MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
1.sezonu yeni bitirdim sayılır o yüzden bekleyebiliyorum ben valla. :D
Valla ben 1.sezonu 2 kez izledim ama yine de dayanamaz 2.sezonu direk izlerdim o son bölümden sonra hele. Hatta 2.sezonun çıkan bölümlerini bile 2 kez izliyorum 1 hafta içinde. :A
Ne ara 4'e geldik yahu bir de 12 bölüm mü 8 bölüm mü sürecekti of. :)
Çok çabuk ilerlemiyor mu haftalar resmen bitti bitecek 2 ay kalmış. :) Bari uzun süre ara vermeseler 1 yıl sonra 3. sezonu hemen çıkartsalar ya. Zaten mangada hızlı gitmiyorlarmış her türlü yeni bir sezon çekeceklermiş yani. :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
2x4

Tek mekan bölüm çekmişler ve zerre sıkmayan tadında akıcı bir bölüm olmuş. Abi adamlar muazzam yapıyor, şuan hissettiğim tek şey fırtına öncesi sessizlik...

Eren'ler gözükmedi bu bölüm ama ona rağmen yan karakterler de ilgi çekici olduğu için çok akıcıydı bölüm. Hikaye mangada bu döneminde yan karakterlere yoğunlaşmış sanırım bunu da animeye iyi yansıtıyorlar. Geçen bölümden ve bu bölümün ilk kısmında Ymir'de bir şeyler olduğu belliydi. Fragmanlardaki o takla atan sayko kadın devin o olduğunu öğrendik. Anormal sanıyordum ama meğer Eren gibi çift formluymuş. Crista'dan da bir şeyler çıkacak. Arkadaş bildiğin GoT gibi her karakterinde özel şeyler var hikayenin bu da onu muazzam kılıyor. Hepsine derinlemesine girmeleri de çok keyif verici olmuş. Bu arada Reiner adam kere adamdır NET.

Şimdi merak ettiğim şey o Canavar Dev'in sırrının hala açıklanmamış olması. Çok gizem içeren bir konu o olay. Hem devleri kontrol edebiliyor hem surda delik yok. Napıyor nasıl yapıyor da bu kadar kalabalık dev birliklerini buraya getiriyor ve amacı ney arkadaş bunun? Soru işareti üstüne soru işareti geliyor her bölüm. Sezon finaline doğru artık tahminim boş bölüm olmayacak efsane bölümler geliyor gibi. Hadi göreyim sizi. :)
8/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x2. Bölüm
2x3. Bölüm

ikinci sezonun ikinci ve üçüncü bölümlerinde yan karakterlerin geçmişine dalış yaptılar mikasayı ve kıllı devi fazla göremediğimiz için biraz sönük geçen bölümlerdi diyebilirim :)
duvarın devlerin sağlam kristalinden yapılmış olması, duvarın içinden devlerin oluşu, gece karanlığında da devlerin insanları takip ediyor oluşu ilginç sahnelerdendi. kıllı devi daha fazla göstermeleri şart çok sempatik bişey :)
duvardan delik olmadan devler bu tarafa nasıl geçmişti acaba benim bir fikrim var kıllı dev bunları tek tek kucaklayıp duvarın bu tarafına geçirmiş olabilir :)

geçelim ikinci sezonun dördüncü bölümüne :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x4. Bölüm

güzel bir bölümdü yine mikasayı göremedik ama baştan sona aksiyon ve heyecan eksik değildi :)
kulede sıkışan reinar , ymir, christa, connie ve diğer karakterler canla başla kuleyi savunmaya giriştiler ama kıllı devin uzaktan çektiği gülle şutlarıyla kule dağıldı :) kıllı dev zeka küpü iyi bir organizatör, plan proje muhteşem.. karşısındaki grubun kabiliyeti onunla başedebilecek durumda değildi çünkü mikasa , levi ve akıl küpü arin yoktu grubun arasında ? ama buna rağmen reinar başta olmak üzere kahramanlarımız canla başla çabaladı özellikle reinar ve son sahnede ymir çok etkiliydi ..
ymirden dev fışkırdı adeta yalnız o intihar saldırısı işe yaradımı acaba orası belli değil artık :)
@MEnes @Tolstoyevski bu christa güzel kızda yalnız yaşı küçük değil mi? reinar ın kızın eteklerini kesip dev tarafından dişlenen kola bandaj yaptığı sahnede söylediklerini kınıyorum:) bununla evlenmem lazım lafıda neyin nesi? sübyancımıdır reinar ne iş anlamadım :)
connie karakterini sevmiyorum onuda not düşeyim keltoş ölsede olur, yalnız söylediği köyümdeki evimizin üstüne çöken dev anneme benziyordu lafından şüphe ettim? acaba ölenler veya köylüler zamanla devemi dönüşüyor karışık kuruşuk işler işte :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
2x4. Bölüm

güzel bir bölümdü yine mikasayı göremedik ama baştan sona aksiyon ve heyecan eksik değildi :)
kulede sıkışan reinar , ymir, christa, connie ve diğer karakterler canla başla kuleyi savunmaya giriştiler ama kıllı devin uzaktan çektiği gülle şutlarıyla kule dağıldı :) kıllı dev zeka küpü iyi bir organizatör, plan proje muhteşem.. karşısındaki grubun kabiliyeti onunla başedebilecek durumda değildi çünkü mikasa , levi ve akıl küpü arin yoktu grubun arasında ? ama buna rağmen reinar başta olmak üzere kahramanlarımız canla başla çabaladı özellikle reinar ve son sahnede ymir çok etkiliydi ..
ymirden dev fışkırdı adeta yalnız o intihar saldırısı işe yaradımı acaba orası belli değil artık :)
@MEnes @Tolstoyevski bu christa güzel kızda yalnız yaşı küçük değil mi? reinar ın kızın eteklerini kesip dev tarafından dişlenen kola bandaj yaptığı sahnede söylediklerini kınıyorum:) bununla evlenmem lazım lafıda neyin nesi? sübyancımıdır reinar ne iş anlamadım :)
connie karakterini sevmiyorum onuda not düşeyim keltoş ölsede olur, yalnız söylediği köyümdeki evimizin üstüne çöken dev anneme benziyordu lafından şüphe ettim? acaba ölenler veya köylüler zamanla devemi dönüşüyor karışık kuruşuk işler işte :)
O intihar saldırısının işe yaramama ihtimali yok çünkü Eren deve dönüştüğünde ilk turunda 10 20 arası dev öldürmüştü ve acemiydi bir şeyden haberi yoktu. Ymir ise son çare olarak bu forma dönüşmek zorunda kaldı. Yüksek ihtimal formunu kullanmayı biliyor ve bunu gizledi insanlardan. Yani çok güçlü bir dev olduğu kesin.

İlginç olan normalde insanların tarafında başka dev olmaz gibi düşünüyordum ben, yani Eren'i kullanarak bu işi çözeceğiz falan demiştim. Ama bu olay ve Crista'daki gizem -belki de o da dev çıkacak- hatta o Conny'nin dediği dev anneme benziyordu lafı cidden işleri çok karıştırdı. Her bölüm bol bol soru işareti ve gizem depoluyoruz, çözüldüğünde dumur olacağız gibi duruyor hadi hayırlısı. :)

Ha bir de Crista'nın o kadar küçük olduğunu sanmıyorum. Zaten bunlar acemi birliğine çoğu birbirine yakın yaşlardayken giriş yaptılar. Yani Reiner sadece fizik olarak büyük gözüküyor yaşları birbirine yakındır. Ama tabi Crista'yı o dünyalar tatlısı hanım kızımızı kimselere vermeyiz. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
O intihar saldırısının işe yaramama ihtimali yok çünkü Eren deve dönüştüğünde ilk turunda 10 20 arası dev öldürmüştü ve acemiydi bir şeyden haberi yoktu. Ymir ise son çare olarak bu forma dönüşmek zorunda kaldı. Yüksek ihtimal formunu kullanmayı biliyor ve bunu gizledi insanlardan. Yani çok güçlü bir dev olduğu kesin.

