Kanal D Yargı - Dizi Yorumları

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Şu iki seferdir çıkan fragman harika (2. olması lazım) ilk bölümü tamamlayıp hafta sonu da 2. bölümü izlerim inş.

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,752
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
İkimizin Sırrı bölümlerini tamamladıktan sonra bu diziyi izleyeceğim. Gerek sosyal medyada, gerek burada abartıldığını düşünüyorum. :A

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,752
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Dizinin oyuncularından açıklamalar:

8w6f80b.

m8gp47v.

• Harika
Reactions: cookies

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Gece çok geç saatte bölümü bitirdiğim için 3. bölümü yorumlayamamıştım. Harika bir bölümdü. :Z Yine kafamız karıştı, şüpheli üstüne şüpheli çıktı. :A

Geçen bölüm İnci'yle Metin Amir'in fotoğrafının şokunu yaşayınca aklımdan ikisinin ilişki yaşadığı düşüncesi geçmişti herkes gibi ama bu bölüm gördük ki başka bir şey çıktı. Burs ve kira yardımı yapmış evet ama bence yine de çok farklı şeyler çıkacak gibi.

Ceylin'in babasından böyle bir şeyi hiç beklemezdim açıkçası. Ali Seçkiner Alıcı'nın muhteşem oyunculuğuyla o kadar iyi bir baba profili izlenimi verildi ki İnci'yi dövdüğünü duyunca çok şaşırdım…

Pars'ın da Ilgaz'la ve ailesiyle bu kadar uğraşmasının tek sebebi kardeşinden ayrılması değil kesinlikle. İnci'nin çıkan sonuçlarında başka bir erkek ve kadının dokularının çıkmasını bilmesine rağmen Çınar'ı tutuklu yargılatması hiç normal değil.

İnci ve Çınar'ın tanışıklığı varmış bunu öğrenmiş olduk. Ayrıca İnci'nin o gece birden fazla olay yaşadığı ortada. Babasıyla yaşadığı olay, sonrasında flashbackle gösterilen hoca ve eşinin darp etmesi bu olayın daha da karıştığının göstergesi. Ayrıca cenazede Engin'in İnci'nin hırkası mı diye sorması hiç normal gelmedi onun da altından ya bir şey çıkacak ya da senarist Engin'i de şüpheli görmemiz için ekstra aday çıkardı diye düşünüyorum. İnci'nin eniştesi ve Parla da sağlam pabuç değiller. Enişte'nin mesajları silmek istemesi, o telaşlı hali ve Parla'nın geçen bölüm ölümü öğrendiğinde direkt fotoğrafları silmesi zaten bir şeyler uyandırdı gibi.

Yekta karakteri hala kapalı kutu o yüzden katilin o olma ihtimali de çok yüksek. Ayrıca Uğur Polat'ın böyle sakin bir rolde olacağını düşünmüyorum. Bir yandan da şu an bir çok izleyici katilin Yekta olduğunu düşünüyor ama bilemiyorum bu kadar göstere göstere yapmazlar gibi. :A

Büyük ihtimalle şüphelendiğimiz herkes bu uyuşturucu işinin içinde ama katil dizinin en sakin karakterlerinden biri çıkacaktır.

Son olarak sosyal medyada katil ya Ilgaz'sa muhabbeti dönüyor böyle bir şeyin olacağına asla ihtimal vermiyorum lütfen olmasın çünkü harika bir karakter ve Ceylin'le atışmaları çok iyi. :A

Fragman umarım erken gelir ve 4. bölüm de en az ilk 3 bölüm kadar güzel olur. :Z

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Ben de sonunda ilk 3 bölümü izleyip yetiştim. :Z Fragmanlar ilgi çekicilikten uzaktı (hala aynı fikirdeyim) ama dizi 2 saatlik süresine rağmen gayet akıcı ve sürükleyici gidiyor. Pek çok karakter olduğu için sürekli yeni şüpheliler çıkarıyorlar ve işin nereye varacağını merak etmemek çok zor o yüzden reytinglerin niye bu hızla artttığını anlayabiliyorum. Müge Anlı izlerken nasıl insanlar kendi kendine polisçilik oynuyorsa bu dizi de aynısını iyi bir prodüksiyonla vaat ediyor ve bu merakı kaşımaya devam ettiği sürece yolu açık. İzleyiciler pek çok teori yazmış ama şimdilik bir şey söylememeyi tercih ediyorum çünkü işlerin iyice sarpa saracağı, katilin ters köşe biri çıkacağı ve ilk bölümlerde gösterilen herkesin yanıltmaca çıkacağı açık. Ama benim şimdilik önde gelen adayım Yekta çünkü Uğur Polat gibi önemli bir oyuncuyu 5-10 dakika görünsün diye diziye almamışlardır. :A

Ay Yapım klasiği olarak kadro yine çok iyi kurulmuş. Özellikle Pınar Deniz'in starlığa adım atmasını sağlayacak proje bu olabilir çünkü ilk 3 bölümün parlayanı oydu. Gerek işteki haliyle, gerek havalı ama bir o kadar da hassas yapısıyla, gerekse de yaşadığı kaybın acısıyla Ceylin (ah şu ismi de düzgün olsa) şimdilik izlemesi en keyifli karakter. Kaan Urgancıoğlu'nu Aşk 101 dışında ilk kez burada izliyorum ve soğuk, idealist karaktere yakışmış sadece diksiyonundaki sorunları düzeltmesi (oysa kaç yıldır sektörde..) lazım. Yan kadroda da Hüseyin Avni Danyal, Mehmet Yılmaz Ak, Ali Seçkiner Alıcı, Zeyno Eracar ve Pınar Çağlar Gençtürk özellikle alkışlamak istediğim isimlerden.

