İngiliz The Fall - Dizi Yorumları

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
tom anderson dan bahsedecektim anlatırken arada gümbürtüye gitmiş :) stela nın maşallahı var artık göz koyduğu erkekleri yatağa yetkisini kullanarak atıyor :9
tom anderson ı birimimde istiyorum derken marhew adlı polis şefinin yüz ifadesi ilginçti :) vatandaşta anlamış kadının niyetini :)

sonunda gelebildin foruma nerelerdesin niye kayboldun :)
öyle valla da bugun fırsatım ancak oldu:X şu son günlerde olmam gibi:( ama yetişecem size:A

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
tom anderson dan bahsedecektim anlatırken arada gümbürtüye gitmiş :) stela nın maşallahı var artık göz koyduğu erkekleri yatağa yetkisini kullanarak atıyor :9
tom anderson ı birimimde istiyorum derken marhew adlı polis şefinin yüz ifadesi ilginçti :) vatandaşta anlamış kadının niyetini :)

sonunda gelebildin foruma nerelerdesin niye kayboldun :)
Stela'da ki cesarete hayranıp dedektife aldırış etmeden çapkınlık yapıyor. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x5. bölüm

harika bir bölümdü heyecan kasırgası kovalamaca takip herşey mükemmeldi..

uzun süre yine paul ü adım adım takip ettiler ama bir ara paul izini kaybettirip çantasındaki bazı eşyaları suya atmayı başardı sonra hiç hesaplamadığı bir şekilde jimmy denen vatandaşla karşılaştı orda kavga gürültü derken polisler müdahale etti önce bırakacaklar sandım ama olay yerinden uzaklaşmadan paul ü gözaltına aldılar, dani denen saftirik polis vurulmasına rağmen ucuz atlattı işi :)
katie de gözaltına alındı sally de gözaltına alındı
ele geçirdikleri kamera kayıtlarında rose un görüntüleri yalvarışları yakarışları eşliğinde paul ün kendiside göründüki artık paçayı kurtarması imkansız? buna rağmen stela dedektif mcnally i transparan bir elbiseyle paul ün yanına soktu sanırım amaç diğer cinayetlerle paul ün ilişkisini bulmak içindi yoksa rose u paul ün kaçırdığı kesin, delillerde yeterli :)
jim burns ün konuştuğu sapık peder jensen de ilginç bir karakterdi ..

bu bölüm sezon finali değildi geçen sene 5 bölümde sezon finali yapmışlardı bu sene kaç bölüm sürecek acaba?

@Forumdash @sürgünüm @OzaN

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x5

Bu bölümü böyle hayal etmemiştim hayal kırıklığı yarattı. Güzelim dizinin içine ettiler bu bölümde. Ayrıca Peder Jensen'in anlattıkları karşısında bir an Ray Donovan izliyorum sandım. :)

Bu kadar sıradan olmamalıydı. Paul bir sonraki cinayet anında yakalanmalıydı.

Jimmy'le kavga sonrası polisler gözaltına almayıp serbest bıraktıklarında süper demiştim artık polislerin onu takip ettiğinden şüphelenmeyip rahat davranacaktı böylece yakayı ele verecekti. Sonradan gelen Tom Anderson zırtapozu içine etti olayın gelip adamı tutukladı. Maksat katili yakalamak değilki hergün dünyada binlerce katil yakalanıyor ilgi çekici olan katilin zekası ve sizin onu nasıl yakalandığınız. Bu kadar kolay yakalanmayı Paul'a da yakıştıramadım benim için tamamen berbat bir bölümdü.

