Show Çarpışma - Dizi Yorumları

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Son bölüm yine gayet iyiydi bana kalırsa. Arada böyle fazla aksiyonun olmadığı, karakterlerin duygularına odaklanan geçiş bölümleri olacak. Yapacak bir şey yok. Yalnız özellikle son yirmi dakikalık kısım oldukça sağlamdı. Senarist her şeyi en başından planlamış ve dizi o temel plana göre ilerliyor. Reytinglere göre hareket edilmiyor, özellikle Veli'nin ilk bölümde konuştuğu kişinin Adem olduğunun ortaya çıkması ve Adem'in o sahnelerinin önceden çekilmiş olması oldukça iyi bir hareket. Dizinin kurgusunun baya sağlam olduğunu gösteriyor bu tarz şeyler. Bu anlamda son yıllarda yapılmış en iyi Türk dizilerinden birisi kesinlikle, hem tek sezonluk planlandığı için hem bu plana sadık kalındığı için de böyle gidecek gibi sezon sonuna kadar.

Ayrıca Uluç Bayraktar en iyi Türk yönetmenlerden birisi çok net bir şekilde. Bazı çekim açıları ve sahneler oldukça üst düzey ve farklı. Ahmet Katıksız üç hafta boyunca yokluğunu çok hissettirmedi ancak Uluç Bayraktar kesinlikle başka bir seviye.

Kadir'in annesi oldukça zengin ve güçlü bir kadın gördüğümüz kadarıyla. Babası da yaşıyormuş, annesinin bu kadar güçlü olmasının sebebi babasına bağlı bence. Bu yüzden ben de acaba babası Cansız mı dedim ama emin de olamadım. Çünkü Veli, Kadir'in babasına da oğlunun öldüğünü söylemiş. Babası Cansız olsa Veli'nin buna cesaret edebileceğini sanmıyorum açıkçası, çünkü dizinin başından beri görüyoruz ki Cansız çok güçlü bir karakter. Yıllar önce oğlunu kaybetmiş olsa bile bulabilecek güce sahip gibi duruyor. Bence Kadir'in babası Selim'in eski ortağı olabilir. Selim'in Kadir'in annesini tanımasının ve saygı duymasının da mantıklı bir açıklaması olmuş oluyor böylece.

@Çiğdem @MEnes @Dosi @MasacRE

Cansız kim, Kadir'in babası kim, Veli'yle nasıl tanışmış, Kadir'in annesi nasıl o kadar güçlü falan dizide hala çözülmeyi bekleyen çok düğüm var. Diziye de bu roller için çok sağlam oyuncular katılacak muhtemelen. Merakla bekliyoruz yeni bölümleri. :Z
Kadirin babasıdır artık cansız yanı ayrı ayrı iki oyuncu bence gelmez hem avukat kadirin annesine cansız velinin peşinde napabilirsin diyince velinin annesinin yüzünden ifadesinden belli oluyordu cansızı tanıdığı ben dedimki kendi kendime cansıza engel olacak sözünü geçirebildiği birisi diye yüzünden öyle okudum :F Sonra Kadirin babası yaşadığını duyunca yine senaryoyu kurmaya başladık bakalım :F :F :F @serhatt @xemrexxx @MEnes

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,923
Puanı
1,060
Kadirin babasıdır artık cansız yanı ayrı ayrı iki oyuncu bence gelmez hem avukat kadirin annesine cansız velinin peşinde napabilirsin diyince velinin annesinin yüzünden ifadesinden belli oluyordu cansızı tanıdığı ben dedimki kendi kendime cansıza engel olacak sözünü geçirebildiği birisi diye yüzünden öyle okudum :F Sonra Kadirin babası yaşadığını duyunca yine senaryoyu kurmaya başladık bakalım :F:F:F @serhatt @xemrexxx @MEnes
Cansız Kadir'in babası bence de :A

• Harika
Reactions: Çiğdem

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
2.sezon olmayacak olmasıda burda rol alıyor ama İçerde de tek sezon oldu halde çok uzatıyorlardı .F Bir senarist başarısıda var evet :A

İçerde’nin de ilk 10 bölümü baya iyiydi, asıl şimdi göreceğiz Çarpışma’yı zaten. Aynı başarısını sürdürür senaryo olarak umarım. Gerçi ellerinde çok fazla konu var, senaristi tebrik etmek lazım dediğin gibi. :A

• Harika
Reactions: Çiğdem

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
İçerde’nin de ilk 10 bölümü baya iyiydi, asıl şimdi göreceğiz Çarpışma’yı zaten. Aynı başarısını sürdürür senaryo olarak umarım. Gerçi ellerinde çok fazla konu var, senaristi tebrik etmek lazım dediğin gibi. :A
Nasılsa reyting kaygımızda yok insanlardan etkilenmiyorda istediği gibi kafasındakını aktarıyor senarist baskısız rahat rahat :A :A :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock