İngiliz The Fall - Dizi Yorumları

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
paul hannibal in değişik bir türü hannibal de cinsel saldırı yoktu sadece adamın insan etine düşkünlüğü vardı :) paul ise özellikle fantazi amaçlı saldırılar yapıyor ama kurbanlarına karşı çok hassas ve özenli davranışları hannibal i hatırlatıyor :)
şimdi ikinci bölümü izleyeceğim stela nın 203 nolu otel odasında neler dönüyor merak ettim :)

gracepoint zaten kaldırılacak dizilerden sanırım izlemesen de olurdu:) sherlock u bende önce yarım bırakmıştım bir üç ay aradan sonra tekrar başlamıştım, toplam sezonlar 3 bölüm ama o kadar yoğun diyaloğ var ki acayip kafa yoruyor :)
shameless ta durumlar nasıl bende yarım kalmıştı ?
Gracepoint'i bıraktınız siz ama ben izlemeye devam ediyorum. Hep birbirine benzer diziler çoğaldı bende, The Missing'de var. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Komedide yarışmaya başladı artık ama bence 4. sezonu dram baya ağırlıklıydı. Zaten benim için komedi - drama ayrışmasında temel etken süresi. 50 dakikalık diziyi diğer komedilerle aynı yere koyamam. :):)
shameless aykırı bir tür aslında onların diziyi dram veya komedi den hangi şıkka koymakta kararsız kalmaları normal bence, ayrıca gerçek hayatın yansıması gibi abartı gibi duran kahkaha attığımız bazı sahneler gerçek hayattada karşılaşabileceğimiz türden :)
Mom u çok sevdim izlediğim komedi diziler arasında en keyiflisi imdb puanı 6.9 oysa bence 8.5 luk 8 lik komedilerden daha iyi :)

Gracepoint'i bıraktınız siz ama ben izlemeye devam ediyorum. Hep birbirine benzer diziler çoğaldı bende, The Missing'de var. :)
gracepoint belki missing den daha iyidir ama ben hiç başlamadım diziye başladığım dizileri bırakamıyorum kolay kolay :) the missing e devam ediyorsun değilmi? 2. bölüm yayınlandı ?

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
shameless aykırı bir tür aslında onların diziyi dram veya komedi den hangi şıkka koymakta kararsız kalmaları normal bence, ayrıca gerçek hayatın yansıması gibi abartı gibi duran kahkaha attığımız bazı sahneler gerçek hayattada karşılaşabileceğimiz türden :)
Mom u çok sevdim izlediğim komedi diziler arasında en keyiflisi imdb puanı 6.9 oysa bence 8.5 luk 8 lik komedilerden daha iyi :)

gracepoint belki missing den daha iyidir ama ben hiç başlamadım diziye başladığım dizileri bırakamıyorum kolay kolay :) the missing e devam ediyorsun değilmi? 2. bölüm yayınlandı ?
Gracepoint, The Missing ve The Fall'dan da güzel. Skyler White başlı başına yeter. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Gracepoint, The Missing ve The Fall'dan da güzel. Skyler White başlı başına yeter. :)
the fall dan daha güzel olamaz bence..:)
ama missing den güzel olma ihtimali yüksek çünkü misssing izlememe rağmen sıkıcı bir dizi..
ama the fall ın ikinci bölümünüde izledim biraz önce harika gidiyor :)

gracepoint e nasıl başlamamışım nasıl gözden kaçırmışım anlamadım oysa anna gunn varsa zaten sizden önce ben başlardım :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
the fall dan daha güzel olamaz bence..:)
ama missing den güzel olma ihtimali yüksek çünkü misssing izlememe rağmen sıkıcı bir dizi..
ama the fall ın ikinci bölümünüde izledim biraz önce harika gidiyor :)

gracepoint e nasıl başlamamışım nasıl gözden kaçırmışım anlamadım oysa anna gunn varsa zaten sizden önce ben başlardım :)
The Fall ve The Missing'e ben senin ısrarlarınla başladım ama Gracepoint oluncada 3'ü fazla geldi. O yüzden şöyle yapayım The Fall ve Gracepoint'e devam edeyim, The Missing'i biraz erteleyim. Hergün yeni bir polisiye diziyle gelmeyin sizde. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
The Fall ve The Missing'e ben senin ısrarlarınla başladım ama Gracepoint oluncada 3'ü fazla geldi. O yüzden şöyle yapayım The Fall ve Gracepoint'e devam edeyim, The Missing'i biraz erteleyim. Hergün yeni bir polisiye diziyle gelmeyin sizde. :)
missing i naparsan yap ta the fall dan vazgeçme :)
tür olarak the fall zaten mising ve gracepointle benzerde değil, farklı türü ? polisiyeden çok hannibal e benzer tarafı daha fazla :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
missing i naparsan yap ta the fall dan vazgeçme :)
tür olarak the fall zaten mising ve gracepointle benzerde değil, farklı türü ? polisiyeden çok hannibal e benzer tarafı daha fazla :)
5 bölüm zaten bir kaç günde aradan çıkarırım. Bu akşam ikinci sezonu başlıyormuş ama ilk sezonu izleyenler ikinci sezonu izlemekte kararsız. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
5 bölüm zaten bir kaç günde aradan çıkarırım. Bu akşam ikinci sezonu başlıyormuş ama ilk sezonu izleyenler ikinci sezonu izlemekte kararsız. :)
bizim forumda bir @Forumdash izliyor ona göre de dizi gittikçe güzelleşiyormuş,
olumsuz yorumlar olacaktır elbette ama kendi gözlerimizle görüp kendimiz karar verelim :) dediğin gibi toplam 5 bölüm ilk sezonu
ben ikisini izledim kaldı 3 bölüm ve her gittikçe güzelleşiyor dizi :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Dizi çekim kalitesi olsun oyunculukları olsun kaliteli ama gel gelelim aşırı ağır ve sıkıcı.

Aslında ilgi çekici bir şekilde başladı ve ilk sahnelerde takip ettirmeyi başardı dizi ama ilerleyen dakikalarda gittikçe ağırlaşarak sıkıcı hale geldi.

Diziyle ilgili yorumlara baktım da beğenenlerin çoğu başrol oyuncusu Gillian Anderson'a hayran kalmış ama ben kendisini Hannibal'dan hatırlayamadığım gibi bu dizide de karakterini ilgi çekici bulmadım.

Katilin hikayesi biraz daha ilgi çekici dursa da o da hiç sevilesi bir karakter gibi durmuyor.

İlk sahnelerde gördüğümüz evine girilen kadını sevmiştim ama onu da harcadılar herhalde ilk bölümden...

6/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x2. Bölüm

harikaydı ilk bölüme göre olaylar daha bir rayına oturdu karakterlerin kim ve neci olduğunu net anladığımızda bölümdeki kalite ve heyecan iki katına çıktı ..

