Sinema Sinema Haberleri

‘Takım: Mahalle Aşkına’nın Fragman ve Afişi Yayınlandı!

Yazan Aserat

Önümüzdeki haftalarda vizyona girecek olan iddialı komedi filmi Takım: Mahalle Aşkına’nın fragman ve afişi yayınlandı.

Emre Şahin’in hem yönetip hem de senaryoyu İnan Temelkuran ile birlikte kaleme aldığı yapımın kadrosunda Fırat Tanış, Yağız Can Konyalı, Beyza Şekerci, Pascal Nouma, Mehmet Özgür, Erkan Kolçak Köstendil, Ayça Erturan, Rozet Hubeş, Cezmi Baskın, Özgür Emre Yıldırım, Uğur Uzunel, Yunus Emre Yıldırımer, Arif Diren ve Sinan Bengier gibi ünlü isimler yer alıyor.

Yapımın konusu ise şöyle:

İstanbul’un plazalar tarafından kuşatılmış bir mahallesinin göbeğinde bir halı saha… Yüklü miktarda borcu olmasına rağmen sahalarını inşaat şirketine satmak istemeyen Soyugüzel ailesinin çocukları Turgay ve eski futbolcu ağabeyi Tufan içinde bulundukları kötü durumdan kurtulmanın çözümünü büyük ödüllü bir sokak futbolu turnuvasına katılmakta bulur. Kazanması çok zor bu turnuvada başarılı olmaları için ihtiyaçları olan ise sağlam bir takımdır.

Turgay ve Tufan’ın yardımlarına babaları Rıza’nın seneler içinde keşfettiği yetenekli futbolcuları kaydettiği kara kaplı defter yetişir ve başında antrenör olarak Tufan’ın bulunacağı takım kurulmaya başlanır: Mahallenin en iyi futbolcusu genç Turgay, Diyarbakırlı Memo, Klarnetçi Selim, özel bir üniversitede okuyan Kerem, din kitapları satarak hayatını kazanan Mümin, kardeşini iç savaş yaşanan memleketinden kaçırmaya çalışan Afrikalı Puma ve Turgay’ı kendisine aşık edecek olan spor akademisi örencisi Gülgün… Ve tüm takımı kendi çocukları gibi kucaklayan anneleri Nesrin…

Hızla değişen Dünya’nın, daha da hızla değişen Türkiye’sinde, “Takım: Mahalle Aşkına”, birbirinden farklı bir grup insanın, farklılıklarını bir yana bırakıp, asil bir amaç uğruna birleşmelerini konu alan ilham verici bir başarı öyküsü…

Takım: Mahalle Aşkına, 23 Ekim’de sinemalarda!

Fragman:

https://www.youtube.com/watch?v=U2ES7KEkOFg&feature=youtu.be&a

Afiş:

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

1 Yorum

Bir yorum bırakın