Klasik Game of Thrones - 8. Sezon Yorumları

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
8x1

Vay be geldi yine jeneriğini sevdiğim. :)

Güzel bir giriş bölümüydü. Olayları, karakterleri hatırlamış olduk. Paldır küldür olaylara girilmesini beklemiyorduk ama yine de oldu bir şeyler. :)

Arya'nın Jon'u gördüğündeki gözlerinin içinin gülmesi. ?

9/10

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Yalnız jenerikte her sezon ufak tefek değişiklikler yapıyorlardı, bu sezon çok köklü değişiklikler var ve ben çok beğendim yeni halini. En ufak, en önemsiz gözüken detayı dahi atlamamaları inanılmaz, gelmiş geçmiş en iyi dizi jeneriği olabilir.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,079
Puanı
1,061
Bekleneni veremedi kısmına katılmıyorum ; olayları toparlamak için giriş yapılacağı belliydi :X

Neyse @xBUGRAx @mrt-06 @Dosi @denizz19 @vadikızı @Çiğdem @serhatt gibi diziyle fazla alakası olmayanlar için şu resmi spoi içine atayım :X
FB_IMG_1555356469305.jpg

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,465
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: xemrexxx

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
8x1

Bari efsaneyi yorumlayıp gideyim. 2 bölüm kaçıracak olmanın verdiği acıyla sabah ilk işim diziyi izlemek oldu. Özlemişim gerçekten... Beklenmedik ve şaşırtan çok şey olmadı bazı sahneler dışında. Klasik Game of Thrones kalitesini de aldım diyebilirim. Diyaloglar olsun, inanılmaz teknik kalite olsun, hatta fan service i bile buna dahil ediyorum son 2 sezon sağolsun. :D

Bölüm ise final sezonu girişi olacak şekilde değil de tam bir normal sezon giriş bölümü şeklinde ilerledi. Tamam diyaloglar çok iyi (özellikle Tyrion yine güldürdü), karakterler arası etkileşimler çok iyi, tüm karakterlerin artık sona geldiğimiz için bir arada yer alması da normal. Ama burası final sezonu kardeşim bu olaya ne gerek var, bu sahneye ne gerek var diyeceğim durumlar oldu... (Evet evet bunun adı fan service ve evet siz o sahneleri biliyorsunuz). Hatta 54 dakikanın en az 20 dakikası diyebilirim bu kısma.

Bran'in tüm tepkileri çok yerinde, her şeyi görüyor adam ve diyor ki bunlara ayıracak zamanımız yok işimize bakalım be kardeşim come ooon. Aslında tam olarak benim kafamın içinden geçenler bunlar. Biraz ciddileşecek olursam Jaime sahnesi bir yana Bran tüm hikayeye büyük etkisi olacak bir karakter. Benim şuan en merak ettiğim ve ilgimi çeken karakter. Night King'le aralarında çok ilginç şeyler olmasını bekliyorum ve o olası sahneleri çok merak ediyorum.

Jon'un ilk bölümden gerçeği öğrenmesi dizi adına cesur hamle. Sam'in durumu da güzel işlendi. Devamı da olayın ilgi çekiciliğini arttırıyor. Jon her ne kadar ona muhtaç olsa da artık Dany'e karşı böyle toz pembe bakmayacaktır. Ve bu durum finale bile etki edecektir. Sam'in Jon'la ilişkisini düşününce ona olan etkisi az olmayacaktır bu durumda. Tabi şuan Dany ile akraba olduklarını da öğrendi, asıl ona tepkisi ne olacak, o da ilginç sahneler doğuracaktır. O kısım baya önemli, kesinlikle güzel ilerlemeli...

Cercei Jaime'nin ona ihaneti sonrası özgür kaldı ve bencillikte çığır açıyor. Euron'la sahneleri ve muhabetler güzeldi bu arada. Bakalım Cercei'nin sonu ne olacak, bence ölenler arasında olur. Kuzey'e gitmeyeceği bariz gibi dursa da bir sürpriz de çıkabilir, belli olmaz.