İlginç olan normalde insanların tarafında başka dev olmaz gibi düşünüyordum ben, yani Eren'i kullanarak bu işi çözeceğiz falan demiştim. Ama bu olay ve Crista'daki gizem -belki de o da dev çıkacak- hatta o Conny'nin dediği dev anneme benziyordu lafı cidden işleri çok karıştırdı. Her bölüm bol bol soru işareti ve gizem depoluyoruz, çözüldüğünde dumur olacağız gibi duruyor hadi hayırlısı. :)

Ha bir de Crista'nın o kadar küçük olduğunu sanmıyorum. Zaten bunlar acemi birliğine çoğu birbirine yakın yaşlardayken giriş yaptılar. Yani Reiner sadece fizik olarak büyük gözüküyor yaşları birbirine yakındır. Ama tabi Crista'yı o dünyalar tatlısı hanım kızımızı kimselere vermeyiz. :)
madem öyle bende asılacağım christa ya :) ben küçük sanıyordum sanki 10 veya 12 yaşlarında falan gibi duruyor :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
2x5

Hareketli ve iyi bir bölümdü. Su gibi akıp geçen bir bölüm daha izledim açıkçası. :)

Ymir'in ve Christa'nın aralarındaki hikayenin nereye dayandığını gördük. Bu sezon bolca göreceğiz sanırım bu yan karakterler hakkında flashback. Ve bunlar çok hoşuma gidiyor hiç bir sakınca görmüyorum görmekten. Ymir'in güçlü bir dev olduğunu düşünüyordum ama çözemedi olayı Mikasa Eren'ler gelmese pert olacaktı ekip. Neyse ki zamanında yetiştiler. Eren de insan formunda ilk devimi öldürdüm diye sevindi gariban. :A Hakikaten hiç cesedi yoktu daha önceden bunu düşünüp Eren'e kill salmaları güzel olmuş bir de yere çakılmasa tam olacakmış. :A

Ymir öldü mü acaba hayır deve dönüşmeyi de biliyor rastgele olmuyor tecrübesi var, konuşmayı bile biliyor hemen ölecekse kötü olur açıkçası bu kadar kuvvetsiz değil sonuçta. Ama karakterin gidişatı ve Christa'nın da hikayesinin ilerlemesi sanırım onun ölmesine bağlı. Üzüldüm açıkçası deli dolu değişik bir şeydi.

Fragmana da acayip yükseldim. Sonunda Eren deve dönüşüyor ve sanırım yanlış görmediysem kırmızı dev olan Muhteşem Dev'i göreceğiz önümüzdeki bölümde. Allah diyorum ve sabırsızlıkla bekliyorum.

8.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x5. Bölüm

güzel bir bölümdü özellikle bölümün ikinci yarısı çok iyiydi
christa nın gerçek ismi historia imiş ve veledi zinaymış:) neyse yani o kısmı bizi ilgilendirmez :)
ymir in deve dönüşerek grubu kurtarma çalışmaları başarılı olmasada en azından diğerlerinin gelmesine kadar bi zaman kazandırmış oldu ve ymir de öldü ?
ben asıl christa (historia) nın nasıl bir yeteneği var onu merak etmeye başladım o da mı deve dönüşüyor acaba başka birşeymi yoksa onun yeteneği?
son sahnede işi bitiren herzamanki gibi kainatın savaşçı gülü mikasa oldu kutluyoruz :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
2x6

Söyleyecek söz bulamıyorum sen naptın bize be arkadaş. Son 10 dakikayı tüylerim diken diken çıldırarak izledim. Efsane bir bölümdü...

