NOW Gaddar - Dizi Yorumları

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280
Yani o kadar gereksiz karakter varken cidden Davut mu vuruldu?
Davut'ta gereksiz bir karakter. Dağhan'ın aile komple gereksiz. Hepsi ölebilir. 12 hafta oldu ben kendi adıma söylemem gerekirse aile sahnelerinde o kadar sıkılıyorum ki anlatamam. @Dante ile bunun sebeplerini konuşmuştuk. Bu kadar birbirine soğuk ve sığ bir hikaye yazarsan aileyi kimse izlemek istemez.

Dizi iki bölümdür bir değişim içinde. Daha çok kişi ölecektir. Bakalım reytingleri bu sefer süreklilik sağlayacak mı?

• Okudum
Reactions: Dante

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
375
Puanı
104
gaddar dizisi yine guzel ve etkileyici bir bolumu geride birakti . bu sefer, yayin gunu rakiplerinden favori yali capkini -dizisini -reyting de gecmesi, onemli bir adim.

bu arada , son bolumum en one cikan , bolca yorumlanan sahneleri , yine -sosyal sorunlarla alakali- cok onemli bir yazilimdi ;
devami

.
ibrahim celikkol 'un gelisi diziye cidden etki yapti gibi...
aksiyon tarafi bir tik uste cikti. bolumun basinda daghan la kapismalari kareo olarak basarili idi. keza ,akabindeki ->

daghan'in tabutta yasam mucadelesi, uyanik kalmaya caba gosterdigi sahneleri iyi ve etkili yazilmis buldum. flashback bazli aydan'i hayal etmesi ,hayalin de aydan'in motive laflari -pes etmemesini ,kurtulmasi gerektiginin -mesajini vermesi ,
saglam baglantili sahne idi kronolojik anlamda... hatirlarsaniz, gecen bolum aydan yilan dan zehirlenmisken uyumamasi, ayik kalmasini ,birbirini bulmasini -daghan bazli flashbacklerle yapmislardi....

genel toplamda baktigim da belli bir mantiga oturuyor bu flashbackler dolayli sekanslar.....

dan dun mesut ve gurkan kanimca bolumu tasidilar......
bayagi bayagi dokturduler. ikisinin de sahnesi cok fazlaydi. iyi ki de oyle oldu. bolumun her donemecin de izleri vardi bu ikilinin solo ve beraber performanslari... keza, ustteki vidyo da daghan ve gurkan karsilikli sahneleri de izlemesi ayrica etkileyici idi..

gurkan'i ,senaristin -gecte olsa farkina varip- dolu sahneler yazmaya baslamasi ,suresini de uzatmasi tipki mesut da oldugu gibi - olumlu anlamda cok onemli bir degisim......
her ikisinin de yetenekli ve dogal oyunculugu oldugunu dusunuyorum.
renkli bir ekuri oldular. yazilim olarak bunun bozulmamasi onemli...

daghan-aydan-leyla konusunda da durum bu bolum gec de olsa netlesti. hobbit :p
daghan~aydan oldu. olmasi gerektigi gibi... gorunuse gore izleyicilerin sesine kulak verilmis.
:bhr:

leyla'yi da korkut zakkum yazilimi yapacaklar.bu bolum sahneler buna yonelikti.... ikilinin karsilikli sahnelerini begendim. pati dostumuz da guzel eslik etti bir sahneye.

yazilim baglaminda bu denklem den ilerlemeleri -ozellikle daghan aydan ayarlarina dokunulmadan yazilim yapilmasi ,izleyici tarafini agirlikli olarak memnun eder gibi.....
en azindan benim gibi dusunenleri. :bhr:

bu arada,
bolumun final sahnesi de kanimca bayagi surprizli oldu.
onumuzdeki bolumler aksiyon bir kac vites daha yukselecek bu bariz .

sevgili @mesmeso 'yu anliyorum.
bende saskinim. davut ne alaka ?

illa aileden biri cikacaksa, bu ruzgar olur tahmini yurutuluyordu evde izleyenler olarak... halbuki ,onceki bolumler dolayli davut tam da ogluyla duygusal,dokunakli,ailesel yakinlasma sahneleri yazilmiyor diyorduk,,,,,
derken, uzerine bu bolum baba ogul ne de guzel yazildi diyorduk,,, misal daghanla baba ogul dertlesme sahnesi ilk aklima gelen, kizi icin cabalayan vs....

biz evde, bu yazilimdan artarak aile sahneleri devam ederler diye tahmin yurutuyorken ileriki bolumlere dair ,,,,-

senarist davut'u diziden cikardi. bu durum ozelinde ters kose olduk evde izleyenler olarak.

@Hobbit , @ömer karataş , @mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,613
Puanı
860
gaddar dizisi yine guzel ve etkileyici bir bolumu geride birakti . bu sefer, yayin gunu rakiplerinden favori yali capkini -dizisini -reyting de gecmesi, onemli bir adim.

bu arada , son bolumum en one cikan , bolca yorumlanan sahneleri , yine -sosyal sorunlarla alakali- cok onemli bir yazilimdi ;
devami

.
ibrahim celikkol 'un gelisi diziye cidden etki yapti gibi...
aksiyon tarafi bir tik uste cikti. bolumun basinda daghan la kapismalari kareo olarak basarili idi. keza ,akabindeki ->

daghan'in tabutta yasam mucadelesi, uyanik kalmaya caba gosterdigi sahneleri iyi ve etkili yazilmis buldum. flashback bazli aydan'i hayal etmesi ,hayalin de aydan'in motive laflari -pes etmemesini ,kurtulmasi gerektiginin -mesajini vermesi ,
saglam baglantili sahne idi kronolojik anlamda... hatirlarsaniz, gecen bolum aydan yilan dan zehirlenmisken uyumamasi, ayik kalmasini ,birbirini bulmasini -daghan bazli flashbacklerle yapmislardi....

genel toplamda baktigim da belli bir mantiga oturuyor bu flashbackler dolayli sekanslar.....

dan dun mesut ve gurkan kanimca bolumu tasidilar......
bayagi bayagi dokturduler. ikisinin de sahnesi cok fazlaydi. iyi ki de oyle oldu. bolumun her donemecin de izleri vardi bu ikilinin solo ve beraber performanslari... keza, ustteki vidyo da daghan ve gurkan karsilikli sahneleri de izlemesi ayrica etkileyici idi..

gurkan'i ,senaristin -gecte olsa farkina varip- dolu sahneler yazmaya baslamasi ,suresini de uzatmasi tipki mesut da oldugu gibi - olumlu anlamda cok onemli bir degisim......
her ikisinin de yetenekli ve dogal oyunculugu oldugunu dusunuyorum.
renkli bir ekuri oldular. yazilim olarak bunun bozulmamasi onemli...

daghan-aydan-leyla konusunda da durum bu bolum gec de olsa netlesti. hobbit :p
daghan~aydan oldu. olmasi gerektigi gibi... gorunuse gore izleyicilerin sesine kulak verilmis.
:bhr:

leyla'yi da korkut zakkum yazilimi yapacaklar.bu bolum sahneler buna yonelikti.... ikilinin karsilikli sahnelerini begendim. pati dostumuz da guzel eslik etti bir sahneye.

yazilim baglaminda bu denklem den ilerlemeleri -ozellikle daghan aydan ayarlarina dokunulmadan yazilim yapilmasi ,izleyici tarafini agirlikli olarak memnun eder gibi.....
en azindan benim gibi dusunenleri. :bhr:

bu arada,
bolumun final sahnesi de kanimca bayagi surprizli oldu.
onumuzdeki bolumler aksiyon bir kac vites daha yukselecek bu bariz .

sevgili @mesmeso 'yu anliyorum.
bende saskinim. davut ne alaka ?

illa aileden biri cikacaksa, bu ruzgar olur tahmini yurutuluyordu evde izleyenler olarak... halbuki ,onceki bolumler dolayli davut tam da ogluyla duygusal,dokunakli,ailesel yakinlasma sahneleri yazilmiyor diyorduk,,,,,
derken, uzerine bu bolum baba ogul ne de guzel yazildi diyorduk,,, misal daghanla baba ogul dertlesme sahnesi ilk aklima gelen, kizi icin cabalayan vs....

biz evde, bu yazilimdan artarak aile sahneleri devam ederler diye tahmin yurutuyorken ileriki bolumlere dair ,,,,-

senarist davut'u diziden cikardi. bu durum ozelinde ters kose olduk evde izleyenler olarak.

@Hobbit , @ömer karataş , @mesmeso
Aileden gitmesi gereken ilk kişi Yağmur bence.

• Aynen

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
375
Puanı
104
Aileden gitmesi gereken ilk kişi Yağmur bence.
yagmur'un gitmesi konusunda senle hemfikirim sevgili mesmeso. ki, daha ilk bolumlerden itibaren buna bir den fazla degindigimiz oldu. bildigim kadariyla sevgili @Hobbit de benzer dusunuyor.

<- ekber dolayli zaten bu konu bir kez islendi - sinandi... daghan yardim etmese kurtulamiyordu yagmur. sonrasinda enver'in donus yapmasinda ve iyi tarafa gecmesine dair-kirilma ani olarak gormustum - bu durumu....

kucuk erkek kardesin sacma sekilde enverin himayesine girmesi yuzunden ,benim gibi izleyenler de -empati bitti.
hikaye den ayrilmasini yadirgamazdim.... dolayisiyla hem yagmur ,hem kardesi hikaye den cikarilsa yadirganmaz...
hobbit'in dedigine geliyoruz. aile dizii den cikmali konusu.

ben baba ve anne rollerini oynayan usta oyuncularin performanslarini izlemek icin hikaye de kalmalari gerektigini bastan beri vurguluyordum. ilk yagmur sonrasinda da kardesi ciksa problem olmaz bakisindaydim.

velhasil,

davut ciktigina gore, anne de hikaye den cikarsa sasirmam.

yagmur ,enver yuzunden malesef hikaye de kalici gibi....

bekleyip gormeli. sonuc olarak son bolum dizi de kirilma ani oldu - daghan adina.... bundan sonrasi hikaye nasil islenecek merak edilesi.....

iyi seyirler.
------

@Hobbit :p ->

leyla - daghan'a platonik asik. burasi son bolumde netlesti kendisi tarafindan.

zakkum korkut - leyla'ya kapildi,asik oldu.... burasi da bu bolumde iyi islendi baslangic baglaminda...

daghan- aydan'a karsi perdesini tamamen indirdi. bir onceki mesajimda eklemis oldugum vidyolar da oldugu gibi....
son bolum harika bir etkilesim ve uyum vardi ikilinin sahnelerinde. senariste bu anlamda tesekkuru borc bilirim.
guzel sahnelerdi,ozellikle evde bogaz manzarasinin basrolu kaptigi anlar....

Son düzenleme:

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
375
Puanı
104
malesef gecen haftaki 13 . bolum yok hukmundedir benim izlenimim de.

yeni bolum fragmanlari guzel gorunse de beklentimi dusuk tutuyorum. senarist dolayli harcanirsa - sasirmam.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280
malesef gecen haftaki 13 . bolum yok hukmundedir benim izlenimim de.

yeni bolum fragmanlari guzel gorunse de beklentimi dusuk tutuyorum. senarist dolayli harcanirsa - sasirmam.
Tam olarak ne oldu? Bende izledim baştan sona. Ama senin için sebebini merak ediyorum. (13 için)
Senin cümlenin aynısını ben 14 için kullanıyorum. Hayal kırıklığı oldu bu bölüm.

• Okudum

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
375
Puanı
104
Tam olarak ne oldu? Bende izledim baştan sona. Ama senin için sebebini merak ediyorum. (13 için)
Senin cümlenin aynısını ben 14 için kullanıyorum. Hayal kırıklığı oldu bu bölüm.
sevgili hobbit,

senin de diger baslikta dedigin gibi - zakkum kardesler, korkut konusu :

kardeslerin tanitimlari, giris bolumu cok iyi orj olsa da, gelisim ve sonuc bakimindan sonraki surec iyi kurgulanmadi. bence.

derken, keskin bir versus oldu. daghan versus korkut.
bu bence cok aceleye getirilmis bir versus her anlamda.

bunlar elbette goreceli.

misal bak, nette bir cok yorum da leyla~ korkut uyumu bayagi ovulmus ilk karsilikli sahnelerinden itibaren.

davut'un korkut eliyle oldurulmesi ile , korkut'un uzun vade hikaye de kalmasi, en azindan kendisinin >>> leyla ve daghan'in cevresinde mahalle de vb kalmasi utopik ve fazla iyimser bir kurgu olurdu. siritirdi da.

ya kestirip atacaklardi bu versuslugu. yani korkut hikayeye veda edecekti. ya da davut korkut'un eliyle veda etmeyecekti.

bu bi nevi yazilim olarak - kirilma ani gibi bir dokunustu.
geri donusu de cok zor. yani daghan'in babasi korkut tarafindan oldurulmusken, ilerisine dair ayni havayi solumalari uc bir kurgu olur.

bolume dair begenmedigim diger husus ;
leyla nin daghan'a trip atmasi da asiri anlamsiz di.

aydan'in daghan ile sahnelerin de sifir romantizm yazilim da olmasi resmen seyirci de buyuk hayal kirikligi oldu. bayagi yorum var bu yonde youtube vs de.

fragmanlara ikilinin sahneleri,resimlerini kullanip basbasa sahneleri guzel olacagi vibe'i verip ,,,,, bunun bolum de tam tersi olmasi, , buyuk tepki aldi yorumlar da....

yahu bolum boyunca leyla'yi izledik neredeyse her oyuncu ile sahnesi vardi, birden fazla.

usttekiler disinda diger yapilan elestiriler ise;

leyla'ya giyim ozen gosterilirken, aydan'in dizi basladigindan beri ayni giyinmesi, bir tek kirmizi elbise giydigi dugun sahnesi haric , aydan ayni giyimle her bolum karsimizda. ayni sey daghan icin de gecerli. ya gaddar yagmurlugu , ya kot pantolon kaban.

basrol ikiliye giyim olarak ozen gosterilmemesi, dikkatlerden kacmamis bayagi elestiri mevcut youtube da.

bolumun tek guzel tarafi ; kurt ile mudur'un kizinin konusu.

youtube da gecen okuduguma gore,
diziye basrol ikilinin sahneleri icin yeni senarist gelecek yaziyordu. ne kadar dogru bilemem.

dipnot;

zakkum kardesler konusunu ayri baslikta daha derinlikli yazarim gerekirse. cidden heba oldu boylesi orj karakterlerin hizlica ve kolayca harcanmasi.

iyi seyirler.

• Okudum
Reactions: Hobbit