İngiliz The Fall - Dizi Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
1x3. Bölüm

yine güzel bir bölümdü

stella sayesinde dilbilgisi kurallarınıda öğrendik :)

erkek kadını beceriyor olayında durum şöyleymiş : :)
man =subject
woman =object
verb=fucks

kadın erkeği beceriyor kısmında ise durum şöyle:)
woman=subject
man=object

her iki durumda normalmiş farketmiyor, yani verb aynı işlemden ibaret :)

geçelim konuya :)

stela nın saftirik kadın polisi yardımcılığına ataması güzel oldu orda saftirik stela nın açığını kapattı oteli toparlayarak :) saf diyoruz ama tatlısukurnazı polis :)
paul kızına çok çektiriyor kızda çok sevimli öyle psikopat bir babaya sahip olduğu için şnssız
james delik deşik oldu öldü demiştim @sürgünüm :) üç kurşunu kafaya yemiş adam
tabi stela ile james in bir gecelik ilişkisini duymayan kalmadı ?
orda anlamadığım şeyler oldu stela basın toplantısında katilin dikkatini çekmek için bilerekmi poz verdi acaba ?
paul un yeni kurban adayı annie browley kadın gidici
paul kadınları öldürdüğüne üzülmüyor ama 5 haftalık bebeği öldürdüğüne üzüldü değişik bir üzüntü şekli?
paul un görevini tam çözdüm üzüntü danışmanıymış :) sarılma terapisinide bedava gerçekleştiriyor
stelanın sona doğru katilin profilini çizerken yaptığı yorumlar çok isabetliydi ,
minik kız olivia annesine tavanda çıplak kadın gördüğünü söyledi, paul zamanında o çıplak heykeli terkedilmiş eve taşıdı şimdi olivia yalancı konumuna düşecek hayal gördün diyecekler :)

@Forumdash @sürgünüm @OzaN @xemrexxx @Çiğdem-

Üçüncü bölümü izliyorum ben haberin olsun. Yo! :) @destere
ben daha hızlı davrandım :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x3. Bölüm

yine güzel bir bölümdü

man =subject
woman =object
verb=fucks

woman=subject
man=object

stela nın saftirik kadın polisi yardımcılığına ataması güzel oldu orda saftirik stela nın açığını kapattı oteli toparlayarak :) saf diyoruz ama tatlısukurnazı polis :)
paul kızına çok çektiriyor kızda çok sevimli öyle psikopat bir babaya sahip olduğu için şnssız
orda anlamadığım şeyler oldu stela basın toplantısında katilin dikkatini çekmek için bilerekmi poz verdi acaba ?
paul kadınları öldürdüğüne üzülmüyor ama 5 haftalık bebeği öldürdüğüne üzüldü değişik bir üzüntü şekli?
paul un görevini tam çözdüm üzüntü danışmanıymış :) sarılma terapisinide bedava gerçekleştiriyor
stelanın sona doğru katilin profilini çizerken yaptığı yorumlar çok isabetliydi ,
minik kız olivia annesine tavanda çıplak kadın gördüğünü söyledi, paul zamanında o çıplak heykeli terkedilmiş eve taşıdı şimdi olivia yalancı konumuna düşecek hayal gördün diyecekler :)

Bunun elbet acısını çıkarırım. :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x3

Psikolojik yönü ön plana çıkmış bir bölüm izledik, fena değildi. :)

Paul için dizinin başında iyi bir baba demiştim ama sözümü geri alıyorum o harabe eve kızıyla gittiğinde, çocuğun korkmasına rağmen hiç aldırış etmedi. Kız kapıda bağrıyor çişim geldi, üşüdüm diye hiç oralı bile olmadı. Yav annesine ne demeli peki yanında oğlunu yatıracağına küçük kızıyla uyusaya. Olivia rüyasını annesine anlatırken tüylerim diken diken oldu. Yatak odasının tavanında çıplak bir kadının yattığını söyledi. :)

@destere Stela katilin dikkatini çekmek için bilerek mi basın toplantısında frikik verdi diye sormuşsun ama öldürdüğü kadınlar 30 yaşlarında ve hepsi esmer. O kadar cesaret edemez herhalde, en azından şimdilik öyle birşey yok çünkü sıradaki kurbanın kim olduğunu biliyoruz. :)

