NOW Gaddar - Dizi Yorumları

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280
bolume dair yorumumu bir sonraki mesajim da yapmayi dusunuyorum.
simdilik,reyting basligina ekledigim mesajimi paylasayim istedim. :)

izledigim dizi adina (gaddar) - gecen haftayi baz alirsam- memnunum, ileriki bolumlere dair de umutluyum :

gecen hafta gaddar oranlari :
total - 4.05 ,bu hafta - 4.41
ab - 2.98 ,bu hafta - 3.69
abc1 - 4.08 ,bu hafta - 4.45

-artarak devam etmesi dilegiyle...
@Hobbit , @Yakamoz-Asi , @Gizmen , @Crazy Recep , @ömer karataş , @Angelica ve izleyen diger dizidaslar.
Dandun Mesut ile Nilüfer sevgili olacak bak. Demedi deme sonra. :)

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
376
Puanı
104
Resimdeki ona benzemiyor ama bir şekilde ona evrilecek eminim. :)
bu teorine sasirdim, fakat diger yandan - begendim , guzel oluyor beyin firtinasi. bakalim dedigin cikacak mi. :)

bu arada ortaya karisik, bolum den aklimda kalanlar iyi kotu detayli yorumum;

bolumun reyting olarak artmasi uzun vade de iyiye isaret gibi.....

bir iki saglam kaliteli ters kose oldu. - ekber/mudur/kurt'un konusu.
-ekber'in aydan dolayli satranci..

enver , aydan isbirligi saglam zeminde hazirlanmasa da, dizinin aksiyon zenginligi icin katkisi olan bir yazilim sekansiydi...
<aydan'in daghan icin bu kacinci elini tasin altina sokmasi ben sayamadim...

bolumun yildizi usta tecrube ; ekber roluyle oskarlik oynayan - erdal bey .
kanimca rolu cok basarili yansitiyor ne asiri ne duz, adeta leziz tadin da oyunculuk sergiliyor.... tecrube,kalite, yasanmislik, mimikler, dogal dokunuslar ile rolu bir kac tik yukariya tasiyan ,gozumuz de adeta devlestiren ince nuanslarla bezeli solo resital..... velhasil - iyi ki bu diziye katilmis dedigim degerlerimizden. bu arada ,bu bolum esnaf lokantasi ters kosesi iyi dusunulmus.

keza, bolume damga vuran 2 adet yilan sahnesinde ana kiz reaksiyonlar dogaldi,izleyiciye gecen turden. kisacasi ,*yilan sahneleri izlerken asiri gerdi. gercek yilanlarin kullanilmasina sasirdim. 2.yilan sahnesinde sumeyye nin bunu en yakindan yasamasi tecrube etmesi de ilginc bir durum ortaya cikarmis, fazla gercekciydi ,sanki rolun disina cikip kendi gercek tepkilerini sergilemis. haliyle ortaya da cok basarili bir sahne cikmis. rolun ustesinden saglam gelmis bu sahne de ve bolumun son sahnesinde.

bu bolum aydan daghan sahneleri yoktu nerdeyse. :( . bolum leyla ile basladi oyle devam etti. aydan bi nevi -annesi/ekber ve enver dolayli genel resim de aksiyon aldi.

degismeyen durum.aydan yine daghan icin kendisini tehlikeye atti risk aldi, nerdeyse canindan oluyordu,- bunun devami da muamma - ki fragman henuz cikmadi, umarim dizi den cikarilmaz bu zehirlenme sekansi beraberinde. bolum de fazla leyla guzellemesi yapildigini hissettim, bilmem katilir misiniz. . . leyla da daghan'a saglam yurudu yuzde tebessum ettiren sahne nin oldugu sekans. :)

aydan,leyla demisken : hatta mesut bir kac kez daghan'a leyla nin onunde yenge ,leyla yenge vs tekrari yapmasi dikkatlerden kacmadi. . .
senarist bilerek kafa karistirmak icin mi bunu yapti,, yoksa ilerisine yonelik, cidden soylemler de dedigi gibi buse sumeyye nin yerini mi alacak -buraya bir aciklik getirilmeli gibi. . .

bolume tekrar donersek ,
bolum de akil oyunlu aksiyon vs ler oldu. onceki bolumlere nazaran bir tik iyi buldum. hatta dizi den cok film tadin da bir bolumdu bu anlamda diyebilirim.
mudur'un ozel hayati ufaktan gosterildi, bir kizi varmis. kizina babasi oldugunu henuz soylemedigini ogrenmis olduk... guzel yazilmaya devam ederse, sicacik baba kiz kavusmasina dogru guzel sekanslar izleriz.....

toparlarsak : bolumu ekber ve mudur tasidi benim gozlemimde. her ikisinin de onceki bolumlere nazaran fazla sahneleri ve surelerinin olmasi fevkelade nin de otesinde. a klas oyunculuga doyuyoruz sayelerinde.

bu ikilinin adimlari dolayli aydan ve annesi de bolumde one cikan sahnelerde yer aldilar. keza, daghan,kurt,mesut sahneleri de ozellikle beraberlerken izlemesi asiri keyifliydi.

son olarak yazmadan bitirmiyeyim, sona sakladim ; gizli yildiz bence mesut rolunu oynayan oyuncuydu..... birden fazla sahne oldu bu bolumde akilda kalan,, cok iyi oyunculuk sergiledi kendisi. youtube da bayagi ovgu lmis bu bolumdeki sahnelerinde. bende katiliyorum,keza yetenegi ve performansina dair diziye girdigi bolumde de belirtmistim begenimi . bu bolum ,ozellikle hayali kiz arkadas *resim anektodu bolum de ozgun bir sekansdi, ekranlar da yayinlanan diziler arasinda da pek rastlamadigim sekilde yazilim yapilmis bu role. tek kelime ile - bayildim . dan dun mesut. katildigi bolum dedigim gibi ,iyi ki diziye katilmis.

yeni bolum fragmani buyuk bir heyecanla bekliyorum. ozellikle ,acaba aydan'in durumu ne olacak. . .

yan karakterlerin derinligine inilmesini umuyorum. mesut, daghan'in erkek kardesi, mudur'un kizi, kurt'un gecmisi vs vs vs......

iyi seyirler.

• Beğendim
Reactions: ömer karataş

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
376
Puanı
104
10.bolumun fragmani yeni eklendi :

icerigi sonu dolayli ucu acik olsa da -tam aydan & daghan vidyosu olmus. bu anlamda cok begendim.

diger yandan, umarim soylenenler gibi degildir.sumeyye cagatay'in partneri olarak devam eder.
kendisinin basarili performansi nin gormezden gelinmesi cidden anlasili bir durum degil...
neyseki *youtube bolum *yorumlarinda sumeyye nin performansina dair bayagi ovguyle bahsediliyor... umarim senarist vs bunlari da goz onune aliyordur. bence sumeyye -aydan karakterini oldugu gibi yansitiyor dogal ,sade ve de kendini izleten bir enerji de .

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Yakamoz-Asi

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
376
Puanı
104
- korkusuz yurekli kadinlarin kralicesi - aydan - .

@Yakamoz-Asi

hele sukur admin aydan'i hatirlamis... kendisine yakisir bir genel vidyo ile taclandirmis aslan kraliceyi .

bu arada, yeri gelmisken yazayim dedim , yeni bolum de aydan performansiyla daha da dokturecek ,hissiyatim bu yonde.

aydan bu haldeyken bile daghan icin tasin altina elini sokuyor, fragmanda da goruldugu uzere. . . -dizi basladigi ilk bolum daghan aydan'i kurtarmisti hatirlarsaniz. . . daha sonra ise, hep aydan daghan icin riskler aldi, yardim etti vs....

daghan dan adim, adimlar bekliyoruz -sevdigi kadin icin caba gayret vs.....
dolayisiyla aydan icin neler yapacak bu bolum yanitini ayri bir merak ettigim durum olacak . :p

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
376
Puanı
104
@Yakamoz-Asi , @ömer karataş , @Hobbit , @Angelica ,,,

youtube yorumlar da -kurt olmesin vs denilmis. sizce kim gidici ?
kurt ? (b)
fragmani izleyip oyle karar verin :)
2.fragman

yagmur neler yapiyor oyle ? :eek:

aydan'in daghan'a laflara ne demeli :bhr:

bu arada aksiyon baglaminda - ekber show devam edecek gibi . . .

daghan - gaddar moda girip meshur yagmurlugunu uzerine gecirmis. tipleme -unbreakable filmindeki antihero nun bir aynasi gibi . daha once de belirtmistim, tavsiye ederim izlemeyenler mutlak goz atsin, ikonik bruce willis, samuel lee jackson filmlerinden biridir- .

.
her halukar da ivmeli bi reyting bekliyorum. 🙃

mesut'a yine leyla uzerinden -yenge repligi yazilmis. -senarist neden boyle yapiyor henuz anlam veremedim. . . (b)
yani, aydan karakteri baglamin da sumeyye nin performansini bende begenenlerdenim. +, youtube yorumlardan gozlemledigim kadariyla ozellikle son bolumler bariz bayagi tutulmus ve ovguler diziliyor. haliyle izleyici de beklenti yukseliyor gunden gune , daghan la sahneleri cogalsin,aksiyonlara da katilsin vsvs baglaminda .

leyla ,babasi usb vs konusu halllolana kadar ,sanirim devam eder,,,sonrasi simdilik muamma . kalici olacaksa da daghan bazli yazilimi olmamasini tercih ederim izleyici olarak izlenimim adina .

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,164
Puanı
1,061

kurt ? (b)
2.fragman

daghan - gaddar moda girip meshur yagmurlugunu uzerine gecirmis. tipleme -unbreakable filmindeki antihero nun bir aynasi gibi . daha once de belirtmistim, tavsiye ederim izlemeyenler mutlak goz atsin, ikonik bruce willis, samuel lee jackson filmlerinden biridir- .

.

mesut'a yine leyla uzerinden -yenge repligi yazilmis. -senarist neden boyle yapiyor henuz anlam veremedim. . . (b)
yani, aydan karakteri baglamin da sumeyye nin performansini bende begenenlerdenim. +, youtube yorumlardan gozlemledigim kadariyla ozellikle son bolumler bariz bayagi tutulmus ve ovguler diziliyor. haliyle izleyici de beklenti yukseliyor gunden gune , daghan la sahneleri cogalsin,aksiyonlara da katilsin vsvs baglaminda .

leyla ,babasi usb vs konusu halllolana kadar ,sanirim devam eder,,,sonrasi simdilik muamma . kalici olacaksa da daghan bazli yazilimi olmamasini tercih ederim izleyici olarak izlenimim adina .

Yağmur ölür bence :D
------

- korkusuz yurekli kadinlarin kralicesi - aydan - .

@Yakamoz-Asi

hele sukur admin aydan'i hatirlamis... kendisine yakisir bir genel vidyo ile taclandirmis aslan kraliceyi .

bu arada, yeri gelmisken yazayim dedim , yeni bolum de aydan performansiyla daha da dokturecek ,hissiyatim bu yonde.

aydan bu haldeyken bile daghan icin tasin altina elini sokuyor, fragmanda da goruldugu uzere. . . -dizi basladigi ilk bolum daghan aydan'i kurtarmisti hatirlarsaniz. . . daha sonra ise, hep aydan daghan icin riskler aldi, yardim etti vs....

daghan dan adim, adimlar bekliyoruz -sevdigi kadin icin caba gayret vs.....
dolayisiyla aydan icin neler yapacak bu bolum yanitini ayri bir merak ettigim durum olacak . :p

Aydan sert kız. Bence de iyi rol yapıyor. :D

• Beğendim
Reactions: Dante

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280

kurt ? (b)
2.fragman

.

Aydan gidecek.

• İlginç

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
376
Puanı
104
Yağmur ölür bence :D
------

Aydan sert kız. Bence de iyi rol yapıyor. :D

yagmur teorine sasirdim. bu olursa da sezon finalin de vs olur bence.
oldu da simdi oldu , enver V ekber duellosu farkli bir boyuta gecis yapar bu dedigin *ozellkle ekber yuzunden veya dolayli-olursa . . .

dizi de kanimca aydan hakki yenen bir rol . *daghan'in anlamsiz inadi ve terslemeleri, kizin *kendisi icin hep cabalamasi didinmesi -artik irrite edici bir hal aldi daghan tutumu.bence.

cikarsa hata olur.

cikma cikmama konusu - zaman kimi hakli gosterir bekleyip gormeli.
:p
.

@Hobbit ,

iyi seyirler.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280
yagmur teorine sasirdim. bu olursa da sezon finalin de vs olur bence.
oldu da simdi oldu , enver V ekber duellosu farkli bir boyuta gecis yapar bu dedigin *ozellkle ekber yuzunden veya dolayli-olursa . . .

dizi de kanimca aydan hakki yenen bir rol . *daghan'in anlamsiz inadi ve terslemeleri, kizin *kendisi icin hep cabalamasi didinmesi -artik irrite edici bir hal aldi daghan tutumu.bence.

cikarsa hata olur.

cikma cikmama konusu - zaman kimi hakli gosterir bekleyip gormeli.
:p
.

@Hobbit ,

iyi seyirler.
Bekleyip göreceğiz. Ama daha önceki mesajda belirtmiştim Aydan yerine Leyla getirildi. Gizli başrol bir nevi o. Sümeyye Aydoğanı, Çağatay Ulusoy'un başrol için önerdiği daha önceden söylenmişti. Buna benzer haberler de çıktı medyada. Yapım daha sonrasında beğenmemiş olabilir.

• İlginç

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
376
Puanı
104
Bekleyip göreceğiz. Ama daha önceki mesajda belirtmiştim Aydan yerine Leyla getirildi. Gizli başrol bir nevi o *. Sümeyye Aydoğanı, Çağatay Ulusoy'un başrol için önerdiği daha önceden söylenmişti. Buna benzer haberler de çıktı medyada. Yapım daha sonrasında beğenmemiş olabilir.
* .hmmm. ilginc buldum .

begeni elbette goreceli.
ben sumeyye nin performansini dogal ve basarili buluyorum.uyumunu da keza.

bu arada diziye genel donersek ;

yeni bolume dair -fragman ustune fragman veriliyor- . . .
iyimser gozle bakildiginda ; kanalin diziye ilgi ve destek gostermesi guzel bir adim....

fragmanda da gorulecegi uzere , ana konular vs bir yana ,

*tekrardan onemli bir - *sosyal kanayan yaraya - parmak basilacagi icin bolumu ayri bir merak etmeye basladim.

reyting umarim gecen bolum gibi ivmeli artis gosterir. kanimca eli ayagi duzgun bir is -gaddar dizisi . ilgi gormeli destek cikilmali.

iyi seyirler.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280
Fragmanlara oranla bölüm biraz sönük geçti gibi he, ne dersiniz?

• Okudum

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
376
Puanı
104
Fragmanlara oranla bölüm biraz sönük geçti gibi he, ne dersiniz?
goreceli elbette. ozellikle aksiyon ve genel konu adina bende yenilik goremedim. bi tek gaddar'in siyah yagmurlugu uzerine cektigi *sosyal mesele konusunun islendigi sahne iyi aksiyon du. <
ki, burda da eskilere gittik , *medcezir dizisine,,,izlediysen hatirlarsin oyuncuyu. ters kose bir yazilimla konuk oldu gaddar da.

dizi de bu bolum, romantizm den,mizaha, duygusala vs soslu yazilimlar da ise ,en begendigim sekanslar : aydan-daghan sahnelerinin
*bir sahne (leyla nin hastane de odaya girerken daghan'in aydanin *elini ivedi birakmasi sacmaydi) haric - tamami.....

aydan bu bolum kanimca dizideki en peak performansini sergiledi. fiziksel olarak da perisan oldu kizcagiz, yiprandi /yalin ayak, o sagukta taslarin,calilarin,camurun vs uzerinde yurumesi, kan ter icinde kalmasi, *yilan zehiri konusunu kendisi uzerinden sanki gercekten yasanmis gibi islenmesi- kanimca *sumeyye erdogan'in yetenek skalasi ile de alakali...hakkini teslim etmek gerek. aydan tek kaldigi sahneler olsun, *halusinasyon sahnesindeki dikkat cekici kafa degisimi olsun,beraberinde daghanla olan sahneleri olsun -bolumdeki sekanslarini tek basina buyuttu resmen..... cagatay da asiri guzel eslik etmis minnos bir uyum yakalanmis bu bolumdeki *37 dakika civari olan AyDag sahnelerinde....
misal su sahne ve dahasi da var :
1-
2-

bolumun one cikan *onemi dolayli ise belirtmek gerekir :

basta da belirttigim uzere ,
- kadina siddet'i- antihero gaddar yazilimi uzerinden *sosyal mesele baglaminda isledikleri sahnenin butunlugunun yazilimini ve kareosunu anlamli buldum.

