Spor Spor Haberleri

İşte Galatasaray’ın Yeni Hocası!

Galatasaray’da Hamza Hamzaoğlu ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktörlük koltuğuna Mustafa Denizli oturdu.

Sarı kırmızı kulübün başkanı Dursun Özbek ile teknik direktör Mustafa Denizli arasındaki görüşme sona erdi.  Özbek, kameralar karşısında resmi açıklamayı yaptı. Deneyimli hoca, 23 yıl sonra yeniden sarı-kırmızılı takımın başına geçti.

Denizli: “İstek gelince, karşılıksız kalamadım”

Mustafa Denizli, sporculuk hayatını sonlandırdığı ve teknik adamlık kariyerine başladığı Galatasaray’da yeniden görev alacak olmanın kendisini heyecanlandırdığını dile getirdi.

“Teknik adamlık kariyerime bu camiada başladım. Parantezi burada açtım, inşallah yüzümün akıyla da burada kapatacağım” ifadelerini kullanan Denizli, “Beni bu koltuğa oturtan, bugün taşıdığımı ismi, kariyeri borçlu olduğum camiadan böyle bir görev isteği gelince karşılıksız kalamadık. Bundan yaklaşık 2 yıl önce benzer bir talep vardı ancak gerçekleşmemişti” diye konuştu.

 

Yazar hakkında

sürgünüm

17 Yorum

 • belliydi zaten mustafa denizli teklif gideceği an kabul edecekti ve etmişte

  doğru bi seçim ama bu kadroyla kim gelirse gelsin başarı çok zor berbat bi kadromuz var

 • Çok doğru seçim .Mustafa Denizli Ocakta transfer ister yoksa teklifi kabül etmezdi 🙂 .Bundan birkaç senesi öncesi Fikret Orman açıklama yapmıştı. Denizli 20 Milyon Euro transfer bütçesi olmadan gelmem demiş ,Fikret Ormanda o kadar bütçeyi veremiyeceklerini söyleyince teklifi reddetti diye açıklama yapmıştı  diye hatırlıyorum

 • Bu sezon için doğru karar. Mustafa Denizli bende büyük güven oluşturuyor ayrıca oyuncular üstünde de sağlam bir otorite kuracaktır Hamza gibi oyuncuların kuklası olmaz. Keşke Atletico maçına da çıksaydı Mancini geldikten 2 gün sonra Juventus'u yeniyordu az daha.

 • Hamza Hoca'nın gönderilme şekli hoş olmadı tabii ama Denizli olabilecek en iyi seçim. Haftasonu takımın başında sahaya çıkacakmış keşke Atletico maçında da sahaya çıksa varlığı itici güç olurdu takıma. 🙂

 • Ben temkinli yaklaşıyorum, bu adamın ismi var ama ahım şahım başarısı yok geçmişe baktığımızda. Bi Beşiktaş'ı en son şampiyon yaptı,  o biraz olsun güven veriyor o kadar.  Yine de her şey olabilir, başarılı ya da başarısız olabilir şimdilik kesin bir şey söylemek güç.

 • Mustafa Denizli'yi çok severim hayırlı olsun. Ama 2001 Fenerbahçe ve 2008-09 Beşiktaş yıllarında oynattığı futbol benim gözüme hoş gelmedi. Bildiğin bulunduğu takımları defans oynatıyor bu açıdan benim gözümde bir Fatih Terim ya da Şenol Güneş değil. Büyük takımlar hücum futbolu oynamalıdır. İnanmayan arkadaşlar Beşiktaş ve Fenerbahçe maçlarını onun döneminde kaç golle kazanmış açıp baksınlar. Tabii bu Galatasaray'da da böyle oynatacağı anlamına gelmez ama bir insan yedisinde neyse yetmişinde de odur.

 • Ben temkinli yaklaşıyorum, bu adamın ismi var ama ahım şahım başarısı yok geçmişe baktığımızda. Bi Beşiktaş'ı en son şampiyon yaptı,  o biraz olsun güven veriyor o kadar.  Yine de her şey olabilir, başarılı ya da başarısız olabilir şimdilik kesin bir şey söylemek güç.

  88-89'da Şampiyon Kulüpler Kupası'ndaki Yarı Final'i, 3 büyükleri şampiyon  yapmış tek Türk teknik direktör. Az buz şey değil bunlar.

  Galatasaray kadrosu şu an için şampiyonlukta söz sahibi olabilecek bir kadro bence değil. Devre arası transferleri iyi olursa GS'ın iyi bir şansı var şampiyonluk için.

 • Devre arasına puan farkı açılmazsa bir şansı olabilir ama Galatasaray'ın önümüzdeki 2 hafta 6 puan çıkarması şart yoksa zor.

 • En sevdiğim yerli teknik adamlardandır, Galatasaray'dan fazla nefret etmememi sağlayabilir. Diğer bir sevdiğim yerli teknik direktör Şenol Güneş de Beşiktaş'ın başında. Keşke bize de Ersun Yanal gelse de üçleme tamamlansa. :):)

 • En sevdiğim yerli teknik adamlardandır, Galatasaray'dan fazla nefret etmememi sağlayabilir. Diğer bir sevdiğim yerli teknik direktör Şenol Güneş de Beşiktaş'ın başında. Keşke bize de Ersun Yanal gelse de üçleme tamamlansa. :):)

  Mustafa Denizli'yi anlarım da Şenol Güneş ne alaka Ozan yapma. 😀 Tamam iyi hoca da bi Fenerli asla Şenol Güneş'i sevmez en fazla saygı duyar adam utanmasa bizi tarihten siler. 😀

 • Mustafa Denizli'yi anlarım da Şenol Güneş ne alaka Ozan yapma. 😀 Tamam iyi hoca da bi Fenerli asla Şenol Güneş'i sevmez en fazla saygı duyar adam utanmasa bizi tarihten siler. 😀

  2002'de yaşattıklarını unutmadık. O yılda o takımın başında olması talihsizlik. 🙂

 • 2002'de yaşattıklarını unutmadık. O yılda o takımın başında olması talihsizlik. 🙂

  Zaten ben de 2002 için saygı duyuyorum ama sevgi yok. 🙂

 • Atletico Madrid maçına çıkmayarak ilk faulünü verdi. Zaten büyük beklentilerim yoktu ama bu denli korkakça bir başlangıç hiç yakışmadı,  Mancini bile daha cesurdu. Elbette erken konuşmamak gerekir ama çok da erken değil artık, şu 2 haftada 6 puanı aldı aldı, alamazsa yarıştan koparıp ve sene sonu güle güle. 🙂 Galatasaray büyük takım,  bir sezonda 3 kupa alan bir hocanın yeri bile garanti değil çünkü önemli olan futbol ruhu ve sürekli başarı. Öyle biz seni şampiyon olmak için tutmadık bahaneleriyle uyutulamaz taraftar. Barcelona'yı veya Real Madrid'i örnek alın,  bir sene şampiyon olamazsa çok büyük ihtimalle gider -eğer Avrupa'da da başarı büyük değilse- çünkü adamların vizyonu geniş. 

  Öteki türlü Arsenal gibi de olunabilir, sistemleşmiş ve kalıplaşmış bir takım. Ancak en son ne zaman şampiyon oldu hatırlayan var mı? Futbolda ikincilik başarı sayılmamalı.

Bir yorum bırakın