Netflix Squid Game - Dizi Yorumları

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Yooo adamlar gayet de ikinci sezona açık kapı bırakarak bitirmişler zaten. Popüler olduktan sonra ikinci sezon kararı alma gibi bir durum değil, öyle tasarlanmış baştan beri... :A Popüler kültür olduğu için ben de bir miktar hoşlanmasam da şimdilik izlenilebilitesi olan bir iş olduğu için ikinci sezona bakacağım... :A
Enes yoldaşımla beraber gayet de keyif alarak izledik ilk sezonu. Bir aksilik olmazsa ikinci sezonu da keyifle izleyeceğiz.. Siz iki haine de ihtiyacımız yok değil:A @MasacRE
Nasıl da savunmuşlar bu popüler kültür ürünü şişirilmiş diziyi. :A Kanımı donduruyorsunuz siz iki kütük. :A Utku yoldaşımla safları terk etmeme konusunda kararlıyız… @MasacRE

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
E Squid Game de Netflix dizisi ona bakarsak. :A

Netflix'in Amerikan film ve dizilerini bende sevmiyorum ama Kore ayağı daha iyi kesinlikle. Mangalarından bağımsız bir şekilde eleştirirsek bence iki film de iyiydi. Imdb puanları da 8'in üstündeydi en son. :A
İşte zaten ben de ona şaşırdım Netflix'in kaliteli bir Uzak Doğu yapımı yapmasını... :A Ama bu büyük ihtimal herhangi bir animenin manganın uyarlaması olmadığı için böyle oldu. :A Uyarlama olsa hiç de böyle kaliteli olacağını sanmıyorum... :A

Kingdom'un konusuna baktım da mangadaki okuduğumla aynı değil. Büyük ihtimal mangadan uyarlanmamıştır bu dizi. :A Aynı şekilde Vagabond da mangadakiyle alakası yok. Sadece isim benzerliği imiş... :A Death Note gibi bir uyarlama değilmiş iyi bari... :A
------

Enes yoldaşımla beraber gayet de keyif alarak izledik ilk sezonu. Bir aksilik olmazsa ikinci sezonu da keyifle izleyeceğiz.. Siz iki haine de ihtiyacımız yok değil:A @MasacRE
Kesinlikle, gayet keyif alarak izledik... Canım yoldaşım benim...

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Ben ve Utku beyciğim asla bu abartılmış diziyi izlemeyeceğiz, biz yoldaşımla her zaman kaliteli diziler tercih ederiz. :A Böyle aşırı popüler olunca ikinci sezon çekme kararı alan diziler bizim felsefemize aykırı. Siz yoldaşlarımızı da bu dizinin ikinci sezonuna devam etmemeye davet ediyoruz. :A @MasacRE @Maskeli Fedai

İşte zaten ben de ona şaşırdım Netflix'in kaliteli bir Uzak Doğu yapımı yapmasını... :A Ama bu büyük ihtimal herhangi bir animenin manganın uyarlaması olmadığı için böyle oldu. :A Uyarlama olsa hiç de böyle kaliteli olacağını sanmıyorum... :A

Kingdom'un konusuna baktım da mangadaki okuduğumla aynı değil. Büyük ihtimal mangadan uyarlanmamıştır bu dizi. :A Aynı şekilde Vagabond da mangadakiyle alakası yok. Sadece isim benzerliği imiş... :A Death Note gibi bir uyarlama değilmiş iyi bari... :A
------

Ah ah nerede o bu dörtlü çok güçlü şeklinde BATTLESTAR GALACTICA izlediğimiz günler... Şimdi de iki hain bir olmuş bize popüler kültürün kölesi olmuş kalamar oyununu övüyor...

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ah ah nerede o bu dörtlü çok güçlü şeklinde BATTLESTAR GALACTICA izlediğimiz günler... Şimdi de iki hain bir olmuş bize popüler kültürün kölesi olmuş kalamar oyununu övüyor...
Evet yine bir BSG muhabbetine bağladı, bu kadar fan olma be. :A O diziyi izlemek çile gibi bir şeydi. :A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,887
Puanı
1,060
Bu diziyi heryerde görmekten bıktım. Çok abartılıyor bence :A

• Olmamış
Reactions: xdragxx

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Evet yine bir BSG muhabbetine bağladı, bu kadar fan olma be. :A O diziyi izlemek çile gibi bir şeydi. :A
Dördümüz ortak onu izlediğimiz için ona bağlıyoruz hep :A Çok da iyi bir diziydi bu arada, yarıda bırakmak senin ayıbın oldu :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Nasıl da savunmuşlar bu popüler kültür ürünü şişirilmiş diziyi. :A Kanımı donduruyorsunuz siz iki kütük. :A Utku yoldaşımla safları terk etmeme konusunda kararlıyız… @MasacRE

------

Bu dörtlü yeniden bir dizide buluşabilirdi ama hain kütükler direnmeye devam ediyorlar..