geçen bölümde sarah ı psikopat paul le boğuşurken bırakmıştım bu bölüm başladığı an paul sarah üzerindeki çalışmalarına devam ediyordu soğukkanlı ve özenli bir şekilde :) önce boğdu kızı , sonra götürüp banyoda küvete yatırdı güzel bir yıkadı sarahta ölünce sanki bir daha güzeleşti sanki :)
sonra çarşafları yıkadı sonra kızı yatatağa yatırdı resimlerini çekti , kızın tırnaklarını boyadı saçından bir tutam hatıra aldı bunları izlerken hannibal in öldürdüğü vatandaşlara karşı uyguladığı yöntem klıma geldi hem öldürüyor hemde yıkıp dökmüyor büyük bir özenlele ve itinayla yaklaşıyor kurbanına :)
paul un tüm bu faaliyetleri esnasında stela nın 203 nolu odasında stela ile james olson un güreşi devam ediyordu bir tarafta cinayet bir tarafta seks :)
paul cinsel ilişkiye girmekten çok resimlere bakıp rahatlamayı tercih eden değişik bir psikopat :) paul ve eşinin tavır ve davranışları kızlarının ruh halinide bozmuş ?
katie adlı dadıma bölümün sonlarında kavuştum @Forumdash @sürgünüm :)
kız yağmurda ıslanmış seksi kedi gibi içeri dalış yaptı gitti paul un sarahın saçından kopardığı kıl yumağını aldı ,
paul kafadan kontak olmasa psikopat olmasa ölülerle oynaşmayı bırakıp yaşayanlara bakmayı bilse orda katie bıldırcınını affetmezdi? kız dünden razı :) ama paul salağı kılımı ver kılımı ver diye kızı nerdeyse öldürecekti kılı alıp paul a saplamak lazım :))
stela nın sarah cinayetini alice cinayetiyle bağdaştırmasına jim adlı kerkenez izin vermiyor
işin içinde siyaset mafia her türlü pislik var ?
james olson mafia dan terry adlı vatandaşı yakaladı ama son sahnede james i delik deşik ettiler ? beklemediğim bir sahneydi sanırım james artık dizide yok stela kendisine yeni bir vibratör bulsun artık :)
james in stela ya telefonda gönderdiği donlu resim stelayı kızdırmıştı zaten james vurulmasada stela bir daha ona vermezdi? yüz :)

ikinci bölümü izlemeden asla vazgeçme @OzaN muhteşem bir ikinci bölüm bekliyor sizleri..

@Forumdash @sürgünüm @xemrexxx

şurayı bi editleyeyim @destere 13 Kasım mış yani bu gece:X çeviri durumuna göre artık başlarız:X
üç gün sonra sana yetişirim :)

1x1

Dizi çekim kalitesi olsun oyunculukları olsun kaliteli ama gel gelelim aşırı ağır ve sıkıcı.

Aslında ilgi çekici bir şekilde başladı ve ilk sahnelerde takip ettirmeyi başardı dizi ama ilerleyen dakikalarda gittikçe ağırlaşarak sıkıcı hale geldi.

Diziyle ilgili yorumlara baktım da beğenenlerin çoğu başrol oyuncusu Gillian Anderson'a hayran kalmış ama ben kendisini Hannibal'dan hatırlayamadığım gibi bu dizide de karakterini ilgi çekici bulmadım.

Katilin hikayesi biraz daha ilgi çekici dursa da o da hiç sevilesi bir karakter gibi durmuyor.

İlk sahnelerde gördüğümüz evine girilen kadını sevmiştim ama onu da harcadılar herhalde ilk bölümden...

6/10
işte ikinci bölümün büyük kısmı o kadının muhteşem sahneleriyle dolu :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2. Bölüm

harikaydı ilk bölüme göre olaylar daha bir rayına oturdu karakterlerin kim ve neci olduğunu net anladığımızda bölümdeki kalite ve heyecan iki katına çıktı ..

geçen bölümde sarah ı psikopat paul le boğuşurken bırakmıştım bu bölüm başladığı an paul sarah üzerindeki çalışmalarına devam ediyordu soğukkanlı ve özenli bir şekilde :) önce boğdu kızı , sonra götürüp banyoda küvete yatırdı güzel bir yıkadı sarahta ölünce sanki bir daha güzeleşti sanki :)
sonra çarşafları yıkadı sonra kızı yatatağa yatırdı resimlerini çekti , kızın tırnaklarını boyadı saçından bir tutam hatıra aldı bunları izlerken hannibal in öldürdüğü vatandaşlara karşı uyguladığı yöntem klıma geldi hem öldürüyor hemde yıkıp dökmüyor büyük bir özenlele ve itinayla yaklaşıyor kurbanına :)
paul un tüm bu faaliyetleri esnasında stela nın 203 nolu odasında stela ile james olson un güreşi devam ediyordu bir tarafta cinayet bir tarafta seks :)
paul cinsel ilişkiye girmekten çok resimlere bakıp rahatlamayı tercih eden değişik bir psikopat :) paul ve eşinin tavır ve davranışları kızlarının ruh halinide bozmuş ?
katie adlı dadıma bölümün sonlarında kavuştum @Forumdash @sürgünüm :)
kız yağmurda ıslanmış seksi kedi gibi içeri dalış yaptı gitti paul un sarahın saçından kopardığı kıl yumağını aldı ,
paul kafadan kontak olmasa psikopat olmasa ölülerle oynaşmayı bırakıp yaşayanlara bakmayı bilse orda katie bıldırcınını affetmezdi? kız dünden razı :) ama paul salağı kılımı ver kılımı ver diye kızı nerdeyse öldürecekti kılı alıp paul a saplamak lazım :))
stela nın sarah cinayetini alice cinayetiyle bağdaştırmasına jim adlı kerkenez izin vermiyor
işin içinde siyaset mafia her türlü pislik var ?
james olson mafia dan terry adlı vatandaşı yakaladı ama son sahnede james i delik deşik ettiler ? beklemediğim bir sahneydi sanırım james artık dizide yok stela kendisine yeni bir vibratör bulsun artık :)
james in stela ya telefonda gönderdiği donlu resim stelayı kızdırmıştı zaten james vurulmasada stela bir daha ona vermezdi? yüz :)

ikinci bölümü izlemeden asla vazgeçme @OzaN muhteşem bir ikinci bölüm bekliyor sizleri..

@Forumdash @sürgünüm @xemrexxx

üç gün sonra sana yetişirim :)

işte ikinci bölümün büyük kısmı o kadının muhteşem sahneleriyle dolu :)
Ölü olduktan sonra ne yapayım ki. :(

Bir göz atarım belki ama yine sıkılırsam yarıda kaparım bu sefer. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Ölü olduktan sonra ne yapayım ki. :(

Bir göz atarım belki ama yine sıkılırsam yarıda kaparım bu sefer. :D
kesinlikle beğeneceğine eminim

ilk bölüme puan olarak 7 desek bu bölüm en az 8.5 puanlıktı harikaydı ..

hem kadının öleceğini kim söyledi :))

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x2

Bir önceki bölüme göre daha iyiydi sanki, digitürk sinema kanalında böyle bir film izlediğimi hatırladım. Filmde seri katil zengin ve güzel kadınları öldürüyordu ama film +18'di. :)

@destere Stela, James'i cinayet zanlısı olarak düşünmüş olmalıki daha yakından tanımak için otele çağırdı. Niye yattı diyeceksin o zaman, amaca giden her yol mübahtır. :) Sarah'ın evinin önünde söyledi ona zaten ben senin hakkında yanlış fikire varmışım diye, seni tanıyamamışım dedi. Ayrıca James tehdit alınca başına bişey geleceğini anlamıştım çünkü Kuzey İrlanda mafyasının ne kadar tehlikeli olduğunu duymuştum. :)

Kafama takılan şey. Stela, bayan polis memurunu eşyalarını alması için kaldığı otele gönderdi orda prezarvatif bulunacağını bilmiyormuydu? Hem onun amiri olsa bile kimseye özel işini yaptıramaz, biraz saçma geldi. :)

Paul öldürdüğü kişileri yıkayıp güzelleştirip hep öyle hatırlamak istiyor, saçından aldığı bir tutam kıl ve kolyeleride hatıra olarak saklıyor, çatıya koymasa hanımı değilde kızı bulabilir. Küçük kızın aklı ermiyordur ama bişeylerin farkında sanki okuldaki davranışları da normal değilmiş. :X

Paul'un hemşire karısı dadı için 15 yaşındaki kıza içki verme diyor ama kızını emanet ettiği gibi evde gece yarısı kocasıylada baş başa bırakıyor, ibretlik. :)

Bu arada Jim'in hesap verdiği adam da Khaleesi'nin komutanıydı. :)

7.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x2

Bir önceki bölüme göre daha iyiydi sanki, digitürk sinema kanalında böyle bir film izlediğimi hatırladım. Filmde seri katil zengin ve güzel kadınları öldürüyordu ama film +18'di. :)

@destere Stela, James'i cinayet zanlısı olarak düşünmüş olmalıki daha yakından tanımak için otele çağırdı. Niye yattı diyeceksin o zaman, amaca giden her yol mübahtır. :) Sarah'ın evinin önünde söyledi ona zaten ben senin hakkında yanlış fikire varmışım diye, seni tanıyamamışım dedi. Ayrıca James tehdit alınca başına bişey geleceğini anlamıştım çünkü Kuzey İrlanda mafyasının ne kadar tehlikeli olduğunu duymuştum. :)

Kafama takılan şey. Stela, bayan polis memurunu eşyalarını alması için kaldığı otele gönderdi orda prezarvatif bulunacağını bilmiyormuydu? Hem onun amiri olsa bile kimseye özel işini yaptıramaz, biraz saçma geldi. :)

Paul öldürdüğü kişileri yıkayıp güzelleştirip hep öyle hatırlamak istiyor, saçından aldığı bir tutam kıl ve kolyeleride hatıra olarak saklıyor, çatıya koymasa hanımı değilde kızı bulabilir. Küçük kızın aklı ermiyordur ama bişeylerin farkında sanki okuldaki davranışları da normal değilmiş. :X

Paul'un hemşire karısı dadı için 15 yaşındaki kıza içki verme diyor ama kızını emanet ettiği gibi evde gece yarısı kocasıylada baş başa bırakıyor, ibretlik. :)

Bu arada Jim'in hesap verdiği adam da Khaleesi'nin komutanıydı. :)

7.5/10
bölümü seveceğini tahmin etmiştim ama yine puan olarak çok düşük puan vermişsin :) en az 8 olmalıydı :)

stela nın bence james den şüphelenmesi için neden yoktu direk vatandaşı parlak buldu yatağa pardon odasına davet etti denedi beğendi bence orda ama sonra james parlağı 15 lik ergen gibi kadına donunu yarıya indirmiş bir vaziyette resim yollayınca stelanın gözünden düştü james kendi değerini kendisi düşürdü :)
paul un kızı olivia bence çok sağlam karakterli öyle psikopat babanın yanında yaşıyor olmasına rağmen hala sevimliliğini sempatikliğini koruyor ama ilerde bunalıma girebilir :)
paul un karısının çalıştığı yerde yeni doğum yapmış bir bayan var tip olarak daha önce öldürülen alice ve sarah a benziyor, bence sıradaki maktüle o bayan olacak :) çünkü paul genelde aynı tip balık vücutlu esmer seksi bayanları seçiyor :)
kuzey irlanda mafia sı hakkında bilgim yoktu ama james i temizlerken sağlam iş yaptılar :) üstüste bir jarjör boşalttılar vatandaşa ölmeme ihtimali yok gibi :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
jamie dornan adlı vatandaş once upon dizisindede oynuyormuş @Forumdash :) belki sen biliyorsundurda ben yeni keşfettim :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
bugün the fall ın 3. bölümüde izleyeyim
başka dizi varmı bugün güncel olanlardan ?
Senin izlediklerinden yok sanırım(b) A to Z var ama alt yazı düştü mü bilmiyorum.

Bu arada 2.sezonun ilk bölümü düşmüş ama alt yazısını çeviren vatandaş yok o yuzden şimdi indirmiyorum. Sanırım alt yazılar geç gelcek:(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

Dizinin gidiş yolu belli oldu bence. Bütün bölüm sıkıcı gidip arada (özellikle sonlarda) güzel kızlar koyarak aklımızı çelmeye çalışacaklar. :):)

Yıkama, saç alma gibi işlemlerin alasını Perfume: The Story of a Murderer filminde gördüğümüz için pek ilgi çekici gelmedi. Aslında bu filmle diziyi baya bağdaştırıyorum tek fark film sürükleyici iken bu dizi sürükleyiciliğin tam tersi. Baya izledim 20 dakika falan geçmiştir diyorum bir bakıyorum süreye 5 dakika geçmiş sadece. :):)

Bölümün son 3-4 dakikası dadıyla olan sahneler iyiydi ama onun dışında boştu bence.

6/10

Bu arada @Forumdash altyazı çıkmış 2x1'in. :)