FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Bu hafta içinde yetişmeye çalışacağım. 2. sezon daha güzel diyorlar.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x7.Bölüm

dörtdörtlük harika bir bölüm daha izledik
eren ile zırhlı dev kapışması muhteşemdi heleki mikasanın ani dalışları dahada efsaneydi , tabi burda gözlüklü teyzemizin hakkınıda yemeyelim zırhlı devin bacaklarına çalış bacaklarına diye tavsiyede bulunmasa mikasa bam telini bulamayacaktı :) hızlı koşan reiner ın tabiki eklem yerleri hızı yavaşlatmasın diye zırhsızdır gevşektir yani bunu mikasada düşünebilirdide kız heyecandan sinirden o kısımları unuttu sanırım :)
@MEnes veya @Tolstoyevski hanginiz yorumunuzda bahsetmiştiniz tam hatırlamıyorum ama tolstoyevskiydi sanırım:) bende o kısmı merak ettim annie ile mikasa arasındaki müsabakanın sonucu ne oldu keşke o dövüşü görebilsek bende mikasa kazanmıştır diyorum ama yinede emin olmak için görmek şarttı :) mkasanın dövüş tekniğinde asalet akıyor mesela annie ile karşılıklı duruşlarına dikkat edin annie yengeç gibi iki büklüm dururken mikasa çok rahat bir duruş sergiliyor sanki naparsan yap kodummu oturturum bakışı var mikasada :)
dizi sonunda gelecek haftadan tiyolar veriyorlar 60 metrelik dev düşünce mikasayı yaralayacakmış umarım hafif bir yaralanmayla atlatır onun olmadığı bölümler dizi benim açımdan tatsızlaşıyor :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
2x7.Bölüm

eren ile zırhlı dev kapışması muhteşemdi heleki mikasanın ani dalışları dahada efsaneydi , tabi burda gözlüklü teyzemizin hakkınıda yemeyelim zırhlı devin bacaklarına çalış bacaklarına diye tavsiyede bulunmasa mikasa bam telini bulamayacaktı :) hızlı koşan reiner ın tabiki eklem yerleri hızı yavaşlatmasın diye zırhsızdır gevşektir yani bunu mikasada düşünebilirdide kız heyecandan sinirden o kısımları unuttu sanırım :)
@MEnes veya @Tolstoyevski hanginiz yorumunuzda bahsetmiştiniz tam hatırlamıyorum ama tolstoyevskiydi sanırım:) bende o kısmı merak ettim annie ile mikasa arasındaki müsabakanın sonucu ne oldu keşke o dövüşü görebilsek bende mikasa kazanmıştır diyorum ama yinede emin olmak için görmek şarttı :) mkasanın dövüş tekniğinde asalet akıyor mesela annie ile karşılıklı duruşlarına dikkat edin annie yengeç gibi iki büklüm dururken mikasa çok rahat bir duruş sergiliyor sanki naparsan yap kodummu oturturum bakışı var mikasada :)
dizi sonunda gelecek haftadan tiyolar veriyorlar 60 metrelik dev düşünce mikasayı yaralayacakmış umarım hafif bir yaralanmayla atlatır onun olmadığı bölümler dizi benim açımdan tatsızlaşıyor :)
Senin bu Mikasa aşkını napacağız ya. Bölüö yorumu 5 satır Mikasa'ya sıva 20 satır resmen. :A Ama o duello sonucunu ben de merak ediyorum. O sahneyi 2 3 kez gösterdiler flashbackle sonucunu da öğreniriz bence ilerde. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2x7.Bölüm

Senin bu Mikasa aşkını napacağız ya. Bölüö yorumu 5 satır Mikasa'ya sıva 20 satır resmen. :A Ama o duello sonucunu ben de merak ediyorum. O sahneyi 2 3 kez gösterdiler flashbackle sonucunu da öğreniriz bence ilerde. :)

