Netflix Stranger Things - 1. Sezon Yorumları

MayısKralı

Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
Puu onu mu dedim :A The 100 gibi dizi bul bana yeter :A

Pll :A

@OzaN bana gençlik dizisi öner gençlik dizisi bulamıyorum istediğim gibi :A

Gossip Girl izlemediysen işini görebilir :A Küçük Sırlar bu diziden esinlenmiş :A

4fef7db3-3b3a-4364-809f-d7ddf451d633.jpg

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x1

İlk dakikaları baya gerilimli olmuş, sonradan durağan oldu ama sıkmadı o kısımları da. :) Ben ilk bölümü beğendim.

Dizide benim en çok dikkatimi çeken kısa saçlı kızdı. İnşallah kızdır yani. :F O kızda bir şeyler var, özel güçleri falan var sanırsam. Bir ekip gelip onu yakalamaya çalıştı, kız oradan kaçtı ve son sahnede bizimkilerle karşılaştı.

Will tatlı çocuktu, iticilerden birisini yollasalarmış keşke. O dişsiz çocuğa sinir oldum, keşke o kaybolaymış. :A

Steve ve sevgilisi de dizinin rengi olmuş, dakika başı öpüşüyor. Steve zaten sapık gibi bir şey, tipten belli. :D

8/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x2

İlk bölümün ardından asıl olaylar şimdi başladı gibi, neler oluyor anlayamıyorum pek. :D

Öncelikle 11'in ''arkadaş'' nedir sorusuna bizimkilerin verdiği cevaplar çok güzeldi, tükürük olayı da güldürdü. :D

Will'in annesinin evinde yaşananlar garipti. Bir anda müziği açılıp/kapanması, ardından ışığın açılması/kapanması ve sonra camda ayı mıydı o neydi pek çözemedim ben hala o yaratığı. :D O kısmı baya gerilimli yapmışlardı.

Steve'nin evindeki partiye gereksiz diyecektim ama havuza o gözlüklü oğlanın kanının düşmesi ve ışıkların kapanmasıyla sudan bir şeyin çıkması. Yine aynı şeydi, bu şey ne merak ediyorum. :D

Son olarak partideki fotoğraf çeken arkadaş kimdir, necidir onu da çözemedim. (b)

8/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x3

Biraz durgun bir bölüm olsa sıkılmadan izledim, diğer bölümlerde az da olsa sıkılma olmuştu. Son dakikaları dizi adına güzel gelişmeler oldu. :(

Will'in ceseti denizde bulundu, ben denizden Nancy'nin arkadaşı çıkar diye düşünüyordum. İlginç, bakalım neler olacak?

Will'in evinde olanlar da değişikti, alfabede ışıkların yanarak söylemek istediğini söylemesi ve sonradan ''KAÇ'' deyip orada belirmesi. Nasıl bir şey tam çözemedim, zombi desen değil. Çıplak ilginç bir yaratık. :F

Nancy'nin sevgilisi ve onun arkadaşlarına bu bölüm sinir oldum.

8.5/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x4

İyi sayılabilecek bir bölümdü. :X
Will'in cesedinin içinde pamuk çıktı, gerçek değildi anladığım kadarıyla. Will'in sesini falan duydu bizimkiler, yaşıyor yani. Nereden çıkacak bakalım, bence Laboratuvardan çıkacak.

Bu arada 11 özel güçlerini kullanınca burnu kanıyor. Tabi kulağı da kanayabiliyor, o da dikkatimi çekti.

Will'in annesi döktürüyor, en dikkat çeken isim de kesinlikle o. :X

8/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x5

İyi bölümdü yine. :D

Lucas çok itici ya, o dişsize itici diyordum da bu daha itici. Ergen ergen hareketleri var, sinir oldum. Neyse ki 11 reyiz onu uçurup vurdu yere, içimin yağları eridi. :Z

Nancy de mi öldü lan? :( O değişik hayvan mıdır yaratık mıdır onunla karşılaştı. Sonra ağızda yeme sesleri geldi ve bitti. İnşallah bir şey olmamıştır, ben sanmıyorum bir şey olduğunu.

8/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S01- B01-02

İki bölüm birden yorumlayayım.
Bence güzel dizi. @OzaN'a demiştim J.J. Abrams'ın süper8'i gibi diye. Bence çocuklar çok iyi seçilmiş her biri üstesinden gelmiş rollerinin...Tek kusur buldugum sahneler şu liselilerin olması. İşte @OzaN'ın ergen dizisi deme olayı bunların yüzünden. Yoksa gizemiyle gayet güzel dizi.

@Yiğitt spoiler'ı oku
O havuzdaki parmağı kanayan oğlan değil, kız:A Fotograf çeken de kaybolan oğlanın abisiydi:X 11 denen kızı ben de erkeğe benzetiyorum ama evdekiler de kız dedi bana yaa:F Bence erkeğe benziyor. Ayrıca o dişsiz çocuk çok sempatik zenci olanı kaybolsaydı diyiyorum:F
Jenerik müziğini beğendim.Dizinin müzikleri bence çok iyi olmuş. 80'lerin o soundlarını duymak güzeldi.

IMDB hala 9 mu bilmiyorum ama 8.5dan fazlası abartı derim:X Şuanlık 2 bölüm de 7.5/10'du benim için:X

s10

Favori Üye
Reaksiyon puanı
93
Puanı
40
Dizinin şuan 6.bölümündeyim ama şöyle söyleyeyim; ben böyle canavarlı,zombili,yaratıklı şeyleri izleyemiyorum. Aslında tipinden korkmak değilde sesle birleşimce bu pislik yaratıklar ani bir hareket yapıyorlar ya işte ondan çok fena tırsıyorım, ilk 5 bölüm için konuşursak hemen hemen her bölümde bu hissi yaşadım korkuyorum ama bitiriceğim, neyse diziye geçecek olursam dizi müthiş , konu klişerlerle de olsa akıyor , müzikler desen of muazzam 80'li yıllarda yaşamama rağmen beni aldı götürdü oralara, cast seçimi muzzam hele o kız yokmu , bu yaşlarda böyle bir yetenek ,gerçekten harika dizi imdb puanını sonuna kadar hakediyor bende 9+ verirdim, umarım tek sezonluk birşey olmaz konuları daha da açarak beni daha çok gerilimde bırakırlar :)
Not; o siyahi veleti dövmek isteyen bir tek ben değilimdir herhalde , ne gıcık bir çocuk değil mi?