Stela bildiğin kaşar çıktı, zamanında polis amirininede veriyormuş. :)

Paul'un kurbanları yıkaması hakkında bir dedektiftin yorumu şöyleydi: Dinsel bir boyutu olduğunu, kurbanlarını ve kendisini yıkayarak günahlarından arınıyormuş. :)

Diziye alıştım galiba :) 8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x4

Dizi ortalara kadar oldukça sıkıcıydı ama son 15 dakika ise dehşetül vahşetti. :)

@destere Stela'nın finalde dinlediği Rose Stagg 10 numara 5 yıldızdı, başına gelenleride şiir gibi anlattı. :)

Rob, James Olson'un (meslektaşı) karısıyla yatıyormuş, müfettiş Breedlove sorguya çekince adam kafasına sıktı. :eek:

Stela yardımcısı kadın memura erkek arkadaşın varmı diye sordu, eşcinsel olduğunu söyledi Stela'dan etkileniyor olmasın. :)

Paul doğru olanı yapıp Liz'i ikna etti ve kocasını şikayet etmesi için polise başvurmasını sağladı. :X

@destere İki bölümdür senin dadıyı sadece bir sahnede gördük, o da yolda yürürken Paul arabasına aldı, yalnız sesi ve söylediği şarkı muhteşemdi. :)

Paul'un karısi harbi salak, kızının kendisinden dolayı psikolojisinin bozulduğunu sanıyor aslında çizdiği resim Sarah Kay'dı. Keşke bir kez kızını karşısına alıp dinlese. :X

Morgan'ın gazeteci oğlu var otel odası saldırısında ama adam oğlunu koruyor, keşke bu olayları diziye hiç dahil etmeselermiş. :X

Ve bomba finale gelelim. Paul, Sarah Kay'in ailesine mektup yazarak, kızlarının cesedini teşhis etmek zorunda kaldıkları için ve hamile olduğu öğrenseymiş onu asla öldürmeyeceğini dile getirerek özür diledi. :)

Paul, Annie Browley'i öldürmek için evinde beklediği sırada beklemediği sürprizle karşılaştı. Annie eve bir adam atmıştı Paul önce gitmek istedi ama başarılı olamadı ve bu zaman kadar yapmadığı bir şeyi yapıp hem kadını hemde eve attığı adamı öldürdü. :X

Finalde Stela'ya acil telefon geldi, gençler ihbar etmiş olmalı. :X

İlk 40 dakikaya 7 verelim.
Son 15 dakikanın hakkı 9 bence.
Ortalaması aşağı yukarı 8/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1x3. Bölüm

yine güzel bir bölümdü

man =subject
woman =object
verb=fucks

woman=subject
man=object

ay nekadar izlemediğim şeyy varsa oraya etiketliyorsunuz @xemrexxx @destere :F:F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
1x3

Psikolojik yönü ön plana çıkmış bir bölüm izledik, fena değildi. :)

Paul için dizinin başında iyi bir baba demiştim ama sözümü geri alıyorum o harabe eve kızıyla gittiğinde, çocuğun korkmasına rağmen hiç aldırış etmedi. Kız kapıda bağrıyor çişim geldi, üşüdüm diye hiç oralı bile olmadı. Yav annesine ne demeli peki yanında oğlunu yatıracağına küçük kızıyla uyusaya. Olivia rüyasını annesine anlatırken tüylerim diken diken oldu. Yatak odasının tavanında çıplak bir kadının yattığını söyledi. :)

@destere Stela katilin dikkatini çekmek için bilerek mi basın toplantısında frikik verdi diye sormuşsun ama öldürdüğü kadınlar 30 yaşlarında ve hepsi esmer. O kadar cesaret edemez herhalde, en azından şimdilik öyle birşey yok çünkü sıradaki kurbanın kim olduğunu biliyoruz. :)

Stela bildiğin kaşar çıktı, zamanında polis amirininede veriyormuş. :)

Paul'un kurbanları yıkaması hakkında bir dedektiftin yorumu şöyleydi: Dinsel bir boyutu olduğunu, kurbanlarını ve kendisini yıkayarak günahlarından arınıyormuş. :)