Gözlüklü abla dev fetişti mi? Eren'in dev hali ona tamam deyince resmen kendinden geçiyordu, geçen sezonki halleri zaten malum resmen zevke geliyor lafın :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Gözlüklü abla dev fetişti mi? Eren'in dev hali ona tamam deyince resmen kendinden geçiyordu, geçen sezonki halleri zaten malum resmen zevke geliyor lafın :A
Aynen o ablanın devlerle arasındaki muhabbet çok değişik ve tavırları çok komik. Eren'in hareketinden sonra kızarmasına çok güldüm. :A Geçen sezon bir ara sabaha kadar Eren'e devlere yaptıkları deneyleri anlatmıştı orda da baya gülmüştüm. :A Hikaye olarak çok ağır dram bir anime olsa da Sasha olsun Hanji olsun komik karakterleri komik sahneleri var. :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

mikasa diziyi izlemem sebebim ondan değilde eren ergenindenmi bahsedeceğim :) mikasasız shingeki olmaz ..:)
dediğiniz sahne banada garip gelmişti gözlüklü abla eren in omzundayken niye kendinden geçti orda ne tür bir fantazi kurdu acaba :))

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
2x8

Güzel ara geçiş bölümüydü. Önümüzdeki bölümler için iyice beklememizi sağladılar ve sabırsızca bekliyorum sezonun bitişini. Çok uçuk şeyler olacak gibi.

Eren ve Ymir kaçırıldı Ymir'in ölmemesi de iyi oldu. Bölüm durgundu duygusaldı açıkçası. Eren'in kaçırılması ve sonrasında 3'lüden 2'sinin birbirleriyle olan sohbetleri, flashbacklerle desteklenmesi falan güzeldi. Hannes'in de söyledikleri güzeldi açıkçası. Eren'in hırsını anlatışı falan o sahneler iyi olmuş.

Asıl mesele bundan sonra başlıyor tüm keşif takımı gelmiş başlarında Erwin Smith var. Akıl dolu planlar izleyebiliriz ileriki bölümlerde. Mikasa da çok hırslı görünüyor bakalım neler olacak ormandaki sahnelerde. Canavar Dev de hala ortalıkta yokartık onun kanadında da ilerleme olmasını istiyorum açıkçası. Ve fragmandaki Reiner Eren sahnesini deli bir merakla bekliyorum...

7.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x8. Bölüm

Mikasalı güzel bir geçiş bölümü oldu :) iyiki varsın mikasa birde şu ergen için uğraşmasan gözümde değerin daha çok artacak :)
reinar la bertolth eren ergenini tecavüz etmek için dağa kaçırdılar umarım mikasa yetişmeden başarılı olurlar icraatlarında :) yanlarında ymir i de bonus olarak götürdüler sanırım :)
geçmişe dönüş sahnelerinde eskiden beri eren veledinin başını belaya sokuşuna ve bu beladan mikasanın kurtardığına şahit olduk kızın en büyük kusuru işte budur her güzelin bir kusuru var derler mikasanınkide böyle bişey :)
komutan erwin i görmek güzel oldu en oturaklı karizmatik adamlardan biri
yeni bölümde yine bir mikasa levi ortak çalışması görebiliriz
gözlüklü teyze hanji yerlerde sürünerekte olsa zekasını konuşturmaya devam ediyor hanjiye bişey olursa yerini armin dolduracaktır yedeği şimdiden hazır :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
2x9

Diyalog esaslı daha çok karakterlerin psikolojik durumlarından ilerleyen benim için yine tadında bir geçiş bölümüydü. Sezonun geneli böyleydi gerçi dikkat edince. Aksiyonun ve gerilimin tavan yaptığı 9 bölümden hepi topu 3 4 bölüm var. Ben hikaye ve karakter odaklı bölümleri izlemekten de rahatsız değilim açıkçası. Çünkü karakterlerin psikolojisini çizimlerle müthiş yansıtıyor adamlar.

