Dizi & TV Haberleri Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

Familya’nın Detayları Belli Oldu!

Yazan Aserat

‘Canım Ailem’ ve ‘Aramızda Kalsın’dan sonra yeni bir aile komedisiyle daha sevenlerinin karşısına çıkacak olan Uğur Yücel’in yeni dizisinin detayları netleşmeye başladı.

Yapımcılığını TMC’nin, yönetmenliğini Can Yücel’in, senaristliğini ise ‘Ulan İstanbul’ ile beğeni toplayan Uğraş Güneş’in üstlendiği dizide ‘Poyraz Karayel’de tanınmış olan ve yer aldığı ‘İftarlık Gazoz’ filmi ile ödüller alan Berat Efe Parlar da Uğur Yücel’in torununu canlandıracak. Ranini.tv’ye röpörtaj veren Güneş, diziyle ilgili diğer detayları da okuyucularla paylaştı.

2002 yılında Dünya Kupası’ndaki Türkiye-Senegal maçıyla başlıyor hikâye. İlhan Mansız’ın altın golü attığı maçla Türkiye o gün en mutlu anını yaşadı. Herkesin kutlama yapmak için sokaklara döküldüğü gündü. Fakat hikâyedeki ailenin en acı anı yaşanıyor o maç esnasında ve dağılıyorlar. İkisi kız, ikisi erkek dört çocuklu ailemizin hayatı bu trajik günden sonra değişiyor tamamen. Ve Uğur Yücel’in oynadığı baba karakteri Güneşdağı kasabasına yani baba toprağına gidiyor. Bu olaydan tam 14 yıl sonra, öğrendiği üzücü bir haber sonrası mazideki defterlerin hepsini kapatmak zorunda hissediyor ve ailesini bir araya toplamak için kolları sıvıyor. ‘Babam ve Oğlum’un geçtiği çiftlikte çekilecek.

Büyük kız evli. Damadın familyasında da ayrı sıkıntılar var; renkli bir karakter. Bu dönemde çok sık karşılaştığımız erkeklere benziyor. Ailenin her bir üyesi kasabaya gelirken “Bir konuşup, babamı görüp geri dönerim” düşüncesi içinde olsa da bir şekilde orada kalıyorlar. Eski bir aşk, düşmanlar, engeller ve hiç beklenmedik bir aşka tanık oluyoruz.
Kadro neredeyse tamamlandı, fakat o işin sürprizi olsun (gülüyor). Ekibin en büyüğünü söyledim, bir de en küçük ismi vereyim. Uğur Yücel’in torununu Berat Efe Parlar oynuyor. ‘İftarlık Gazoz’dan sevdiğimiz, yetenekli ve çok sempatik bir çocuk. ‘Ulan İstanbul’ seyircisinin tanıdığı isimler de var.
Temmuz ortasında çekimleri başlayacak olan Familya’nın Eylül’de FOX’ta yayına girmesi planlanıyor.

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

3 Yorum

Bir yorum bırakın