Diziye alıştım galiba :) 8/10
puanların gittikçe yükseliyor diziyi sende sevdin buna eminim :) darısı @OzaN ın puanlarının başına diyelim 6 dan yukarı çıkmamak için direniyor şimdilik:)

@sürgünüm son kurban adayı annie yi paul bardamı seçti acaba? şu çantasını yerden kaldırıp uzattığı kadın değil mi?
stela nın frikiği güzeldi, stela paul un kurbanlarındaki standardı yakalamıyorsa da bence stela şansını denemek istemiş olabilir kadın çok hızlı :)
ilk bölümde demiştim stela bir erkek beğendi mi kural falan dinlemiyor, erkekler gibi davranıyor beğendiği oğlanı anında yatağa atan cinsten :)
orda eastwood a verdiği cevaplıktaki rahatlıkta anlaşılıyordu zaten: kadın erkeği becerir erkek kadını becerir hikayesi :)

4. bölümü ne zaman izledin ? :)
neyse akşam yetişirim sana :)

ay nekadar izlemediğim şeyy varsa oraya etiketliyorsunuz @xemrexxx @destere :F:F
senin kaçışın yok ister izle ister izleme etiketleyeceğim :))

Son düzenleme:

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
puanların gittikçe yükseliyor diziyi sende sevdin buna eminim :) darısı @OzaN ın puanlarının başına diyelim 6 dan yukarı çıkmamak için direniyor şimdilik:)

@sürgünüm son kurban adayı annie yi paul bardamı seçti acaba? şu çantasını yerden kaldırıp uzattığı kadın değil mi?
stela nın frikiği güzeldi, stela paul un kurbanlarındaki standardı yakalamıyorsa da bence stela şansını denemek istemiş olabilir kadın çok hızlı :)
ilk bölümde demiştim stela bir erkek beğendi mi kural falan dinlemiyor, erkekler gibi davranıyor beğendiği oğlanı anında yatağa atan cinsten :)
orda eastwood a verdiği cevaplıktaki rahatlıkta anlaşılıyordu zaten: kadın erkeği becerir erkek kadını becerir hikayesi :)

4. bölümü ne zaman izledin ? :)
neyse akşam yetişirim sana :)

senin kaçışın yok ister izle ister izleme etiketleyeceğim :))
Stela sonuçta polis memuru ama giydiği kıyafetler saç makyaj nasıl geçindiği sorusunu getiriyor akıllara?Çok baştan çıkarıcı olduğu konusunda hemfikiriz. Önümüzdeki bölümde sen birde dikkatlice Rose Stagg'ın başına gelenleri dinle kadın ne tatlı şey. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
Stela sonuçta polis memuru ama giydiği kıyafetler saç makyaj nasıl geçindiği sorusunu getiriyor akıllara?Çok baştan çıkarıcı olduğu konusunda hemfikiriz. Önümüzdeki bölümde sen birde dikkatlice Rose Stagg'ın başına gelenleri dinle kadın ne tatlı şey. :)
rose u takibe alacağım :))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
1x4. Bölüm

harikaydı süper bir bölümdü, dizide psikopat katil, polis hikayesine ilave olarak siyaset polis mafia nın içiçe girdiği yan bir hikaye daha izliyoruz o açıdan bölümler dolu dolu geçmeye başladı , ummadığımız yerde ummadığımız olaylar oluyor dizi süper gidiyor ..

olivianın psikolojisinin bozulmasını, anne kendi mesleğine kendi davranışlarına yoruyor.. oysa bilse kocası ne haltlar yiyor, kendisine toz kondurmazdı :)
benim tombiş dadı bir kez gözüktü ondada paul arabaya atmaya ikna edemedi , paul dadının şarkısını dinlerken ben tam şarkıya daldım baktım arada paul un karısı koca totosuyla dalbaşak küvete daldı :) sürpriz oldu benim için ama güzeldi yani ne kadar fazla balık olsada yinede iyiydi :)

bölüme damga vuran sahne, james olson un annesiyle ilişki yaşadığı ve aynı zamanda sendikacı morgan ın pezoluğunu yaptığı açığa çıkan rob breedlove un, mathew eastwood tarafından sorguya alındığı sahnede silahı kendisine dayayıp intihar ettiği yerdi.. büyük bir şok yaşattı herkese, ama bu tarz sahneler dizileri güzelleştiren monotonluğu gideren sahneler harika oldu.. zaten o Tywin lannister kılıklı rob u sevmemiştim :)

her psikopat katil ne kadar zeki olursa olsun mutlaka bir yerde aptallık yapacaktır aynı paul un sarah kay ın babasına mektup yollayıp açık vermesi gibi... ne güzel işini yürütüyon mektuba ne gerek var , birde nitçe den alıntı yapmış böyle buyurdu zerdüşt ten..
kedi şeytani varlıktır , kendisiyle çelişen insan dans yıldızı dünyaya getirmeli falan da filan .. anlamsız kelimeler yumağı :)

paul sadece orda işi batırmadı geçen bölüm kafaya tatığı annie i ziyarete gittiğinde annie nin erkek arkadaşına yakalanması kavğa dövüş sahneleri ortalığın kan gölüne dönüşü cinayeti kusursuzluktan çok kusur abidesi yaptı :) o kadar kavğa gürültüde eminim bir çok delil bırakmıştır :)

@sürgünüm prof red smith in arkadaşı rose stagg ın anlattığı edebiyatçı öğrenci büyük ihtimal paul olacak yalnız kendini peter diye tanıtmış o dönem, tarihte uyuyor 7 veya 8 yıl öncesini anlatıyor kadın :)
bu arada prof red smit yada patalog herneyse yani fişek gibi kadın :)

dolu dolu kaliteli bir bölüm izledik darısı diğer bölümlerin başına ..

Son düzenleme:

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1x4. Bölüm

harikaydı süper bir bölümdü, dizide psikopat katil, polis hikayesine ilave olarak siyaset polis mafia nın içiçe girdiği yan bir hikaye daha izliyoruz o açıdan bölümler dolu dolu geçmeye başladı , ummadığımız yerde ummadığımız olaylar oluyor dizi süper gidiyor ..

olivianın psikolojisinin bozulmasını anne kendi mesleğine kendi davranışlarına yoruyor oysa bilse kocası ne haltlar yiyor kendisine toz kondurmazdı :9
benim tombiş dadı bir kez gözüktü ondada paul arabaya atmaya ikna edemedi , paul dadının şarkısını dinlerken ben tam şarkıya daldım baktım arada paul un karısı koca totosuyla dalbaşak küvete daldı :) sürpriz oldu benim için ama güzeldi yani ne kadar fazla balık olsada yinede iyiydi :)

bölüme damga vuran sahne, james olson un annesiyle ilişki yaşadığı ve aynı zamanda sendikacı morgan ın pezoluğunu yaptığı açığa çıkan rob breedlove un, mathew eastwood tarafından sorguya alındığı sahnede silahı kendisine dayayıp intihar ettiği yerdi.. büyük bir şok yaşattı herkese, ama bu tarz sahneler dizileri güzelleştiren monotonluğu gideren sahneler harika oldu.. zaten o Tywin lannister kılıklı rob u sevmemiştim :)

her psikopat katil ne kadar zeki olursa olsun mutlaka bir yerde aptallık yapacaktır aynı paul un sarah kay ın babasına mektup yollayıp açık vermesi gibi... ne güzel işini yürütüyon mektuba ne gerek var , birde nitçe den alıntı yapmış böyle buyurdu zerdüşt ten..
kedi şeytani varlıktır , kendisiyle çelişen insan dans yıldızı dünyaya getirmeli falan da filan .. anlamsız kelimeler yumağı :)

paul sadece orda işi batırmadı geçen bölüm kafaya tatığı annie i ziyarete gittiğinde annie nin erkek arkadaşına yakalanması kavğa dövüş sahneleri ortalığın kan gölüne dönüşü cinayeti kusursuzluktan çok kusur abidesi yaptı :) o kadar kavğa gürültüde eminim bir çok delil bırakmıştır :)

dolu dolu kaliteli bir bölüm izledik darısı diğer bölümlerin başına ..

bu diziden banane cnm :F:F:F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
1x4

Dizi ortalara kadar oldukça sıkıcıydı ama son 15 dakika ise dehşetül vahşetti. :)

@destere Stela'nın finalde dinlediği Rose Stagg 10 numara 5 yıldızdı, başına gelenleride şiir gibi anlattı. :)

