Netflix Stranger Things - 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
S01- B01-02

İki bölüm birden yorumlayayım.
Bence güzel dizi. @OzaN'a demiştim J.J. Abrams'ın süper8'i gibi diye. Bence çocuklar çok iyi seçilmiş her biri üstesinden gelmiş rollerinin...Tek kusur buldugum sahneler şu liselilerin olması. İşte @OzaN'ın ergen dizisi deme olayı bunların yüzünden. Yoksa gizemiyle gayet güzel dizi.

@Yiğitt spoiler'ı oku
O havuzdaki parmağı kanayan oğlan değil, kız:A Fotograf çeken de kaybolan oğlanın abisiydi:X 11 denen kızı ben de erkeğe benzetiyorum ama evdekiler de kız dedi bana yaa:F Bence erkeğe benziyor. Ayrıca o dişsiz çocuk çok sempatik zenci olanı kaybolsaydı diyiyorum:F
Jenerik müziğini beğendim.Dizinin müzikleri bence çok iyi olmuş. 80'lerin o soundlarını duymak güzeldi.

IMDB hala 9 mu bilmiyorum ama 8.5dan fazlası abartı derim:X Şuanlık 2 bölüm de 7.5/10'du benim için:X
Ergen dizisi demedim ki tam tersini dedim. :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Dizinin şuan 6.bölümündeyim ama şöyle söyleyeyim; ben böyle canavarlı,zombili,yaratıklı şeyleri izleyemiyorum. Aslında tipinden korkmak değilde sesle birleşimce bu pislik yaratıklar ani bir hareket yapıyorlar ya işte ondan çok fena tırsıyorım, ilk 5 bölüm için konuşursak hemen hemen her bölümde bu hissi yaşadım korkuyorum ama bitiriceğim, neyse diziye geçecek olursam dizi müthiş , konu klişerlerle de olsa akıyor , müzikler desen of muazzam 80'li yıllarda yaşamama rağmen beni aldı götürdü oralara, cast seçimi muzzam hele o kız yokmu , bu yaşlarda böyle bir yetenek ,gerçekten harika dizi imdb puanını sonuna kadar hakediyor bende 9+ verirdim, umarım tek sezonluk birşey olmaz konuları daha da açarak beni daha çok gerilimde bırakırlar :)
Not; o siyahi veleti dövmek isteyen bir tek ben değilimdir herhalde , ne gıcık bir çocuk değil mi?
Siyahi çocuk her şeyi bilmiş havasında, 5. bölümde iyice kendini aştı. :A Ben de senin gibi dövmek isteyenlerdenim, çok gıcık. :T:

S01- B01-02

İki bölüm birden yorumlayayım.
Bence güzel dizi. @OzaN'a demiştim J.J. Abrams'ın süper8'i gibi diye. Bence çocuklar çok iyi seçilmiş her biri üstesinden gelmiş rollerinin...Tek kusur buldugum sahneler şu liselilerin olması. İşte @OzaN'ın ergen dizisi deme olayı bunların yüzünden. Yoksa gizemiyle gayet güzel dizi.

@Yiğitt spoiler'ı oku
O havuzdaki parmağı kanayan oğlan değil, kız:A Fotograf çeken de kaybolan oğlanın abisiydi:X 11 denen kızı ben de erkeğe benzetiyorum ama evdekiler de kız dedi bana yaa:F Bence erkeğe benziyor. Ayrıca o dişsiz çocuk çok sempatik zenci olanı kaybolsaydı diyiyorum:F
Jenerik müziğini beğendim.Dizinin müzikleri bence çok iyi olmuş. 80'lerin o soundlarını duymak güzeldi.

IMDB hala 9 mu bilmiyorum ama 8.5dan fazlası abartı derim:X Şuanlık 2 bölüm de 7.5/10'du benim için:X
İlk başta o dişsiz çocuk bir itici geldi, şimdi o ve Mike sempatik geliyor. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ergen dizisi demedim ki tam tersini dedim. :D
Gençlik dizilerine forumca dilşnde ergen dizi diyoruz :A Forumun kendine has özel dili var nasıl bilemezsin :F
Ergen dizisi diyen benim. :D Bu diziyi hiç araştırmadım ama afiş ve janr olarak bana E.T'yi çağrıştırıyor.
Başladın yada devam ediyormusun?
Siyahi çocuk her şeyi bilmiş havasında, 5. bölümde iyice kendini aştı. :A Ben de senin gibi dövmek isteyenlerdenim, çok gıcık. :T:

İlk başta o dişsiz çocuk bir itici geldi, şimdi o ve Mike sempatik geliyor. :D
Bence o çocuk çok sempatik bişey :X

@OzaN bu haber seni de ilgilendirir:A Youtube'daki Nedir kanalında Pokemon Go nedir diye video yapmişlar. Pokemon eğitmeni (Ash Ketchum)olarak bu fotoyu kullanmiş :F şapkadan dolayı:X pokemon da 80lerde cıkmış, dizide 80lerde geçiyor bişey cıkarmı acaba(b)
66.0.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Gençlik dizilerine forumca dilşnde ergen dizi diyoruz :A Forumun kendine has özel dili var nasıl bilemezsin :F

@OzaN bu haber seni de ilgilendirir:A Youtube'daki Nedir kanalında Pokemon Go nedir diye video yapmişlar. Pokemon eğitmeni (Ash Ketchum)olarak bu fotoyu kullanmiş :F şapkadan dolayı:X pokemon da 80lerde cıkmış, dizide 80lerde geçiyor bişey cıkarmı acaba(b)
66.0.jpg
Pokemon 80lerde çıkmadı ne alakası var :A

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560

66.0.jpg
Ne başladım ne devam ediyorum. Gençlik dizisiyse hiç bulaşmayayım.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x6

İlk 15 dakikası falan sıkıcıydı, sonra güzelleşti. :X

11'in markete girip waffle çalıp da coolca marketten çıktığı sahne güzeldi. Marketteki adam da şaşırıp kaldı. :A

Jonathan ve Steve'nin kavgası da güzeldi. Steve, Nancy'i kıskandı baya. :A Sonra Jonathan'la da dalga geçince delirdi ve kavga ettiler. Steve'nin ağzını yüzünü dağıtsaydı. :Z

Mike'nin o belalı arkadaşlarının yaptıklarına da 11 reyiz gününü gösterdi, tam vaktinde geldi. :D

Şu resim de hoşuma gitti. :X (Ben aldım ekran görüntüsünü, ben! :A @Forumdash )
Adsız.png

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x6

İlk 15 dakikası falan sıkıcıydı, sonra güzelleşti. :X

11'in markete girip waffle çalıp da coolca marketten çıktığı sahne güzeldi. Marketteki adam da şaşırıp kaldı. :A

Jonathan ve Steve'nin kavgası da güzeldi. Steve, Nancy'i kıskandı baya. :A Sonra Jonathan'la da dalga geçince delirdi ve kavga ettiler. Steve'nin ağzını yüzünü dağıtsaydı. :Z

Mike'nin o belalı arkadaşlarının yaptıklarına da 11 reyiz gününü gösterdi, tam vaktinde geldi. :D

Şu resim de hoşuma gitti. :X (Ben aldım ekran görüntüsünü, ben! :A @Forumdash )
Ekli dosyayı görüntüle 51266

6 da olman iyi olmuş, bu gece ben de 3 ve 4ü izlerim :X yarın da 5-6:X

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S01 B03-04

Vallaha hiç gerilemiyorum diziden sadece izlemesi çok kolay dizi:X Aa şu detayı kaçırdım diyip üzülmüyorum. Diziyi de fazla ayrıntılı yapmamişlar zaten. Çabuk gelişiyor olaylar.

Mesela
İlk bölümde annenin delirme kıvamına gelmesi:X @Yiğitt Yerel polis gibi ağır işlenseydi anne karakteri de. Polis 3.bölümden sonra bişeylerden işgillenmeye başladı :X

ortalama bölümdü. Barb kayboldu, Nancy'nin onu arayişlariyla geçti. Sonu güzel bitti. Will'in cezedi bulundu.
7.5/10

Bu bölümün sonu daha güzel bitti. Will'in cesedi ceset bile değilmiş:X Anne duvarın içindeki et gibi duvardan nasıl şüphelenmedi? Ne alaka da o duvarda et gibi bişey cıktı? Dizide şu bölüme kadar tek heycan yaratan soru bu bence:X Lab.'da da adam etten duvarın içine girdi. Will'in demesine göre ev gibi yer ama etten duvarı var(b) Gerçekten tuhf şey(ler):X Nancy ve Will'in ezik abisi yakınlaşacak:T:Barb'ı kaçıran şeyi de buldular.
8.5/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x7

Son sahnede zıpladım lan. :D

Havuza su doldurdular, 750 kilo tuz kattılar sonra 11'i içine atıp bir şeyler görmesini istediler. :F Welcome Sihirli Annem @Forumdash :A

Barbs'ın öldüğünü gördü, Will de yaşıyordu. Değişik bir şato adı söyledi bir de.

Son sahnede de zıpladım. :F

7.5/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x8 (Sezon Finali)

Güzeldi sezon finali, garip şeyler yaşandı. :D

Will ortaya çıktı ama yine değişik şeyler oldu. Mesela aynanın karşısındayken odada garip bir şey oldu, sonra ağzından yılan yavrusu gibi bir şey çıktı. :(

11 ortadan kayboldu ama gelecektir geri. Yaratığı öldüreyim derken kendisi gitti. :(

Yeni sezonda da izlerim diziyi. :D

8.5/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Dün 5 ve 6.bölümleri izlemiştim ama yorumlamayı unutmuşum :X

Neyse bugun son 2 bölümü de izleyip sezonu kapattım.

Kesinlikle harika maceraydı:X Çocukların oyunculuk performansı çok iyi özellikle Eleven harika bir oyuncu olacaktır ilerde. Kızın karakteristik bir yüzü var. Aksiyon ve bilim kurguda baya yol alır:X @Yiğitt
Sezon sonu spoileri
Eleven bence ölmedi. O da canavarla paralel evrene geçiş yapti. Zaten polis şef amcamız waffle bıraktı kutuya:X Demek arada cıkıp geliyor. Eleven onca peşine düşenleri nasıl da gözlerini kanatarak öldürdü:Z

Mike sen niye taşıyamadın kızı kucağında da Dustin'i yordun :F Dustin karakterine bişey olmasın:X

Steve yaa:F Karakteri tek değişen oyuncu oldu:F Öbür oğlana foto makinası bile almiş:F

Will'i döllenme dönemine bırakmiş canavar:F Yavrularını doğuruyor şimdi:X
Bu arada @Yiğitt
tuzlu su olayı paralel evrene geçiş yöntemi:X Fringe dizisinde bunu ayrıntılı anlatmişlardi:X Vucuttaki elektrik nötr falan cokbilimsel açıklaması var:F şöyle video vereyim :X
Kesinlikle harika bir dizi. Imdb puanı biraz fazla bence ama Eleven sahnelerini izleyince neden o kadar yuksek aldiğini görürsünüz:X

2.sezonu da merakla bekliyorum.Yine 8 bölüm olsun istiyorum ama karakterlerin geçiş dönemleri de hızlı oldugu için ısınamıyorum karakterlere. 2.sezon muhtemelen 13 bölüm olur.

Son 2 bölüm 9/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Dün 5 ve 6.bölümleri izlemiştim ama yorumlamayı unutmuşum :X

Neyse bugun son 2 bölümü de izleyip sezonu kapattım.

Kesinlikle harika maceraydı:X Çocukların oyunculuk performansı çok iyi özellikle Eleven harika bir oyuncu olacaktır ilerde. Kızın karakteristik bir yüzü var. Aksiyon ve bilim kurguda baya yol alır:X @Yiğitt
Sezon sonu spoileri
Eleven bence ölmedi. O da canavarla paralel evrene geçiş yapti. Zaten polis şef amcamız waffle bıraktı kutuya:X Demek arada cıkıp geliyor. Eleven onca peşine düşenleri nasıl da gözlerini kanatarak öldürdü:Z

Mike sen niye taşıyamadın kızı kucağında da Dustin'i yordun :F Dustin karakterine bişey olmasın:X

Steve yaa:F Karakteri tek değişen oyuncu oldu:F Öbür oğlana foto makinası bile almiş:F

Will'i döllenme dönemine bırakmiş canavar:F Yavrularını doğuruyor şimdi:X
Bu arada @Yiğitt
tuzlu su olayı paralel evrene geçiş yöntemi:X Fringe dizisinde bunu ayrıntılı anlatmişlardi:X Vucuttaki elektrik nötr falan cokbilimsel açıklaması var:F şöyle video vereyim :X
Kesinlikle harika bir dizi. Imdb puanı biraz fazla bence ama Eleven sahnelerini izleyince neden o kadar yuksek aldiğini görürsünüz:X

2.sezonu da merakla bekliyorum.Yine 8 bölüm olsun istiyorum ama karakterlerin geçiş dönemleri de hızlı oldugu için ısınamıyorum karakterlere. 2.sezon muhtemelen 13 bölüm olur.

Son 2 bölüm 9/10
Bu arada şuna ne diyorsun, sen de ben de yoruma katmamışız ama çok önemliydi. :A
Mike'nin Eleven'i öpmesi? :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bu arada şuna ne diyorsun, sen de ben de yoruma katmamışız ama çok önemliydi. :A
Mike'nin Eleven'i öpmesi? :A
Harbiden hee :F
neyse diyorum:F Aceleye geldi olay. Ya banyoda o sessizlikte uzun uzun yapsalardı:F İğrenç:F

Ama Eleven güzel sıkıştırdı Mike'ı. :F kem kum etti bi sevgili olayını anlatamadı.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Harbiden hee :F
neyse diyorum:F Aceleye geldi olay. Ya banyoda o sessizlikte uzun uzun yapsalardı:F İğrenç:F

Ama Eleven güzel sıkıştırdı Mike'ı. :F kem kum etti bi sevgili olayını anlatamadı.
Eleven'in yüz ifadesi komikti. :F Banyoda olduğunu düşünemiyorum, Eleven şoke olurdu orada burnu falan kanardı mazallah. :F

Öperek sevgili olayını anlattı, en etkili anlatım yoluydu. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Eleven'in yüz ifadesi komikti. :F Banyoda olduğunu düşünemiyorum, Eleven şoke olurdu orada burnu falan kanardı mazallah. :F

Öperek sevgili olayını anlattı, en etkili anlatım yoluydu. :D
en etkili olayda kız sevgili olayını filan bilmiyorum. Anne baba abi abla kardeş nedir bunları bilşyor. Dedi ya Mike:"sen de benim abim olursun" :F Mike sadece kızın hormonlarını devreye soktu:F