Exxen Gibi - Dizi Yorumları

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
3x5

İzlediğim en değişik kafada Gibi bölümüydü. Evet bu dizi çok farklı bir kafanın ürünü bu kesin zaten ama bu bölüm gerçekten en değişik anlatıya sahıp bölümdü... Bölüm bitti üzerine düşündüm, sevim mi sevmedim mi emin olamadım hala... Fazlasıyla deneysel bir bölümdü...

Bölüm başlıyor tek mekan gidecek gibi duruyor ve değişik diyaloglar izilyoruz. İlkkan'ımın bir daveti var ve bunun için bir masa sipariş edilmiş. Bu masa ekseninde tüm bölümün hikayesi şekilleniyor... Masayı elle tutulur bir masa haline bir türlü getiremiyorlar. Sonra bölüm ilerliyor ve hikaye ekseni bir anda Yılmaz'ın herkes tarafından sevilen ve imza dağıtacağı konuma geldiği şekle geliyor. Ersoy ile elit elit takılıyorlar, insanlar Yılmaz'ı övüyor Ersoy bunu destekliyor falan. İlkkan ise böyle bir şeylere önem verdi mi triplere girdiği için o modda takılıyor. Ancak Ersoy ve İlkkan bölümün başından sonuna kadar takışıyor ve kavga ediyor... Ersoy sürekli üstünü çıkarıyor falan.

Sonra bölümün ortasında Yılmaz'ın babası çıkageliyor. Çok şaşırtıcı bir durum çünkü Gibi'de böyle bir şey görmedik daha önce. İlk sezonun malum bölümü hariç Yılmaz'ın akrabaları ile ilgili şeyler görmedik yani. Olaylar yine değişik diyaloglar ve değişik şekilde ilerliyor. Komik sahneler de vardı yok diyemem. Saçma sapan sahneler de vardı ve güldürdü kısım kısım. Ama olayı çözene kadar akla karayı seçtik diyebilirim...

Ve bölümün sonunda bu saçmalıkların ve değişik kafanın ne olduğunu da görmüş olduk elbette. Hiç de beklenilen şekilde sonuçlanmadı olay. Ümran Hanım rüya görmüş ve rüyasında tüm bu detayları kurmuş. Aslında beklenilen şekilde sonuçlanmadı desek bile bölümün neden öyle olduğuna ve karakterlerin neden bunları yaptığına dair güzel bir açıklama oldu diyebiliriz. Bölümün en sonunda ise bahçede bu değişik rüyayı biizmkilere anlatan 'eğitimci' Ümran hanım ile derin bir hasbıhale dalıyor bizimkiler. Ersoy ise garibim merak ediyor neden rüyada yoktum diye... Teyzemin verdiği tepki komik... Bu deneysel bölümü sevip sevmeme arasında gitmekle birlikte seven tarafta değilim gibi...

7/10
Bölüm kanını dondurmuş olmalı ki sonrasında yorum gelmemiş:A tüm sezonları katarsak en tuhaf ve az beğendiğim bölüm oldu ama içinde güldüren baya detaylar vardı o ayrı. Sonunu öğrendikten sonra bazı detaylar daha belirgin oluyor.

8. bölüme baktın mı? Büfe sonrası oldukça iyi bir bölümdü. 9. Bölümüde 1 saat önce tamamladım. Tüm bölümleri izledikten sonra genel yorumumu yaparım, bu bölüm 👇cidden harikaydı:
CDB88AFB-834F-43F4-AF93-BC3B550444EE.jpeg

• Güldürdün
Reactions: MEnes and 12.Adam

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,185
Puanı
1,060
Bölüm kanını dondurmuş olmalı ki sonrasında yorum gelmemiş:A tüm sezonları katarsak en tuhaf ve az beğendiğim bölüm oldu ama içinde güldüren baya detaylar vardı o ayrı. Sonunu öğrendikten sonra bazı detaylar daha belirgin oluyor.

8. bölüme baktın mı? Büfe sonrası oldukça iyi bir bölümdü. 9. Bölümüde 1 saat önce tamamladım. Tüm bölümleri izledikten sonra genel yorumumu yaparım, bu bölüm 👇cidden harikaydı:
Ekli dosyayı görüntüle 119571

Arabanın kasasında sen ben @xdragg gidiyoruz...

• Güldürdün
Reactions: Dosi

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860

Ekli dosyayı görüntüle 119571

Yok ya Gibi'nin tüm bölümleeri birikti. 4 ve sonrası komple duruyor... Yakın bir zamanda geri dönüş yapmayı umuyoruum, zaten bölümleri izledikçe yorum yaparım yine... :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Final bölümü sadece 35 dakika. Bu sezona uzun bölüm ile başlayıp kısa bölümle tamamladılar:A
Diğer sezonlara göre zayıf bir sezon finali oldu.

Her Cuma diziyi izlemeye alışmıştım :/
Bu sezondan bir kaç bölüme tekrar bakacağım.
Genel yorumum önümüzdeki günler gelir diye düşünüyorum :A

• Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: bazinga and 12.Adam

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,185
Puanı
1,060
Final bölümü sadece 35 dakika. Bu sezona uzun bölüm ile başlayıp kısa bölümle tamamladılar:A
Diğer sezonlara göre zayıf bir sezon finali oldu.

Her Cuma diziyi izlemeye alışmıştım :/
Bu sezondan bir kaç bölüme tekrar bakacağım.
Genel yorumum önümüzdeki günler gelir diye düşünüyorum :A
Bu dizinin sezon finalleri neden böyle 1900 veya 1700 yıllarını kapsıyor.Bende seyrettim ama bişi anlamadım. İlla eski bir dönem olmak zorunda mı? :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bu dizinin sezon finalleri neden böyle 1900 veya 1700 yıllarını kapsıyor.Bende seyrettim ama bişi anlamadım. İlla eski bir dönem olmak zorunda mı? :A
O da o dizinin stili, ayrıca bu dizide mantık aramamak gerekir :A
Diğer sezon finallerine göre sönük olmuş. Görsel anlamda başarılı (kostüm falan) ama 35 dakika olduğu için ben de fazla beğenmedim

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,185
Puanı
1,060
O da o dizinin stili, ayrıca bu dizide mantık aramamak gerekir :A
Diğer sezon finallerine göre sönük olmuş. Görsel anlamda başarılı (kostüm falan) ama 35 dakika olduğu için ben de fazla beğenmedim
Bizim koyu kavruk beğendi mi acaba? :A Öğrenip geleyim.

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3. sezonu bitirdim. 2. sezonki aşmışlığın ardından çarpıcı bir düşüş söz konusuydu. Fakat yine de çok iyi bölümler vardı elbette. Özellikle sezonun ilk yarısındaki bölümler daha iyiydi. (İlk 4 sıram sezonun ilk 4 bölümüydü) Son bölümlerden bazıları epey sıkıcıydı maalesef. Bilanço ise güzel bölümdü ama karakterleri çok bozmuşlar bence o bölümde. Özellikle İlkkan'ın o hediye konusunda yaptığı şey dizideki karakteriyle hiç uyuşmuyor.

Sıralama yapmak gerekirse:

1. Büfe (tabii ki)
  2. Sınıfsal Veda
  3. Keskin Nişancı
  4. Sarışın ve Kotlu
  5. Gülnuray
  6. Bilanço
  7. Ghosting
  8. Teşekkürler
  9. Birinci Kabak
  10. Mazbut Bir Hayat Sağlam Bir Ahlak Bol Bol Sevgi

• Beğendim
Reactions: Dosi and 12.Adam

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Sezona yapacağım genel yorumu unutmuşum meğerse. Tüm sezonlar olarak en kötü bölümü bu sezon izledim (rüya bölümü). Dizinin bu sezonki büfe bölümü ise tüm sezonlarında belkide en başa koyacağım bölüm oldu. @MEnes ile forum dışı her hafta yorumluyorduk bölümü. Büfe bölümü beni okadar heyecanlandırmıştı ki foruma yorum yazmak için dönecektim kendimi zor tutmuştum, ondan önce izlemiştim ve yerimde duramadım nereye yorumumu fırlatsam diye :A
Bölümü okadar övdümki @Bully ‘i diziye başlattırdım, önce o bölümü izlettirdim sonra kendisi otomatikmen haftada 1 bölüm izleyip yorumlamaya başladı :A
Diğer konularda yaptığım paylaşımlarda bölüme olan hayranlığım belli oluyordu zaten. Baştan sona her bir dakikası çok eğlenceliydi. Şarkı seçiminden yaptığı konuşmamalar, Ersoy’un olayı, İlkan’ın planladığı durum ve Yılmaz’ın olaylar karşısındaki tutum ve yorumları her biri ayrı ayrı çok keyifliydi. Bu bölümden bir sürü replik çıktı Twitter’da paylaşılan:A
Bölümdeki tüm konuk oyuncuların sahneleride güldürdü. Bölümden bir kaç ayrı bölüm çıkabilirdi. Her biri birbirinden alakasız olayları çok güzel harmanlamışlar.

