da mantıklı bir açıklaması olmuş oluyor böylece.

@Çiğdem @MEnes @Dosi @MasacRE

Cansız kim, Kadir'in babası kim, Veli'yle nasıl tanışmış, Kadir'in annesi nasıl o kadar güçlü falan dizide hala çözülmeyi bekleyen çok düğüm var. Diziye de bu roller için çok sağlam oyuncular katılacak muhtemelen. Merakla bekliyoruz yeni bölümleri. :Z
Bildirimin gelmemiş.
Bende yapayım bölüm yorumumu, herzamanki gibi televizyondan izledim ve evet durgun bir bölümdü. Her hafta aynı tempoda beklemek hata zaten. Geçen hafta gibi yine sonlar harikaydı.
Bu dizide beğendiğim nokta her hafta yeni bir gerçek su yüzüne çıkıyor :Z
Ben haftaya bölüm nasıl olacak çok merak ediyorum.Adem'in ölmesini istemem. Kadirle iş birliği yapmasını isterim ama nasıl olur bilemem sonuçta suç işlemiş biri.
Kadir'in babası için şuan bir fikir yürütemiyorum ve Cemre'nin annesi ilede ilgili farklı gerçekler ortaya çıkacaktır zamanla.
Yakup ve arkadaşı acaba paraları alıp tüyerlermi? :A Sonuçta Adem yanlarında değil, kaçabilirler :A ve bende Adem'in o kaza ve soygun zamanındaki sahnelerini beğendim :D

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bildirimin gelmemiş.
Bende yapayım bölüm yorumumu, herzamanki gibi televizyondan izledim ve evet durgun bir bölümdü. Her hafta aynı tempoda beklemek hata zaten. Geçen hafta gibi yine sonlar harikaydı.
Bu dizide beğendiğim nokta her hafta yeni bir gerçek su yüzüne çıkıyor :Z
Ben haftaya bölüm nasıl olacak çok merak ediyorum.Adem'in ölmesini istemem. Kadirle iş birliği yapmasını isterim ama nasıl olur bilemem sonuçta suç işlemiş biri.
Kadir'in babası için şuan bir fikir yürütemiyorum ve Cemre'nin annesi ilede ilgili farklı gerçekler ortaya çıkacaktır zamanla.
Yakup ve arkadaşı acaba paraları alıp tüyerlermi? :A Sonuçta Adem yanlarında değil, kaçabilirler :A ve bende Adem'in o kaza ve soygun zamanındaki sahnelerini beğendim :D

Orada ya Adem ya Kadir, ikisinden birisi mutlaka vuruldu. Benim tahminim Kadir oraya tek başına gitmez. Müdürün veya Kerem’in işin içinde olduğunu düşünüyorum.

Sarı Kafa Yakup ve kankası iki dakika bile düşünmeden tüyerler oradan, paraları Veli’ye teslim ederler. Sonrasında ne olur bilemiyorum.

Bu arada bu Gürcü isimli karakteri yukarıda yazmamışım, muhtemelen onu da çok sağlam bir oyuncu oynayacaktır. Cansız, Veli ve Selim’in içinde bulundukları yapının farklı elemanları olduğunu duymak ve öğrenmek de dizinin gerçekçiliğin boyutunu arttırıyor bu arada.

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Orada ya Adem ya Kadir, ikisinden birisi mutlaka vuruldu. Benim tahminim Kadir oraya tek başına gitmez. Müdürün veya Kerem’in işin içinde olduğunu düşünüyorum.

Sarı Kafa Yakup ve kankası iki dakika bile düşünmeden tüyerler oradan, paraları Veli’ye teslim ederler. Sonrasında ne olur bilemiyorum.

Bu arada bu Gürcü isimli karakteri yukarıda yazmamışım, muhtemelen onu da çok sağlam bir oyuncu oynayacaktır. Cansız, Veli ve Selim’in içinde bulundukları yapının farklı elemanları olduğunu duymak ve öğrenmek de dizinin gerçekçiliğin boyutunu arttırıyor bu arada.
Adem'in silahında susturucu vardı, onun silahı değildir. Bu kadar erken kimliği ortaya çıktiğına göre bizi bekleyen daha bir sürü konu ve olaylar olmalı :D
Yakuplar para ile kaçar Veli'ye vermek istemezler diye düşünüyorum ama Veli peşine başkalarınıda takmış olabilir.
Cansız karakterini çok merak ediyorum. Cansız lakabı ölü bilinen birinin lakabı gibi yada bulunması zor anlamında. Demir karakterindende çok beklentim var. Veli ile bu işi çöze bilirler.
Daha Demir'in ileriki zamanlarda Kerem'e yapacağı tuzağıda izleyeceğiz :T:

• Beğendim
Reactions: Sherlock