Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Sen şu aşamada biz nasıl bilmeni istiyorsak öyle biliyorsun şuanki durumunu... Yani yine yeniden her şey biz SABARİST'lerin kontrolü altında. Elbette bunu hemen kavraman mümkün değil, ama yeterli gelişim gerçekleştiğinde tüm gerçekleri görüp vaaay be masummuşum diyeceksin... @Sherlock

Her zaman olduğu gibi yine doğruları söylemişsin adaşım, SABARİST'ler gerçek gücün sahibi... Cahiliye döneminde, masum bir şekilde ve pek tabii gerçeklerden bihaber şekilde takılan insanoğlu gerçekleri günü geldiğinde; doğru zaman geldiğinde görecekler. Şu an bir SİLÜET formunda bulunan SABAR; vakti gelince @Dosi hanım ve geriye kalan tüm masumlara gözükür hale gelecektir...

• Güldürdün
  • Harika
Reactions: MEnes and Dosi

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Şu yazıyı okuyunca bir kez daha kanım dondu, üstüne bir de dün italya’da 1 günde virüs nedeniyle 40 küsür kişininin ölümü eklenince... İtalya diyoruz bakın iyisiyle kötüsüyle 1.dünya ülkesi, Türkiye’den ve tüm orta doğrudan bilmem kaç kat daha gelişmiş ve insan hayatına daha önem veriliyor, sağlık sistemi çok daha ileride. Onlarda bile durum buysa...

Yazıdan satır başları:
  • Gripten 4 kat daha bulaşıcı
  • Gripten 60 kat daha ölümcül (bu kadar kısa sürede bu kadar çok ölüme neden olmasından belli zaten)
  • Aşısı bulunsa bile virüs mutasyon geçireceği için bir faydası olmayacak
  • Havaların ısınması dünya sağlık örgütüne göre önemli bir fark yaratmayacak (Zaten böylesine ölümcül bir virüsün havalar ısınınca yok olacağını Polyana bile hayal edemezdi)
  • 2 sene içerisinde bütün insanlığa bulaşacak. Kaçış yok sadece süreyi uzatabilmek bütün çaba
  • Her 30 hastadan 1’i ölecek. Özellikle 60 yaş üzeri ve bağışık sistemi zayıf olanlar çok tehlikede
  • Bir kez yakalanıp iyileştikten sonra vücut bağışıklık kazanmıyor bu virüse, tekrardan yakalanma riski yüksek ve bu sefer vücut direnci daha da kötü durumda olacak. Yani bağışıklık sistemi güçlü olup da ilk yakalanmayı atlatanlar 2.yakalanmada bu sefer 65 yaş üstü insanlar gibi zayıf bağışıklığa sebep olacak, ki bu da yaş ayırmaksızın herkes için çok büyük bir tehdit

• @Harunnn60 @Ahmed @bazinga @Sherlock @Dosi @Maskeli Fedai @DarkLegenD

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
images

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
“2018’de İtalya’da 832 bin kişiye bulaşan grip salgını bir haftada 30 insanın ölümüne neden olmuşken; sadece 3858 kişide şimdilik rastlanmış olan Coronavirüs tek bir günde 41 kişinin ölümüne neden oldu!” Durum çok korkunç bir hal almaya başlıyor. İran’da olsa, Afrika ülkesinde olsa, Arabistan’da ya da Türkiye’de olsa anlarım ama Avrupa’nın ortasında böyle korkunç bir rakamın olması tek bir lanet günde... @Forumdash

• Beğendim
Reactions: Forumdash

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,960
Puanı
1,060
Şu yazıyı okuyunca bir kez daha kanım dondu, üstüne bir de dün italya’da 1 günde virüs nedeniyle 40 küsür kişininin ölümü eklenince... İtalya diyoruz bakın iyisiyle kötüsüyle 1.dünya ülkesi, Türkiye’den ve tüm orta doğrudan bilmem kaç kat daha gelişmiş ve insan hayatına daha önem veriliyor, sağlık sistemi çok daha ileride. Onlarda bile durum buysa...

Yazıdan satır başları:
  • Gripten 60 kat daha ölümcül (bu kadar kısa sürede bu kadar çok ölüme neden olmasından belli zaten)
  • Havaların ısınması dünya sağlık örgütüne göre önemli bir fark yaratmayacak (Zaten böylesine ölümcül bir virüsün havalar ısınınca yok olacağını Polyana bile hayal edemezdi)
  • 2 sene içerisinde bütün insanlığa bulaşacak. Kaçış yok sadece süreyi uzatabilmek bütün çaba
  • Her 30 hastadan 1’i ölecek. Özellikle 60 yaş üzeri ve bağışık sistemi zayıf olanlar çok tehlikede
  • Bir kez yakalanıp iyileştikten sonra vücut bağışıklık kazanmıyor bu virüse, tekrardan yakalanma riski yüksek ve bu sefer vücut direnci daha da kötü durumda olacak. Yani bağışıklık sistemi güçlü olup da ilk yakalanmayı atlatanlar 2.yakalanmada bu sefer 65 yaş üstü insanlar gibi zayıf bağışıklığa sebep olacak, ki bu da yaş ayırmaksızın herkes için çok büyük bir tehdit

Gripten ölüm oranları daha fazla. Bunu ben bizim sağlık sayfalarından okudum😊
son seçeneklerden bukadar emin olarak yazılmasıda doğru değil.

• İlginç
Reactions: Tolstoyevski

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,755
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Yazıdan satır başları:

Bu da fazla karamsar bir senaryo olmuş. Ortada ciddi bir problem var ama insanlık buna da çok geçmeden çare bulacaktır. Fakat bu sene çok ilginç şeyler göreceğiz gibi. (Ertelenen, iptal edilen organizasyonlar vs anlamında) :(

• Beğendim

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060

Yazıdan satır başları:

Umarım diğer grip salgınları gibi bu da zamanla biter. :(
İtalya ve İran 4000 olmaya gidiyor. İtalyada 150 ölü var. Almanya ve Fransa 500'e dayandı. He geçen gün katlanarak artıyor bir de. :(
5 günde İsviçre sıfırdan 100e geldi. Azerbaycanda da aynısı olacak diye korkuyorum. Bugün bi anda 3 kişide çıktı.

• Üzücü

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Gripten ölüm oranları daha fazla. Bunu ben bizim sağlık sayfalarından okudum😊
son seçeneklerden bukadar emin olarak yazılmasıda doğru değil.

Çünkü gribin tarihçesi milattan binlerce sene öncesine dayanıyor, modern anlamda grip salgını ise küreselleşmenin giderek arttığı savaş sonrası 1918 İspanyol gribi olaylarına h1n1 vb vb. Tabi ben gribi zaten küçümsemiyorum, şu ana kadar milyonlarca ve milyonlarca insanın hayatına mâl oldu. Ancak 100 seneyi aşkın süredir bir şekilde mücadele ediliyor, tedavisi ilaçları vb var.

Coronavirüs ise ilk kez 2019 Aralıkta görüldü, Ocak’ta ilk ölümler gerçekleşti. Daha 3 ay bile olmadı yani yayılalı, bu yüzden asırlık virüs olan gribin daha çok ölüme neden olmuş olması zaten şu 3 aylık periyotta aksi imkansız. Ancak şu an bu virüs gripten 4 kat daha bulaşıcı ve 50-60 kat daha ölümcül olduğu için griple şu aşamada kıyaslamak bile mümkün olmuyor.. Düşünün Grip denen olgu ve çeşitleri bile bilim o kadar gelişmesine rağmen 100 senedir halen can alıyor, demek ki kökünü kurutacak bir tedavisi asla bulunamamış özünde. Hal böyleyken SADECE 3 AY GEÇMİŞE SAHİP bu virüsün birden bütün dünyaya yayılması ve ölüm oranının giderek artmaya başlaması da... Tamam belki çok abartmayalım ancak durum hiç de öyle “aman canım nolacak, bişi olmaz”seviyesinde değil. :A (stresli olduğum için bu emoji en azından yumuşatıyor biraz olsun :A )

• Güldürdün
Reactions: Dosi

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

Yazıdan satır başları:

Trollük yapıyorsan bir yerden sonra komik olmamaya başladı. Ciddiysen durum daha vahim. O yüzden mesajımı okumaya devam et.