Hikayeye ve soru işaretlerine cevap veren çok şey yaşanmasa da doyurucuydu bu bölüm diyalog açısından. Reiner'ın durumu şaşırtıcıydı herif kafayı yemiş asker olarak uzun bir süre kalmaktan. Sanki yaptıklarının hiç birini yapmamış gibi konuşması çok ilginçti. Aynı Zırhlı Dev olduğunu Eren'e söylerkenki hali burda da vardı. Demek ki psikolojik durumundan dolayı öyle bir sırrı o şekilde açıkladı. Bunu da gördük bu bölümde. Bertholdt daha normal Reiner'a göre ama o da çoğu şeyin farkında tabi.

Canavar Dev'den bahsedildi ama hiç bir şey öğrenemedik yine onun hakkında tabi. Sezon sonuna doğru bir kaç şey öğreniriz umarım. Bir çok şey 3.sezona kalacak belli. Daha Eren'in babası ve evinin bodrum katı var. Var oğlu var. Bazen dayanamayıp mangayı okumak istiyorum ama sonra bu kadar sabrettim aynen devam diyorum. :)

7.5/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
2x10

Kimse izlemiyor mu animeyi ses seda yok. :) Sezon finaline iki bölüm kaldı ve bu bölüm final sahnesiyle fitili ateşleyen bölüm oldu. Yine durgun ama sağlam ilerleyen bir bölümdü.
Ymir'in hikayede önemli bir yer tuttuğu bu bölümde iyice belli oldu. Christa da keza öyle. İyice deştiler o mevzuyu. Bu sezon bol bol kullanılan flashbacklerle yan karakterleri anlatma olayı bu bölümde de kullanıldı. Ymir hakkında bir şeyler daha öğrendik.

Connie'nin annesinin deve dönüşmüş ve evin üstünde durmasına yine değindiler. Hem atlar duruyor hem de hiç kan yok. O köydeki herkes deve dönüştü sanırım. Canavar Dev'in bu işte parmağı olduğu kesin. Onu da sezon finalinde açıklayacaklardır veya önümüzdeki sezona kalacak bilmiyorum artık. Ama şu son 2 bölümden birinde Canavar Dev göreceğiz bu kesin yani.

Bölüm sonu ise iyice beklentiyi arttırdı. Fragmanı izleyince beklenti tavan yaptı. Karakterler arası duygu değişimleri muazzam bu sezon. Reiner'la Bertholdt bile hala karmaşık duygular içerisinde. Kimin siyah kimin beyaz kimin gri olduğunu kestirmek çok güç. Çok derin ve ağırdan gidiyor hikaye, bakalım nereye varacak en azından bu sezon? :)

8/10

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,498
Puanı
861
2. sezon muazzam ; izlerken dakikalar su gibi geçiyor işin güzel yanı hikaye tüm gizemiyle heyecanıyla devam ediyor bazı olaylar açığa çıksada sürekli yeni soru işaretleri oluşmaya devam ediyor

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
2x11

İzlerken kendimden geçtiğim doğrudur. Muazzam bir bölümdü ya. Sezon finaline 1 bölüm kaldı şaka gibi. 3.sezon ne zaman gelecek ne olacak hiç bilmiyorum ve bu beni çok geriyor. O kadar soru işareti var ki daha yanıtlanmamış nasıl bekleyeceğim bilmiyorum...

Bölümdeki adrenalin harikaydı. Ymir'le Historia'nın konuşması, Ekiple Bertholdt'un konuşması, Armin'in yaptığı konuşma falan çok muazzam sahneler vardı bölümde. Erwin Smith'in kolunun kopmasına şok oldum. Ama üstat o halde geldi Eren'i kurtarmaya yardım etti. Muazzam bir karakter Erwin.

Bu bölüm çizimler iyice kendini aşmış. Karakterlerin hepsi ayrı ayrı kendine özgü karakterler ve hepsinin duygularını o kadar iyi çizip yansıtıyorlar ki etkilenmemek elde değil. İkili diyaloglardaki yüz çizimleri müthiş yapılıyor her seferinde.

Aksiyon başladıktan sonra müzik girdikten sonra kendimi alıkoyamadım ben de gaza geldim. Hele ki bir son sahne var ohaa diye çığlık attırdı. Eren'in annesini yiyen dev karşılarına çıktı resmen. Fragman ise kafayı yedirtecek cinsten. Sezon finali efsane olacak gibi duruyor. Ama hala Canavar Dev yok. 3. sezona o kadar çok şey kaldı ki meraktan öldürürler adamı. :)

9.5/10

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,498
Puanı
861
2x11

İzlerken kendimden geçtiğim doğrudur. Muazzam bir bölümdü ya. Sezon finaline 1 bölüm kaldı şaka gibi. 3.sezon ne zaman gelecek ne olacak hiç bilmiyorum ve bu beni çok geriyor. O kadar soru işareti var ki daha yanıtlanmamış nasıl bekleyeceğim bilmiyorum...

Bölümdeki adrenalin harikaydı. Ymir'le Historia'nın konuşması, Ekiple Bertholdt'un konuşması, Armin'in yaptığı konuşma falan çok muazzam sahneler vardı bölümde. Erwin Smith'in kolunun kopmasına şok oldum. Ama üstat o halde geldi Eren'i kurtarmaya yardım etti. Muazzam bir karakter Erwin.

Bu bölüm çizimler iyice kendini aşmış. Karakterlerin hepsi ayrı ayrı kendine özgü karakterler ve hepsinin duygularını o kadar iyi çizip yansıtıyorlar ki etkilenmemek elde değil. İkili diyaloglardaki yüz çizimleri müthiş yapılıyor her seferinde.

Aksiyon başladıktan sonra müzik girdikten sonra kendimi alıkoyamadım ben de gaza geldim. Hele ki bir son sahne var ohaa diye çığlık attırdı. Eren'in annesini yiyen dev karşılarına çıktı resmen. Fragman ise kafayı yedirtecek cinsten. Sezon finali efsane olacak gibi duruyor. Ama hala Canavar Dev yok. 3. sezona o kadar çok şey kaldı ki meraktan öldürürler adamı. :)

9.5/10
3. sezon için de 5 sene bekletmesinler

Aga anime mi izliyodun sen? :A
aga sana da tavsiye ederim ; cidden muazzam :D

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
3. sezon için de 5 sene bekletmesinler

aga sana da tavsiye ederim ; cidden muazzam :D
Yok ya o kadarını yapmazlar sanmam. Bu sezon 12 bölüm olduğu için 1 sene içerisinde bir 12 bölümlük paket daha çıkarırlar deniyordu yorumlarda. Yani yakın gelecekte gelmesi muhtemeldir. Ki hazırlıklarını yapmışlardır o kadar aradan sonra sadece 12 bölüm çekilmemiştir yani. :)

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,498
Puanı
861
Yok ya o kadarını yapmazlar sanmam. Bu sezon 12 bölüm olduğu için 1 sene içerisinde bir 12 bölümlük paket daha çıkarırlar deniyordu yorumlarda. Yani yakın gelecekte gelmesi muhtemeldir. Ki hazırlıklarını yapmışlardır o kadar aradan sonra sadece 12 bölüm çekilmemiştir yani. :)
inş dediğin gibi olur diğer türlü beklemesi kötü olur , 11. bölüm yeni yüklendi herhalde dayanamadım yorumuna bi göz attım direk spoiler yedim :disrelieved:

Varmı tavsiye edeceğin anime aga küçük kuzenime yemek yedirirken izletirim :A
aga net söyleyeyim senin izlediğin Türk dizilerinden bariz iyidir :A vadi gelene kadar devam

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
inş dediğin gibi olur diğer türlü beklemesi kötü olur , 11. bölüm yeni yüklendi herhalde dayanamadım yorumuna bi göz attım direk spoiler yedim :disrelieved:

aga net söyleyeyim senin izlediğin Türk dizilerinden bariz iyidir :A vadi gelene kadar devam
Aga ben Türk dizisi izlemiyom ki artık :A İçerde ve Fi var bi tek. Onlardan da iyi olabileceğini sanmıyorum :A