FOX Wayward Pines - Mini Dizi Yorumları

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Ethan'ın patronu gizli servisin başındaki adamın bu işlerde parmağı olduğunu biliyoruz da bu işleri ne için yapıyor olabilirler o konuda bir fikrin var mı?
Ethan'ın vicdan azabı çektiği bir konu var tam olarak anlamadım ama görev gereği masum insanları mı ne öldürmüş belki onunla ilgilidir. Ama onunla ilgili olduğunu sanmıyorum başka bir fikrim yok.

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
o sınırın gözükmesi durumu netleştirmiş oluyor yani ethan bir çaresini bulup o sınırı aşarsa kurtulacak tunelmi kazar başka bişeymi ayarlar bilemeyiz ama sınır hayal dünyasındaki çeşitliliği azalttı bence :) yani iş biraz gizemden çıkıp cezaevine atılmış birinin cezaevinden kaçış öyküsüne döndü gibi :))
Sınır olmasa bu seferde Ethan ne acayip kasaba diyip çekip gidiyordu? Kim tutacaktı onu orda? :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Sınır olmasa bu seferde Ethan ne acayip kasaba diyip çekip gidiyordu? Kim tutacaktı onu orda? :)
o dediğin kısma çok güzel bir sahne yapmışlardı zaten tabela bir hoşcakal bir hoşgeldin diyordu peşi sıra :)) o tarz terkedemeseydi zaten muhteşem olacaktı ? sonra ormanda sınırla karşılaşınca dedim tamam şimdi olay kazma kürekte bitiyor tünel kazmayı başaran veya mancınığa oturup karşı tarafa zıplayan kurtulur :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
o dediğin kısma çok güzel bir sahne yapmışlardı zaten tabela bir hoşcakal bir hoşgeldin diyordu peşi sıra :)) o tarz terkedemeseydi zaten muhteşem olacaktı ? sonra ormanda sınırla karşılaşınca dedim tamam şimdi olay kazma kürekte bitiyor tünel kazmayı başaran veya mancınığa oturup karşı tarafa zıplayan kurtulur :)
Tamam öyle olsa daha güzel olurdu ama o zaman da ya adam hayal görüyor diye düşünürdük ya da dizide doğaüstü olaylar oluyor olurdu. İki türlü de işin boyutu değişirdi.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Tamam öyle olsa daha güzel olurdu ama o zaman da ya adam hayal görüyor diye düşünürdük ya da dizide doğaüstü olaylar oluyor olurdu. İki türlü de işin boyutu değişirdi.
aslında adamın hayal görmüş olabileceğini bir ara düşündüm ama dışardaki hayat o hayali bozuyordu mesela karısının ve oğlunun gösterilişi onlarında kayıp olayından haberdar oluşu fbı ın ethan ı araması olayı ethan ın hayali olmaktan çıkarmıştı geriye ethan nerde nasıl bir yere düştü gibi sorular kalıyordu ?
bu tarz dizilerde bir kuralmıdır nedir tam anlayamadım şimdi bir kişi kaybolmuşsa ilginç olur iki kişi kaybolursa gizem azalır üç dört beş olunca kayıp sayısı konunun içine ederler ?
aynı tarz olay resurrection ve the returned dada oldu bir kişi 30 yıl önce öldüğü halde dönünce büyük bir merakla diziye sarıldık sonra dönenler iki oldu üç oldu en sonunda dönmeyenler dönenlerden daha az duruma geldi olayda ne gizem kaldı nede konu kaldı batırıp çıktılar :)
bu dizinin avantajı mini dizi olması mini dizilerde belli standart var fazla bozmayacaktır diye tahmin ediyorum ya da ümit ediyorum :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

O neydi öyle ya beklediğimden çok daha acayip bir dizi çıktı. :):)

Açık söyleyim son 5-10 dakikaya kadar bu bölümden sonra bırakırım diyordum. Hafif polisiye, hafif gizem ve psikoloji falan bana yetersiz geldi ama sonunu görünce bunun dizisi izlenir dedim. :)

İlk sayfada Bates Motel, True Detective diye saymıştım ama bu bölümü izledikten sonra benzettiğim iki dizi var: LOST, Once Upon a Time. :)

Sınır olayı beğenilmemiş ama ben asıl sınırı görünce aha dedim bu dizi benlik, bu dizi bırakılmaz. :)

Çünkü sınır olmasa sürekli adam etrafta dolaşsa fantastik bir şey olacaktı, inandırıcılığı, etkileyiciliği olmazdı. Şimdi ise ortada ciddi bir gizem var. Kim bu sınırı çizdi? Kimler gizli kameralarla herkesi izliyor? Zamandaki bu tutarsızlıkların sebebi ne?

@Tolstoyevski sen kesin bakmalısın bence. :):) Onun dışında önereceklerimin çoğu izlemiş bile zaten. :):) Daha fazla kişiye ikinci bölümden sonra öneririz. :)

Konunun potansiyeli çok, umarım iyi değerlendirirler:

7/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x1

O neydi öyle ya beklediğimden çok daha acayip bir dizi çıktı. :):)

Açık söyleyim son 5-10 dakikaya kadar bu bölümden sonra bırakırım diyordum. Hafif polisiye, hafif gizem ve psikoloji falan bana yetersiz geldi ama sonunu görünce bunun dizisi izlenir dedim. :)

İlk sayfada Bates Motel, True Detective diye saymıştım ama bu bölümü izledikten sonra benzettiğim iki dizi var: LOST, Once Upon a Time. :)

Sınır olayı beğenilmemiş ama ben asıl sınırı görünce aha dedim bu dizi benlik, bu dizi bırakılmaz. :)

Çünkü sınır olmasa sürekli adam etrafta dolaşsa fantastik bir şey olacaktı, inandırıcılığı, etkileyiciliği olmazdı. Şimdi ise ortada ciddi bir gizem var. Kim bu sınırı çizdi? Kimler gizli kameralarla herkesi izliyor? Zamandaki bu tutarsızlıkların sebebi ne?

@Tolstoyevski sen kesin bakmalısın bence. :):) Onun dışında önereceklerimin çoğu izlemiş bile zaten. :):) Daha fazla kişiye ikinci bölümden sonra öneririz. :)

Konunun potansiyeli çok, umarım iyi değerlendirirler:

7/10
bu dizi özellikle under the dome a daha çok benziyor :) benzetme yapmışken @Harunnn60 ada seslenelim under the dombırayı duyunca koşup gelir :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
133,044
Puanı
1,061
bu dizi özellikle under the dome a daha çok benziyor :) benzetme yapmışken @Harunnn60 ada seslenelim under the dombırayı duyunca koşup gelir :)
lucious varmış dizide neden atıldığın anlaşıldı :) hope davisle melissa leonun olması ilgimi çekti ama senin ilgini çekmez 15 yıl önce olsa kesin çekerdi :))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
lucious varmış dizide neden atıldığın anlaşıldı :) hope davisle melissa leonun olması ilgimi çekti ama senin ilgini çekmez 15 yıl önce olsa kesin çekerdi :))
loucius dizinin en renkli karakteri az çıktı ama öz çıktı :) lucius u severiz bir cookie olmasada yinede değerli bir oyuncudur :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Under the dome konusu iyidi senaryoyu batırmasalar iyi olurdu. :D Pazartesi bakıcam ilk bölüme :))
bu mini dizi burda uzatıp ta senaryoyu batırmazlar güzel taraflarından biri :) konu olarak gizem ve fantaziyle yoğrulmuş under the dombıra nın çok benzeri hemde bozulmamış hali :) tek eksiği burda julia yok veya julia ayarında kalplerimizi fetheden değerli bir oyuncu yok :)
bayan olarak @xemrexxx lik kartcana bir hemşire var:) gerçi hemşire yaşından beklenmedik dercede enerjik atılgan vede aktif dinamik bişey :))

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
133,044
Puanı
1,061
bu mini dizi burda uzatıp ta senaryoyu batırmazlar güzel taraflarından biri :) konu olarak gizem ve fantaziyle yoğrulmuş under the dombıra nın çok benzeri hemde bozulmamış hali :) tek eksiği burda julia yok veya julia ayarında kalplerimizi fetheden değerli bir oyuncu yok :)
bayan olarak @xemrexxx lik kartcana bir hemşire var:) gerçi hemşire yaşından beklenmedik dercede enerjik atılgan vede aktif dinamik bişey :))
atılgan kadın yoksa bugünün saraylısını izlerim ayşen de aynı ne de olsa kadın dediğin atılım katılım yapacak:)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Mini dizi olması iyi olmuş :) tamam bakarım ama keşke güzel bir kadın olsaydı dizide...

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
1x1

Ben de beklediğimden daha merak uyandırıcı bir diziyle karşılaştım. :) Dizide anlamlandırılamayan olaylar var ancak ilerleyen bölümlerde cevaplarını buluruz herhalde. Bölümün sonu bence de çok iyiydi.

Denildiği gibi sınırı görmemiz dizinin inandırıcılığını artırdı ve şüpheleri de ortadan kaldırmış oldu. :)

Puanım: 8/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
1x2

Çok iyi bir bölüm daha. Dizi mükemmel ilerliyor.

Sonunda şok oldum resmen. Nasıl bir kasaba bu? Bu insanlar niye burada çok merak ediyorum. Bu dizide The Truman Show havası var. Yapay kasaba falan. Kadını öldürdüler bakalım Ethan'ı da bulabilecekler mi?

9/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x2
Oha :eek: Üzüldüm kıza. Kasaba halkı kafayı yemiş gibi. Orta Çağ'da mısınız abi bu nedir :(
8/10