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Tost makinesi olduğumuz güzel günler… @MEnes
Bu dörtlü yeniden bir dizide buluşabilirdi ama hain kütükler direnmeye devam ediyorlar..
Acilen yeni bir dizi belirleyip bu dörtlü olarak başlamalıyız sayın Gs’li dostum, KALAMAR OYUNU hariç…

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,620
Puanı
1,060

------

Dünyadaki hiçbir uyarlama Death Note kadar kötü olamaz o yüzden için rahat olsun. :A

Aslında Squid Game'i SAO, Death Parade veya Alice in Borderland'e benzetenler de çok. İzlemeye çekiniyorum o yüzden. Israr eden çok ama beğenmeyeceğim gibi geliyor. Şu animelerin reel versiyonlarını yapmaktan ne zaman vazgeçecekler anlamıyorum. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Dünyadaki hiçbir uyarlama Death Note kadar kötü olamaz o yüzden için rahat olsun. :A

Aslında Squid Game'i SAO, Death Parade veya Alice in Borderland'e benzetenler de çok. İzlemeye çekiniyorum o yüzden. Israr eden çok ama beğenmeyeceğim gibi geliyor. Şu animelerin reel versiyonlarını yapmaktan ne zaman vazgeçecekler anlamıyorum. :A
Büyük ihtimal o kadar kötü olamaz o yüzden ben de o uyarlamayı izlemeyi düşünmüyorum... :A Doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum bu konuda. :A

Onun dışında Squid Game bir yerden uyarlama değil resmi olarak ama esinlenme olabilir. Çünkü böyle çok eser var yazarının bir yerlerden etkilendiği. Animelerin reel versiyonlarını asla kabul edemem ve izleyemem... Kesinlikle vazgeçilmesi gereken bir durum... :A
------

Bu hainlerin işi gücü hainlik işte yoldaşım... Nerde o eski günler, birlikte sanat tüketip yorumlamadığımız günler... Herkesin gizli gizli izleyip kimseye haber vermediği ve bir anda bitirdiği günler... İşte biz o günlerin hastasıyız... @Sherlock @MasacRE

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Büyük ihtimal o kadar kötü olamaz o yüzden ben de o uyarlamayı izlemeyi düşünmüyorum... :A Doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum bu konuda. :A

Onun dışında Squid Game bir yerden uyarlama değil resmi olarak ama esinlenme olabilir. Çünkü böyle çok eser var yazarının bir yerlerden etkilendiği. Animelerin reel versiyonlarını asla kabul edemem ve izleyemem... Kesinlikle vazgeçilmesi gereken bir durum... :A
------

Bu hainlerin işi gücü hainlik işte yoldaşım... Nerde o eski günler, birlikte sanat tüketip yorumlamadığımız günler... Herkesin gizli gizli izleyip kimseye haber vermediği ve bir anda bitirdiği günler... İşte biz o günlerin hastasıyız... @Sherlock @MasacRE
Aaaahhhh ahhhhh yoldaşım gözümde canlandı koskoca mazi.. Ardından bütün foruma damga vuran goygoyumuz ve milletin ciddiye aldığı o efsanevi mesajlar.. Ağlamıyorum.. @MasacRE @Sherlock

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Aaaahhhh ahhhhh yoldaşım gözümde canlandı koskoca mazi.. Ardından bütün foruma damga vuran goygoyumuz ve milletin ciddiye aldığı o efsanevi mesajlar.. Ağlamıyorum.. @MasacRE @Sherlock
Ne muazzamlıktı be... Gerçekten çok güzel zamanlardı... Foruma her daim yön veren muazzam yoldaşlığımız kaosun ve çılgınlığın her daim merkezinde olacaktır... Canım yoldaşlarım benim... :bhr: :oops: 😳 @Sherlock @MasacRE

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Murat Soner'den Squid Game eleştirisi:

"Dizinin popülerliği elbet bir gün bitecek, dolayısıyla 'oyunlar' da ama yenilerin de geleceği, her işi internetten görmeye alışan anne ve babaların çocuk büyütmeyi de internete bıraktığını düşünürsek; korkarım ki, içindeki şiddeti 'dur' diyen duyguları körelmiş çocuklar gelecek ya da kısacası çok acı ama, ölmeyi bayılmak zanneden çocuklar..."

@Tolstoyevski, @The_Erinch, @Dosi, @xdragxx, @DarkLegenD, @Maskeli Fedai, @Yakamoz-Asi, @BARON男爵, @MEnes, @bazinga, @Forumdash, @Cervantes ve dizinin diğer izleyicileri.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yahu Barış Özcan, Murat Soner midir nedir susun be kardeşim artık anladık tek siz büyük oyunu çözdünüz aferin size ama susun beee

• Olmamış
Reactions: Araf

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,887
Puanı
1,060
Okulda tüm çocuklar bunu konuşuyor. Kırmızı ışık yeşil ışık oyununun benzeri yeniden popüler oldu. Oynayıp duruyorlar. Sıkıcı :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski