Klasik Game of Thrones - Dizi Yorumları (Geçmiş Sezonlar: 1-2)

Sen korkarsın boşver. :A
Korkacak bir şey mi vardı, yoksa ben mi kaçırdım? :A

1x1

Öncelikle diziyi sevdim. Ve sevdiğime çok mutlu oldum. Şu an sevdim diye ağzım kulaklarımda. :D

Teknik ve görsellik olarak sinema filmlerinden geri kalır yanı yok. Dizide şu anki tek sorun inanılmaz derecede fazla spoiler yemem. 4. sezondan -sanırım- spoiler içerir. :(
Karakterlere bakışımı da değiştiriyor bu da. Şimdiden yerimizi ayıralım: Geber Allah'ın belası Joffrey.:D

Ayrıca dizideki çıplaklığın sorun olacağını zaten düşünmüyordum, olmadı da.

7 krallıktan 4'ünü gördük sanırım ilk bölümde.
Starklar 5 kardeşler ama diğer kardeşi hiç göstermediler. Robb, ölen çocuk, 2 kız ve göstermedikleri diğer çocuk. John'u saymıyorum o p*ç. :D

Khaleesi'nin düğününde yaşanan bazı şeyler güldürdü. Açıkçası Khaleesi'nin vücut güzel de -ki dizideki neredeyse her kadının vücut güzel- yüz Hayat Devam Ediyor'daki Hayat. :D

Erkek tarafı çok korkunçtu. :D Allah kimseye öyle koca vermesin. :D

Lannisterları anlamadım açıkçası. İkizler sevişyorlar ama o şişko adam ne alakaydı onu çözemedim. Bir de cücenin ve Joffrey'in de onların ailesinden olduğunu bilmiyordum.

9/10

Her gün bir bölümle sınırlamak istemiyorum kendimi. Okullar açılmadan bitirebilirsem kardır. :D

@berkann Günde 3-4 bölüm yardırak. :D

1x2
Çocuğun ölmemesine şaşırdım biraz saçma oldu ama olsun hadi. :D Ulukurtlar bu bölümün yıldızlarıydı herhalde. Joffrey denilen kendini bir şey sanan velede çok şey söylerdim de neyse. Kasabın çocuğa üzüldüm. :( Ulukurt güzel yedi kolunu Joffrey denilen veledin. :D Ayrıca küçük çocuğu öldürmeye çalışan adamı da bir başka ulukurtun öldürmesi ulukurtlara karşı sevgimin oluşmasına sebep oldu. ccc Ulukurt ccc

8/10

1x2
Çocuğun ölmemesine şaşırdım biraz saçma oldu ama olsun hadi. :D Ulukurtlar bu bölümün yıldızlarıydı herhalde. Joffrey denilen kendini bir şey sanan velede çok şey söylerdim de neyse. Kasabın çocuğa üzüldüm. :( Ulukurt güzel yedi kolunu Joffrey denilen veledin. :D Ayrıca küçük çocuğu öldürmeye çalışan adamı da bir başka ulukurtun öldürmesi ulukurtlara karşı sevgimin oluşmasına sebep oldu. ccc Ulukurt ccc

8/10
Aynen öyle yapalım. :D

1x2

Khal ve sürüsünün seks hayayı tek pozisyon üzerine kuruluydu. :D Khaleesi uygarlığı getirdi adeta. :D

Diğer Stark 6 yaşındaymış. Ama yıllar çabuk geçiyor GoT'ta. Kurtlar bu kadar çabuk mu büyürmüş. Ayrıca Bran'ın ölmemesine sevindim.

Arya'yı zaten ilk bölümde gözüm tutmuştu. Esaslı kız. :D Kız kardeşi kralın önüne çıkarıldığında Joffrey'i tutucağını sandım. Beklenir o kızdan. Ayrıca Lannisterler ne pis bir soy çıktı öyle ya. :D

Şu ana kadarki favori karakterim John Snow. Tamam bir fahişeden olabilir ama kanında Straklık var. Kraliçe kocasına kızacağına çocuğa kızıyor.

Bir de krallıklar bu kadar az mıydı ya ? (b)

9/10

1x2

8/10
Aynen öyle yapalım. :D

1x2

Khal ve sürüsünün seks hayayı tek pozisyon üzerine kuruluydu. :D Khaleesi uygarlığı getirdi adeta. :D

Diğer Stark 6 yaşındaymış. Ama yıllar çabuk geçiyor GoT'ta. Kurtlar bu kadar çabuk mu büyürmüş. Ayrıca Bran'ın ölmemesine sevindim.

Arya'yı zaten ilk bölümde gözüm tutmuştu. Esaslı kız. :D Kız kardeşi kralın önüne çıkarıldığında Joffrey'i tutucağını sandım. Beklenir o kızdan. Ayrıca Lannisterler ne pis bir soy çıktı öyle ya. :D

Şu ana kadarki favori karakterim John Snow. Tamam bir fahişeden olabilir ama kanında Straklık var. Kraliçe kocasına kızacağına çocuğa kızıyor.

Bir de krallıklar bu kadar az mıydı ya ? (b)

9/10
Sakın arka arkaya 2-3 bölüm izleyip diziyi harcamayın. Bende sizin gibi sonradan başlayıp diziye peş peşe izledim hiç tad almadım, bayrama girmeden son 15 gün her gece tek bölüm izledim tadına doyum olmadı. Peş peşe harcanacak dizi değilmiş @OzaN bana söylemişti dinlemedim, siz aynı hataya düşmeyin.:)

Sakın arka arkaya 2-3 bölüm izleyip diziyi harcamayın. Bende sizin gibi sonradan başlayıp diziye peş peşe izledim hiç tad almadım, bayrama girmeden son 15 gün her gece tek bölüm izledim tadına doyum olmadı. Peş peşe harcanacak dizi değilmiş @OzaN bana söylemişti dinlemedim, siz aynı hataya düşmeyin.:)
Eylül'den sonra her gece bir bölüm izlemek gibi bir fırsatım olmayacak. 2 bölüm şeklinde giderim şu sıralar. Zaten bazen araya başka diziler, filmler girecektir mutlaka. Harcanmaz bence fala izlemekle. :D

Bu arada dizi 10 sezon mu sürecek?

Eylül'den sonra her gece bir bölüm izlemek gibi bir fırsatım olmayacak. 2 bölüm şeklinde giderim şu sıralar. Zaten bazen araya başka diziler, filmler girecektir mutlaka. Harcanmaz bence fala izlemekle. :D

Okul başlayana kadar bitirirsin efsane bir dizi izleyeceksin tadını çıkar, süreside 1 saate yakın. Yanında başka dizi ya da filmde izleyebilirsin.:)

Dizinin hikayesi bol bu reytinlerle uzun yıllar devam eder.:)

Kaç sezon süreceği kesin değil ama yakın zamanda bitecek gibi gözükmüyor. Daha yeni kitaplar yazılıyor. :):)

Okul başlayana kadar bitirirsin efsane bir dizi izleyeceksin tadını çıkar, süreside 1 saate yakın. Yanında başka dizi ya da filmde izleyebilirsin.:)

Dizinin hikayesi bol bu reytinlerle uzun yıllar devam eder.:)
Breaking Bad'in 2 sezonu, Friends'in 2 sezonu, It's Always Sunny in Philadelphia'nın 2 sezonu, Six Feet Under'ın 1 sezonu falan da var. Yeni diziye başlamam muhtemelen bundan sonra. Daha izlenecek filmler de var. Ohoo. :D

Şuanlık iki sezonu garanti ama henüz bitmemiş iki kitap daha var, hayırlısı diyelim. :D Şöyle bir 8 sezon devam etse süper olur :Z

1x3

Bu bölüm önceki bölümlere oranla biraz daha alttaydı. Ama yine de sıkılmadan izledim.

Arya çok tatlı ya. :D

Khaleesi'nin sahnelerinde sadece İngilizce altyazı oluyor. Şu ana kadar pek sorun olmadı bu ama ileride Khaleesi o dili çözdüğünde İngilizcesini anlayamayabilirim. :(

8/10

10409680_907142422633518_4205220692740223846_n.jpg

görüyonuz mu melunu .ss @yatutarsa @sürgünüm @Forumdash

1x3

Güzel bölümdü yine. Jon Stark'a bayağı kanım ısındı benim. :D Zaten şu anlık en sevdiğim aile Stark Ailesi. Lannisterları hiç sevmiyorum, cüce dışında. :D Targaryenlerden bi Khaleesi'yi seviyorum ama onun da Khal Drogo gibi biriyle olması. 🙁 Khal Drogo'da tam bir reyiz ama ona lafım yok. :D Zaten çocukları olucak bakalım bekliyoruz çocuğu. :D Winter is Coming diyorlar 1. bölümden beri bi gelemedi Winter gelse de bir görsek neler olcak. :Z

8/10