*mudur'un bu bolum duygusala baglamasi, elinin kolunun baglanmasi aksiyona,stratejilere vs sekte vurdu. keske *ilk bolumlerde ucundan bahsedilen ufaktan deginilen *-sirket konusu- , dizi de bold yazildigina anlam veremediigim > ( enver ekber -baba ogul ikilisi nin dizinin genel akis resimin de *ana *eksene yerlesmesi vs yuzunden)

derinlik anlaminda cok onemli villain ve konularinin yelpaze gibi acilip isleneceginin beklentisindeyken, *dizi malesef baba ogul konusuna odakli ve kisili kaldi. < yagmur konusu da uzerine tuzu biberi oldu.

keske, mudur daghan dolayli > *sirket in yuzunu ortaya cikarma temizleme vs konusuna geri donseler. . .

bu bolum ,
-enver'in ozgur'u bu islere cekmesi ,ozgur'un de kabul etmesine sasirdim.
-yagmur'un hamile haliyle riskli islere kendisini atmasini, anlamsiz buldum. . .
bebegi dusunmeliydi.....
İbrahim Çelikkol Gaddar dizisinin kadrosuna dahil oldu. @Dante

olumlu anlamda sasirdim. haber icin tesekkur ederim sevgili hobbit . :bhr:
------

son bolumden *yeni eklenen vidyo

gaddar/daghan'in aydani kurtarmasi icin adeta
herkes seferber olmus -cabalamis.

Son düzenleme:

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
376
Puanı
104
Ben bölüm sonu girerler diye düşünüyordum. Çok hızlı olmuş. Bakalım iyi oturabilecek mi hikaye olarak yoksa öyle tepeden inme mi olacak göreceğiz.
yeni fragman cok iyi olmus. beklenti yukseldi. ibrahim bayagi iyi olmus diziye :

daghan in gaddar oldugunu korkut zakkum da ogreniyor......

bu arada bu test isini bizde forumda yapsak mi :p , :bhr:

@ömer karataş , @Yakamoz-Asi , , @Mehmet Can , @serhatt , @Angelica @SafNac🕊 , @xxAlemdarxx , @xemrexxx , @Emre Ozansoy ,@Aserat ,,,,,

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,324
Puanı
280
@Dante ninde izni olursa şu sorular kısmını paylaşmak istiyorum. Çok yerinde tespit edilmiş sorular;

gaddar -

1- antihero mu ? siyah yagmurluk ,kotulerin kabusu,yardimsever,bi nevi sokak dan yerli bizden robinhood mu ? . unbreakable filminden mi esinlendi tasarimi gaddar giyim ve bua ntiheroluk kisvesi ?

2- sirket konusu daghan kimliginde mi ? , gaddar yagmurluk kimliginde mi islenmesi dusunuluyordu ?

3 - ask mesk konusu dizinin neresinde kilit ? eger ask mesk onde olacaksa, aci hayat gibi erkek gururu,inat, naz vs kilit kelimeler olarak finale kadar daghan agzindan duyacak miyiz ? aydan hep tu ka ka mi olacak bu hikaye de? sucu da yokken.

4 - dahgan'in gecmisi islenecek mi ? gizli bi gorevi var mi misal bizim halo gibi :p .

5 - enver yagmur konusu asiri absurd. dolayli olarak bu yolda ekber gibi bir villain de siradanlastirildi,,, mizaha evrildi. gerekli miydi bu yol ? .

6- sirket olayina nicin halen girilmiyor ?

7 - dahganin ailesi neden kendi aralarinda soguklar,kimya izleyen gecmiyor. sanki cenaze evi yahu ,, problemi de konusmuyorlar. niye anne, esine mesafeli,, baba ne diye daghan'a soguk,,, ozgur ne diye duz yazilmis,, bari bi seveni getirsinler sahne olsun,,enverin yaninda her anlamda olmamis . ozgur pislikten uzak kafa da bir mizacla giris yapti,ben oyle degilim daghan abi, ogrenci arkdslarla eve ciktik partime calisiyorum harclik vs. kotu seylerle isim olmadi,olmazda. eee, ne diye son bolum enverin himayesine sorgusuz girdi?

• Beğendim
Reactions: ömer karataş