Siyaset Forumu Bölüyor!!!(Herkes Okusun)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herkes Atatürkü sevmek zorunda değil ama saymak zorunda ! Bu milletin kurucusu Atatürk ve onun cesur şehit askerleridir !

Bu konuda fazla birsey yazmaya gerek duymuyorum. Siyaset konusulmasi yasaklanirsa saygi duyarim ama dogru bulmam. Ayrica Siyaset forumu bölmüyor herkes bölünmüs olarak foruma geliyor.

Fikrine saygi duyuyorum Ama Bence ne sevmek nede saymak zorunda
Cumhuriyet kurulacagina osmanli devleti olsaydi daha iyiydi
Aga osmanlı daha bitmişti hayatta kurulamazdı ve bırak işte güzel yaşıyorsun özgürsün ve rahatsın o dönemde insanlar rahat hareket edemiyordu bilim konusunda fikrini söyleyemiyordu

Aga osmanlı daha bitmişti hayatta kurulamazdı ve bırak işte güzel yaşıyorsun özgürsün ve rahatsın o dönemde insanlar rahat hareket edemiyordu bilim konusunda fikrini söyleyemiyordu

Yanlıştır bu düşünce. Osmanlı son 200 yılında gerçekleşen yobazlaşma öncesi şeriatla en ala şekilde yönetiliyordu...

Şimdi bile Avrupa, Osmanlı dönecek diye korkuyorsa var gerisini sen düşün.

Hatırlat da seninle bir daha tartışmayım. Bir dahakine bilen birini bulmayı umuyorum.

- - - Ekleme - - -

Fikrine saygi duyuyorum Ama Bence ne sevmek nede saymak zorunda
Cumhuriyet kurulacagina osmanli devleti olsaydi daha iyiydi

Osmanlı kurulamazdı, bence iyiki kurulmadı. Avrupa'nın, Amerika'nın uşağı bir Osmanlı kurulacağına Amerika uşağı bir Türkiye kuruldu ve "OSMANLI" ismi lekelenmedi.

- - - Ekleme - - -

Herkes Atatürkü sevmek zorunda değil ama saymak zorunda ! Bu milletin kurucusu Atatürk ve onun cesur şehit askerleridir !

Atatürk olmasa başkası kurardı, kurdurturlardı. Ha topyekun Atatürk'e karşımıyım? Kesinlikle hayır.

Ben insanların Atatürk'ü ilahlaştırmasına karşıyım!

Atatürk Osmanlı'yı bitirmedi. Osmanlı zaten bitmiş ve tamamen bölünmüştü. Atatürk bu milleti birleştirdi ve büyük Türkiye Cumhuriyeti devleti kuruldu. Biz bununla GURUR duymamız lazım!

Yanlıştır bu düşünce. Osmanlı son 200 yılında gerçekleşen yobazlaşma öncesi şeriatla en ala şekilde yönetiliyordu...

Şimdi bile Avrupa, Osmanlı dönecek diye korkuyorsa var gerisini sen düşün.
Bana görede bu düşünce yanlış o dönemde osmanlı askeri ve ekonomi olarakta iyice zayıflamış ülke yönetilemeyecek halde eğer kurulsaydı yine Osmanlı Devleti Avrupaya muhtaç olurdu yenilik yapamazdı

Bunun örnekleri var Lale Devri

Bana görede bu düşünce yanlış o dönemde osmanlı askeri ve ekonomi olarakta iyice zayıflamış ülke yönetilemeyecek halde eğer kurulsaydı yine Osmanlı Devleti Avrupaya muhtaç olurdu yenilik yapamazdı

Bunun örnekleri var Lale Devri

1789'da her şey değişti, artık osmanlı kurulamazdı, ama bu şu an kurulan rejimin süper olduğu anlamına gelmez.

1789'da her şey değişti, artık osmanlı kurulamazdı, ama bu şu an kurulan rejimin süper olduğu anlamına gelmez.
Şimdide Türkiye daha Avrupanın ekseninden çıkıyor artık ekonomi güçlendi daha Türkiye borç veriyor Avrupaya.Ordu anlamındada güçleniyoruz.Daha yeni yeni Türkiye güçleniyor

Hakaret olmadan saygı çervesinde herkes görüşünü belirtsin:)

Şimdide Türkiye daha Avrupanın ekseninden çıkıyor artık ekonomi güçlendi daha Türkiye borç veriyor Avrupaya.Ordu anlamındada güçleniyoruz.Daha yeni yeni Türkiye güçleniyor

Bu doğrudur. Ama bu da bu rejimin her şeyi doğrudur anlamına gelmez, yapılan her icraat doğru anlamına gelmez, ne olursa olsun 1500'lerde Osmanlı'nın kurduğu hakimiyet gibi bir hakimiyet kurulması tam anlamıyla mümkün olmayacaktır... Günümüz ve dünya şartları bunu gerektiriyor ve AKP olduğu sürece rejime de bir laf ettiğimiz yok, benim derdim tam olarak rejimle de değildir, rejimin dayattığı bazı unsurlarla ilgilidir...

Bu doğrudur. Ama bu da bu rejimin her şeyi doğrudur anlamına gelmez, yapılan her icraat doğru anlamına gelmez, ne olursa olsun 1500'lerde Osmanlı'nın kurduğu hakimiyet gibi bir hakimiyet kurulması tam anlamıyla mümkün olmayacaktır... Günümüz ve dünya şartları bunu gerektiriyor ve AKP olduğu sürece rejime de bir laf ettiğimiz yok, benim derdim tam olarak rejimle de değildir, rejimin dayattığı bazı unsurlarla ilgilidir...
Bunun içinde Başbakan 2023 tarihini verdi.Tam Bağımsız Türkiye diye yani olabilmesi güçlü bir ihtimal

arkadaşlar hakaretler havada uçuşuyo olmasın demek kolay olur ve olacaktır da kime anlatıyorum bu konuda bile tartışıyolar ya :D

Benim demek istedigim cumhuriyet olacagina seriatla yönetilen bir ülke olmasi
Aga biraz yenilikçi ol ya şeriat olsaydı kadınlar yine arka planda olurdu miras vb. olduğunda kadına verilmezdi örnekler çoğaltılabilir

- - - Ekleme - - -

arkadaşlar hakaretler havada uçuşuyo olmasın demek kolay olur ve olacaktır da kime anlatıyorum bu konuda bile tartışıyolar ya :D
Tartışma hevesimi kırdın takas :bağır:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...