Klasik Game of Thrones 7. Sezon Yorumları

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,615
Puanı
1,061
her testte cersei çıkıyorum resmen ruh eşim,aşkitom benim:bhr: bence @denizz19 a baelish @mrt-06 ya high sparrow çıkar:A @Çiğdem- @yatutarsa @Tolstoyevski @mesmeso61 @berkann @cookies @xBUGRAx @Aserat
https://onedio.com/haber/bize-nefre...-of-thrones-kotusu-oldugunu-soyleyelim-784029

vbnvnvbnvbn.png

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ne yani senin oğlunmuyum aafafagaa:F intikamımı al anaaaaaaauuuvvvğğğğ :F ana yada anacım dicem bu herife artık @Çiğdem-
Joffrey Baratheon

Biraz şımartılmış mısın ne? Çocukken ailenin tavrı yüzünden büyüdüğünde birazcık rahat bi tip olman kaçınılmaz olmuş zaten. Seni tanımayanlar biraz kaprisli olduğunu düşünebilir, ama seni tanıyanlar sıcacık bir kalbin olduğunu savunur.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Ne yani senin oğlunmuyum aafafagaa:F intikamımı al anaaaaaaauuuvvvğğğğ :F ana yada anacım dicem bu herife artık @Çiğdem-
Joffrey Baratheon

Biraz şımartılmış mısın ne? Çocukken ailenin tavrı yüzünden büyüdüğünde birazcık rahat bi tip olman kaçınılmaz olmuş zaten. Seni tanımayanlar biraz kaprisli olduğunu düşünebilir, ama seni tanıyanlar sıcacık bir kalbin olduğunu savunur.
@xemrexxx annenmi oluyor :F :F :F

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061

En sevdiğim çıktım bende. Bu adam efsane. TWD'de Gareth GoT'da Ramsay. İkiside efsane karakterler.:Z @Çiğdem- @mrt-06 @Harunnn60 @YıldırıM

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
7x7 (Sezon Finali)

Vay anasını sayın seyirciler. Yine hayretler içerisinde izlediğim muhteşem bir bölüm oldu. Artık bu sezonla birlikte dizi Lost'u da geçip Top 3'üme girdi. İyi bir final sezonuyla Breaking Bad ve Friends'e de kafa tutabilir bu gidişle.

Bu arada sıcağı sıcağına gündüz vakti Game of Thrones izleyip yorumlamayı da özlemişim. :)

En sondan başlayım. Ejderhanın dönüşünü bekliyorduk da duvarı birkaç dakikada tuz buz etmesi inanılmazdı. Muhteşem bir sahne. Şimdi Tyrion'ın da dediği gibi bizimkiler hapı yuttu. :astonished:

Baelish'in öldüğü sahnede zevkten dört köşe oldum. En son Ramsey'nin ölümüne bu kadar sevinmiştim herhalde. Sansa ve Arya'nın dayanışması gözlerimi yaşarttı. Helal kız Sansa. :Z Ned Stark'tan bahsederlerken gözler yaşlandı tabii yine. :(

Jaime'ye de helal olsun. Belki Lannisterların en safı ama Cersei'ye karşı koydu. Cersie'ye güven olmaz elbette, bir cinlik peşinde olduğu belliydi.

Kraliçem Dany'nin konseye ejderhasıyla inişi şahaneydi. :Z O sahne komple çok iyiydi.

Jon hakkındaki gerçeğin açıklanması ve sonrasındaki Jon - Dany sahnesi. :(

Theon'a da helal olsun. :D Euron Greyjoy'un white walker muhabbeti sonrası kaçışı efsaneydi ama ne yazık ki plan parçasıymış. :D

10/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
7x7

Yok böyle bir bölüm yok. Diyaloglar olsun yaşanan gelişmeler olsun hikayenin geldiği durum olsun muazzam bir bölümdü...