- İyileşeni öleninden 16 kat daha fazla
- 80 yaşındaki insanın bile ölme ihtimali %14 tık
- Grip, Coronavirüs'ten kat kat daha fazla insanı öldürüyor. (+200.000-600.000)
- 2 yıl içinde çoğunluğumuza bulaşacak olması da felaket senaryosu gibi gözükse de gerçek burada

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Umarım diğer grip salgınları gibi bu da zamanla biter. :(
İtalya ve İran 4000 olmaya gidiyor. İtalyada 150 ölü var. Almanya ve Fransa 500'e dayandı. He geçen gün katlanarak artıyor bir de. :(
5 günde İsviçre sıfırdan 100e geldi. Azerbaycanda da aynısı olacak diye korkuyorum. Bugün bi anda 3 kişide çıktı.
3 kişi mi? Ah, gerçekten de dünyanın sonu geliyor!

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,960
Puanı
1,060
Kimimiz hastalıktan, kimimiz kör bir kurşun, kimimiz de yanlış yer ve zamanda bulunmaktan. Her canlı birgün ölümü tadacaktır. Şuan nefes almanın keyfini çıkar.
İyi günler!!!
Sakinleş ve oku 👆
Çünkü gribin tarihçesi milattan binlerce sene öncesine dayanıyor, modern anlamda grip salgını ise küreselleşmenin giderek arttığı savaş sonrası 1918 İspanyol gribi olaylarına h1n1 vb vb. Tabi ben gribi zaten küçümsemiyorum, şu ana kadar milyonlarca ve milyonlarca insanın hayatına mâl oldu. Ancak 100 seneyi aşkın süredir bir şekilde mücadele ediliyor, tedavisi ilaçları vb var.

Coronavirüs ise ilk kez 2019 Aralıkta görüldü, Ocak’ta ilk ölümler gerçekleşti. Daha 3 ay bile olmadı yani yayılalı, bu yüzden asırlık virüs olan gribin daha çok ölüme neden olmuş olması zaten şu 3 aylık periyotta aksi imkansız. Ancak şu an bu virüs gripten 4 kat daha bulaşıcı ve 50-60 kat daha ölümcül olduğu için griple şu aşamada kıyaslamak bile mümkün olmuyor.. Düşünün Grip denen olgu ve çeşitleri bile bilim o kadar gelişmesine rağmen 100 senedir halen can alıyor, demek ki kökünü kurutacak bir tedavisi asla bulunamamış özünde. Hal böyleyken SADECE 3 AY GEÇMİŞE SAHİP bu virüsün birden bütün dünyaya yayılması ve ölüm oranının giderek artmaya başlaması da... Tamam belki çok abartmayalım ancak durum hiç de öyle “aman canım nolacak, bişi olmaz”seviyesinde değil. :A (stresli olduğum için bu emoji en azından yumuşatıyor biraz olsun :A )

• Harika

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Trollük yapıyorsan bir yerden sonra komik olmamaya başladı. Ciddiysen durum daha vahim. O yüzden mesajımı okumaya devam et.

- İyileşeni öleninden 16 kat daha fazla
- 80 yaşındaki insanın bile ölme ihtimali %14 tık
- Grip, Coronavirüs'ten kat kat daha fazla insanı öldürüyor. (+200.000-600.000)
- 2 yıl içinde çoğunluğumuza bulaşacak olması da felaket senaryosu gibi gözükse de gerçek burada

En kötü 70’lik verdiği sınav sonrası 20-25 alma durumuna kendimi hazırlayan birisiyim, oldum olası en kötü ihtimalleri göz önüne alıp ona göre kendimi hazırlamaktan hiç alıkoyamadım kendimi. Biraz da bu yüzden stresli olduğumu ve bundan kaynaklanan bir abartı durumu olduğunu inkar etmiyorum. Ama olayın bu kadar hafife alınmasına da virüsten bile daha tehlikeli görüyorum. Devlet de bu kafada olursa o zaman vah ki ne vah...

Umarım yazıdaki gibi olumlu senaryolar gerçek olur, en azından en kötü durumlara kendimizi hazırladıktan sonra hayatta kalmış olmaktan dolayı mutlu oluruz. Aksi gerçekleşir ve salgınsal bir küresel kıyamete neden olursa da en azından beklediğimiz gerçekleşir, uzun süre önce yavaş yavaş kendimizi hazırlamış oluruz sona. Her iki türlü de win-win. Bu yüzden hayata pozitif bakmak isteyen biri daima karamsar olmalı...