Rob, James Olson'un (meslektaşı) karısıyla yatıyormuş, müfettiş Breedlove sorguya çekince adam kafasına sıktı. :eek:

Stela yardımcısı kadın memura erkek arkadaşın varmı diye sordu, eşcinsel olduğunu söyledi Stela'dan etkileniyor olmasın. :)

Paul doğru olanı yapıp Liz'i ikna etti ve kocasını şikayet etmesi için polise başvurmasını sağladı. :X

@destere İki bölümdür senin dadıyı sadece bir sahnede gördük, o da yolda yürürken Paul arabasına aldı, yalnız sesi ve söylediği şarkı muhteşemdi. :)

Paul'un karısi harbi salak, kızının kendisinden dolayı psikolojisinin bozulduğunu sanıyor aslında çizdiği resim Sarah Kay'dı. Keşke bir kez kızını karşısına alıp dinlese. :X

Morgan'ın gazeteci oğlu var otel odası saldırısında ama adam oğlunu koruyor, keşke bu olayları diziye hiç dahil etmeselermiş. :X

Ve bomba finale gelelim. Paul, Sarah Kay'in ailesine mektup yazarak, kızlarının cesedini teşhis etmek zorunda kaldıkları için ve hamile olduğu öğrenseymiş onu asla öldürmeyeceğini dile getirerek özür diledi. :)

Paul, Annie Browley'i öldürmek için evinde beklediği sırada beklemediği sürprizle karşılaştı. Annie eve bir adam atmıştı Paul önce gitmek istedi ama başarılı olamadı ve bu zaman kadar yapmadığı bir şeyi yapıp hem kadını hemde eve attığı adamı öldürdü. :X

Finalde Stela'ya acil telefon geldi, gençler ihbar etmiş olmalı. :X

İlk 40 dakikaya 7 verelim.
Son 15 dakikanın hakkı 9 bence.
Ortalaması aşağı yukarı 8/10
unuttum onu anlatmayı :) benim pampiş salak polis memurem dani lez çıktı :) ama olsun yinede seviyorum :)
ayrıca ben rose dan çok red adlı prof patalog u beğendim gözler çok etkili :)

bu diziden banane cnm :F:F:F
kaçış yok izlemesende etiketleyeceğim dedim :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
unuttum onu anlatmayı :) benim pampiş salak polis memurem dani lez çıktı :) ama olsun yinede seviyorum :)
ayrıca ben rose dan çok red adlı prof patalog u beğendim gözler çok etkili :)

kaçış yok izlemesende etiketleyeceğim dedim :)
aaaa ben hergün senin birbirinden sapık dizilerininden haberdar olmakmı zorundayım:F:F

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x5 (Sezon Finali)

Güzeldi fakat gidişatın nereye gideceğini kestirememek hem iyi hem kötü oluyor. :X

Lan adam elini kolunu sallayıp gitti ya la. Stela eşgalini sınır kapılarına bildirse diyeceğim ama İrlanda'dan İskoçya'ya deniz feribotuyla geçecektir, pasaport falan gerekmiyordur. Annie Browley son anda yoğun bakımdan çıktı arkadaşlık sitesinde Paul'la görüşmüşmüdür tanıyormudur acaba? :X

Annie'nin başınada gelecek belliymiş zaten, arkadaşlık sitesine paylaştığı video da eğlenmek için kız ya da erkek aradığını biraz sert, biraz fingirdek, kuralsız eğlence arayan tiplerin kendisine hükmetmesini . Ve acıya dayanma seviyesinin oldukça yüksek olduğunu söylüyor. Ancak Paul boğarken can havliyle götünü yırtıyordu. :)

Sarah Kay'in öldürülmeden önceki görünleri tv'de yayınlanınca Paul, polise ifade vermek zorunda kaldı. Ve ifadesinde olayların yaşandığı gece evinde olduğunu söyledi. Polis karısını arayınca Sally'de yalanına ortak olmak zorunda kaldı. Karı koca yüzleşincede Paul tabi işlediği cinayetleri itiraf edecek değil ya, Katie ile 3 aydır ilişki yaşadığını açıkladı Sally'de evi terk etti ama ayrılık uzun sürmedi. O da napsın hamileymiş ancak Katie ile konuşmasını çok isterdim. Çocukları için şimdilik Paul'u affetmiş gözüküyor ama ilerde ne olur bilinmez. :)

