Klasik Game of Thrones 7. Sezon Yorumları

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Evet onlara yardım etmemesinin sebebini anlayabiliyorum ve evet kendi açısından mantıklı ama böyle yalan söyleyeceğine çıkıp Jaime'ye söylediklerini onlara da söyleyebilirdi. :D E onlar ne yapacak? Bir şekilde adam bulmaları lazım ve gördüğün gibi seninkiyi ölülerden biri görmek bile ikna etmedi. Demek elleri boş gitse bırak yardım etmeyi direkt tüm gelenleri öldürecekmiş. :D Şimdi en azından gitsin de savaşsınlar diye dokunmadı.
Jaime, Lannisterların Jon şubesi. :D O yüzden ona söylememe sebebini anlıyorum. :D

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
Night King ve 100.000 kisilik ordusunun nasil maglup edilecegini düsündümde gercekten hicbir cikar yol göremiyorum.

• 100.000 kisilk ölmüs Ordu
  • 1 ölü Ejderha
  • Bir düzine dev
  • Hodor
  • Bir ejderhayi bir mizrakla yere serebilecek gücte olan bir Night King
Bu adamlar üsümez soguktan etkilenmez, karanliktan etkilenmez hatta normal kilic ve fiziksel darbeler bile islemez. Umarim ucuz bir kahramanlik hikayesi degilde, mantik cercevesinde bizleri dumur edecek bir savas izleriz final sezonunda.

Dany ve Jon sevisince "yillardir bekledigim sahne"
Murat Basoglu yegeniyle bisey yapinca "auvvvvvv"

Not: Ironi icerir

10/10

Bu dizide sayılara bakma. Aynısı bu sezonun başında Danny için deniyordu ama yavaş yavaş güçleri azaldı. Sonraki sezon aynısı Night King içinde olacaktır muhtemelen.

Şey çok ilginç değil mi yaa

Lyanna'nın aslında kaçırılmamış olması. Acaba kaçırdı sandılar o yüzde mi isyan etti Ned Brandon ve Robert yoksa Lyanna'nın gidişini hazmedemeyip kaçırdı diye söyleyip isyan etmek için bahane mi uydurdular. Bak o isyan aklımda soru işareti oldu.:D

Robert büyük ihtimalle Lyanna'nın Rhaegar'ı tercih etmesini gururuna yedirememiştir. Bu yüzden de Ned'e yalan söyleyip onu gaza getirmiştir.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Bu dizide sayılara bakma. Aynısı bu sezonun başında Danny için deniyordu ama yavaş yavaş güçleri azaldı. Sonraki sezon aynısı Night King içinde olacaktır muhtemelen.

Robert büyük ihtimalle Lyanna'nın Rhaegar'ı tercih etmesini gururuna yedirememiştir. Bu yüzden de Ned'e yalan söyleyip onu gaza getirmiştir.

Bu oyuna Ned nasıl dahil oldu bilmiyorum ama umarım dizi çekerler. Şu 4 seri projesinde bu var mı?

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Şu videoyu izleyin derim:

Cidden bu Tyrion ne ayak.:D

Niye onların birlikte olmasına böyle bozuk bi bakış attı.
Cercie ile konuşmasında yeğenlerimi seviyorum konuşması oldu. Acaba Cercie'nin hamile oluşu bu adamı etkiledi mi? Tahta onun çocuğunu mu düşünmüştüm çünkü bi ara Dany ile varış kim olacak konuşması oldu?
Bu yerden bitme kesin bi halt yiyecek.
@berkann @FaJi @yatutarsa @xemrexxx

38AhmetKK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
645
Puanı
216

O is öyle olmaz iste. Dany icinde söyleniyor ama bi Ordu yeni asker yetistirmedigi sürece sürekli güc kaybeder. Savasta kayip verir, dar denizi gecerken kayip verir, hastaliktan kayip verir, yasliliktan kayip verir insani olan her türlü durumda Insanlarin yönettigi ordu kayip verir.

Ölüler ordusu öyle mi? Adamlar her öldürdükleri ve öldürecekleri her bir canli ile ordusunu büyütüyorlar. Eger dedigin gibi Night Kingin sebepsiz yere yavas yavas gücü azalirsa bu cok sacma olur ve mantik hatalarina bir yenisi eklenmis olur.

Ben Jon (Aegon) ve ekibinin cok zeki bir hamle yapacagini düsünüyorum ve umuyorum.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860

Cercie ile konuşmasında yeğenlerimi seviyorum konuşması oldu. Acaba Cercie'nin hamile oluşu bu adamı etkiledi mi? Tahta onun çocuğunu mu düşünmüştüm çünkü bi ara Dany ile varış kim olacak konuşması oldu?

Kesinlikle kendi çocuğu geçsin diye bir planı vardı.

Abi ben diyim sana savaşın sonunda Aegon ve Night King kapışacak. Bizimkiler böyle çaresizler. Tam bizimkilerden biri ölürken Aegon Night King'i öldürecek ve diğer ölüler yok olacak. Böylece Azor Aha'i muhabbeti de son bulacak.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060

Bence Tyrion, Dany ve Jon'a ihanet etti. Ablasını toplantı alanına geri getirdiğinde yüz ifadesi bunu anlatıyor.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Kimin çocuğu olmayacağını düşünüyor? Dany'nin mi? Hangi çocuktan bahsediyoruz ya kafam karıştı. :D

Dany çocuğu olmayacağını düşünüyordu Tyrion ile bi konuşma geçti 5 yada 6. Bölüm. Strateji yaptıkları odada. Sey diyordu varis kim olacak sen ölünce falan. Dany ile küçük bi tartışma yaşadılar. Dany'den bahsediyorum. Cercie ile konuşmasında ise bize gösterilmeyen kısımda çocuğun tahta geçecek sözü verdi bence Tyrion. Bunu diyorum ama Jon ile yatınca Dany, plan yatacak diye Tyrion o bakışı attı bence.:X

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Dany çocuğu olmayacağını düşünüyordu Tyrion ile bi konuşma geçti 5 yada 6. Bölüm. Strateji yaptıkları odada. Sey diyordu varis kim olacak sen ölünce falan. Dany ile küçük bi tartışma yaşadılar. Dany'den bahsediyorum. Cercie ile konuşmasında ise bize gösterilmeyen kısımda çocuğun tahta geçecek sözü verdi bence Tyrion. Bunu diyorum ama Jon ile yatınca Dany, plan yatacak diye Tyrion o bakışı attı bence.:X
Evet aynen katılıyorum. :D O bakış en mantıklı böyle açıklanır ama Dany'nin çocuğu sevişse de olmayacak sonuçta. Sırf sevişiyorlar diye hamile kalacağını düşünemez herhalde? :D İlginç bir bakıştı ama belki de "mahalle yanarken or*spu saçını tararmış" diye düşünüyordu o bakışı atarken. :A

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Evet aynen katılıyorum. :D O bakış en mantıklı böyle açıklanır ama Dany'nin çocuğu sevişse de olmayacak sonuçta. Sırf sevişiyorlar diye hamile kalacağını düşünemez herhalde? :D İlginç bir bakıştı ama belki de "mahalle yanarken or*spu saçını tararmış" diye düşünüyordu o bakışı atarken. :A

Bencede olmaması lazım. Büyücünün bir çok kehaneti çıktı şimdi hamile kalırsa saçma olur. Anca kızıl kadın falan tekrar büyü yapmalı:D

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Sezon Finali

Biraz geç yorum yapıyorum. Bazı olaylardan dolayı sinirlenmiş onun için geç yapayım dedim. :D Seyir zevki olarak güzeldi inkar edilemez. Son kısımda çok zevk aldım. Kuzey'de işlenen hikaye çok hoşuma gidiyor bunu hep diyorum. Ancak bu Güney'de olan saçmalıklarda beni çıldırtıyor. Hikayenin bu kadar bozulması beni üzüyor. Artık alternatif bir son gibi bakıyorum ve bir film-dizi sever olarak tadını çıkarmaya çalışıyorum. Yine de madde madde bazı yanlışları doğru şekilde söylemeye çalışayım. @OzaN sen okuma :D

• En son gördüğümüz duvar yıkılma sahnesi. Bu büyü iş ne oldu hacı? Wight geçti tamam ona bir şey demedik ancak 6-7 tane akgezen ve NK nasıl geçiyor? 3 ejderha arasından en küçük Viserion koskoca suru yıktı.
  • Bran'ın görüleri İsyan mevzusu: Şanlı İsyancılar ancak bu kadar kötü gösterilebilirdi. Neymiş İsyan bir yalan üstüne kuruluymuş. Bak bak :D Arkadaşlar isyan sadece Lyanna kaçtı ya da kaçırıldı diye olmadı. İsyan deli krala bir baç kaldırıştı. Deli kral iyice çığrından çıkmıştı. 1. dünya savaşı başlangıcında Avusturya-Macaristan veliahtı öldürülmesi gibi kıvılcım çakması gerekti. O kıvılcımda Lyanna olayı.
  • İsyan için gerekli nedenler vardı. Ned Stark'ın babası Rickard Stark ve abisi yani Starkların varisi Brandon Stark kral şehrinde Deli Kral tarafından öldürüldü. (Babası yanarak öldü)
  • Deli Kral, Kral eli Jon Arryn'den Ned Stark ve Robert Baratheon'un kellesini istedi.
  • Lyanna olayı yaşadı. Jon Arryn isyan bayrağını çekti. Robert önderlik etti.
  • Robert Lyanna'nın kaçırıldığını düşünüyordu.
  • Evlenme konusunda eski tanrılara inanan Lyanna Stark ile kendilerini neredeyse Tanrı olarak gören Targaryen hanesinin varisi Rhaegar, Yedi Tanrı inancının evlendirme töreni ile evlenmesini çok saçma buldum.
  • Lyanna Kral Şehrinde hamile kalmış. Bir mektup gönderip kendi isteğiyle kaçtığını belirtebilirdi. Ama bu bile dindirmez bence isyanı. Sonuçta isyan için belli nedenler var.
  • Jon dizide resmi bir Targaryen oldu. (Kitapta olayların bu noktaya geleceğini hiç sanmıyorum bunun nedenini altta söylerim) Jon, Targaryen olarak tahtın gerçek varisi olmamıştır. Sadece sıralama olarak Dany'nin önüne geçmiştir. Çünkü ilk erkek çocuğun oğlu yani Rhaegar'ın oğlu Jon, kız çocuktan ya da onun soyundan önce gelir. Yani Dany'nin kendisinden ve çocuklarından öne geçiyor. Bu kabul.
  • Ancak tahta hak iddia edemez. Taht yasal olarak Baratheon hanesine geçmiştir. Targaryenler taht için hak iddia edemez. Ancak fetih hakkını kullanabilir.
  • Baratheon hanesi gaspçı değildir. Robert tahtı alarak hem fetih hakkını kullandı hem de kanını kullandı. Baratheon kardeşlerin (Robert, Stannis, Renly) babaannesi bir Targaryen. Bundan dolayı tahta hak talebi de etti ve isyanın lider oldu.
  • Şu an taht Lannisterlara ait. Fetih ile aldı. Gaspla alınsa bile fetih hakkı yasal olarak işler. Yani taht hakkı dizide Lannisterlar üzerinden yürüyecek. Ortada resmi Baratheon yok. Eğer tek bir Baratheon kalsaydı mesela Stannis taht onun olurdu. Ki kitapta öyle. Ondan da kızına geçerdi. Stannis'in varisi olmasaydı taht Estermont hanesine ya da Lannister hanesine geçerdi. ( En yakın akrabalar olduğu için. Robert ve Stannis'in annesi Estermont)
  • Yukarıda söyledim. Jon kitapta Targ çıksa bile -ki bence çıkmayacak orda da hak iddia edemez. Çünkü orada ufak bir sürpriz var :D Rhaegar'ın gerçek oğlu Aegon Targaryen kitapta yaşıyor. Elia'dan olma Aegon. Yani gerçek bir ejder. Şu an tahtı almak için Westeros'a yürüyor.
Aklıma gelen yanlışları düzelttikten sonra dizi için biraz daha konuşayım. Jaime Lannister adam gibi adam olduğunu bir daha kanıtladı. Kuzey de ölümüne savaşacağından eminim. Aslında Jaime sözünü tutan biri sadece çok fazla yemin ettirdiklerden dolayı dert yanıyor. O kadar çok olunca birini illa bozarsınız diyor :D Benim gerçek Azor Ahaim :D

Azor Ahai Jon olduğuna göre daha görmedik ama öyle Nissa Nissa da Dany oluyor. Gidişat o :D Taht Dany'e yar olmaz artık öyle düşünüyorum. Sadece tahminim. Jon savaşı kazandıktan sonra her şeyden vazgeçip gidebilir. Bana kalsa dizinin sonunda Akgezenler kazansın ya da Bran ile ilgili çok sürpriz bir şey olsun ama öyle olmayacak galiba.. Bran çok ama çok pasif kaldı. Az görüyoruz her gördüğümüzde üç gözlü kuzgunum diyor icraat yok. :D

Cersie Altın mürettebatı alıp daha geriye çekilebilir ya da büyük savaşın sonunu bekleyebilir.

Yeni sezonda bazı sevilen karakterleri kaybedebiliriz. 8. sezon için ortada bir sızan senaryo geziyor ben çok çok azını okudum ve burada hiçbirini söylemem yukarıda yazdıklarımda da yok. Tahmin yürütüyorum. Bu büyük savaşta kayıplar olacaktır. Bu bölümde Beric ve Tormund öldü sanırım. Beric dizinin adamlık seviyesini yükseltenler arasındaydı üzüldüm. 2019 da yeni sezon gelir diyorlar. Bu da senaryonun bir kısmının doğru olduğunu gösterebilir. Senaryoyu değiştirecekler büyük olasılıkla.

2019 kadar 6. kitap Kış Rüzgarları çıkar keyifle okuruz. Sonrada diziyle kapatırız. Sevdiğim seriyi alternatif şekillerde okumak ve izlemek güzel.

Son olarak :D :D

robert baratheon  2.jpg

robert baratheon lazer.jpg

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Kısa yorum yapacağım 2.bölümün sonundaki o savaş sahnesi nedir arkadaş bire bir içindeymişsin gibi hissettiriyor. :eek::ok: