Netflix Squid Game - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Okulda tüm çocuklar bunu konuşuyor. Kırmızı ışık yeşil ışık oyununun benzeri yeniden popüler oldu. Oynayıp duruyorlar. Sıkıcı :A
Sen de kırmızı ışık yeşil ışık diye seslenen o kişi ol İşte ne güzel :A

• İlginç
Reactions: Dosi and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yahu Barış Özcan, Murat Soner midir nedir susun be kardeşim artık anladık tek siz büyük oyunu çözdünüz aferin size ama susun beee
Konuşsunlar, övüp duran insanların arasında eleştiri yapanlar da olsun, insanlar düşünsün. Yoksa bu dizi insanlara bir yandan fazlasıyla zarar da verecek.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Konuşsunlar, övüp duran insanların arasında eleştiri yapanlar da olsun, insanlar düşünsün. Yoksa bu dizi insanlara bir yandan fazlasıyla zarar da verecek.
Yahu napalım arkadaşım insanlar salak diye böyle diziler çekilmesin mi dizinin dizi olduğunu anlamayan insanlar zaten bir şekilde hayatını mahveder.
Mafya dizisi de olmasın o zaman millet birbirini öldürür diye. Süper kahraman filmi de olmasın insanlar uçmayı deneyecek diye. Sürekli tehlikeli tehlikeli demesi saçma. Asıl tehlikeli olan insanların bu kadar Iq'sunun düşük olması gerçek sanıyorlarsa.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yahu napalım arkadaşım insanlar salak diye böyle diziler çekilmesin mi dizinin dizi olduğunu anlamayan insanlar zaten bir şekilde hayatını mahveder.
Mafya dizisi de olmasın o zaman millet birbirini öldürür diye. Süper kahraman filmi de olmasın insanlar uçmayı deneyecek diye. Sürekli tehlikeli tehlikeli demesi saçma. Asıl tehlikeli olan insanların bu kadar Iq'sunun düşük olması gerçek sanıyorlarsa.
Videoda "izlemeyin" derken "bu diziyi çekmeyin" diyerek kötülemiyor, sadece tehlikeli bir şekilde yayıldığını anlatmaya çalışıyor. Olayın nelere yol açtığını dikkat çekmeye çalışıyor ve bu da değerli bir şey. Mafya dizilerini de eleştiriyor. Eleştiri olmalı, eğlenceden öteye de gidebiliyorsa, kesinlikle olmalı. Çocukları da etkiliyorsa, eleştiri daha da olmalı hatta. "Bu dizi, ne olacak" diye düşünmemeliyiz. Sana göre böyle olabilir, basit ve gereksiz, saçma bir eleştiri olabilir ama olmalı.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Enis Kiraz’ın videosunu izledim şimdi, bence oldukça güzel noktalara değinmiş benim de diziyi izlerken aklıma takılmıştı o birkaç detay. Yalnız incelemede biraz hafif küfürler var, uyaralım.

Özellikle hadi ilk oyun neyse de cam oyununda herkes ölebilirdi cidden, bu durumda ne olacaktı? Final oyununu göremeden adadan ayrılacaklardı bu turnuvanın finansörü olan VIP’ler? İlginç doğrusu.

Videoda eşitsizlik ve adaletsizliğe değinilmiş ancak ben o kısımları mantık hatası olarak görmüyorum, çünkü besbelli ki doğal seleksiyon anlayışıyla düzenlenmiş bir olay. Ama yine de şans faktörünün bu kadar fazla olması sinir bozucu elbette…

