Klasik Game of Thrones 7. Sezon Yorumları

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Genelinde beklediğimiz şeylerin gerçekleştiği, bu yüzden heyecanlandırmayan bir bölüm oldu.
Tabi o büyük buluşma hariç.

Cersei harika bir planla Euron'u onlardanmış gibi göstertti. Tyrion ve Cersei ne konuştu acaba? Sadece yeğeni için mi ihanet etti, Jon ve Dany'e? Ee ne de olsa o da bir Lannister. :A

Dany ve Jon'un sevişmesini 3 saniye gösteren dizi ekibi. :( Kaç yıldan beri bu sahneyi bekliyordum.

Theon ve kız kardeşi geberip gidebilir mi artık. Bomboş bir kavga sahnesi izledik. Öldüreceğim dediğinde boynunu kıracak falan sandım yani hiç Got'luk olmayan bir sahneydi. Ayrıca o Tormund daha da ölmezse yuh yani.
Bu kadar geldi aklıma ya. 8/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
7x7
Erken mi gaza geldim bilmiyorum ama sanırım gelmiş geçmiş en iyi Got bölümüydü hatta tüm zamanların en iyi dizi bölümüydü. Övmeye artık kelimeler yetersiz kalır, söyleyecek söz yok fazla. İzlerken bin kez zevkten dört köşe oldum, her ayrıntısı her işçiliğiyle unutulmaz bir başyapıt bıraktılar. Lost ve Breaking Bad'den sonra üçüncü sıradaki yerini sağlamlaştırdı bende. Son sezonunda ikisinin de yerini sallayabilir.

Şimdi Danny ile Jon, hala-yiğen mi oluyor? Ve Jon'un ana babası tam olarak ne oluyorlardı birbirlerinin? Zaten Danny nin anne ve babasının kardeş olduklarını biliyorum, eğer Jon da ensest ürünüyse ve Danny ile ensest ilişkisi olduğuna göre, akıl almaz bir ensest çarpık ilişkileri ortaya çıkıyor.

Tam Sansa'ya küfür ediyordum ki Baelish gibi ben de hayatımın ters köşesini yedim, cidden aklıma bile gelmezdi o an böyle yapacağını, unutulmaz bir ters köşe.

Duvarın yıkıldığı sahneden de çok keyif aldım, bu kadar çabuk yıkılması ilginç geldi ama sonuçta boru değil bu Ölü Buz Ejderhası. :D

Jaime'nin de Targaryen'lere katılması çok hoş olur ve büyük ihtimalle katılacak da. Cercei ilk defa gözümden bu denli düştü, aptalca bir hareket. Euron'u ordu toplamak için yaptığı fake efsaneydi ama, yine ters köşe olduk.

10 ÜZERİNDEN 13

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Jon Ensest değil. Stark olan Lyanna ve ensest bir Targeryan olan Rheagar'ın oğlu.
Ama Dany ile Jon sevişirse ensest olur.

Bu Targeryanlar'lar ne kadar çok birbirine benziyor bu arada. Hiç maskülen değiller. Sakal falan bıraksa bari erkek olanları. Çok değişik bi aile.

Son düzenleme:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,605
Puanı
860
Brann'in her şeyi açıkladığı sahneden insanlıktan çıktım. Çok deli sevinç gösterileri yaptım. Abi yemişim bölümdeki diğer olayları.

38AhmetKK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
645
Puanı
216
Night King ve 100.000 kisilik ordusunun nasil maglup edilecegini düsündümde gercekten hicbir cikar yol göremiyorum.

• 100.000 kisilk ölmüs Ordu
  • 1 ölü Ejderha
  • Bir düzine dev
  • Hodor
  • Bir ejderhayi bir mizrakla yere serebilecek gücte olan bir Night King
Bu adamlar üsümez soguktan etkilenmez, karanliktan etkilenmez hatta normal kilic ve fiziksel darbeler bile islemez. Umarim ucuz bir kahramanlik hikayesi degilde, mantik cercevesinde bizleri dumur edecek bir savas izleriz final sezonunda.

Dany ve Jon sevisince "yillardir bekledigim sahne"
Murat Basoglu yegeniyle bisey yapinca "auvvvvvv"

Not: Ironi icerir

10/10

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Jamieyi ilk bölümden itibaren hiç sevmemiştim.Ama Brienne'i ayı dövüşünden kurtartdığı andan itibaren yavaş yavaş kendini sevdirdi.Ve son bölümde Cersei'ye çektiği restle yine gönüllere damga vurdu :D Jamie'nin azor ahai olduğunu düşünüyorum.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
7x7

Destansı bir bölüm. Özellikle son sahnede çıldırdım. Kitabı geçtikten sonra yayınlanan belki de en iyi, en tutarlı ve sezon genelinde mantık hatalarıyla dolu bölümlerin taban tabana zıttı bir sezon finali bölümüydü..