Ray Dovan'ın başına gelenlerin aynısı Paul'un başına gelmiş taciz-tevavüz eden iki dizide de Rahip. :)

Tek güzel sahne Rose'ninkiydi. Paul onu video kaydına almış, yalvarıyor kadın beni bırak diye, su istesede ne fayda. sonra Rose çaresizlikten başka çözüm yolu deniyor onu arzuladığını birlikte olacabileceklerini söylüyor hatta daha ileri gidip azdım gel hadi diyor. En sonunda da benim özgürlüğümü alamazsın lafını kim düşündüyse onu alnından öpüyorum. Kimsenin özgürlüğünü elinden alamazsın alsan alsan anca bedenini alırsın. .
İçimden 4 vermek geliyor da neyse. 7/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x5

Bu bölümü böyle hayal etmemiştim hayal kırıklığı yarattı. Güzelim dizinin içine ettiler bu bölümde. Ayrıca Peder Jensen'in anlattıkları karşısında bir an Ray Donovan izliyorum sandım. :)

Bu kadar sıradan olmamalıydı. Paul bir sonraki cinayet anında yakalanmalıydı.

Jimmy'le kavga sonrası polisler gözaltına almayıp serbest bıraktıklarında süper demiştim artık polislerin onu takip ettiğinden şüphelenmeyip rahat davranacaktı böylece yakayı ele verecekti. Sonradan gelen Tom Anderson zırtapozu içine etti olayın gelip adamı tutukladı. Maksat katili yakalamak değilki hergün dünyada binlerce katil yakalanıyor ilgi çekici olan katilin zekası ve sizin onu nasıl yakalandığınız. Bu kadar kolay yakalanmayı Paul'a da yakıştıramadım benim için tamamen berbat bir bölümdü.

Ray Dovan'ın başına gelenlerin aynısı Paul'un başına gelmiş taciz-tevavüz eden iki dizide de Rahip. :)

Tek güzel sahne Rose'ninkiydi. Paul onu video kaydına almış, yalvarıyor kadın beni bırak diye, su istesede ne fayda. sonra Rose çaresizlikten başka çözüm yolu deniyor onu arzuladığını birlikte olacabileceklerini söylüyor hatta daha ileri gidip azdım gel hadi diyor. En sonunda da benim özgürlüğümü alamazsın lafını kim düşündüyse onu alnından öpüyorum. Kimsenin özgürlüğünü elinden alamazsın alsan alsan anca bedenini alırsın. .
İçimden 4 vermek geliyor da neyse. 7/10
paul tutuklanınca olaylar sona erecek sanıyordum ama olaylar hala devam edecek gibi o açıdan beklediğini bulamamış olabilirsin :) ama bence paul cezaevindeykende kolay lokma olmayacaktır değişik ve ilginç maceralar bizi bekliyor :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
paul tutuklanınca olaylar sona erecek sanıyordum ama olaylar hala devam edecek gibi o açıdan beklediğini bulamamış olabilirsin :) ama bence paul cezaevindeykende kolay lokma olmayacaktır değişik ve ilginç maceralar bizi bekliyor :)
Yakalanması bu kadar basitmi olmalıydı? İlk bölümden itibaren beklediğimiz sahnenin malesef hakkını verememişler.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Yakalanması bu kadar basitmi olmalıydı? İlk bölümden itibaren beklediğimiz sahnenin malesef hakkını verememişler.
biraz daha şaşaşlı bir tutuklama bekliyorduk işin doğrusu :) ama tutuklanınca herşey sona erecek diye tahmin ediyordum tutuklama eğer herşeyin sonu değilse belkide o yüzden normal bir tutuklama şeklinde gerçekleştirmişlerdir :)
o stela nın yanındaki kadın dedektifi transparan kyafetlerle paul ün yanına içeriye sokması hakkında ne düşünüyorsun ne planlıyorki acaba ? :) paul arada dedektifide götürmesin :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
biraz daha şaşaşlı bir tutuklama bekliyorduk işin doğrusu :) ama tutuklanınca herşey sona erecek diye tahmin ediyordum tutuklama eğer herşeyin sonu değilse belkide o yüzden normal bir tutuklama şeklinde gerçekleştirmişlerdir :)
o stela nın yanındaki kadın dedektifi transparan kyafetlerle paul ün yanına içeriye sokması hakkında ne düşünüyorsun ne planlıyorki acaba ? :) paul arada dedektifide götürmesin :)
Ben o kadını Paul'u konuşturacak diye bekliyordum. Makastan alınan DNA ile diğer cinayeyetten de sorumlu olduğu gerekçesiyle suçunu yüzüne okudu.

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x6

Son iki bölüm dizi beklediğim yönde ilerlemedi ama hakkını yemeyelim bir önceki bölüme göre daha güzeldi. Series finale diye tanıtılmasıda dizinin devam etmeyeceğini gösteriyor. :X

Birde bölümün 90 dakika olduğunu belirteyim. :X @destere @Forumdash

Katie'nin sorgusundan başlayalım. Stela, Tom Anderson'un Paul'a benzemesi dolayısıyla soruya onun girmesini istedi. Katie sorguda çok edepsizceydi, kızın maşallah cinsel fantezide Paul ve Stela'dan aşağı kalır yanı yok. Dizide herkesin kafası belden aşağıda. Hani izleyenide etkiliyorlar. :)

Katie, Paul'u sevdiğini söyleyip konuşmayınca sorgulama işi Stela'ya düştü. Paul'da zaten sadece ona konuşacağını söylemişti. Dizinin can alıcı sahneleride bunlardı. Gillian Anderson ve Jamie Dornan karşılıklı sahnelerinde oyunculuklarıyla döktürdüler. Paul herşeyi bir bir itiraf etti. Stela'nın öldürülmüş olan kadınların ondan kurtulduğunu ve özgür kaldıklarını ifade etti. :)

Jimmy karısının bulunduğu sığınma evini bastı. Ordakileri baya tartakladı, karısıda daha dayanamayıp Paul'la işikisi olduğunu söyledi. Valla Jimmy vursa nefsi müdafaya girerdi hiçbir erkeğe öyle söylenmez. :) Her neyse Jimmy'de gazeteci arkadaşının yardımıyla Paul'un ormanlık alanda gideceği yeri öğrendi. O kadar polisin arasında elini kolunu sallayarak Paul'u vurması ise saçmalıktı. :)

Paul ormanlık alana Rose'nin yerini göstermek için gitmişti ben bir planı olduğunu düşünüyorum. Rose'nin koluna ne yazdığını ise tam anlayamadım. :)

Stela ve Tom Anderson arasında beklenen yatış gerçekleşti. Çıkışta yine polis şefi Marhew gülümsemesini attı. :)

Stela ve Tom Anderson arasındaki sohbette ilginçti. Anderson beni niye Paul'a benzettin dedi. Asıl sormak istediği bence Paul'dan böyle bir ilişki teklifi karşısında onun ne cevap vereceğiydi. Tahminim Paul'la sert seks yapmaya Stela evet derdi ama ölmeyi istemezdi. :)
8/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x6 . bölüm

FİNAL mıydı sezon finalimi tam anlayamadım sonuca bakarsak final gibiydi ama uzatabilirlerde ?

güzel bir bölümdü sonlara doğru aksiyonda arttı, gerisi soruşturmadan ibaretti

stela nın erkek görünce bir tarafları oynuyor :) kadın erkek sineğe bile tecavüz edecek öyle bir bakışı var videoları izlerken fantazi yapıyordu sanırım? öyleki orda tom anderson a saldıracak dedim ama kadın tahammül edip akşam tom u yatağa attı :)

katie de ne fantaziler varmış? öyle bir güzel anlatıyorki seyrederken içimiz bir tuhaf oldu:) memelerden ayrıntılardan bahsetmeler falan :)

olivia şeker gibi sempatik kız.. o kadar sevimli bir çocuğun, paul gibi O... Çocuğu bir babası olması ne talihsizlik kıza gerçekten acıdım ..

paul ile stelanın karşılıklı konuşmalarında paul tek tek yumurtladı, herşeyi anlattı bir rose un yerini söylememişti onuda kızı olivia yı görme karşılığında söyledi
son sahnelerdeki jimmy adlı dangaalğın onca polis ve helikopter eşliğinde oraya kadar varmış olması ve paul ile tom a ateş etme mesafesine yaklaşması saçmalıktı ?