Morgan gazeteci oğlunu yurtdışına kaçırdı, tabii müfettiş herşeyin farkında. :)

Stela'nın basın toplantılarında verdiği frikik ve ojeler işe yaradı. Dizinin en güzel sahneside zaten Paul'la telefon konuşmasıydı. :)

8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x1

Muhteşem bir bölümdü gerçekten bu dizinin o soğuk havasını seviyorum. :)

Jamie Dornan'ın oyunculuğuna bu bölüme kadar mesafeliydim ama bu bölümde özellikle tren sahnesi başta olmak üzere döktürdü resmen. :)

Değirmenci Peter'in tekerlemesi:

Değirmene girdi köpek
Değirmenci Peter vurdu kötek
Hem köpek yedi kötek
Hem kötek yedi köpek.

Yorumlayacak bir dünya şey var, nerden başlasam? Yorum yapılası en keyifli dizi. :)

Sally'in bir önceki bölümde sormasını bekliyordum Katie'ye kocası ile ilişkisi olup olmadığını, Katie, Paul'dan işkilleniyordu tabii Sally'e kocasının kim olduğunu veya nasıl biri oluğu hakkında hiçbir fikrinin olmadığını ve kendisine saldırdığını söyledi. :)

Katie, Paul'un Annie'ye saldırı gecesi yüzü kanlar içinde eve geldiği gece çıplak kalıp ben çocuk değilim seninle olmak istiyorum demişti. Bu bölümde de Paul'un yüzüne cinayet gecesi evde olmadığını ve eşine yalan söylediğini, katilin kurbanlardan bir tutam saç aldığını ve bunuda odasında gördüğünü ve son olarak parkta çekilmiş videoyu gördüğünü söyledi eee salak herşeyi biliyorsunda katil olabileceğinde ne diye tereddüt ediyorsun. 30 yaşlarında olmadığın için mi rahat davranıyorsun. Sen yinede evindeki kız arkadaşına dua et. Sonuçta Paul'un Annie ile birlikte zorda kalınca kardeşinide öldürdüğünü biliyoruz. :X

Bu arada yaşananların üstüne Sally, Paul'u arayıp kıza tecavüz mü ettin diye sordu ve kendisinden ve çocuklarından uzak durmasını söyledi. :X

Paul, ailesiyle karşıya geçememiş, araba vapurunda kimlik sorabilirlerdi, o yüzden daha sonra balıkçı teknesiyle geçti karşıya. Dizinin bundan sonrası en güzel sahnelerdi. Paul, balıkçı teknesinden indikten sonra trene bindi ve tam karşısına sarışın bir afet oturdu ama yok böyle güzellik. :) Neyse, Rose'nin itiraflarından portre-eşgalini çizmişlerdi, sarşın bayanın elindeki gazetede bunu görünce Paul, kıza kendisine benzeyip benzemediğini sordu. Kızda benzese bile katilin o olmayacağını söyledi. O kadar soğukkanlı biri karşısında kimse düşünemezdi kıza suç bulmamak lazım. :) İkili arasında sohbetin devamında Paul, öldürülen kızların esmer ama kendisinin sarışın olduğunu kızda aslında öyle olmadığını bu olaylar yaşanana kadar esmer olduğunu ve sonra sarıya döndüğünü söyledi. :) Ne kadar korkmuşsa artık. :F Ancak saç rengini değiştirdiğini söylemeyekti çok büyük hata yaptı. :)

Stela, James Olson'la yattığı için bu olay yakasını bırakmıyor. Aslında görevden el çektirilmesi gerekiyor. Demokratik bir ülkede memurlar ya da kamuda çalışan personel arasında ast ve üst arasında ilişki yasaktır. Öğrenildiği takdirde meslekten ihraç edilirler. Ben bunun örneğine askeriyede şahit olmuştum. :)

Allah'ım n'olur Rose'mi öldürmesin. Kadına yatakta yataken arkadan sesizce sarıldığı sahnede kalbim yerinden fırlayacaktı. :X

Bölüm geneli 8 puan
Tren ve Katie ile olan sahne 10/10
Ortalaması ise 9/10 aldı benden.