Öncelikle sezonu genel hatlarıyla değerlendirirsek manasız zaman atlamalarıyla ve fun service senaryolarla beni biraz üzdü. Ancak aksiyon-görsel efektlerin kalitesi ve aldığım haz önceki sezonların fersah fersah üzerinde.

Sezon finali de yoğun diplomasi trafiğiyle başladı. Jon'un gururu yine pahalıya mal oldu. Tamam kardeşim gururlusun, en gururlu sensin anladık. Ama fazla gurur, neyse :A Dany iki ejderhayı getirmekle büyük hata yaptı. Güç gösterisi yapayım derken uyuyan Cercei'yi uyandırdı. Ejderhaların da günün sonunda hasar alabileceğini hatta yok olabileceğini anladı. Zaten Yüksekbahçe savaşında arbaleti yiyince sendelemişti.

Toplantının Ejderhaçukurunda olması da hoş bir detaydı. Eskiden ejderhalar çok daha büyükmüş ki zaten kitapta da geçiyor. Gerçek hayatta eski insanlar da çok büyükmüş. Günümüzde evlere hapsolduğumuz ve doğaya karışmadığımız için fizyolojik olarak küçüldük. Game of Thrones bence burada kamu spotu veriyor bize. Şu bilgisayarları kapatın da dışarı çıkın diye :A Ya da bu lafı çok sık duyduğum için ben böyle algıladım :F

Bölümde beni en gaza getiren iki olay vardı. Birincisi malum son sahne ki ona sonradan değineceğim. İkincisi de yan hikaye olan Stark boysun yılların manipülatörü Littlefinger'ı barnağında oynatışı :A Olayın böyle sonuçlanacağının spoilerını lanet olsun ki yememe rağmen yine de o Ezelvari plan beni benden aldı. Bran gördü, Sansa ortaladı, Arya golü attı :A Müthiş kurgulanmış. O hayın spoilerı yemeseydim neredeyse inanacaktım Sansa'nın Eyşanlık yapacağına :F

Veee gelelim binlerce yıllık duvarın tuzla buz oluşuna :) Night King at biner gibi binmiş yıkıyor surları :A Heybetini gizli tut yiğidim. Heyt bee :A Şaka bir yana realist olarak bakarsak Ölülerin bizimkileri yerle bir etmesi gerekiyor. Tamam ejderha sayısı 2v1 amma velakin kara gücü olarak misliyle daha fazlalar. Night King'i ejderha tepesinde görünce Dany'nin diğer ejderine kim bineceği sorusu aklıma geldi. Veee tabi olayı malum vuslat sahnesine bağlıyorum. 7 sezondur asıl oğlan asıl kızla nasıl halvete girecek diye bekleyen pelinsu tayfası zevkten dört köşe :A Tabi benim de hoşuma gitmedi diyemem :A
Neyse, diğer ejderi de Targeryan kanı taşıyan, birkaç bölüm önce ejderhanın kafasını okşamasıyla gözümüze sokulan, demir tahtın gerçek varisi, R+L=Aegon Targeryan; namı diğer Jon Snow kullanır tabii ki :)

Bu arada Night King, kardeşim sen statik mühendisi misin. Hiçbir ölüye zarar vermeden nasıl duvarı yıkıyosun? O koskoca buz kütleleri nasıl oluyor da hep boşluğa düşüyor? Bu eleştiriyi yapmasam bu gece uyuyamazdım :A

2018 veya 2019'da bol aksiyonlu kanın gövdeyi götürdüğü uzun gecede görüşürüz :)

10/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Şey çok ilginç değil mi yaa

Lyanna'nın aslında kaçırılmamış olması. Acaba kaçırdı sandılar o yüzde mi isyan etti Ned Brandon ve Robert yoksa Lyanna'nın gidişini hazmedemeyip kaçırdı diye söyleyip isyan etmek için bahane mi uydurdular. Bak o isyan aklımda soru işareti oldu.:D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Şey çok ilginç değil mi yaa

Lyanna'nın aslında kaçırılmamış olması. Acaba kaçırdı sandılar o yüzde mi isyan etti Ned Brandon ve Robert yoksa Lyanna'nın gidişini hazmedemeyip kaçırdı diye söyleyip isyan etmek için bahane mi uydurdular. Bak o isyan aklımda soru işareti oldu.:D
Namısımızı temızlamek gerekir.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Namısımızı temızlamek gerekir.

