Dizi & TV Haberleri Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

TRT Ev Sineması Kuşağı’nda Bu Hafta: ‘Ekisporter’

Yazan Aserat

TRT Ev Sineması Kuşağı’nın gelecek hafta yayınlayacağı film belli oldu.

Geçtiğimiz perşembe akşamı ilk filmi ‘Saruhan’ ile açılışı yapan kuşağın ikinci filmi ‘Ekisporter’ın başrollerini Mehmet Özgür, Çiçek Dilligil, Emin Olcay, Can Yücel Metin ve Umut Tanyolu paylaşıyor. Yönetmenliğini Kamil Uçar’ın, senaristliğini ise Oğuzhan Uçar’ın üstlendiği filmin çekimleri Muğla’da gerçekleştirildi. Kara komedi türündeki yapımın konusu ise şöyle:

“Ekisporter”, başarılı ve herkes tarafından takdir gören mobilya ustası Turan Usta’nın (Mehmet Özgür), değişen piyasa koşulları gereğince kabuklarını kırıp büyüyerek ihracat yapmak istemesi amacıyla girdiği yolda yaşadığı zorlu süreci anlatıyor. Exporter’ın ne anlama geldiğini bile bilmeyen Turan Usta’nın bu isteği kötü niyetli kişiler tarafından kullanılıyor. Günümüzde geçen ve gerçek bir öyküden yola çıkılarak senaryolaştırılan “Ekisporter”da Turan Usta’nın aile fertleri ile yaşadığı zorluklar ve piyasaya karşı verdiği büyük mücadele gözler önüne seriliyor. Turan Usta’nın “Ekisporter” olma macerasında ona kalfası Zati ve akıl hocası Fuat eşlik ediyor.

Ekisporter, TV’de ilk kez Perşembe 20.00’de TRT 1’de!

Fragman: https://www.youtube.com/watch?v=n0rLBzXO0i8

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

9 Yorum

Bir yorum bırakın