Klasik Game of Thrones 7. Sezon Yorumları

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Valla çok güzel açıkladın, sağol. Kitapları okudun sanırım? :D

Jon'u evlilik içi çocuk yapacaklar sanırım ve bence de tahta Jon geçecektir eğer Cersei kazanmazsa. :/ Sam'in karısının okuduğu kitapta Rhaegar'ın yasak (?) evlilik yaptığı yazıyordu.
Evet okudum 6. kitabı bekliyorum sabırsızlıkla. :D

Kitapta o konuda tam bir bilgi yok. Rhaegar Elia Martell ile resmi olarak evli. Lyanna ile yaptıkları evlilik geçerli sayılmaz. Ek olarak Elia-Rhaegar ikilisinden doğma Aegon hala sağ. Dizide Aegon gösterilmedi. Onun rolünü Jon'a kitlediler. Jon Rhaegar'ın oğlu çıkmayabilir bile kitapta. R+L=J teorisi çöp olabilir.
Diziyi konuşacaksak Jon bir şekilde resmi Targ olacak ve tahtı hak edebilecek. %90 öyle olur. Nasıl olur orasını bilemem. %10 ihtimali Gendry veriyorum. Klişe Jon-Dany evliliği ile bitmesinde. :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060

Kitapta o konuda tam bir bilgi yok. Rhaegar Elia Martell ile resmi olarak evli. Lyanna ile yaptıkları evlilik geçerli sayılmaz. Ek olarak Elia-Rhaegar ikilisinden doğma Aegon hala sağ. Dizide Aegon gösterilmedi. Onun rolünü Jon'a kitlediler. Jon Rhaegar'ın oğlu çıkmayabilir bile kitapta. R+L=J teorisi çöp olabilir.
Diziyi konuşacaksak Jon bir şekilde resmi Targ olacak ve tahtı hak edebilecek. %90 öyle olur. Nasıl olur orasını bilemem. %10 ihtimali Gendry veriyorum. Klişe Jon-Dany evliliği ile bitmesinde. :D
Kitaptan çok ayrıldı dizi ya ve bu kötü oldu. :( R+L=J dizi için artık kesin ya, onu buradan döndüremezler. :D

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Kitaptan çok ayrıldı dizi ya ve bu kötü oldu. :( R+L=J dizi için artık kesin ya, onu buradan döndüremezler. :D
Niye döndürmesinler? Şu an yerde bıçak yemiş şekilde yatıyor. :D Dizide Jon'u Azor Ahai yapmak için dirilttiler ve Targ yaptılar. Kitapta Jaime'de çok güçlü aday AA için. İki yapımın sonu bile farklı bitebilir.

Kitabı diziye yeğlerim :D Klişe bir son izlemektense kitabın karşısında şaşkın bir şekilde kalmak için. :)

Senin favorin hangi karakterler? :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Niye döndürmesinler? Şu an yerde bıçak yemiş şekilde yatıyor. :D Dizide Jon'u Azor Ahai yapmak için dirilttiler ve Targ yaptılar. Kitapta Jaime'de çok güçlü aday AA için. İki yapımın sonu bile farklı bitebilir.

Kitabı diziye yeğlerim :D Klişe bir son izlemektense kitabın karşısında şaşkın bir şekilde kalmak için. :)

Senin favorin hangi karakterler? :D

Çünkü artık 8 bölüm kaldı ve Jon'un, Targaryen olması için tek çıkış yolu R ve L'nin çocukları olması. Çünkü dizide bunun üzerinde durdular. :D

Azor Ahai'nin kim olacağına dair hiçbir fikrim yok açıkçası. Aman Jon olmasın da, Jaime olmasına sevinirim. Ve şimdi Cersei de oraya asker göndermek durumunda?

Kitabı daha iyidir zaten ya. Ama okumam gibi.

Cersei. :D Aslında Cersei'yi ilk sezonlar sevmezdim ama dincileri yok etmesiyle favori karakterim oldu. :A Başka da yok öyle aşırı desteklediğim birisi. Renly olsaydı, Renly'i de desteklerdim ama.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,429
Puanı
1,061

Çünkü artık 8 bölüm kaldı ve Jon'un, Targaryen olması için tek çıkış yolu R ve L'nin çocukları olması. Çünkü dizide bunun üzerinde durdular. :D

Azor Ahai'nin kim olacağına dair hiçbir fikrim yok açıkçası. Aman Jon olmasın da, Jaime olmasına sevinirim. Ve şimdi Cersei de oraya asker göndermek durumunda?

Cersei. :D Aslında Cersei'yi ilk sezonlar sevmezdim ama dincileri yok etmesiyle favori karakterim oldu. :A Başka da yok öyle aşırı desteklediğim birisi. Renly olsaydı, Renly'i de desteklerdim ama.
ben de cerseiciyim :X

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195

R+L=J Kesin zaten gördük onu. :D Diriltildi. Kızın cadı Mel sinyali çaktı. Dizide Azor Ahai kesin Jon. Kitapta hala şüpheli. :D

Cersie asker göndermek zorunda değil. Cersie Kralın Şehrinden kaçabilir gibi geliyor bana büyük savaşta. Daha geri çekilebilir. Dorne falan ya da Fırtına topraklarına kaçabilir.

Oku bence. Renyl mi? Renly tahtı almak için isyancı bir vefasızdı. :D Abisine saygısızlığını da gördük. :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
R+L=J Kesin zaten gördük onu. :D Diriltildi. Kızın cadı Mel sinyali çaktı. Dizide Azor Ahai kesin Jon. Kitapta hala şüpheli. :D

Cersie asker göndermek zorunda değil. Cersie Kralın Şehrinden kaçabilir gibi geliyor bana büyük savaşta. Daha geri çekilebilir. Dorne falan ya da Fırtına topraklarına kaçabilir.

Oku bence. Renyl mi? Renly tahtı almak için isyancı bir vefasızdı. :D Abisine saygısızlığını da gördük. :D
Gece kralının amacı ne? :D Yani taht'a mı oturmak istiyor? Herkesi öldürmek mi istiyor?

Ben Stannis'i hiç sevememiştim ve iyi ki de sevememişim. Gördük neler yaptığını. :D Hem kardeşini, hem kızını öldürdü adam. Renly bir taneydi ama kişisel bazı sebeplerden ötürü seviyorum biraz da; gay olması, yakışıklı olması falan. :D

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Gece kralının amacı ne? :D Yani taht'a mı oturmak istiyor? Herkesi öldürmek mi istiyor?

Ben Stannis'i hiç sevememiştim ve iyi ki de sevememişim. Gördük neler yaptığını. :D Hem kardeşini, hem kızını öldürdü adam. Renly bir taneydi ama kişisel bazı sebeplerden ötürü seviyorum biraz da; gay olması, yakışıklı olması falan. :D
Gece Kralının amacı hala tartışılıyor. Bazıları ormanın çocuklarının ve insanların soyunu kazımak olduğunu inanıyor. ( Ormanın çocuklarının soyunu tüketti zaten. ) Bazıları tahtı istiyor diyor. Bazıları kendine bir kraliçe arıyor diyor. Bu kraliçe de Sansaymış :D Şu anlık bunların hepsi bir teori. Çünkü uzun gece ve ondan öncesinin yazılı kayıtları hiç yok. Kayıtlar Andalların isgalinden sonra tutulmaya başladı. Yani Akgezenlerin ilk çıkışından 4 bin yıl sonra falan. Bunu kitabın ve dizinin sonunda öğreneceğiz. :)

Nasıl sevmezsin ayıo :D Tahtın gerçek varisiydi. Gerçek Kraldı. Nefret etmeni anlıyorum ama. Dizide o kadar kötü gösterdiler ki adamı. Ben de diziyi izlediğimde nabıyor salak herif deyip nefret etmiştim. Ama daha sonra gerçekleri öğrendim tabi. Kitapta kızını yakmıyor. Karısı da intihar etmiyor. Kardeşini de kendi izni ile öldürmüyor. Melisandre Stannis'ten izinsiz öldürüyor. Stannis o gecenin sabahında Renly'nin ordularıyla savaşmaya hazırdı. ( Renly'den kat kat düşük ordusu olmasına rağmen ) Yeneceğine inanıyordu.
Kitapta ve dizide gerçek düşmanın Kuzeyde olduğuna inanan Jon hariç tek kişiydi. Onun için Güney'in sıcak topraklarından dondurucu Kuzey topraklarına gitti. :D Adam görev adamı ve adalet istiyor. Aklında tek bir şey var o da adalet. Kitapta şu an sağ. Ve winterfell önlerinde. Ya Kuzey'i özgürleştireceğiz ya da öleceğiz diyor. Kuzey'i tekrar Starklara vermeye çalışıyor. Ondan sonra akgezen sorunu çözmeye çalışacak. G.r.r Martin ölmeyeceğini söyledi. Ve karakteri yaratırken Sezardan ilham aldığını söyledi.

Neyse zaten dizide öldü. Fazla anlatmaya gerek yok. :D

Yani senin tercihin o. Renly'i ben pek sevmezdim. Liderlik özelliği yoktu. :D Çok hata yaptı bir de. Beraber abisiyle ittifak olsaydılar hemen alırdılar tahtı.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S07B06

Ezik Jooooon

Ulan Oğlum öldü oğlummmm:T 40 gün mevlüt okutucam:T
Dany gelmeseydi ne b*k yicektin? Sonra yine nerden geldiği belli olmayan (bölüm içinde görunmedi bile) nerden çıktıgı belli olmayan Benjen amca geldi kurtardı. Hep birilerinin eteğinin altına saklanıyor. Elinde kılıçla geziyor diye halkımız kral olsun istiyor offfff....

Dany de çoktan erkek delisi olmuş. Jon da jon. Tyrion'la savaş mavaş konusuyor araya Jon benden hoşlanıyor mu diye zımpırtı laflar sokuluyor.

Arya ve Sansa kavgasında bıçak en son Sansada kaldı. Serçeyi öldür diye mi verdi? Bu kardeşler onca zaman sonrasında birbirleri hakkında konuşma fırsatı bulmadı mı?

Savaş sahnesi bol görsel olsa da heycansızdı yani taaki oğullarım gelene kadar:( oyyy yine başım ağrıdı :T

Moralmanlarım bozuldu :( 9/10

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,429
Puanı
1,061
S07B06

Ezik Jooooon

Ulan Oğlum öldü oğlummmm:T 40 gün mevlüt okutucam:T
Dany gelmeseydi ne b*k yicektin? Sonra yine nerden geldiği belli olmayan (bölüm içinde görunmedi bile) nerden çıktıgı belli olmayan Benjen amca geldi kurtardı. Hep birilerinin eteğinin altına saklanıyor. Elinde kılıçla geziyor diye halkımız kral olsun istiyor offfff....

Dany de çoktan erkek delisi olmuş. Jon da jon. Tyrion'la savaş mavaş konusuyor araya Jon benden hoşlanıyor mu diye zımpırtı laflar sokuluyor.

Arya ve Sansa kavgasında bıçak en son Sansada kaldı. Serçeyi öldür diye mi verdi? Bu kardeşler onca zaman sonrasında birbirleri hakkında konuşma fırsatı bulmadı mı?

Savaş sahnesi bol görsel olsa da heycansızdı yani taaki oğullarım gelene kadar:( oyyy yine başım ağrıdı :T

Moralmanlarım bozuldu :( 9/10
işte bu be :A kudurun @Tolstoyevski ile :A @Çiğdem- @yatutarsa @mrt-06 @Harunnn60 @Yiğitt @xBUGRAx @Dosi

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
yokluktan :A her 2 bölümden 1i hastanede geçen kırgınlar ya da paramparça olmasaydı rakip leri izlemezdim:A
Yokluk mokluk fark etmez... Her pazartesi Çağatay ve aras evindeydi seni yalanuz bırakmadılar:A çok kötü yorumunu da görmedim. Her pazartesi seni tatmin ediyorlardı :A (bölüm olarak yağğni asafadaga:A)

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Bu dizide bana göre gelmiş geçmiş çalınan en iyi müzik :

Özellikle 4.40'dan sonrası efsane.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,429