Lyanna kaçmış ama Rheagar kaçırdı ve tecavüz etti olarak biliyordum. Sanki Lyanna kaçmamış. Robert ve Ned yediremedi isyan etti o zaman.
Hikaye baya ilginç bi hal aldı umarım bu isyan işlenir. İşlenir hem savaş prodüksiyonu olarak hem tarih kurgusu olarak GoT'u geçecek bi hikayesi var.:X

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Lyanna kaçmış ama Rheagar kaçırdı ve tecavüz etti olarak biliyordum. Sanki Lyanna kaçmamış. Robert ve Ned yediremedi isyan etti o zaman.
Hikaye baya ilginç bi hal aldı umarım bu isyan işlenir. İşlenir hem savaş prodüksiyonu olarak hem tarih kurgusu olarak GoT'u geçecek bi hikayesi var.:X
Herkes öyle biliyor zaten. Hatta Bran dedi ya, "meğer halama tecavüz etmemiş, sevmişler birbirlerini." diye. Hatta Bran'ın hayalleri yıkıldı, tecavüz olayını izleyemedi diye. :A -
@FaJi @FaJi yi çağıralım o bize anlatsın tarihini. :D Çünkü Lyanna kulede falandı. Demek ki bu ikisi kaçıyor. Seks. 9 ay 10 gün. Kule. Rheager nerede? Bilmiyorum. :/

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S07B07 (Sezon Finali)

Savaş bekliyordum ben bi kaç sahne haricinde pek tatmin olmadım :(
1.GoT Zirvesi çook iyiydi. Tüm heybetiyle sahneye inen Ejderha :bhr: Zirvede neler olmadı ki? Kralliğin geleceği mi dersin yepyeni son teknoloji harika ejderhacamının sunumu dersin:F
Cersei'ye gösterilen ve kralliği tehtit eden Akgezenlere karşı kullanılacakolan son donanımlı ejderhacamı sunumu komediydi resmen :F
Ezik Jon yine yapti yapacağını ve tüm zirveyi b*k etti.
Tyrion, Cercesi'nin hamile olmasını öğrendikten sonra neden sahneyi kestiler?

Theon sahneleri çok gereksizdi. Aman t*şaklarına vurdu noldu? "acımadı ki" bile diyemedin.

Belish ve Sansa'nın önce konuşmasında acaba Arya, Sansa'nın yerine mi geçti dedim :F keşke öyle bişey olsaydı. Yoksa Belishin ölümü düz oldu:T:

jon ve dany iğrençtiniz:T: Ensestin bu denli çoğalması :T: Ensest bu kadar övülecekse ben Cercei ve Jamie tarafını tutuyorum. Kadına shame shame diyip ahlakını sorguladız. Alın size bi ensest daha çıktı... Gerçi Targanyenlerde safkan targenyan olmalı diye bişey varmiş. Dany ve abisi ilk bölümlerde öyle konuşuyorlardı diye hatırlıyorum.

Son sahne ejderhamı gördüm:( Kanatları yırtılmış:T: Şimşek mi yoksa buz mu atıyordu? Buzdu heralde koca duvarı parçaladiğina göre... Dany'deki ejderhalar kadar gerçekçi değildi. Pek beğenmedim.

Neyse 2019da görüşürüz :T:

Bölümü pekbeğenmedim ama sezon çok çok iyiydi o yuzden 9/10

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Herkes öyle biliyor zaten. Hatta Bran dedi ya, "meğer halama tecavüz etmemiş, sevmişler birbirlerini." diye. Hatta Bran'ın hayalleri yıkıldı, tecavüz olayını izleyemedi diye. :A -
@FaJi @FaJi yi çağıralım o bize anlatsın tarihini. :D Çünkü Lyanna kulede falandı. Demek ki bu ikisi kaçıyor. Seks. 9 ay 10 gün. Kule. Rheager nerede? Bilmiyorum. :/
Sinirim anca geçti. Hemen yorum yapsam küfürsüz yorumlayabilir miydim bilmiyorum. Rezalet bir bölümdü. Sabah mantık hatalarını ve senaristlerin ne kadar saçmaladıklarını bir kaç maddeyle kendimce söylerim.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Sezon finalini izliyorum, yarım saatim kaldı. İnşallah sıkıntıdan patlamazsam bitireceğim yakın gelecekte.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
7x7 (Sezon Finali)
C*rsei bu kadar da salak olduğunu bilmiyordum tatlım. O kadar insan toplanıp gelmiş yetmemiş bir de Duvar'ın ötesinden sırf sen tatmin ol diye bir tane ak gezen getirmiş, bu uğurda bir tane ejderha kaybetmiş ama sen hala fake atma derdindesin. Jaime'yi öldüreceğini de ciddi ciddi düşündüm çünkü senden beklenir.
Tyrion ve ablasının sahnelerinde çooook sıkıldım. Hiç ilgimi çekmiyor bu ikisinin düşmanlığı.
Bölümünün sürprizi Baelish'in ölümü oldu. Bu adam için çok daha fantastik bir ölüm bekliyordum böyle idam edilmesi yakışmadı.
Theon sen de geç olsa kendine geldin, Jon'la konuşmak iyi geldi. Güzel dayak yedin ama değer. Bu arada Euron aslında Demir Adalar'a gitmiyorsa bu Theon tek başına ne yapacak orada? :D
Ak gezenler yüzemiyorsa nasıl oldu denize gömülen ejderhayı çıkarabildiler? (b)
Ve aklıma Sıla geldi. Ne diyordu Sıla? "Elini vicdanına koy yıkılmadan duvar." Evet, bu şarkı benden C*rsei'ye gitsin. Binlerce yıllık yıkılmaz denen Duvar yıkıldı hem de bir ak ejderha tarafından. :( Ya ölüler ya diriler öldürecek seni sarı cadı.

Son düzenleme:

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
7x7 (Sezon Finali)
C*rsei bu kadar da salak olduğunu bilmiyordum tatlım. O kadar insan toplanıp gelmiş yetmemiş bir de Duvar'ın ötesinden sırf sen tatmin ol diye bir tane ak gezen getirmiş, bu uğurda bir tane ejderha kaybetmiş ama sen hala fake atma derdindesin. Jaime'yi öldüreceğini de ciddi ciddi düşündüm çünkü senden beklenir.
Tyrion ve ablasının sahnelerinde çooook sıkıldım. Hiç ilgimi çekmiyor bu ikisinin düşmanlığı.
Bölümünün sürprizi Baelish'in ölümü oldu. Bu adam için çok daha fantastik bir ölüm bekliyordum böyle idam edilmesi yakışmadı.
Theon sen de geç olsa kendine geldin, Jon'la konuşmak iyi geldi. Güzel dayak yedin ama değer. Bu arada Euron aslında Demir Adalar'a gitmiyorsa bu Theon tek başına ne yapacak orada? :D
Ak gezenler yüzemiyorsa nasıl oldu denize gömülen ejderhayı çıkarabildiler? (b)
Ve aklıma Sıla geldi. Ne diyordu Sıla? "Elini vicdanına koy yıkılmadan duvar." Evet, bu şarkı benden C*rsei'ye gitsin. Binlerce yıllık yıkılmaz denen Duvar yıkıldı hem de bir ak ejderha tarafından. :( Ya ölüler ya diriler öldürecek seni sarı cadı.

Pardon da asıl akılsızlar ordusu, duvarın ötesine geçip de Cersei'ye bir şeyler ispatlamaya çalışan ve bu yüzden ejderhayı ölülere kaptıranlar değil mi? Hepsini topla bir tane Cersei beyni etmez. :D Çok da mantıklı davrandı yani. O kadar ordu, ejderha galip gelemeyecek de Cersei'nin ordusu mu yenecek onları? Bir kez daha hayran bıraktı kendisine. :D Ayrıca o fake de çok iyiydi yani. :A

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Pardon da asıl akılsızlar ordusu, duvarın ötesine geçip de Cersei'ye bir şeyler ispatlamaya çalışan ve bu yüzden ejderhayı ölülere kaptıranlar değil mi? Hepsini topla bir tane Cersei beyni etmez. :D Çok da mantıklı davrandı yani. O kadar ordu, ejderha galip gelemeyecek de Cersei'nin ordusu mu yenecek onları? Bir kez daha hayran bıraktı kendisine. :D Ayrıca o fake de çok iyiydi yani. :A
Evet onlara yardım etmemesinin sebebini anlayabiliyorum ve evet kendi açısından mantıklı ama böyle yalan söyleyeceğine çıkıp Jaime'ye söylediklerini onlara da söyleyebilirdi. :D E onlar ne yapacak? Bir şekilde adam bulmaları lazım ve gördüğün gibi seninkiyi ölülerden biri görmek bile ikna etmedi. Demek elleri boş gitse bırak yardım etmeyi direkt tüm gelenleri öldürecekmiş. :D Şimdi en azından gitsin de savaşsınlar diye dokunmadı.