İlk yarım saat hatta ilk 40 dakika Kings Landing müzakerelerine ayrılmış. Diyaloglar tam anlamıyla mükemmeldi. Dizinin artık gerçekten finale geldiğini anladık. Var olan tüm karakterler bir aradaydı resmen ve hepsini bir arada izlemek mükemmel bir keyifti. O sahnelerden çıkacak sonucun öyle olacağı belliydi. Ama Tyrion Cercei sahnesinde Peter Dinklage ve Lena Headey şov yapmış resmen. Mükemmel oynamış yaşamışlar rollerini. Lannisterlar zaten bölümün ilk 40 dakikasına damga vurdular. Ne Dany ne Jon ön plana çıkabildi o sahnelerde. Jaime de karakter koyup restini çekti Cercei'ye. Lan dedim bir an ölecek mi ama büyük savaşta göreceğiz Jaime'yi bundan eminim. Cercei'nin ise yaptığı plan sonucunda sonu hiç iyi bitmeyecek bundan da eminim. Ama final sezonunda Essos'tan gelecek ordu işleri değiştirecek gibi. Ortalık iyice karışacak bir yandan yukarıdaki tehlike bir yandan aşağıdaki tehlike ve gelecek ordu inanılmaz güçlü bir ordu öyle bahsediliyor. Bakalım neler olacak.

Winterfell hikayesinin de böyle sonlanacağını bir şekilde biliyordum. Tabi senaryoyu okuyanlar zaten biliyordu ama biz okumayanlar olarak Arya ve Sansa'nın iki kardeş olarak birbirini öldürmeyeceğini tahmin ettik yani. Çünkü orada her şeyi gören Bran var ulan. Adam yine işi bitirdi. Baelish'in tüm yaptıkları dizinin geçmişi açılarak gerçekten hak ettiği ölümü bulmasını sağladı. Arya da cellat olarak yapması gerekeni yaptı tüm soğukkanlılığıyla. Ardından gelen Arya Sansa sahnesi babalarından bahsetmeleri çok iyiydi be. Winterfell'e bayram gelecek herkes orada toplanacak önümüzdeki sezon. :A

Bölümün diğer gelişmesi fan service'in dibi olan Dany Jon sahnesiydi. Bran'in gerçeği bir şekilde söylemesi lazımdı ve bunun Sam'le olması da elbette tesadüf değildi. Jon yerine Sam'e söylemesi Sam'in de o kitaplardan öğrendiği bilgi sayesinde Jon'un tahtin varisi olduğunu öğrenmesi ve tam o sırada ikisinin birlikte olması... Çok değişikti bee. Hani bu ikisi bu gerçeği öğrendiğinde ne olacak bunlar yaşadığını yaşamış zaten ama karakterlerin bunlara tepkilerini hatta diğer karakterlerin de yaşananlara tepkilerini çoook merak ediyorum. Halasıyla yeğeni yaptı yapacağını sonuçta. :A

Gelelim final sahnesine. İnanılmaz görkemli bir sahneydi be. hele müzikle birlikte kanım dondu, titredim izlerken. Night King ulannn. Hala ve hala sempati besliyorum kendisine. Buz ejderi ve mavi alevle surun yıkılması bu da tahmin edilen bir şeydi, senaryoyu okumayanlar da aslında tahmin edebilirdi bunu yani. Ama yine de görsel açıdan bunların yaşanmasını izlemek ve o gerim gerim geren müzik eşliğinde ordunun ilerleyişini izlemek inanılmazdı. Tormund ve Berric'in sonu ne olur bilinmez ama kurtulmuşlardır ordan heralde. Ama düşümdüm de duvar yıkıldı ordu oradan geçti nereye kurtuluyor ya ölmüştürler yüksek ihtimal. Dizi zar zor karakter harcıyor zaten ilk sezonalara göre sezon finalinde harcamışlar 2 3 karakteri. Bu arada kar yağışı da Kings Landing'e geldi o arada. Yani Long Night yakındır bunu da belli ettiler.

Bran da surda bu yaşananları gördüğüne göre final sezonu hızlı başlayacak ve hızlı bitecek bu kesin. Nasıl biteceği ise tam anlamıyla muamma... Bir yanda Cercei ve 20 bin asker üstüne en güçlü donanma ve orda da bir miktar asker var. Diğer yanda Lekesizler, Dothrakiler, 2 ejderha, kuzey ordusu ve Lannister ordusu arada kalmış. Diğer yanda ise 100 bin üstü walkers 1 buz ejderhası ve Night King power... Ciddi ciddi final nasıl olacak kestirmek güç. Efsane bir finalle biterse dizi 1 numarama yerleşebilir mi bilmiyorum Breaking Bad şuanlık hala 1 numaramda. 1 senelik veya 2 senelik bekleyiş başlasın bakalım...