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Sakinleş ve oku 👆

Aslında mesele ölmek değil, ölüm acısını hissetmek. Bu virüsten dolayı yakınlara bir şey olursa işte o ihtimal. Yemin ederim ki eğer bu virüs insanlığın %99’unu öldürecek, ölüm kaçınılmaz sadece bir iki seneye denilseydi şu anki stresin yüzde 1’i bile bende olmazdı. Çünkü biz öleceksek herkes ölecek, bütün insanlık ölecek ve doğa güzel bir temizlik yapmış olacak. Her şeyden önce ölüm acısı olmayacak, geride kalanlar sürünmeyecek ya da ne bileyim şu illet virüsten dolayı sen gitmişken geride kalanlar hiçbir şey olmamış gibi hayatın tadını çıkarmaya devam etmeyeceK. Evet bencilce bir düşünce ama aynı zamanda insanca... Keşke kıyamet zamanını görebilseydim diye az keşke demedim değil şu yaşıma kadar. :D

• Beğendim
Reactions: Harunnn60 and Dosi

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
En kötü 70’lik verdiği sınav sonrası 20-25 alma durumuna kendimi hazırlayan birisiyim, oldum olası en kötü ihtimalleri göz önüne alıp ona göre kendimi hazırlamaktan hiç alıkoyamadım kendimi. Biraz da bu yüzden stresli olduğumu ve bundan kaynaklanan bir abartı durumu olduğunu inkar etmiyorum. Ama olayın bu kadar hafife alınmasına da virüsten bile daha tehlikeli görüyorum. Devlet de bu kafada olursa o zaman vah ki ne vah...

Umarım yazıdaki gibi olumlu senaryolar gerçek olur, en azından en kötü durumlara kendimizi hazırladıktan sonra hayatta kalmış olmaktan dolayı mutlu oluruz. Aksi gerçekleşir ve salgınsal bir küresel kıyamete neden olursa da en azından beklediğimiz gerçekleşir, uzun süre önce yavaş yavaş kendimizi hazırlamış oluruz sona. Her iki türlü de win-win. Bu yüzden hayata pozitif bakmak isteyen biri daima karamsar olmalı...
Bu konu hakkında bilgi içermeyen içi boş mesajlarını görmek kabak tadı vermeye başladı. İstersen kendi kendini yiyip bitir ve hepimizi 1 milyon ayda anca öldürecek olan bu virüsten dolayı 10 yıllık erzak depola ama ne olursun, sana yalvarıyorum, şu konuya mesaj yazma.

• Güldürdün

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
3 kişi mi? Ah, gerçekten de dünyanın sonu geliyor!
Şu sen dahil birkaç üyenin bu konuyu dalgaya vurması...

İtalyada 1 aydan kısa sürede 4000lere geldi. Bu şaka değil ki. İlacı bulunmazsa bu katlanarak artacaktır. 3 kişi 6 olur o 12 olur ve gider.

Türkiyede sözde yok diye herkes maşallah rahat. Bide bizdeki gibi kayıtlı kişiler olunca insan toplu taşımalarda çok tedirgin oluyor.

• Beğendim
Reactions: Harunnn60

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Şu sen dahil birkaç üyenin bu konuyu dalgaya vurması...

İtalyada 1 aydan kısa sürede 4000lere geldi. Bu şaka değil ki. İlacı bulunmazsa bu katlanarak artacaktır. 3 kişi 6 olur o 12 olur ve gider.

Türkiyede sözde yok diye herkes maşallah rahat. Bide bizdeki gibi kayıtlı kişiler olunca insan toplu taşımalarda çok tedirgin oluyor.
Ölü sayısı 5.000'i geçebildi mi?

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Gürcistanda dün sadece kayıtlı 3 hasta varken bugün daha 6 yeni vaka eklendi.

Yunanistanda ise vaka sayısı 30'u geçti.

• Beğendim
Reactions: Harunnn60

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Ben virüsle dalga geçmiyorum?
Sadece birkaç üye gelip bizlerin virüsle ilgili düşüncelerimizi ve yorumlarımızı tiye alır gibi yorum yapıp çıkıyor. çok rahatsız edici.
Beğenmiyorsanız okumayın, size hafif bişey bize ise büyük felaket. e kime ne :D