TV8 Kırmızı Oda - Dizi Yorumları

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
TV8'de şuan özeti yayınlanıyor. Saat 5'de özete başlayıp saat 8.5'da yeni bölüm başlıyor. Boyle bir şey ilk kez görüyorum.

• İlginç
Reactions: Carpe Diem

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Müzik konusunda zevklilermiş demek ki. :A

Sertab'ın yerinde olsam telif atardım, bu kaçıncı. Resmen kadının şarkıları sayesinde süre dolduruyorlar. :A
Dizi güzel olduğu için Sertab telifi zevkle veriyordur sen orasını düşünme. :Z

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Hakan için Necdet 2 diyebilir miyiz. :A Allah sonunu ve şerefsizliğini ona benzetmesin. 🙏

• Güldürdün
Reactions: Carpe Diem

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
Boncuk hem güldürüp hem ağlatıyor. Seviyoruz seni Deli kız.😍

Kumru'nun hikayesi uzayacak gibi degil. Aslıhan Gürbüzde hikayeden memnun değil sanırım. Aşırı ünlüler programında Zeynep 'Hikaye hızlı bitecek gibi" deyince Aslıhan 'inşallah' dedi.
Girişi çok ikonikti ama devamı iyi işlenmedi. O adama bu kadar taviz göstermesi mantık dışı.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Boncuk hem güldürüp hem ağlatıyor. Seviyoruz seni Deli kız.😍

Kumru'nun hikayesi uzayacak gibi degil. Aslıhan Gürbüzde hikayeden memnun değil sanırım. Aşırı ünlüler programında Zeynep 'Hikaye hızlı bitecek gibi" deyince Aslıhan 'inşallah' dedi.
Girişi çok ikonikti ama devamı iyi işlenmedi. O adama bu kadar taviz göstermesi mantık dışı.
Ben de o programı izledim ama o açıdan demedi bence. Sonrasında "tüketmeden bitsin" falan da dedi çünkü böyle travmatik bir karakteri oynamak kendisi için yorucudur ve bunu bölümlerce yapmak daha da zor. Kendisi de teklifi kabul etmeden önce hikaye gidişatının senarist ve Gülseren hanım tarafından kendisine anlatıldığını (Yavuz olaylarını da biliyordur yani) söylemişti memnun kalmasa baştan okeylemezdi diye düşünüyorum.

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
Ben de o programı izledim ama o açıdan demedi bence. Sonrasında "tüketmeden bitsin" falan da dedi çünkü böyle travmatik bir karakteri oynamak kendisi için yorucudur ve bunu bölümlerce yapmak daha da zor. Kendisi de teklifi kabul etmeden önce hikaye gidişatının senarist ve Gülseren hanım tarafından kendisine anlatıldığını (Yavuz olaylarını da biliyordur yani) söylemişti memnun kalmasa baştan okeylemezdi diye düşünüyorum.

3 bölüm oldu. 3 bölümde bu sözü söylemesinin ben mantığını çözemedim. Bana karakterin onu memnun etmediğini düşündürdü. Zaten eli topu 5 bölümlük konusu var. Uzamayacağı aşikar. Hikayenin gidişatında ki saçmalıklar böylesine akıllı bir kadını rahatsız etti belli ki.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
3 bölüm oldu. 3 bölümde bu sözü söylemesinin ben mantığını çözemedim. Bana karakterin onu memnun etmediğini düşündürdü. Zaten eli topu 5 bölümlük konusu var. Uzamayacağı aşikar. Hikayenin gidişatında ki saçmalıklar böylesine akıllı bir kadını rahatsız etti belli ki.
Fikrine saygı duyuyorum ama sırf Yavuz'un yanında kalıyor diye saçmalık veya mantıksızlık demek de biraz abartılı açıkçası. Türkiye'de pek çok kadın bunun gibi şeyler yaşamasına rağmen sırf çaresizlikten (ve cahillikten) kaderlerine razı oluyorlar. Kumru zamanında ailesinden kaçıp (ki daha o geçmiş sahnelerini de görürsek hikaye bayağı uzayacak gibi) hiç bilmediği bir yere sığınmış yol bilmez iz bilmez. Kaçmaya çalışsa Yavuz hemen bulur ya da bulmasa şu anki halinden daha kötü şeyler yaşanmayacağının garantisi yok. Kumru zaten tüm bunlara rağmen mecburen onun yanında kaldığı için de kendini suçluyor. Gelecek bölüm nasıl kurtulduğunu ve Fahri'yle tanıştığını daha ayrıntılı görürüz fikir sahibi olmak için sonraki olaylara da bakmak lazım.

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
Fikrine saygı duyuyorum ama sırf Yavuz'un yanında kalıyor diye saçmalık veya mantıksızlık demek de biraz abartılı açıkçası. Türkiye'de pek çok kadın bunun gibi şeyler yaşamasına rağmen sırf çaresizlikten (ve cahillikten) kaderlerine razı oluyorlar. Kumru zamanında ailesinden kaçıp (ki daha o geçmiş sahnelerini de görürsek hikaye bayağı uzayacak gibi) hiç bilmediği bir yere sığınmış yol bilmez iz bilmez. Kaçmaya çalışsa Yavuz hemen bulur ya da bulmasa şu anki halinden daha kötü şeyler yaşanmayacağının garantisi yok. Kumru zaten tüm bunlara rağmen mecburen onun yanında kaldığı için de kendini suçluyor. Gelecek bölüm nasıl kurtulduğunu ve Fahri'yle tanıştığını daha ayrıntılı görürüz fikir sahibi olmak için sonraki olaylara da bakmak lazım.

Bir kadın olarak beni rahatsız etti bu saçmalık. Bu işi ilk yaptığında terk etmeliydi. Böyle bir konuda bir seferlikti bir daha olmayacak diyen Yavuz'a inanmamalıydı. Mantığa ters olan bu. Aslıhan gibi zeki bir kadında bu durumdan kesinlikle rahatsızdır.
Hem genç bir cocuk çıktı onunla gitseydi fırsat ayağına geldi ama onu bile beceremedi. O çocuk ya hep kendine büyük evlilere aşık oluyor. Bizim Hikaye'de de oyle bir karakterdi.:-)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
18. BÖLÜM

Uzun zaman sonra biriken bölümleri tamamlamaya başladım, çok güzel bölümdü. Nedensizce dizinin atmosferini seviyorum, hikayeler de sürükleyici geliyor.

Selvi'nin hikayesi sona erdi. Hikayesi çok güzeldi, hikaye boyunca konuk olan tüm oyuncular da çok iyi iş çıkardı. Gözlerimi ayırmadan izlediğim bir hikaye oldu.

Kumru'nun hikayesi bu bölümle beraber başladı, epey ilgimi çekti hikayesi. Bakalım diğer bölümde neler göreceğiz?

Boncuk ve Can'a düşüyorum. :bhr: Dedelerden çok Can'ı görsek keşke...

Ayşe'nin ayrılma kararı sürpriz oldu, büyük ihtimalle bir ayın sonunda vazgeçecek zaten de Deniz ile Piraye'nin arasının açılması buna sebep olabilir.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
19. BÖLÜM

Ayşe'nin hikayesine giriş yaptık, babasının durumu üzdü. Ayşe de zor bir çocukluk yaşamış...

Kumru'nun olayları ilgi çekici devam ediyor, Aslıhan Gürbüz'ü izlemeyi özlemişim.

Dedeler gitti gibi tedavi sayesinde, Can ile Boncuk sahnelerini görsek ya hep... Can şarkılar söylese bize, ne güzel huzur veriyor. :bhr: Boncuk'un küçükken evinde yaşananları hayretle izledim, Boncuk'un annesinin başına gelenler...

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
22. BÖLÜM 1. FRAGMANI

------

Erkan Petekkaya'nın hikayesi bitince izleyebilirim YouTube'dan, merak ettim.

Son düzenleme:

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Ekşi'de yazılan bir yorumda "gelecek hafta diziye sevilmeyen bir başrol girecek ve üzücü bir olay olacak" denilmişti. Sevilmeyen başrol (Erkan Petekkaya) kısmı tuttu ama üzücü olay derken bu kadarını (Boncuk'la ilgisi olacağını düşünsem de) da tahmin etmemiştim bu ne. :( Bölümü izlerken canımızdan can gidecek anlaşılan. :T
------

Ne bebişi be mahvetti Boncuk'un hayatını. :(

Son düzenleme:
  • Üzücü
Reactions: Hazem