arabadaki rose un kolunda I love you yazıyordu da sonunu okuyamadım ?

stela nın yaralanan polisin değilde paul un üstüne çullanması onu bebek gibi kucaklayışı bir tuhaftı? kadın sanırım paul ölmeden önce onunla fingirdeşmek istiyordu, yoksa o kadar feryat figan etmesi anlamsızdı :)

@sürgünüm @Forumdash @OzaN

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x6 . bölüm

FİNAL mıydı sezon finalimi tam anlayamadım sonuca bakarsak final gibiydi ama uzatabilirlerde ?

güzel bir bölümdü sonlara doğru aksiyonda arttı, gerisi soruşturmadan ibaretti

stela nın erkek görünce bir tarafları oynuyor :) kadın erkek sineğe bile tecavüz edecek öyle bir bakışı var videoları izlerken fantazi yapıyordu sanırım? öyleki orda tom anderson a saldıracak dedim ama kadın tahammül edip akşam tom u yatağa attı :)

katie de ne fantaziler varmış? öyle bir güzel anlatıyorki seyrederken içimiz bir tuhaf oldu:) memelerden ayrıntılardan bahsetmeler falan :)

olivia şeker gibi sempatik kız.. o kadar sevimli bir çocuğun, paul gibi O... Çocuğu bir babası olması ne talihsizlik kıza gerçekten acıdım ..

paul ile stelanın karşılıklı konuşmalarında paul tek tek yumurtladı herşeyi anlattı bir rose un yerini söylememişti onuda kızı olicia yı görme karşılığında söyledi
son sahnelerdeki jimmy adlı dangaalğın onca polis ve helikopter eşliğinde oraya kadar varmış olması ve paul ile tom a ateş etme mesafesine yaklaşması saçmalıktı ?

arabadaki rose un kolunda I love you yazıyordu da sonunu okuyamadım ?

stela nın yaralanan polisin değilde paul un üstüne çullanması onu bebek gibi kucaklayışı bir tuhaftı? kadın saırım paul ölmeden önce onunla fingirdeşmek istiyor yoksa o kadar feryat figan etmesi anlamsızdı :)

@sürgünüm @Forumdash @OzaN
Stela'nın Tom Anderson'u Paul'a benzetmesine ne diyorsun? :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
The Fall

S03B01
izledim
Bekledik, bekledik ama çok heycanlı bölümle gelmedi:( Cok sessiz ve sıkılgan bir bölüm oldu benim için. Son 40sn bi gerildim gecenin şu saatinde. Yönetmen o son saniyeleri iyi çekmiş.

Hemşirenin camdan Paul'un gözlerinin açtıgını görme sahnesi. Bence hemşire kaçmada ona yardım edecek.Öyle kıl kaptın:A

7/10

Siz naptınız?
@sürgünüm @destere

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x1

Diğer dizi ve filmlerden yeni fırsat bulup izleyebildim. @Forumdash

O baştaki özet imdadıma yetişti. Üstünden o kadar zaman geçti ki ne olup bittiğini unutmuşum. Bölüm de komple hastane de geçti.

Maviş gözlü hemşireye hasta oldum. Kraliçemiz Gillian Anderson ile Jamie Dornan'ı kapmak için yarışırlar bence. Her ne kadar Paul'dan çekinceler de, sevişmeye dünden razılar. Adam da şeytan tüyü var. :)
7/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x2

Güzel bir bölüm sayılabilir.

Paul hafızasını gerçekten kaybetti mi yoksa numara mı yapıyor belli değil. Tam da kaybettiği söylenemez aslında, 2006'dan sonrasını pek hatırlayamıyor.

Maviş gözlü hemşire Paul'a bebekler gibi bakıyor. Bunca yıllık hastanelerde yatmışlığım var, bizimkilerin bırakın güler yüz göstermesini hastayı bir dövmediği kalıyor. :)

Katie ne tür bir manyak, keşke ölse.
7.5/10