Dizinin hikayesi bir anda keskin bir dönüş yaşadı ve şok oldum izlerken. Manga'yı okumamanın keyfi bu işte. Böyle bir şeyin yaşanacağının spoilerını alsaydım zerre keyif almaz ve şok yaşamazdım bu sahnede. Şimdiye kadar hiç şüphelenmediğimiz Reiner Zırhlı Dev Bertholdt da Muazzam Dev çıktı!!!! Bu nedir arkadaş yok artık yuuuh. Olayın açıklanması, flashbacklerle aydınlatılması, oradaki rüzgarın gelmesi ve bir şeyler yaşanacağını hissetmemiz, üçünün geçmişlerinin bağlantılı olması ve malum Dişi Dev sahneleriyle olayın çözülmesi falan kelimeler kifayetsiz kaldı bende. Sahne ve sırların açığa çıkması Annie'nin sırrının açığa çıkmasıyla benzerdi biraz ama bu çıtayı dağlara taşlara çıkardı onu çok aştı yani. Sahnedeki dönüşümler de aşırı epik olmuş. Görüp görülebilecek en muazzam ters köşelerden birisidir bu hala kendime gelemedim. Ve bölüm finali öyle bir yerde yaptı ki abi yapılır mı bu ya nasıl beklenir ki 1 hafta şimdi...

Bu arada Ymir öldü ölmedi konusunda takılmıştım geçen hafta ama Dev olduğu için böyle kolay ölmeyeceği belliydi. Ölmedi ama çok ağır durumda şuan ve Muazzam Dev de ele geçirdi. Neler olacak hani o aksiyon nasıl sonlanacak inanılmaz merak ediyorum. Daha bunun Canavar Dev'i var. Bu aksiyon burada başlayıp sezon sonuna kadar devam edecek bence. Deli dehşet bölümler bizleri bekliyor...

10 puanı sonraki bölümlere saklayalım. 9.7/10

Bu efsane bölüme yorumlarınızı göremedim izlemediniz mi yoksa? @destere, @Tolstoyevski :)

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x6. Bölüm

sürprizlerle dolu harika bir bölümdü
bir bölüm önce reinar ın zırhlı dev berthold un 60 metrelik dev çıkma ihtimalini sorsalar sıfır derdim:) özellikle reinar iki bölüm önce canını dişine takmıştı devlerle savaşırken :) hatta bir ara bu sapıkmıdır crista ya asılıyor dediğim vatandaş reinar değilmiydi @MEnes :)
özellikle geriye dönüş sahneleriyle olayın ardılını seyirciye aktarışları muhteşem ..
şu eren in konuşma şeklini baştan beri sevmedim ergenliğini üzerinden atamadı velet kaç bölüm geçmiş hala bağıra çığıra konuşuyor sanki birisi tecavüz ediyor velede, normal konuşma ayarı bozulmuş :)
reinar daha zincirli deve dönüşmeden mikasa tam boynundan iyi geçirdi kılıcı ama başarılı olamadı? yinede ellerine sağlık öpülesi mikasa, saygılar diyoruz :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2x6

Of of of of! Kendimden geçtim izlerken, bu nasıl bir bölümdür ulan, Allahu akbaar! Tek kelimeyle müthiş bir senaryo, Game of Thrones'a bile rahatlıkla kafa tutacak düzeyde. Ne Game of Thrones'u, bildiğin Lost gibi. Ne denilebilir ki, böyle destansı bir ters köşeyi dünya sinema filmleri ve televizyon dizilerinde bile çok az görürüz. Kıymetini bilmek lazım bunun. Ben de Manga okumadığım için memnunum, yanlışlıkla bu spoileri öğrenmiş olsaydım bile asla bu zevki alamazdım bu bölümden. O yüzden aslında bu animeyi çok kişinin izlememesi iyi bir şey, Game of Thrones söz konusu olsaydı ve diyelim ki onun da çizgi romanı çok önde gitmiş olsaydı, çoktan onlarca bu tarz kilit spoiler yemiş olurduk, zaten o yüzden adamlar kitap serisiyle bağı kopardı.

Daha geçen bölüm Reiner adam gibi adamdır diyordum, vay anasını be. İlk başta Reiner itiraf edince, oha bu da çok zorlama olmuş, senaryoyu berbat etmişler filan diye geçiyordum ki, flasbackler sayesinde lafı ağzıma tıktılar. Gerçekten de hepimizin gözünden kaçmış. Özellikle Zırhlı Dev'in Reiner'e zaten çok benzediğini niçin aklımıza getiremedik hayret. Mesela Hatun Dev'in Annie olduğunu daha ilk başta anlamıştım ama Historia da olabilir diye şüpheye düşmüştüm, yine de Annie olacağı belliydi. Ama kimse Reiner'den böyle bir olay beklemezdi sanırım. Vay be...

Daha Canavar Dev sahneye çıkmadı, hayvanat bahçesi ekibi sahneye çıkmadı ve sezonun bitmesine birkaç bölüm kaldı of of.

9.7/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
2x6

Of of of of! Kendimden geçtim izlerken, bu nasıl bir bölümdür ulan, Allahu akbaar! Tek kelimeyle müthiş bir senaryo, Game of Thrones'a bile rahatlıkla kafa tutacak düzeyde. Ne Game of Thrones'u, bildiğin Lost gibi. Ne denilebilir ki, böyle destansı bir ters köşeyi dünya sinema filmleri ve televizyon dizilerinde bile çok az görürüz. Kıymetini bilmek lazım bunun. Ben de Manga okumadığım için memnunum, yanlışlıkla bu spoileri öğrenmiş olsaydım bile asla bu zevki alamazdım bu bölümden. O yüzden aslında bu animeyi çok kişinin izlememesi iyi bir şey, Game of Thrones söz konusu olsaydı ve diyelim ki onun da çizgi romanı çok önde gitmiş olsaydı, çoktan onlarca bu tarz kilit spoiler yemiş olurduk, zaten o yüzden adamlar kitap serisiyle bağı kopardı.

Daha geçen bölüm Reiner adam gibi adamdır diyordum, vay anasını be. İlk başta Reiner itiraf edince, oha bu da çok zorlama olmuş, senaryoyu berbat etmişler filan diye geçiyordum ki, flasbackler sayesinde lafı ağzıma tıktılar. Gerçekten de hepimizin gözünden kaçmış. Özellikle Zırhlı Dev'in Reiner'e zaten çok benzediğini niçin aklımıza getiremedik hayret. Mesela Hatun Dev'in Annie olduğunu daha ilk başta anlamıştım ama Historia da olabilir diye şüpheye düşmüştüm, yine de Annie olacağı belliydi. Ama kimse Reiner'den böyle bir olay beklemezdi sanırım. Vay be...

Daha Canavar Dev sahneye çıkmadı, hayvanat bahçesi ekibi sahneye çıkmadı ve sezonun bitmesine birkaç bölüm kaldı of of.

9.7/10
Benim ayrıca şaşırdığım olay ve olayın mükemmelliği şurdan geliyor. Adamlar senaryonun en kilit ters köşelerinden birini öyle bir anlatıyor ki anca SNK'da olur bu yani. Tamamen özgün olmuş o sahne. Reiner Eren gel iki dakika bir şey konuşalım diyor. Sanki laf arasında anlatırmış gibi arkadan geliyor sesi ve aşırı soğukkanlılıkla işte biz de geçen 5 yıl önce dünyanızı yok etmek için saldırdık ben Zırhlı Dev bu da Muazzam Dev diyor!! İlk duyduğumda noluyor lan falan dedim şaka mı bu dedim aynı o sahnedeki Eren gibi baktım. Sahnenin devam kısmında olay açıklandıkça çıldırdım yani yook artıık tepkileri ağzımdan düşmedi. Ne diyim tarihin en büyük ters köşelerinden biri kesinlikle. Bu sahnedeki aksiyonu ise merakla bekliyorum...