Benim için bu sezon ilk 3 bölümüm:
Büfe
Gülnuray
(Burada Yılmaz’a olumsuz düşünceler besledim :A )
Keskin nişancı (buradaki o balkon sahnesindeki karşılaşma ve olunan olay çok güldürmüştü, tabi Ersoy ve İlkan’ın tartıştıkları sahne ise benim için bölümün en güzel, güldüren sahnesiydi)

Bu biraz sezonu yorumlamadan çok Büfe bölümünü yorumlamak oldu :A

Büfe bölümünde Seçilen şarkı bile çok iyi:

Falı boşver falcıya bak.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and bazinga

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,317
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Sezona yapacağım genel yorumu unutmuşum meğerse. Tüm sezonlar olarak en kötü bölümü bu sezon izledim (rüya bölümü). Dizinin bu sezonki büfe bölümü ise tüm sezonlarında belkide en başa koyacağım bölüm oldu. @MEnes ile forum dışı her hafta yorumluyorduk bölümü. Büfe bölümü beni okadar heyecanlandırmıştı ki foruma yorum yazmak için dönecektim kendimi zor tutmuştum, ondan önce izlemiştim ve yerimde duramadım nereye yorumumu fırlatsam diye :A
Bölümü okadar övdümki @Bully ‘i diziye başlattırdım, önce o bölümü izlettirdim sonra kendisi otomatikmen haftada 1 bölüm izleyip yorumlamaya başladı :A
Diğer konularda yaptığım paylaşımlarda bölüme olan hayranlığım belli oluyordu zaten. Baştan sona her bir dakikası çok eğlenceliydi. Şarkı seçiminden yaptığı konuşmamalar, Ersoy’un olayı, İlkan’ın planladığı durum ve Yılmaz’ın olaylar karşısındaki tutum ve yorumları her biri ayrı ayrı çok keyifliydi. Bu bölümden bir sürü replik çıktı Twitter’da paylaşılan:A
Bölümdeki tüm konuk oyuncuların sahneleride güldürdü. Bölümden bir kaç ayrı bölüm çıkabilirdi. Her biri birbirinden alakasız olayları çok güzel harmanlamışlar.

Benim için bu sezon ilk 3 bölümüm:
Büfe
Gülnuray
(Burada Yılmaz’a olumsuz düşünceler besledim :A )
Keskin nişancı (buradaki o balkon sahnesindeki karşılaşma ve olunan olay çok güldürmüştü, tabi Ersoy ve İlkan’ın tartıştıkları sahne ise benim için bölümün en güzel, güldüren sahnesiydi)

Bu biraz sezonu yorumlamadan çok Büfe bölümünü yorumlamak oldu :A

Büfe bölümünde Seçilen şarkı bile çok iyi:

Falı boşver falcıya bak.

Keske Exxendeki Sihirli Annemide seyretseydiniz benim dedigim cikti dizi ucu acik bitti

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Nihayet 4. sezonu izledim. 2 gün içinde tükettim. Bölümler ortalama 41-56 dakika uzunluğundaydı. Bir tek 9. bölüm yarım saatti (en çok beğenilen o olmuş). Eski sezonlara göre çok fazla küfürlü diyaloglar var dizide. Bu kadarına gerek yok. Neyseki odamda tek izledimde ne izliyorsun diye yorumlar almadım :A

Bir tek Defter bölümünü beğenmedim, en sıkıldığım bölüm oldu. Diğerleri fena değildi. Arada güzel bölümlerde oldu. Bu sezon çok aşırı beğenip ilk 10’a ekleyeceğim bir bölüm olmadı ama.

İlk bölüm (Övgü bölümü) ile güzel bir açılış yapılmış, olay güzel işlenilmiş. Onun haricinde 4. bölümdeki nakil konusu oldukça ilginçti, bu bölüm seçilen şarkıları ve Yılmaz’ın triplerini beğendim. 9. bölüm kısa olmasına rağmen iyi bir bölümdü. Artık sürekli Amerikan banyosu tabirini duyacağızdır. Beklenmedik bir anda durgun görünen ama güldüren bir sahne oldu :A

Eski kalitesinden uzak olsada yeni sezonu merakla bekliyorum. Üst üste izlediğim için böyle düşünüyor olabilirim. 10 bölümün yarısından fazlasını beğendim. Daha öncede beğenmediğim çok bölümler oluyordu.