Klasik Game of Thrones - Dizi Yorumları (Geçmiş Sezonlar: 1-2)

1x4
Güzel bölümdü. Son sahneleri iyiydi. :D Tyrion'ın başı dertte. Bakalım nasıl kurtulacak. :D Turnuvadaki dövüş maçı da gerçekten iyiydi. Güzel gidiyor dizi. :D

8/10

dizinin final spoilerı 😱 @xemrexxx @Forumdash @sokak sanati
1655939_330462920451350_7174054297956940113_n.jpg

1x5

Yine son sahneleri harikaydı. Dövüş sahneleri gerçekten çok iyi. Lannisterlardan nefret ediyorum Tyrion hariç. :D Ned Stark tam bir reyiz olduğunu Robert'a karşı söyledikleri ile gösterdi. Robert, Ned Stark'ın da dediği gibi daha doğmamış çocuğun gölgesinden korkan bir adam. Kral olmaya hiç layık değil bence. :bağır:Kral dediğin Ned Stark gibi asil olmalı. İçinde bebek olan bir kadını öldürmek için plan mı yapılır ? :bağır:Robert'ın sağ kolu olmaktan çıktı ve bence doğru olanı yaptı. Ama maalesef çok büyük tehlikede. :( Ned Stark'ın karısı biraz daha akıllıca hareket etseydi bunlar yaşanmayacaktı. :(

9/10

1x9

Neeed. :( Aryaaağğghhh :( Kıyamam. :( Çok duygusaldı o dakikalar. Allah belanı versin meymenetsiz suratlı Joffrey. :(

Khan ölseydi haberini alırdık, o yüzden ölmemiştir. :D Khaleesi'nin yerini daha da sağlamlaştıracaktır bu. Bebek de geliyor ama kadın çadıra girmeyin dedi. Avaba bebek ölecek mi?

Sibel Kekilli zeki ve gizemli fahişe rolüyle diziye girdi. :D Sanırım fahişelerin en tanınmışı olacak. Cüceyi sever artık. :D

Jaime Lannister tutsak oldu ama bir yolunu bulur kurtulur o. Yılanlar sonuçta. :(

Savaş sahnesi keşke gösterilseydi diyeceğim ama mutlak bir galibiyet var ortada, zevkli bir savaş olmazdı. :D

10/10

1x10 (Sezon Finali)

Bu bölümün yorumuna başlamadan önce geçen bölümle ilgili bir şey söylemeyi unutmuşum.
Jon Snow'un yanına yaşlı bir adam yaklaştı ve Targeryanların babası olduğunu söyledi. Ama o kral, yani deli kral dedikleri gözlerinin önünde ölmemiş miydi herkesin?

Drogo öldü ama Khaleesi bir ejder kızı olarak ateşe girdi ve yanmadı. Böylece 3 tane nur topu gibi ejderhamız oldu. :D Gelecek sezona büyümüş mü göreceğiz yoksa zamanla mı büyüyücek göreceğiz.

Jon Snow'un ileride orada iyi şeylere imza atacağını düşünüyorum. İyi bir asker ama tek kişinin nasıl bir etkisi olabilir ki? Üstelik ibreler de Starklara döndü.

Arya'nın kurtulmasına sevindim. Kral Robert'ın p*çiyle arkadaş olacaklardır.

Sansa ilk kez güzel bir şey yapacaktı ama son anda durduruldu. Bence Joffrey ölse daha iyi olur Starklar adına.

Cüceye bir şey vermediler krallıktan ama yine almasını bildi. Saraya gittiğinde en itibarlı kişi olacaktır.

Jaime'nin dirisi pek bir işe yaramıyor bence. Ellerinden kaçırmadan öldürseler iyi olacak. Arya zaten kurtuldu, Sansa da kendisi istedi evlenmeyi.

10/10

1x10 (Sezon Finali)

Bu bölümün yorumuna başlamadan önce geçen bölümle ilgili bir şey söylemeyi unutmuşum.
Jon Snow'un yanına yaşlı bir adam yaklaştı ve Targeryanların babası olduğunu söyledi. Ama o kral, yani deli kral dedikleri gözlerinin önünde ölmemiş miydi herkesin?

Drogo öldü ama Khaleesi bir ejder kızı olarak ateşe girdi ve yanmadı. Böylece 3 tane nur topu gibi ejderhamız oldu. :D Gelecek sezona büyümüş mü göreceğiz yoksa zamanla mı büyüyücek göreceğiz.

Jon Snow'un ileride orada iyi şeylere imza atacağını düşünüyorum. İyi bir asker ama tek kişinin nasıl bir etkisi olabilir ki? Üstelik ibreler de Starklara döndü.

Arya'nın kurtulmasına sevindim. Kral Robert'ın p*çiyle arkadaş olacaklardır.

Sansa ilk kez güzel bir şey yapacaktı ama son anda durduruldu. Bence Joffrey ölse daha iyi olur Starklar adına.

Cüceye bir şey vermediler krallıktan ama yine almasını bildi. Saraya gittiğinde en itibarlı kişi olacaktır.

Jaime'nin dirisi pek bir işe yaramıyor bence. Ellerinden kaçırmadan öldürseler iyi olacak. Arya zaten kurtuldu, Sansa da kendisi istedi evlenmeyi.

10/10
khaleesinin amcası ama her şeyden vazgeçip gece nöbetine katılmış

1x6

Bu dizinin bölüm sonları efsane yahu. Öyle böyle değil. Çok güzel bitiyor bölümler. Ağzı açık izliyor insan. Yine çok sağlam bölümdü.

Viserys'in ölmesine sevindim. Haketti şerefsiz. :D Sen kim ola ki Khal Drogo'nun önünde Khaleesi'ye hareketler yapacan ? İlla birisini öldürmek için kan mı dökmek gerekiyor ? Adam beyinsiz çıktı bildiğin. :D Khaleesi'de ayarı verdi. "O ejderha değildi. Ateş ejderhayı öldüremez." Zaten Khaleesi'nin ejderha olduğu kesindi. Elleri yanmamıştı yanmakta olan yumurtaya değdiğinde. Khaleesi'yi ejderha üstünde göreceğimiz bölümler tez gelir inşallah. :D
9/10

1x7

Lannisterların tahta geçmesi kötü oldu. :( Hiç sevmiyorum Lannisterları. Cüce olsaydı bari kral. :D Neyse Khal Drogo gümbür gümbür geliyo zaten. :D

Robert'da aptal yahu. Adam o kadar saçma ölmüş ki. Kral tipi de hiç yoktu zaten. Üzülmedim ölmesine. Gelecek bölümlerde bakalım neler olacak.
8.5/10

1x8

Lannisterlar ele geçirdi tahtı bildiğin. :D Her görevli Lannister oldu. Starklar savaş için geliyorlar ama pek bir umut yok. Ayrıca benim bildiğim Ned Stark, Joffrey'e "kralım"demez.

Ayrıca Khal Drogo'nun dövüş sahnesi iyiydi. Adamın dilini çıkardı bildiğin. :D
8/10

1x9

Ned Stark. :( Adamın dibiydi. Joffrey'e kral demez dedim ama sevdikleri için onurunu hiçe saydı. Ned Stark'ı özleyeceğiz.

Jaime Lannister'ın Robb Stark tarafından esir alınması Starklar için tek teselli. :( Jaime Lannister'ı sevmiyorum ama bu kadar erken öleceğini de düşünmüyorum.

Arya'ya ben de çok üzüldüm. :( Sansa bakalım babasını öldüren Joffrey'e karşı nasıl bir tutum sergilicek ? Tahminim yalakalığa devam eder, beklenir o kızdan. :D

Khal Drogo umarım ölmez. Öleceğini de sanmıyorum. Ama bebek tehlikede olabilir.

Ve anlamadığım bir şey var. Khal Drogo'dan niye bu kadar az korkuyorlar ? Khal Drogo hiç yenilmemiş çok güçlü bir adam ve gözünün önünde Khaleesi'ye kılıç falan çekiyolar. Hadi bu olay oldu diyelim bu bölümde de yok attan düşen Khal mı olur yok Khaleesi'yi dinlemem falan. Bu adamdan daha fazla korkulması gerek. İnandırıcı değil.
9/10

1x9

Ned Stark. :( Adamın dibiydi. Joffrey'e kral demez dedim ama sevdikleri için onurunu hiçe saydı. Ned Stark'ı özleyeceğiz.

Jaime Lannister'ın Robb Stark tarafından esir alınması Starklar için tek teselli. :( Jaime Lannister'ı sevmiyorum ama bu kadar erken öleceğini de düşünmüyorum.

Arya'ya ben de çok üzüldüm. :( Sansa bakalım babasını öldüren Joffrey'e karşı nasıl bir tutum sergilicek ? Tahminim yalakalığa devam eder, beklenir o kızdan. :D

Khal Drogo umarım ölmez. Öleceğini de sanmıyorum. Ama bebek tehlikede olabilir.

Ve anlamadığım bir şey var. Khal Drogo'dan niye bu kadar az korkuyorlar ? Khal Drogo hiç yenilmemiş çok güçlü bir adam ve gözünün önünde Khaleesi'ye kılıç falan çekiyolar. Hadi bu olay oldu diyelim bu bölümde de yok attan düşen Khal mı olur yok Khaleesi'yi dinlemem falan. Bu adamdan daha fazla korkulması gerek. İnandırıcı değil.
9/10
Adamın kalbinin üstünde elim kadar kılıç yarası var, neyinden korkulsun ki?

Attan düşme olayı gelenekleri olabilir. Keşke bizde de olsaymış. :A

Öyle yaşayan insanlar için, bence inandırıcıydı. Bir de sen şu an bunlara inandırıcı değil diyorsan, gelecek bölümlerde olanlara ne diyeceksin acaba. :D -10. bölüm yani-

1x10

Sonunda Khaleesi'yi ejderhalarıyla gördük. Güzel bir sezon finaliydi. Khal Drogo'nun ölmesine üzüldüm. :( Umarım ejderhalar hızlı büyür. :D

Jon Snow'un kararı bence doğruydu. Gitse ne farkedecekti ki ? Ayrıca Sam'i çok seviyorum yahu. :D Sempatik bir dombili. :D Neyse umarım Joffrey'in krallığı uzun sürmez.
9/10

Adamın kalbinin üstünde elim kadar kılıç yarası var, neyinden korkulsun ki?

Attan düşme olayı gelenekleri olabilir. Keşke bizde de olsaymış. :A

Öyle yaşayan insanlar için, bence inandırıcıydı. Bir de sen şu an bunlara inandırıcı değil diyorsan, gelecek bölümlerde olanlara ne diyeceksin acaba. :D -10. bölüm yani-
Ya ejderha falan zaten fantastik şeyler onlara bir şey demiyorum. :D Ama ne bilim Khal Drogo'nun önünde Khaleesi'ye fahişe demek o kadar kolay olmamalıydı. :D

1x10

Sonunda Khaleesi'yi ejderhalarıyla gördük. Güzel bir sezon finaliydi. Khal Drogo'nun ölmesine üzüldüm. :( Umarım ejderhalar hızlı büyür. :D

Jon Snow'un kararı bence doğruydu. Gitse ne farkedecekti ki ? Ayrıca Sam'i çok seviyorum yahu. :D Sempatik bir dombili. :D Neyse umarım Joffrey'in krallığı uzun sürmez.
9/10

Ya ejderha falan zaten fantastik şeyler onlara bir şey demiyorum. :D Ama ne bilim Khal Drogo'nun önünde Khaleesi'ye fahişe demek o kadar kolay olmamalıydı. :D
Erkekler tarafından yönetilen bir topluluk. Denilebilir bence. :D