Exxen Gibi - Dizi Yorumları

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
3x4

Geçen bölümün üstüne bu sezon herhangi bir bölümün çıkabileceğini düşünümemekle birlikte bu bölümden de keyif aldığımı söyleyebilirim. Daha iyi olabilirdi elbette ama izletti kendini. Süresini biraz daha alçak tutsalardı daha akıcı olabilirdi.

Bölümün değindiği konu aslında ilgi çekici bir konu. Bunu Gibi diliyle deneyimlememiz de yine bunu değerli kılıyor. Sınıfsal farklılıkları Gibi diliyle ele almak... Üçlünün eski dostlarından birini yine görmüş olduk. Ancak bu seferki eski dost çılgınca zengin olmuş. Kaburga yemek uğruna ne güneşler batıyor edasıyla gariban üçlümüz her ay bu organizasyonu yapıyorlarmış Onur kardeşimizle. Ancak Onur'umuz artık Onur Bey olmuş. Artık ona yetişilemeyecek duruma gelinmiş..

Bölümün yan teması olan ve saçmalıkların yaşandığı Su içme oyunu ayrı bir keyif katmış bölüme. Aynı şekilde Yılmaz'ın kendiyle sesli konuştuğu kısımlar çok iyiydi. Finalde İlkkan'ımın da kendiyle konuştuğu ve bol bol felsefe yaptığı çılgın sahne epey iyiydi... Ersoy'umun kaburga dükkanına fiyat sorduğu sahnede tokat yemesi üstüne nerelere gideriz diye merak ediyordum ki Ersoy'um kendi kanını satarak hesabı denkleştirecek parayı buldu. Ve önceki gece onları parasıyla aşağılayan ve onlara hediyeler alan Onur'dan özür maiyetinde bir yemekle hesabı da ödeyerek o kaburgayı yemeye geldik...

Yemek sahnesi baştan sona tam bir çılgınlıktı. Aslında önceki bölümdeki çılgınlıkla yarışamaz ama karakterlerin tepkileri, mekana girince dillerinin değişmesi, İlkkan'ın bir anda Onur Bey moduna girmesi, Ersoy'un şarap içiyorum diyip dilinin değişmesi... Garson'un geldiği kısımda Ersoy'umun neden tokat yediğini öğrendiğimiz durumda kahkaha attım... Oradaki küfre değil elbette, kimsenin yenilen tokadın hesabını soramayacak duruma gelmesine kahkaha attım... Onur'un arkadaşının gelmesi ve Oğlak söylemesi... Hesabın geldiği sahne ve bizimkilerin girdiği tripler... Ersoy'umun zamanında bana abi diyordun abin olarak emrediyorum diyip Onur'u geri plana atması... Yılmaz'ın lavaboda durum değerlendirmesi yapıp kendiyle sesli konuşması.. Yemek kısmı baştan sona müthişti. Üstüne Yılmaz'ın Sınıfsal Veda konuşması ve Onur'un tepkileri... Çok iyiydi be... Görece durgun geçen bir bölümde dahi yine keyifli sahneler mevcuttu. Ancak sezonda Büfe'ye benzer bölümlerin daha çok gelmesi dileğiyle...

8.5/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bu sefer yanlış kayaya çarptın :A Benle @MEnes güncel bir şekilde izlerken @Sherlock da gerilerden gizli gizli takip ediyor bizi. Ama bir türlü güncele gelemedi o da ayrı bir olay. Sen de bırak artık hainlik yapmayı da bu kalite dolu dizide yoldaşlarına eşlik et...
Bastık gitti olmamışı hain herife, bakalım hainliğine devam mı edecek yoksa yoldaşlarına eşlik etmeyi mi tercih edecek... :A @MEnes

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,164
Puanı
1,060
Bu sefer yanlış kayaya çarptın :A Benle @MEnes güncel bir şekilde izlerken @Sherlock da gerilerden gizli gizli takip ediyor bizi. Ama bir türlü güncele gelemedi o da ayrı bir olay. Sen de bırak artık hainlik yapmayı da bu kalite dolu dizide yoldaşlarına eşlik et...