Başladığından beri bence en güzel bölümdü. :) @Forumdash @destere

@OzaN Sende son kez izleyip izlememe fikrini gözden geçir, ben iyiki devam etmişim. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
hızını alamayıp ikinci sezona geçiş yapmışsın @sürgünüm :)
ama orda durmak zorundasın nasılolsa yeni bölüm daha yayınlanmadı sana yetişirim :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
1x5 . Bölüm
Birinci Sezon Finali diziye yakışır şekilde harikaydı

yine süper bir bölüm izledik ,
STELA aşık olunası kadın, hemde zeki öylesi zor bulunur , özellikle bölüm sonuna doğru köşeye sıkıştırdı vatandaşı ..
PAUL için tehlike çanları çalıyor

benim DANİ adlı saf lezoşum pek görünmesede sevgilerimi iletiyorum kendisine:)
JİM burns adlı sakallı ikili oynayan bir tip, güvenilirlikten uzak mafia siyaset polis üçgeninin ortasına düşmüş şahsiyet ..

sempatik şeker kız olivia, sonunda işleri karıştırdı:) tv de kendini görmesi anne tv ye çıktım diye haber vermesiyle, sally ninde zorlamasıyla paul gidip ifade vermek zorunda kaldı parmak iziydi, dna sı derken epey bir açık verdi gibi
katil gözlerinin önünde dururken stela ve fellik fellik katil araması ilginç sahnelerdi :)
ifade sonrası sıkışan paul kendisini kurtarmak için katie adlı dadoşla yattığını söyledi, ondan sonra sally nin kıskançlık krizleri yatakta son buldu :)
katie de dünden razı , paul el etse koşarak atlayacak :) yine paul insaflı çıktı ..
jim burns adlı polis şefi, mafia ile içiçe çünkü mevkisini korumak için sendikacı karışan morgan ın desteğini alması şart , mathew adlı polis komseri işini etkili yapan isimlerden adamın yanlışı yok bıraksalar mafianın dibine darı ekecek ama eli kolu bağlı :) jim in haber vermesiyle morgan ın aaron monroe tüydü ?

final kısmı muhteşemdi paul un iskoçyaya gitmeden önce stelayı araması stelaya atar yaparken stelanın karşı hamlesiyle zor duruma düşmesi.. stela paul a telefonda ufak bir kızının olduğunu söylemesi, son kurban annie nin ölmediğini söylemesi paul u çileden çıkardı :)

@sürgünüm ben stelanın bilerek katilin dikkatini çekmek için frikik verdiğini tahmin ediyordum doğruymuş
yine kırmızı ojeyide stela bilerek sürmüştü, kadın polis olduğu kadar iyi bir psikoloğ sayılır katilin psikolojisini iyi analiz etmiş :)..

son sahnede annie adlı son kurbanın uyandığı haberi geldi acaba düzgün ifade verecekmi
paul ve sally çifti iskoçyaya ulaşacakmı ? hepsi ikinci sezonda :)

1x5 (Sezon Finali)

Güzeldi fakat gidişatın nereye gideceğini kestirememek hem iyi hem kötü oluyor. :X

Lan adam elini kolunu sallayıp gitti ya la. Stela eşgalini sınır kapılarına bildirse diyeceğim ama İrlanda'dan İskoçya'ya deniz feribotuyla geçecektir, pasaport falan gerekmiyordur. Annie Browley son anda yoğun bakımdan çıktı arkadaşlık sitesinde Paul'la görüşmüşmüdür tanıyormudur acaba? :X

Annie'nin başınada gelecek belliymiş zaten, arkadaşlık sitesine paylaştığı video da eğlenmek için kız ya da erkek aradığını biraz sert, biraz fingirdek, kuralsız eğlence arayan tiplerin kendisine hükmetmesini . Ve acıya dayanma seviyesinin oldukça yüksek olduğunu söylüyor. Ancak Paul boğarken can havliyle götünü yırtıyordu. :)