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bu hainlerin işi gücü hainlik işte yoldaşım... Nerde o eski günler, birlikte sanat tüketip yorumlamadığımız günler... Herkesin gizli gizli izleyip kimseye haber vermediği ve bir anda bitirdiği günler... İşte biz o günlerin hastasıyız... @Sherlock @MasacRE
Aaaahhhh ahhhhh yoldaşım gözümde canlandı koskoca mazi.. Ardından bütün foruma damga vuran goygoyumuz ve milletin ciddiye aldığı o efsanevi mesajlar.. Ağlamıyorum.. @MasacRE @Sherlock
Her şeyi benden beklemeyin...
Ne muazzamlıktı be... Gerçekten çok güzel zamanlardı... Foruma her daim yön veren muazzam yoldaşlığımız kaosun ve çılgınlığın her daim merkezinde olacaktır... Canım yoldaşlarım benim... :bhr: :oops: 😳 @Sherlock @MasacRE
Canım yoldaşlarım. :bhr: 😳

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Şu müzik cidden efsane…

Biz de güzel bir video hazırlamışız.

DARK'ın malum müziğine benziyor ve gerçekten muazzam...

Geçmiş ve gelecek her zaman bağlantılıdır... Olacak olan olacaktır... Tik tak tik tak... Dur lan yine aman aman nereye geldik oldu... @Dosi

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
DARK'ın malum müziğine benziyor ve gerçekten muazzam...

Geçmiş ve gelecek her zaman bağlantılıdır... Olacak olan olacaktır... Tik tak tik tak... Dur lan yine aman aman nereye geldik oldu... @Dosi

Ulan Dark ne diziydi be… Son senelerin kesinlikle en değeri bilinmeyen başyapıtı…

• Harika
Reactions: MEnes

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Dün sokaktan çocukların “yeşiiil ışııık kıırmızıı ışııık” sesleri geliyordu, hadi bunu anlarım da bugün aynısının orijinal Korecesini duydum. Koreceyi ne ara nasıl ezberledilerse :A
------

@Dosi sizin okulda da Korece duydun mu hiç :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Dün sokaktan çocukların “yeşiiil ışııık kıırmızıı ışııık” sesleri geliyordu, hadi bunu anlarım da bugün aynısının orijinal Korecesini duydum. Koreceyi ne ara nasıl ezberledilerse :A
------

@Dosi sizin okulda da Korece duydun mu hiç :A
Hayır. Çin ve o taraflara benzeyen var ama açık açık sormadım :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
98FB0301-2F81-460A-8D7B-E824A0509552.jpeg

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
İLK SEZON YORUMU:

Aslında böyle popüler olan işleri çok sonradan izlemeyi seviyorum yani ses getirir getirmez pek izlemem ama buna dayanamadım artık. Gerçekten son yılların en fazla ses getiren işi oldu. Diziyi çok çok beğendim, aşırı sürükleyiciydi. İzle izle doyamadım, üç günde tamamladım yoğunluğuma rağmen.

Dizinin müzikleri de çok güzeldi, özellikle ilk bölümdeki oyun sırasında çalan müzik aşırı bağımlılık yapıyor. Ek olarak gerilim müziğini de çok beğendim.

Sonu sürpriz olmadı, ilk bölümden belliydi ama tabi arka plan sürpriz oldu.
Oyunu kuranın başındaki kişinin yaşlı amca olması çok şaşırttı beni, ''kankan'' isimli mesajı aldığında birisi dalga geçiyor sanmıştım. Dizinin en büyük sürprizlerinden oldu.

Karakterlerin isimlerini tutamadım aklımda, malum Kore isimleri olunca benimseyemedik ama karakterleri oldukça sevdim ve benimsedim. Tek sezonluk kalsaydı keşke, yeni sezon her türlü bir tık aşağısı kalacak gibi çünkü buradaki karakterleri epey arayacak gözlerimiz, beklentimi karşılamayacak gibi. Tabi her türlü merakla bekliyorum, yeni sezonda yöneticinin hikayesine odaklanılacakmış sanırım. :X

9/10

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Çok büyük risk eğer Gs kazanırsa risk tutacak adlarına ama kaybederlerse de fena rezil olacaklar. Maç berabere bitmediği sürece bu koreografi iki taraftan birini fena rezil edecek.