Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

10DBB4B0-C7A8-4A8B-B432-6A632AE1FAD2.jpeg

Steins;Gate

Tür:
Animasyon, Komedi, Dram, Romantik, Bilim-Kurgu, Gerilim
Süre: 24 dakika / 24 Bölüm

Yönetmen: N/A
Senaryo: N/A

Karakterler:

Hououin Kyouma(Okabe)
Kurisi Makise
Mayuri Shiina
Itaru Hashida(Daru)

IMDb Linki

Puanlar:
IMDb: 8.8/10

Konusu: Zamanda yolculuk temasını ele alan Steins;Gate, özelleştirilmiş bir mikrodalga cihazıyla tesadüfen kendi geçmişlerine mesaj gönderebilmeyi keşfeden bir grup arkadaş hakkındadır.

Anime Fragmanı:

Anime ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Çok yakın zamanda, Kasım bitmeden, Steins Gate'i baştan sona tekrar izleyeceğim gerekli ortam hazır... Üstüne SNK'yi baştan sona tekrar izleyip final sezonuna doğru hafızayı tazelemiş olacağım... Manga konusu ise halen muallak, o büyülü dünyanın içine giremedik bir türlü ya da o bizi istemedi... @MEnes

• Üzücü
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Çok yakın zamanda, Kasım bitmeden, Steins Gate'i baştan sona tekrar izleyeceğim gerekli ortam hazır... Üstüne SNK'yi baştan sona tekrar izleyip final sezonuna doğru hafızayı tazelemiş olacağım... Manga konusu ise halen muallak, o büyülü dünyanın içine giremedik bir türlü ya da o bizi istemedi... @MEnes
Steins Gate be kardeşim... Madem öyle ben de ilk 4 bölümü izleyip ara vermiştim, oradan devam edeyim o zaman...

Aaah ah çok masumsun be yoldaşım... SNK'nın final sezonunun ilk 3 sezonuyla uzaktan yakından, ya da herhangi bir yerinden bağlantısı olmadığını ve tam olarak buz dağının görünmeyen kısmı olduğunu sana daha kaç kez söyleyeceğim... O yüzden kaç zamandır mangayı oku diyorum. Final sezonundan önce 3 sezonu baştan sona izleyip hafızayı tazelesen bile sezon başladığında kaçınılmaz bir şekilde 'Aman aman nereye geldik' diyeceksin... :A Ama işte senin de dediğin gibi manga alemine dalış yapamamanın bir sebebi vardır muhakkak... Gerçi @Dosi dalış yaptı da ne oldu, Chapter 105 gibi bir bölümden sonra tuttu dizi izlemeye başladı... Mangayı saldı resmen... Yazık be...

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1.Bölüm

Efsanevi hikayenin ilk bölümüne nihayet başlayabildik... Kendini ilerledikçe açan bir yapım olduğu için ilk bölümde tabi ki çok az şey söz konusu ve kendini hemen diziye sarmıyor, ama birkaç bölüm sonrası için potansiyeli çok yüksek ve malzemesi çok kaliteli. Böyle bir senaryo, çok nadir gelir... @MEnes

Bu bölümde Okarin’in konferansa katılması esnasında yaşanan cinayet olayını ve Daru’ya mesaj atarken her şeyin birden değişmesini gördük. Acaba neden böyle oldu ve olay neydi, merak ediyorum doğrusu... O cinayete kurban giden kız kimdi? Son sahnede ölmediğini de gördük...
Fakat asansörde Okarin, o mesajın geçmişe gittiğini keşfetti. Olayın asıl noktası orada başlıyor olmalı.

TV ekranındaki o koyun adama bakarken Daru’nun söylediği;

“If we were inside someone’s screen, would we ever be able to know?“

Sözü bölümün en önemli ve çarpıcı sözüydü aslında. Gerçeklik algısına ve tam da bu animeye uygun.. Matrix’e gönderilen bir selam... En ilginci de, Okarin hemen “hayır bilemezdik” dedi, ve gerçekten de öyleler. Yani onları bir ekranın içinden izliyoruz aslında ve farkında değiller. Peki Ya bizi de?...

8.3

• Harika
Reactions: kerem and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
1.Bölüm

Efsanevi hikayenin ilk bölümüne nihayet başlayabildik... Kendini ilerledikçe açan bir yapım olduğu için ilk bölümde tabi ki çok az şey söz konusu ve kendini hemen diziye sarmıyor, ama birkaç bölüm sonrası için potansiyeli çok yüksek ve malzemesi çok kaliteli. Böyle bir senaryo, çok nadir gelir... @MEnes

Bu bölümde Okarin’in konferansa katılması esnasında yaşanan cinayet olayını ve Daru’ya mesaj atarken her şeyin birden değişmesini gördük. Acaba neden böyle oldu ve olay neydi, merak ediyorum doğrusu... O cinayete kurban giden kız kimdi? Son sahnede ölmediğini de gördük...
Fakat asansörde Okarin, o mesajın geçmişe gittiğini keşfetti. Olayın asıl noktası orada başlıyor olmalı.

TV ekranındaki o koyun adama bakarken Daru’nun söylediği;

“If we were inside someone’s screen, would we ever be able to know?“

Sözü bölümün en önemli ve çarpıcı sözüydü aslında. Gerçeklik algısına ve tam da bu animeye uygun.. Matrix’e gönderilen bir selam... En ilginci de, Okarin hemen “hayır bilemezdik” dedi, ve gerçekten de öyleler. Yani onları bir ekranın içinden izliyoruz aslında ve farkında değiller. Peki Ya bizi de?...

8.3
Aman aman nereye geldik... Yoksa sonunda @Tolstoyevski bünyesinde OTAKU'nun küllerinden doğuşuna mı şahit olacağız... İşte bu an içindi, her şey bunun içindi... Artık başladıysa gerisi gelecektir, bundan eminim...

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Aman aman nereye geldik... Yoksa sonunda @Tolstoyevski bünyesinde OTAKU'nun küllerinden doğuşuna mı şahit olacağız... İşte bu an içindi, her şey bunun içindi... Artık başladıysa gerisi gelecektir, bundan eminim...
Kendini bir anda nerede buldun ama... Hiç beklemiyordun kabul et. :A

• Harika

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Kendini bir anda nerede buldun ama... Hiç beklemiyordun kabul et. :A
Hiç beklemiyordum kesinlikle... Steins Gate'i 4 bölüm izledim demiştim. Eğer sen bir çığır açıp başladıysan 3-Gatsu no Lion bir yandan Steins Gate bir yandan 2 animeyi birlikte idare edebilirim bence... :A Önümde 21 bölümlük bir serüven daha var, çook iyi... :A

• Güldürdün

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,587
Puanı
1,060
Bir Klasik'e ''Diğer'' damgasını vurarak resmen hakaret etmişsin, çabuk değiştir onu. Nasıl farkedemedin? :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Bir Klasik'e ''Diğer'' damgasını vurarak resmen hakaret etmişsin, çabuk değiştir onu. Nasıl farkedemedin? :A
Aaah ah OTAKU dünyasının veli nimeti olan animeleri resmen ötekileştirmişiz kanalları yok diye... :A Halbuki Japon kanalları var NHK falan onları yazalım öyle değil mi... :A

• Güldürdün
Reactions: kerem

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Hiç beklemiyordum kesinlikle... Steins Gate'i 4 bölüm izledim demiştim. Eğer sen bir çığır açıp başladıysan 3-Gatsu no Lion bir yandan Steins Gate bir yandan 2 animeyi birlikte idare edebilirim bence... :A Önümde 21 bölümlük bir serüven daha var, çook iyi... :A

Bölüm bölüm buradan yorumlarsın o halde, böyle bir yapıtı da yorum konusunu erteleme be adam.. :A

Haklısın animeler dalında bir klasik sonuçta ama fazla dikkat çekmeyelim deyip emin olamadım, bu konuyu bir düşünmek lazım. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,587
Puanı
1,060
Aaah ah OTAKU dünyasının veli nimeti olan animeleri resmen ötekileştirmişiz kanalları yok diye... :A Halbuki Japon kanalları var NHK falan onları yazalım öyle değil mi... :A
Bölüm bölüm buradan yorumlarsın o halde, böyle bir yapıtı da yorum konusunu erteleme be adam.. :A

Haklısın animeler dalında bir klasik sonuçta ama fazla dikkat çekmeyelim deyip emin olamadım, bu konuyu bir düşünmek lazım. :A
Steins Gate nolursa olsun bir klasiktir. 7-8 yıl olmuştur sanırım ama eşi benzeri gelmedi, gelse de Steins Gate'e asla benzeyemez zaten. Biz FMAB'nin konusunu açarken klasik diye açmıştık sanırım. Yani yıl olacak 2021, artık anime dünyasını bilmeyip de bunları izlemeyenin çoktan bir damarı kopmuştur zaten. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860

Bölüm bölüm yorumlamak için önce izlediğim 4 bölüm hakkında genel bir değerlendirme yapmam lazım... :A Ama sonraki bölümler için SNK mangasında yaptığım gibi bölüm bölüm yorumlama işini yaparım... Tabi sen doğal olarak onları okumadın ama SNK mangasında o kadar uzun çözümlemeler yaptım ki burada büyük ihtimal o kadar uzun olmayabilir. :A @Dosi (Ayrıca o manga yorumlarını hayatının herhangi bir döneminde okuyacak mısın onuda bilemiyorum...) Ama onu doğru dedin bak, böyle bir yapıtı da bölüm bölüm yorumlamayacaksak bu işi bırakalım.. :A
Steins Gate nolursa olsun bir klasiktir. 7-8 yıl olmuştur sanırım ama eşi benzeri gelmedi, gelse de Steins Gate'e asla benzeyemez zaten. Biz FMAB'nin konusunu açarken klasik diye açmıştık sanırım. Yani yıl olacak 2021, artık anime dünyasını bilmeyip de bunları izlemeyenin çoktan bir damarı kopmuştur zaten. :A
Bak onu unutmuşuz FMAB klasik diye açılmış bunu da klasik diye yapalım, üzerine fazla düşünmemize gerek yok bu şekilde bakınca... Ben hallettim o işi... :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bölüm bölüm yorumlamak için önce izlediğim 4 bölüm hakkında genel bir değerlendirme yapmam lazım... :A Ama sonraki bölümler için SNK mangasında yaptığım gibi bölüm bölüm yorumlama işini yaparım... Tabi sen doğal olarak onları okumadın ama SNK mangasında o kadar uzun çözümlemeler yaptım ki burada büyük ihtimal o kadar uzun olmayabilir. :A @Dosi (Ayrıca o manga yorumlarını hayatının herhangi bir döneminde okuyacak mısın onuda bilemiyorum...) Ama doğru dedin bak, böyle bir yapıtı da bölüm bölüm yorumlamayacaksak bu işi bırakalım.. :A

Bak onu unutmuşuz FMAB klasik diye açılmış bunu da klasik diye yapalım, üzerine fazla düşünmemize gerek yok bu şekilde bakınca... Ben hallettim o işi... :A
Ya evdeki o malum sorun yine başlıyor gibi :( okumak istesem de istek ve heves 0 oluyor. Hafta sonuna işler düzelmezse okuyamam.
Benden umudu kes :(

• Üzücü

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ya evdeki o malum sorun yine başlıyor gibi :( okumak istesem de istek ve heves 0 oluyor. Hafta sonuna işler düzelmezse okuyamam.
Benden umudu kes :(
Şurda yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin benden umudu kes diyorsun... Halbuki hikayenin nereye gideceğinin merakını ve benim sana verdiğim hype'ı düşününce istek ve hevesin bırak 0 olmasını %200 falan olması lazım... Okuyacağın 28 bölüm + final bölümlerini sayarsak 4 bölüm falan... Ama tabi ki teklif yok ısrar var... :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
  • Güldürdün
Reactions: Sherlock and MEnes

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Steins Gate 1-4. Bölümler...

Gelmiş geçmiş en iyi animeler arasında tepeyi zorlayan benim de 1 numaramda yer alan efsaneyi epik yapım... Aylar önce 4 bölüm peşpeşe izlemiştim. Tabi ki bu 3. turum falan o ayrı... Hatıramda kaldığı kadarıyla bir şeyler karalayıp seriye kaldığım yerden devam edeceğim... @Tolstoyevski

Steins Gate zaman yolculuğu ile ilgili yapılmış en kaliteli eserdir diyerek cümlelerime başlamak istiyorum. 1. bölümden olaya giriş yapılıyor. Makise Kurisu adlı karakterin konferansta Okarin tarafından öldüğü görülüyor. Ama sonra ölmediğini görüp olayı kurcalamaya başlıyor. Çatıya bir şeyin çarptığını ve sonraki bölüm o çarpan şeyin yok olduğunu görüyor. Hiç bir şey olmamış gibi... Zamanda geriye gidildiği ve olayların daha farklı ilerlediği bir düzlem. Aslında paralel evren oluşmaya çok müsait bir ortam var.

Okarin ile Makise arasındaki ilişki mükemmel işleniyor. Hem oldukça fazla komik sahne var hem de serideki samimiyeti çok iyi işliyorlar. Mayuri desek bambaşka bir samimiyet örneği. Öyle naif bir karakter çok az görülür. İlk 4 bölüm itibarıyla ekip olayı çözmek için tehlikeli bir örgütü hackleme planı üstünden gidiyor. Sonrasında bu dosyaları açmak için eski bir bilgisayar olan IBN 5100'e ulaşıyorlar. Sonrasını şimdilik görmedik. Zamanda geriye gitme olayının nasıl olduğu ise mikrodalga fırında gizli. Muzların jele dönüşmesi falan garip şeyler yaşanıyor oralarda. Sonrasında tabi geçmişe dmail gönderip olayı bir nevi çözüyorlar. John Titor gizemi ise başka bir gizem. Gelecekten geldiğini iddia eden, zaman makinesi bulduğunu iddia eden biri. Kim olduğunu şimdilik sağlam bir gizemle saklıyor seri. En iyisi izlemeye devam edip bölüm bölüm daha detaylı çözümlemeler yapmak.

9/10

• Harika