Sarah Kay'in öldürülmeden önceki görünleri tv'de yayınlanınca Paul, polise ifade vermek zorunda kaldı. Ve ifadesinde olayların yaşandığı gece evinde olduğunu söyledi. Polis karısını arayınca Sally'de yalanına ortak olmak zorunda kaldı. Karı koca yüzleşincede Paul tabi işlediği cinayetleri itiraf edecek değil ya, Katie ile 3 aydır ilişki yaşadığını açıkladı Sally'de evi terk etti ama ayrılık uzun sürmedi. O da napsın hamileymiş ancak Katie ile konuşmasını çok isterdim. Çocukları için şimdilik Paul'u affetmiş gözüküyor ama ilerde ne olur bilinmez. :)

Morgan gazeteci oğlunu yurtdışına kaçırdı, tabii müfettiş herşeyin farkında. :)

Stela'nın basın toplantılarında verdiği frikik ve ojeler işe yaradı. Dizinin en güzel sahneside zaten Paul'la telefon konuşmasıydı. :)

8.5/10
annie adlı son kurban aslında acıya dayanıklıdırda paul çok yüklendi? fantazininde bir sınırı var :))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
2x1. Bölüm

muhteşemdi, heyecan doruktaydı ..

paul açık vermeye devam ediyor
stela sudaki makası buldu
annie adlı kadın kurtulmayı başardı ama paul un eşgalini veremedi
stela nın öldürülen dedektif james olson la yattığı gazetelere kadar düştü
katie adlı pampiş kız paul tarafından sıkıştırılmaya aldırış etmiyor bu tarz kızları görünce paul e hak veresi geliyor insanın :) katie paul un katil olabileceğini bildiği halde hala onun kucağına atlamakta ısrar edişi ilginç :)

olivia adlı kızın oyuncaklarını babasından istemesi paul un gizilice eve girip oyuncakları çantaya koyuşu daha sonra mektup bırakıp peri postasından mektup yolladım sana diyerek kızı kandırması güzel sahnelerdi
senin rose stagg gidici gibi @sürgünüm ? paul o kadar gözü kararttıki kadının evine girdi kızıyla sohbet muhabbet etti değirmenci peter tekerlemesini söyledi sonra gidip rose un yatağına girdi :)

küçük çocukları kandırmak ne kadar kolay :) hem olivia yı peri postasıyla kandırmak hemde rose un kızını tekerlemelerle oyalamak paul için hiçde zor olmadı :)

@Forumdash şimdi eşit durumdayız artık istediğin kadar spoi verebilirsin :)) eğer ikinci sezona geçiş yapmadıysan ben öne geçtim demektir :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
S02B01 izledim
Diziyi aralık ayında izlerim demiştim ama gununde takip edeyim:X

Bi anda aradan çıkardiğim bir dizi oldugu için özet kısmında biraz bişeyleri hatırlamaya çaliştim ama özet kısmı beni tatmin etmeyine diziye ne oldu ne bitti diyerekten daha bi pür dikkat izledim :X

Paul'un en güzel sahnesi yada o sahneyi en güzel kılan şey kesinlikle sarişindi :X Hep sarişin kal senkız:bhr:

Ama Paul meslegini kullandı ve psikolojide buna ne deinr bilemedim ama o an "bana benziyor" dimi diyerek sohbete başlayıp kızın samimiyetini / güvenini kazanması çok iyi sahnelerdi.
Paul karısını nasıl sevmiş almiş o sarişini görünce hala kafa yoruyorum :T: Kızına bıraktiği bebekler ve mektup sahnesi de iyiydi. Kızının mektupları babasının zulahanesine saklaması da iyiydi.Kız uyku sersemine oralardan şüphleniyordu sanırım ilk sezon(b)

Bakıcı kız yaşina başına bakmadan hala afetlk taslıyor, yakışıyorda:X Adamın dudağını ısırdı ilerki bölümlerde sorun acar mı?

Stella hala taş gibi kadınsın:X WC'deki soyunmaların yok mu:bhr: Kadın bi gecelik gönül eğlendirdi o da başina iş açtı :confused:

Haa unutmadan Paul'u gazeteci cocuk gördü acaba ordan bi iş cıkar mı?

Sezon açılışı olarak iyiydi. Yine ağırlıgını kullanıyor dizi. 8/10

Forum İstatistikleri

Konular
170,500
Kullanıcılar
8,421
Son Üye
tekin