10/10

Son düzenleme:

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Sezon finali (Çok bekledik çabuk geçti.:()

Son yarım saat olan oldu. Aslında ilk 50 dakikada olanlar daha şaşırtıcıydı çünkü bazı karakterler 7 sezonun aksi söylemlerde bulundu aha dedim AkGezen korkusundan herkes titriyor ama öyle değil şöyleymiş.. son sahneden başlamak istiyorum bende.:F

Galiba bu ejderha dogalgaz üflüyor. Ne ateş ne buz değişik bi şey çıkıyor ejderden.:F Ama çok korkunç. Saniyeler içinde yıllardır yıkılamayan duvarı tuz buz etti.:eek: AkGezenler bu kadar erken gelmemeliydi bizim ekip daha hazır değil. Aslında şu son sahneden sonra akgezenleri tutmamak mantıksız.:D

Aeron Targeryan sonunda resmi olarak açıklandı. Jon akgezenlerden sonra tahta yürütecek belli ki.:D Dany ilede iyi yiyistiler. Bi sahnede büyücüye inanma dedi ben dikiş tuttururum bakışı attı Jon Dany'ye ve öylede olacak galiba.:F

Cercie içindi ilk cümlem. Aha dedim AkGezen korkusuna bu kadının insanlığı tuttu ama öyle değilmiş. Hepsi planmış ki şaşırmamak gerek sonuçta Queen Cercie bu. Her şeyi bi plan son dönemde.:D
AkGezen'in bunun üstüne saldırdığı an ve korkudan hapı yuttuğu sahne efsaneydi. O tepki görülmeye değer. Tabi yine yapacağını yaptı. Zaten Euron'un hemen korkup kaçması ve ergen kızlar gibi 'korkak kaçtı' tavrından anlamak gerekliydi. Çok yapaydı:F
8. Sezon bu ikilide neler olacak merak ediyorum. Umarım Nisan'da yayınlanır.

Keyfime diyecek yok dediğim sahne Arya ve Sansa'nın Little Finger'a verdiği ders niteliğinde ayar sahnesi. Yok böyle bu keyif. Rahat 30 saniye kahkaha attım. Adamda iyi oynamış bi an şoka girip sağa sola bakındığı bölüm süperdi.:F Bran'inde parmağı var olayda belli. Sansa ile Little Finger'ın konuşması sonucu Arya hedef oldu sandım ama öyle değilmiş. Cidden büyük imtihan oldu seyirci için. Sansa yıllar sonra kardeşini bulup böyle davranamazdı zaten. Akıllı bi kadın olmuştu ki zaten Arya leydi olmak isteyen biri değil. Bu oyuna gelseler çok aptal durumuna düşerlerdi ama artık o küçük çocuk değiller her şeyi doğru yapıyorlar işte görmek istediğim Stark kızları.:bhr:

Theon'da bi ölmedi gitti be. Adamla kavgasında adamın Theon'un genital bölgesine vurması ve bi şey olmaması daha sonra adamın tekrar vurup yine bi şey hissetmemesi sonrası adamın tepkisi iyiydi.:F Ama sanki zorlama bi sahneydi. Yara olmasada olur artık hatta Theon'da olmasın artık.

Sam WinterFell'e ulaştı. Bran ile Jon düğümünü çözdü. Artık anlatsınlar bu olayı Jon'a.:( Jon'u sevmeye başladım ben son sezon. İlk başlarda çok pısırıktı.

Benim en anlamsız bulduğum Küçük Lannester'ın Dany ile Jon sevisirken sinsi sinsi odaya bakması. Çok sinsi bi bakış değilmiydi. İşte adil gelecek bakışı atsa fena olmazdı.:(
Cercie ile konuşması süperdi bu arada. İki yetenekli oyuncu özellikle ses tonları süperdi sahnede. Titredim.:X

1000/1000

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
7x7 (Sezon Finali):

Kesinlikle muhteşem bir bölümdü.

