Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
tumblr_static_shingeki-no-kyojin.png

Popüler anime serisi Shingeki No Kyojin 2.Sezonuyla geri dönüyor.

İlk sezonu 2013 yılında yayımlanan Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) anime serisi, oldukça büyük bir kitlenin dikkatini çekmişti ve sadece Japonya’da değil, tüm dünyada kısa sürede oldukça popüler olmuştu.

Shingeki No Kyojin ile ilgili yorumları sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@-KADİR- de haber verelim, efsane is start. :D

2x1

Dehşet verici bir bölümdü, sonlarına doğru gerilim tavan yaptı. Yalnız bölümün süresi toplam 1 dakikaydı ya da bana 1 dakika gibi geldi, o derece sürükleyici.

Konuşan Dev ulan! Ben de çok şaşırdım ilk başta, ama kesin içinde insan vardır. Komutanın ölmesine üzüldüm, fakat Levin'den sonra gelen en yetenekli kişi nasıl olur da böyle korkakça bir hareket yapar, nutku tutulur anlamadım. Levi olsaydı kurtulurdu bence.

Bu sezon devlerin kökeni ve arkasındaki isimler hakkında daha fazla bilgi öğreneceğiz ama 12 bölüm yetmez tabi, umarım yine 3-4 sene bekletmezler?

Şu papazda bir iş var gibi, hain olabilir bu da.

9.0/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
2x1

Muazzam bir starttı. Acayip hızlı ve etkileyici bir giriş yapmışlar. Yeni bazı müzikler de kullanmışlar iyice etkilenmemi sağladı. Zaten görsel kalite o kadar muazzam ki izlerken aşırı keyif alıyorum. Normal sinemadan bu denli keyif almam kolay kolay, çok müthiş çizimler var.

Bölüm daha geçen sezonki soru işaretlerini ne yapacağız derken yeni soru işaretleriyle beraberinde geldi. Duvarın içinde devler ne alaka dedik. Sonra üstüne duvarı delicesine savunan duvar tarikatının lideri papazın işin içinde olması iyice kuşkulandırdı. Onun bir şeyler karıştırdığı belli yani.

Bölümün asıl meselesi flashback sahneleriydi. Her saniyesinden inanılmaz keyif aldım. Zaten 2 3 kez izledim bölümü dayanamayıp. :A Diğer yan karakterlere de değineceğiz gibi bu sezon. Mesela güneyde Conny'nin ailesi Sasha'nın ailesini göreceğiz, geçmişleri hakkında bir şeyler öğreneceğiz. Bu durumu sevdim, konunun çeşitlenmesi işin tadını yükseltir.

Konuşan dev ise tüylerimi diken diken yaptı. Gerçek adı Beast Kyojin, yani Canavar Dev. Diğer Dişi Dev, Zırhlı Dev ve Muhteşem Dev gibi içinde insan olduğu bariz tabi. İnanılmaz müthiş çizimleri, devin ses tonu, hal hareketleri, diğer devleri kontrol edebilmesi de var tabi. Ne bileyim acayip ürkütücüydü. Miche'ye olanlara ise üzüldüm baya. Böyle vahşet dolu bir başlangıç ise diğer bölümlerde olabilecek ölümlerin habercisi gibiydi. Korkuyorum patron... :)

9/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
2x2

Fragmandan ilk bölüme oranla daha durgun olacağını anlamıştım öyle de olmuş. İşin yine psikolojik boyutuna girmişler. Yine de fena değildi bölüm, güzel anlamlı diyaloglar ve sahneler vardı.

Olayın Sasha üzerinden gideceği belliydi zaten fragmandan. Karakterin hem geçmişine hem de amacına ilişkin iyi sahnelerdi. Babasıyla olan diyalogları ve şimdiki zamanda geçen sahnesi güzel bağlanmış. Sahsa'yı da severim arada yaptığı şaplallıklar komik oluyor açın teki. :A Ama bu bölümde sadece o olmadığını da gördük. Belli amaçları olan ve karakterin boşa yer kaplamadığını gösteren bir bölüm olmuş. Güzeldi.

Hikayeye ait herhangi bir ilerleme olmadı bu bölüm. Eren'in ve Levi'nin güçsüz halde yola çıkması ileride yaşanacak olası bir aksyionda çekinmemi sağlıyor açıkçası. Neyse ki Mikasa reyiz var çözer işi. :)

Son sahnedeki devden de bir şeyler çıkacak kesin duruşunda bile bir terslik var manyak bir şeye benziyor. Conny'nin evinin üstüne evi yıkmış garip bir şekilde duruyor. Nasıl geldi acaba oraya? Al sana yine bir soru nedir bu kadar soru sordurtmaktaki amacınız ya. :A

Bu sezon ne kadar sır açığa çıkacak, ne olacak merak ediyorum. Hikaye yine böyle ağır gidecekse devlerle ilgili neler öğreneceğiz bilinmez. Gerçi 3. bölüm fragmanında Eren'lerin devlerle ilgili bir şeyler öğrendiği falan dendi ne olduğunu merak ettim. Yine bize 1 hafta yolu gözüktü. :)

7/10

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2x2

27 bölümlük dizinin sanırım en kötü ve durgun bölümüydü, sezon yalnızca 13 bölüm sürecek olmasına rağmen niye böyle gereksiz ve olmasa da olurdu diyeceğimiz bölüm yapmışlar anlamadım. Yine de buna rağmen en kötü bölümü bile belli bir kalitenin üstünde, sürükleyici bir yapıya sahip. Daha iyi bölümler olduğu ve olacağı için bu sefer puanı düşük tutuyorum.

Sasha'nın mücadele ettiği devi ilk başta açlıktan insan yemek zorunda kalmış olan bir insan hatta Sasha'nın babası sandım

6.0/10

Son düzenleme:

38AhmetKK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
645
Puanı
216
Ilk Bölüm ile sezona müthis bir giris yapsalarda, ikinci bölüm oldukca durgun gecti. 4 sene beklettiler bari gösterecekleri 13 bölümde söyle bölümler olmasa.

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
1x8 Şu ana kadar ki en iyi bölümdü hoşuma gitti akıp gidiyor. Kısa olması da benim için çok iyi. Açılış şarkısı da ayrı bir güzel.

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Daha ne bölümler ne bölümler var. Sen bi 20'lere gel de bi kendinden geç. :)
Mikasa'nın Eren'e olan bağlılığı çok güzel. Bayağı sürpriz oluyor.

Bölüm müziklerini nereden bulabilirim?

Son düzenleme:

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Mikasa'nın Eren'e olan bağlılığı çok güzel. Bayağı sürpriz oluyor.

Bölüm müziklerini nereden bulabilirim?
Bölüm bölüm olduğunu sanmıyorum ama tüm sezonun Sountrack albümü var Youtube'da.
Bu videoda tüm kullanılan müzikler ve isimleri var. Bu 2 saat tek part halinde yüklenmiş. Bu videodaki müzik isimlerini tek tek aratıp yine Youtube'dan beğendiğin soundtrackleri tek başına indirebilirsin. Efsane müzikleri var hepsini indirip listelemeyi düşünüyordum ben de ama üşendim bir türlü fırsat bulamadım. :)

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Bölüm bölüm olduğunu sanmıyorum ama tüm sezonun Sountrack albümü var Youtube'da.
Bu videoda tüm kullanılan müzikler ve isimleri var. Bu 2 saat tek part halinde yüklenmiş. Bu videodaki müzik isimlerini tek tek aratıp yine Youtube'dan beğendiğin soundtrackleri tek başına indirebilirsin. Efsane müzikleri var hepsini indirip listelemeyi düşünüyordum ben de ama üşendim bir türlü fırsat bulamadım. :)
Şu hani Eren ilk kez devin içinden bir dev olara çıktığı anda bir müzik var ya. Onu bayağı beğendim. Yarın gündüz vakti hepsini atlaya atlaya dinleyip beğendiklerimi indireceğim. Çok teşekkürler :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Şu hani Eren ilk kez devin içinden bir dev olara çıktığı anda bir müzik var ya. Onu bayağı beğendim. Yarın gündüz vakti hepsini atlaya atlaya dinleyip beğendiklerimi indireceğim. Çok teşekkürler :)
Aynen o müzik baya iyi. Zaten dinledikçe hangi müziğin nerde çaldığını hatırlıyorsun. Ben çoğunu ezberledim dinleye dinleye. Baya iyi bir soundtrack albümü var. Rica ederim ne demek. :)