Bastık gitti olmamışı hain herife, bakalım hainliğine devam mı edecek yoksa yoldaşlarına eşlik etmeyi mi tercih edecek... :A @MEnes

Bu üçlü çok güçlü :oops::oops::oops: @MEnes

Diğer leş heriften bir halt olmaz... @Maskeli Fedai
@MEnes @12.Adam bu dörtlu çok güçlü.:Z

• Harika
Reactions: MasacRE

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059

Oha oha foruma girmeyeli neler olmuş neler.. Sayın Gs'li dostumu da balon dizilere alıştırmışlar.. Paramparçayım.. @MEnes

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860

Bu üçlü çok güçlü :oops::oops::oops: @MEnes

Diğer leş heriften bir halt olmaz... @Maskeli Fedai
Canım yoldaşlarım gerekeni söylemiş leş herife... GİBİ'mize dokunulmayacağını anlatmışlar en sert şekilde... GİBİ'miz balon değildir asla da olamaz... Olması teklif dahi edilemez... Yallah başka kapıya... @Maskeli Fedai

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,164
Puanı
1,060

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Sen yokken bana yapmadıklarını bırakmadılar sayın Gs'li dostum, "çok kötüyüm lütfen gel" dedim neden gelmedin bunca zaman... @MasacRE @MEnes

Canım yoldaşlarım gerekeni söylemiş leş herife... GİBİ'mize dokunulmayacağını anlatmışlar en sert şekilde... GİBİ'miz balon değildir asla da olamaz... Olması teklif dahi edilemez... Yallah başka kapıya... @Maskeli Fedai
Sayın Gs'li dostuma panzehir iğnesi yapmam gerekiyor.. Gel sayın Gs'li dostum nerene yapacağımı göstereceğim.. @MasacRE

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
3x5

İzlediğim en değişik kafada Gibi bölümüydü. Evet bu dizi çok farklı bir kafanın ürünü bu kesin zaten ama bu bölüm gerçekten en değişik anlatıya sahıp bölümdü... Bölüm bitti üzerine düşündüm, sevim mi sevmedim mi emin olamadım hala... Fazlasıyla deneysel bir bölümdü...

Bölüm başlıyor tek mekan gidecek gibi duruyor ve değişik diyaloglar izilyoruz. İlkkan'ımın bir daveti var ve bunun için bir masa sipariş edilmiş. Bu masa ekseninde tüm bölümün hikayesi şekilleniyor... Masayı elle tutulur bir masa haline bir türlü getiremiyorlar. Sonra bölüm ilerliyor ve hikaye ekseni bir anda Yılmaz'ın herkes tarafından sevilen ve imza dağıtacağı konuma geldiği şekle geliyor. Ersoy ile elit elit takılıyorlar, insanlar Yılmaz'ı övüyor Ersoy bunu destekliyor falan. İlkkan ise böyle bir şeylere önem verdi mi triplere girdiği için o modda takılıyor. Ancak Ersoy ve İlkkan bölümün başından sonuna kadar takışıyor ve kavga ediyor... Ersoy sürekli üstünü çıkarıyor falan.

Sonra bölümün ortasında Yılmaz'ın babası çıkageliyor. Çok şaşırtıcı bir durum çünkü Gibi'de böyle bir şey görmedik daha önce. İlk sezonun malum bölümü hariç Yılmaz'ın akrabaları ile ilgili şeyler görmedik yani. Olaylar yine değişik diyaloglar ve değişik şekilde ilerliyor. Komik sahneler de vardı yok diyemem. Saçma sapan sahneler de vardı ve güldürdü kısım kısım. Ama olayı çözene kadar akla karayı seçtik diyebilirim...

Ve bölümün sonunda bu saçmalıkların ve değişik kafanın ne olduğunu da görmüş olduk elbette. Hiç de beklenilen şekilde sonuçlanmadı olay. Ümran Hanım rüya görmüş ve rüyasında tüm bu detayları kurmuş. Aslında beklenilen şekilde sonuçlanmadı desek bile bölümün neden öyle olduğuna ve karakterlerin neden bunları yaptığına dair güzel bir açıklama oldu diyebiliriz. Bölümün en sonunda ise bahçede bu değişik rüyayı biizmkilere anlatan 'eğitimci' Ümran hanım ile derin bir hasbıhale dalıyor bizimkiler. Ersoy ise garibim merak ediyor neden rüyada yoktum diye... Teyzemin verdiği tepki komik... Bu deneysel bölümü sevip sevmeme arasında gitmekle birlikte seven tarafta değilim gibi...

7/10