8/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Nedense ben Kral topraklarında ki sıcak havalı çekimleri özledim. Soğuk winterfell'de diziyi izlemek sıkıcı geliyor. İnsan bi Dorne'u merak ediyor. Kral topraklarını görmek istiyor.:D Umarım dizi bize 2 savaş vaad ediyordur. Taht içinde büyük bir savaş bekliyorum ve öyle umuyorum. Çünkü o savaş daha çekici olacak. Bu savaşı zaten kazanacakları aşikar:D

• Beğendim
Reactions: Forumdash

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
8x1

Bari efsaneyi yorumlayıp gideyim. 2 bölüm kaçıracak olmanın verdiği acıyla sabah ilk işim diziyi izlemek oldu. Özlemişim gerçekten... Beklenmedik ve şaşırtan çok şey olmadı bazı sahneler dışında. Klasik Game of Thrones kalitesini de aldım diyebilirim. Diyaloglar olsun, inanılmaz teknik kalite olsun, hatta fan service i bile buna dahil ediyorum son 2 sezon sağolsun. :D

Bölüm ise final sezonu girişi olacak şekilde değil de tam bir normal sezon giriş bölümü şeklinde ilerledi. Tamam diyaloglar çok iyi (özellikle Tyrion yine güldürdü), karakterler arası etkileşimler çok iyi, tüm karakterlerin artık sona geldiğimiz için bir arada yer alması da normal. Ama burası final sezonu kardeşim bu olaya ne gerek var, bu sahneye ne gerek var diyeceğim durumlar oldu... (Evet evet bunun adı fan service ve evet siz o sahneleri biliyorsunuz). Hatta 54 dakikanın en az 20 dakikası diyebilirim bu kısma.

Bran'in tüm tepkileri çok yerinde, her şeyi görüyor adam ve diyor ki bunlara ayıracak zamanımız yok işimize bakalım be kardeşim come ooon. Aslında tam olarak benim kafamın içinden geçenler bunlar. Biraz ciddileşecek olursam Jaime sahnesi bir yana Bran tüm hikayeye büyük etkisi olacak bir karakter. Benim şuan en merak ettiğim ve ilgimi çeken karakter. Night King'le aralarında çok ilginç şeyler olmasını bekliyorum ve o olası sahneleri çok merak ediyorum.

Jon'un ilk bölümden gerçeği öğrenmesi dizi adına cesur hamle. Sam'in durumu da güzel işlendi. Devamı da olayın ilgi çekiciliğini arttırıyor. Jon her ne kadar ona muhtaç olsa da artık Dany'e karşı böyle toz pembe bakmayacaktır. Ve bu durum finale bile etki edecektir. Sam'in Jon'la ilişkisini düşününce ona olan etkisi az olmayacaktır bu durumda. Tabi şuan Dany ile akraba olduklarını da öğrendi, asıl ona tepkisi ne olacak, o da ilginç sahneler doğuracaktır. O kısım baya önemli, kesinlikle güzel ilerlemeli...

Cercei Jaime'nin ona ihaneti sonrası özgür kaldı ve bencillikte çığır açıyor. Euron'la sahneleri ve muhabetler güzeldi bu arada. Bakalım Cercei'nin sonu ne olacak, bence ölenler arasında olur. Kuzey'e gitmeyeceği bariz gibi dursa da bir sürpriz de çıkabilir, belli olmaz.

8/10

Ejderhanın Jon Snow’a Dany’i öpmesi yüzünden anlamlı anlamlı baktığı sahne.. Tamam belki gülümsetti, tebessüm ettirdi ama... Gerek var mıydı sahiden GoT ciddiyetinde bir dizi için? :(

Gece Kralı hakkında içimi kemiren bir haber başlığı” fan teorisi spoileri yedim yanlışlıkla, belki sadece fan teorisinden ibaret ama kafayı yiyorum ya gerçekse diye ve en kötüsü de bunu kimseyle konuşamıyorum eğer teori gerçek olur da spoiler etkisi olur diye. Fakat öyle bir şey ki finalden sonra eğer fan teorisinden ibaret bir trolleme olduğunu öğrensem bile hep içimde kalacak, belki böylesi daha etkileyici olurdu diye. Ama gerçek olursa da bütün çoşku potansiyelim olması gerekenden daha az düzeyde olacak haber başlığını önceden gördüğüm için.

Yahu haber başlığıyla teori söylenir mi hem de bir değil birkaç site birden, ayıptır insafsızlıktır. :(

Bu arada hayırlı tezkereler. Bence hiç beklemene hatta spoiler yeme riskine girmene yok, bildiğim kadarıyla telefon götürmek serbest. Tek yapman gereken biraz paraya kıyıp net paketi 4-5 GB düzeyinde almak olacaktır. :D Tabi telefonda izlemek monitör ya da Tvde izlemek kadar keyif vermez ama 2.ve 3.bölümler için en azından idare eder yoklukta malum.

• Beğendim
Reactions: MEnes

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Bu benzerliği anlamamak için diziye 8x1 den izlemeye başlamak lazım:)))

Dile kolay son sezonun üzerinden 2 sene geçmiş, ilk sezonları izlediğimizde de dolar 2 TL’nin altındaydı, hafıza iyice zayıfladı bizde. :D Cidden baş karakterler dışında çoğu yan karakterin adını bile unuttum, hikayeleri genel olarak kafamda ama isimleri uçtu. mesela 8x1’de 3 kadınla birlikte çıplak bir iş toplantısı yaparken toplantısının yaşlı ihtiyar tarafından yarıda bölündüğü adamın adını da unuttum. İskoçlara benzeyen mavi gözlü turunç saçlı yabani herifin adını da keza. Hatta 2 metre boyundaki bodyguard sarışın ablamızın adı da uçtu. Ve daha nicesi.. Bu kadar uzun uzun yazmaya üşenmiyorum ama Google’dan tek tek isimlerine bakmaya evet üşeniyorum. :D

• Güldürdün
Reactions: xemrexxx

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Dile kolay son sezonun üzerinden 2 sene geçmiş, ilk sezonları izlediğimizde de dolar 2 TL’nin altındaydı, hafıza iyice zayıfladı bizde. :D Cidden baş karakterler dışında çoğu yan karakterin adını bile unuttum, hikayeleri genel olarak kafamda ama isimleri uçtu. mesela 8x1’de 3 kadınla birlikte çıplak bir iş toplantısı yaparken toplantısının yaşlı ihtiyar tarafından yarıda bölündüğü adamın adını da unuttum. İskoçlara benzeyen mavi gözlü turunç saçlı yabani herifin adını da keza. Hatta 2 metre boyundaki bodyguard sarışın ablamızın adı da uçtu. Ve daha nicesi.. Bu kadar uzun uzun yazmaya üşenmiyorum ama Google’dan tek tek isimlerine bakmaya evet üşeniyorum. :D

Dizinin geçmiş sezonlarının özetlendiği bir çok video var, onlara bakmanı öneririm. “Dolar 2 TL’nin altındaydı” kısmı ise üzerken düşünürdü. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bütün heycanım sabah gitti:( Genel hatlarıyla "beklentimin altında" yorumu bile keyfimi kaçirdi.

Neyse bence de düz bölümdü.
Bran ve Jamie karşilaşacak heycanı verip fos çıkacaktır muhtemelen. Bran artık başka boyutta oldugu için beklediğimi heycanı alamıcaz. Boşuna bölüm sonu olmuş.

Euron ile Cersei yattiğina göre ve Euron'un "pren koyacam karnına" repliiyle cocugu kime kakalayacaği belli oldu gibi :A

Khalesi ve Sansa sahneleri güldürdü:A

Evlatlarımın göründüğü sahneler bu sefer zirvedeydi.??? Zaten zrivelerde uçtular:A