Bir de Türkanime'de yorum falan okumamak lazım. Alt taraf yığınla manga spoilerı kaynıyor. Bu bölümde hele işin b.kunu çıkarmışlar 4 yorumdan 3'ü spoilerdı. Direk terk ettim sayfayı kaza bela olmadan. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Benim ayrıca şaşırdığım olay ve olayın mükemmelliği şurdan geliyor. Adamlar senaryonun en kilit ters köşelerinden birini öyle bir anlatıyor ki anca SNK'da olur bu yani. Tamamen özgün olmuş o sahne. Reiner Eren gel iki dakika bir şey konuşalım diyor. Sanki laf arasında anlatırmış gibi arkadan geliyor sesi ve aşırı soğukkanlılıkla işte biz de geçen 5 yıl önce dünyanızı yok etmek için saldırdık ben Zırhlı Dev bu da Muazzam Dev diyor!! İlk duyduğumda noluyor lan falan dedim şaka mı bu dedim aynı o sahnedeki Eren gibi baktım. Sahnenin devam kısmında olay açıklandıkça çıldırdım yani yook artıık tepkileri ağzımdan düşmedi. Ne diyim tarihin en büyük ters köşelerinden biri kesinlikle. Bu sahnedeki aksiyonu ise merakla bekliyorum...

Bir de Türkanime'de yorum falan okumamak lazım. Alt taraf yığınla manga spoilerı kaynıyor. Bu bölümde hele işin b.kunu çıkarmışlar 4 yorumdan 3'ü spoilerdı. Direk terk ettim sayfayı kaza bela olmadan. :A

Kesinlikle öyle, o soğukkanlık bile unutulmaz bir detay olarak kalacak, sanki borç istermiş gibi itiraf etmesi, vay be...

Ben ne Türkanime ne de Ekşi yorumlarını asla okumuyorum, sezon finali yaptıklarında da okumayacağım. Orası da manga spoiler kaynıyor, anime final yapmadığı sürece okumamak gerekir. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Kesinlikle öyle, o soğukkanlık bile unutulmaz bir detay olarak kalacak, sanki borç istermiş gibi itiraf etmesi, vay be...

Ben ne Türkanime ne de Ekşi yorumlarını asla okumuyorum, sezon finali yaptıklarında da okumayacağım. Orası da manga spoiler kaynıyor, anime final yapmadığı sürece okumamak gerekir. :A
Aynen bu sahneden de anladık ki kimseye güven yok her şey olabilir bu hikayede. İlerde oluşabilecek şoklar için hiç bir yorumu okumadan animeyi bitirmek gerek. :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x6

9.7/10
cristada da bişeyler var dev kız gibi bişeye dönüşse keşke :) afet bişey olurdu :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
2x7

Ya Allah bismillah Allahu Akbar!! Şu an Game of Thrones'dan sonra yeryüzündeki güncel oynayan en iyi dizi. Eğer biraz daha hadlerini aşarlarsa benim gözümde Got'u bile geçebilirler..
Nefesler tutuldu, kılıçlar çekildi. Yiğit oğlan ile hain köstek savaştı. Son 2 bölümdür dizi efsane gidiyor. Mikasa'nın sinirli haline aşık oluyorum bu arada. :)

Bu bölüm beklenildiği gibi dövüş ağırlıklıydı. Yine flasbackle süslemeleri muazzam olmuş. Annie mi Mikasa mı kazandı göremedik ama Mikasa 1.bitirdiğine göre her türlü Mikasa kazanmıştır.

Bölümün sonu nefesleri kesti. Bertnord resmen intihar etti yakayı ele vermemek için. Buna rağmen bu bölüm bile daha fırtına öncesi hazırlık, daha Canavar Dev sahneye çıkacak :Z daha komutan Levi sahneye çıkacak ve daha Eren'in bodrum katı olayı var.

9.1/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
2x7

Bölümün yüklendiğini görmem ve çığlık sevinçleri atmam. Müthiş bölümdü beee. İzlerken yerimde duramadım. Teknik olarak efsane bir kalitesi var. Çizimleri ve bunun animasyona geçişi muazzam ötesi. Bölümler de süper gidiyor özellikle son 2 bölüm.

Eren'le Zırhlı Dev'in kapışması efsaneydi uzun süredir beklediğim bir sahneydi. Eren'in Dişi Dev'deki gibi ragele değil de aklıyla kazanması ve teknik şekilde dövüşmesi muazzamdı. Zırhını kırarak ve SmackDown vari hareketlerle alaşağı etti Zırhlı Dev'i. Muazzam Dev'i üstüne intihar ettirerek kurtulmayı denediler başka türlü de kurtulamazlardı zaten.

Dizideki flashback sahneleri ve hepsinin olaylara etkisi gerçekten muazzam. İzlerken olayların bağlantısının sağlanması ve bunun akla mantığa yatması inanılmaz haz veriyor. Zaten bu dizideki yaşanan hiç bir şey mantık dışı yaşanmıyor. Her şey bilimsel ve fiziksel temellere dayandırılıyor. Bu beni çok ihya ediyor. İleriki bölümlerde neler olacak Ymir yaşayacak mı Canavar Dev'in olaya etkisi ne olacak kafamda deli sorular. :A Bekle babam bekle biz beklemeye çook devam ederiz. :A

9.5/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
2x7

Bölümün yüklendiğini görmem ve çığlık sevinçleri atmam. Müthiş bölümdü beee. İzlerken yerimde duramadım. Teknik olarak efsane bir kalitesi var. Çizimleri ve bunun animasyona geçişi muazzam ötesi. Bölümler de süper gidiyor özellikle son 2 bölüm.

Eren'le Zırhlı Dev'in kapışması efsaneydi uzun süredir beklediğim bir sahneydi. Eren'in Dişi Dev'deki gibi ragele değil de aklıyla kazanması ve teknik şekilde dövüşmesi muazzamdı. Zırhını kırarak ve SmackDown vari hareketlerle alaşağı etti Zırhlı Dev'i. Muazzam Dev'i üstüne intihar ettirerek kurtulmayı denediler başka türlü de kurtulamazlardı zaten.

Dizideki flashback sahneleri ve hepsinin olaylara etkisi gerçekten muazzam. İzlerken olayların bağlantısının sağlanması ve bunun akla mantığa yatması inanılmaz haz veriyor. Zaten bu dizideki yaşanan hiç bir şey mantık dışı yaşanmıyor. Her şey bilimsel ve fiziksel temellere dayandırılıyor. Bu beni çok ihya ediyor. İleriki bölümlerde neler olacak Ymir yaşayacak mı Canavar Dev'in olaya etkisi ne olacak kafamda deli sorular. :A Bekle babam bekle biz beklemeye çook devam ederiz. :A

9.5/10

Bu arada benim gözümden kaçtı sanırım, Jean'e ne oldu? İkinci sezon hiç gördüğümü hatırlamıyorum, ilk sezon sonlarında da onun hakkında önemli bir olay olmamıştı diye hatırlıyorum, niye hiç gözükmüyor?

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Bu arada benim gözümden kaçtı sanırım, Jean'e ne oldu? İkinci sezon hiç gördüğümü hatırlamıyorum, ilk sezon sonlarında da onun hakkında önemli bir olay olmamıştı diye hatırlıyorum, niye hiç gözükmüyor?
Evet hiç göstermediler daha. O kadar yan karakterin hikayesine girildi onun da flashbacklerle aydınlatılması güzel olurdu. Başına bir şey falan da gelmedi o konuda haklısın. Sanırım hikayeye sonra dahil olacak mangada bu arc da yeri yok gibi anladım.