Zaman atlamalarının ve mantık hatalarının olmadığı, güzel diyaloglarla dolu, muhteşem bir sezon finaliydi.

Bölüme Cercei ve Dany'nin yaptığı toplantı ile başladık. İkisi de tüm güçlerini yanlarına alarak gelmişlerdi. Bu arada Dany'nin mekana girişi efsaneydi, belirtmeden geçemeyeceğim.

Burada geçen diyalogların tümü etkileyici ve kaliteliydi. Başta Jon yüzünden Cercei ve Dany anlaşamadılar ancak Tyrion çözdü sorunu ve anlaşma sağlandı, daha doğrusu anlaştılar sandık.

Daha sonra Kuzey'e geçiş yaptık. Baelish her zamanki gibi Sansa'yı söyledikleriyle zehirlemekle meşguldü.

Bu arada Theon'un Jon'la konuşmasının ardından kendisine bir cesaret geldi. Ablası Yara'yı Euron'a bırakıp giden Theon, bu bölüm onu kurtarmak için yola çıktı. Tabii bunda Jon'la arasında geçen konuşmasının etkisi var. Ablasını kurtarmaya gitmeden önce gerçekleşen dövüş sahnesi ise güldürdü. :A Theon dezavantajını, avantaja dönüştürdü dövüş sahnesinde. Theon hem Yara'yı kurtarıp, hemde Demir Adalar'ı ele geçirebilir.

Ardından 7 sezondur olmasını beklediğimiz şey gerçekleşti ve Baelish sonunda öldü. Sansa, Baelish'in dediklerini dinliyor ve Arya'ya düşman oluyormuş gibiydi. Arya'yı huzuruna çağırdı ve Arya'yı öldürteceğini sandık. Ancak bu konuda güzel bir ters köşe yedik.

Aslında Sansa ve Arya her şeyi planlamışlar ve Baelish'in yaptığı her şeyden haberleri varmış. Stark dayanışması görmek ve Ned Stark'ı hatırlamak güzeldi. Bu planın sonunda Baelish nihayet Arya tarafından öldürüldü ve Ned Stark'ın intikamı alınmış oldu. "Kuzey unutmaz..."

Daha sonra Cercei'nin aslında her şeyi planladığını görmüş olduk. Euron'un toplantıyı terk etmesi bile planın bir parçasıymış. Cercei'nin zekası gerçekten muazzam.

Cercei ile Jaime'nin arasında geçen konuşmanın ardından Jaime, Cercei'nin yanından ayrıldı. Bence Jaime, kardeşi Tyrion'ın yanına gidecek ve White Walkers ile olan savaşta onlara destek verecek. Bu arada Cercei'nin ölümü Jaime'nin elinden olacak bence. Bekleyip göreceğiz.

Bu sahnenin ardından nihayet Jon'un resmi olarak bir Targaryen olduğu ve tahtın asıl varisi olduğu belgelenmiş oldu. Sam ve Bran'in bildikleri sonunda bir işe yaradı. Rhaegar ve Lynna'nın düğün sahnesi, Jon'un gerçek adının söylenmesi ve hemen ardından Jon'un ekranda belirmesi mükemmeldi.

Yani Jon Snow değil, Aegon Targaryen diyeceksiniz. :A Sadece Kuzey'in değil, 7 krallığın hükümdarı...

Ardından Jon ve Dany'nin aralarında resmen bir ilişki başlamış oldu. Bence bu ikilinin çocukları da olacak, cadının bu konuda yanıldığını düşünüyorum. Taht Jon ve Dany'e kalırsa, tahtın varisi resmen bu çocuk olmuş olacak...

Son sahne ise gerçekten muazzamdı. Night's King, Dany'den aldığı ejderha ile duvarı yıktı ve White Walkers duvarı resmen geçti. Ejderha'nın üflediği mavi ateş, ejderhanın üzerinde duran Night's King efsaneydi.

Kısacası sezonun en iyi 2. bölümüydü diyebilirim. Hatta mantık hataları, oradan oraya ışınlanmaların olmadığını ve Baelish'in nihayet öldürüldüğü bir bölüm olduğunu düşünürsek sezonun en iyi bölümü bile olabilir.