Sonuç olarak geç oldu ama güç olmadı diyerek gittiği yere kadar (en azından bozana kadar çünkü her Ay Yapım dizisi bir gün aynı kaderi tadacaktır) izlemeye devam. Bu bölümde de ilgi çekici gelişmeler var merakla bekliyoruz. :Z

Bu arada bu şarkıyı da dizi sayesinde keşfettim iyiymiş. :A

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Ben de sonunda ilk 3 bölümü izleyip yetiştim. :Z Fragmanlar ilgi çekicilikten uzaktı (hala aynı fikirdeyim) ama dizi 2 saatlik süresine rağmen gayet akıcı ve sürükleyici gidiyor. Pek çok karakter olduğu için sürekli yeni şüpheliler çıkarıyorlar ve işin nereye varacağını merak etmemek çok zor o yüzden reytinglerin niye bu hızla artttığını anlayabiliyorum. Müge Anlı izlerken nasıl insanlar kendi kendine polisçilik oynuyorsa bu dizi de aynısını iyi bir prodüksiyonla vaat ediyor ve bu merakı kaşımaya devam ettiği sürece yolu açık. İzleyiciler pek çok teori yazmış ama şimdilik bir şey söylememeyi tercih ediyorum çünkü işlerin iyice sarpa saracağı, katilin ters köşe biri çıkacağı ve ilk bölümlerde gösterilen herkesin yanıltmaca çıkacağı açık. Ama benim şimdilik önde gelen adayım Yekta çünkü Uğur Polat gibi önemli bir oyuncuyu 5-10 dakika görünsün diye diziye almamışlardır. :A

Ay Yapım klasiği olarak kadro yine çok iyi kurulmuş. Özellikle Pınar Deniz'in starlığa adım atmasını sağlayacak proje bu olabilir çünkü ilk 3 bölümün parlayanı oydu. Gerek işteki haliyle, gerek havalı ama bir o kadar da hassas yapısıyla, gerekse de yaşadığı kaybın acısıyla Ceylin (ah şu ismi de düzgün olsa) şimdilik izlemesi en keyifli karakter. Kaan Urgancıoğlu'nu Aşk 101 dışında ilk kez burada izliyorum ve soğuk, idealist karaktere yakışmış sadece diksiyonundaki sorunları düzeltmesi (oysa kaç yıldır sektörde..) lazım. Yan kadroda da Hüseyin Avni Danyal, Mehmet Yılmaz Ak, Ali Seçkiner Alıcı, Zeyno Eracar ve Pınar Çağlar Gençtürk özellikle alkışlamak istediğim isimlerden.

Sonuç olarak geç oldu ama güç olmadı diyerek gittiği yere kadar (en azından bozana kadar çünkü her Ay Yapım dizisi bir gün aynı kaderi tadacaktır) izlemeye devam. Bu bölümde de ilgi çekici gelişmeler var merakla bekliyoruz. :Z

Aynı kişiyi düşünüyoruz :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061

Niye şaşırdın beğenmeme mi. :A @Özgür
------

Aynı kişiyi düşünüyoruz :A
Oğlu da sağlam pabuç değil gibi. İkisinin de parmağı çıkar bu işten. :A

• Güldürdün
Reactions: cookies and Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Niye şaşırdın beğenmeme mi. :A @Özgür
------

Oğlu da sağlam pabuç değil gibi. İkisinin de parmağı çıkar bu işten. :A
Şaşırdığım çok yer var mesajında. :A Beğenmene, Kaan'ın diksiyonuna, Ceylin adına ve şarkıyı ilk defa duymana. :A Çok popüler bir şarkı ve Bir Aşk İki Hayat'ta da çalmıştı onu izlemiştin diye hatırlıyorum. :A

Sen izlemeye başladıysan dizinin sonu gelir. :(

• İlginç
  • Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Şaşırdığım çok yer var mesajında. :A Beğenmene, Kaan'ın diksiyonuna, Ceylin adına ve şarkıyı ilk defa duymana. :A Çok popüler bir şarkı ve Bir Aşk İki Hayat'ta da çalmıştı onu izlemiştin diye hatırlıyorum. :A

Sen izlemeye başladıysan dizinin sonu gelir. :(
Evet filmi izlemiştim ama sor bana dün ne yediğimi bile hatırlıyor muyum. :A

Böyle alengirli isimleri sevmiyorum illa benzer bir isim olacaksa Ceylan, Cemre falan olsaymış zorlamaya gerek yok. :A Fragmanlar şahsen ilgi çekici görünmüyordu yani illa bu diziyi izletmeliyim havası vermedi. Zaten reytingler de ilk bölümün kendisi iyi olduğu için yükseldi yoksa fragmanlar vasattı. :A

Diksiyon konusu pek önemli değil zaten öylesine dikkatimi çekti. :A Son kısım için de Kırmızı Oda ve Mucize Doktor'u tekrar hatırlatıyorum. :A