Netflix Squid Game - Dizi Yorumları

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Uzakdoğu efsanelerinden Signal, Chuno, Healer, Psycho But It's Okay, The Flower of Evil, Kairos, Kingdom, Vagabond gibi efsaneleri izledık zamanında. Çok da matah bir şey değil hani. :A
@MEnes ve @Sherlock da izlediğin Uzak Doğu efsanelerini seviyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. :A

Squid Game'i de izle, eksik olmasın. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
@MEnes ve @Sherlock da izlediğin Uzak Doğu efsanelerini seviyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. :A

Aslında saydıklarımın hepsi Kore yapımı. Japon dizilerinin içine girersem çıkamam çünkü. :A

Aşırı popüler olan şeyler bana cazip gelmiyor ama çevre baskısı ağır basıyor işte. YOU bittiğinde göz atarım. :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860

Ben Uzak Doğu efsanelerini seviyorum ama dizi değil sinema (Miyazaki ve Kurosawa dedem...) ve anime/manga... :A Yani o saydığı eserlerin hiçbirini izlemedim ve bilmiyorum... :A

Kingdom ve Vagabond diye yazdığı eserleri ise manga olarak biliyor ve okuyorum ama o dizi olarak yazdıysa bilemem... :A @kerem

• Güldürdün
Reactions: kerem and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Aslında saydıklarımın hepsi Kore yapımı. Japon dizilerinin içine girersem çıkamam çünkü. :A

Aşırı popüler olan şeyler bana cazip gelmiyor ama çevre baskısı ağır basıyor işte. YOU bittiğinde göz atarım. :A
Bana da cazip gelmiyor ama işte popüler olmadan önce izleyecektin. Daha da popüler olmadan izle derim, zamanla daha da popüler olur çünkü. :A

• Güldürdün
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Ben Uzak Doğu efsanelerini seviyorum ama dizi değil sinema (Miyazaki ve Kurosawa dedem...) ve anime/manga... :A Yani o saydığı eserlerin hiçbirini izlemedim ve bilmiyorum... :A

Kingdom ve Vagabond diye yazdığı eserleri ise manga olarak biliyor ve okuyorum ama o dizi olarak yazdıysa bilemem... :A @kerem
İkisi de 2 yıl önce Netflix'e dizi olarak uyarlandı. Tavsiye ederim. :A

Bana da cazip gelmiyor ama işte popüler olmadan önce izleyecektin. Daha da popüler olmadan izle derim, zamanla daha da popüler olur çünkü. :A
Çok şey duruyor ya, farklı ama ucuz. :A @Forumdash

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860

Netflix'e mi uyarlandı... Yok yok benden uzak olsun, manga olarak kusursuzlukları ile aklımda kalsınlar... O muazzam eserlerin canlı ekranda Netflix tarafından harap edilmelerini görmeyi kaldıramam... :A
Miyazaki dedem kutsalımızdır, her eseri izlemeye değer birer SABAR eseridir… :A @Araf @MasacRE
Dedem öyledir öyledir de senin benden önce tüm eserlerini yok etmen pek öyle normal değil gibi sanki... :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Squid Game isimli güzide eser gayet kaliteli ve izlenebilitesi yüksek olan bir eserdir... :A İzlemeye değer ve siz yoldaşlarıma muhakkak tavsiye ederim... :A @MasacRE @Maskeli Fedai
Ben ve Utku beyciğim asla bu abartılmış diziyi izlemeyeceğiz, biz yoldaşımla her zaman kaliteli diziler tercih ederiz. :A Böyle aşırı popüler olunca ikinci sezon çekme kararı alan diziler bizim felsefemize aykırı. Siz yoldaşlarımızı da bu dizinin ikinci sezonuna devam etmemeye davet ediyoruz. :A @MasacRE @Maskeli Fedai

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ben ve Utku beyciğim asla bu abartılmış diziyi izlemeyeceğiz, biz yoldaşımla her zaman kaliteli diziler tercih ederiz. :A Böyle aşırı popüler olunca ikinci sezon çekme kararı alan diziler bizim felsefemize aykırı. Siz yoldaşlarımızı da bu dizinin ikinci sezonuna devam etmemeye davet ediyoruz. :A @MasacRE @Maskeli Fedai
Yooo adamlar gayet de ikinci sezona açık kapı bırakarak bitirmişler zaten. Popüler olduktan sonra ikinci sezon kararı alma gibi bir durum değil, öyle tasarlanmış baştan beri... :A Popüler kültür olduğu için ben de bir miktar hoşlanmasam da şimdilik izlenilebilitesi olan bir iş olduğu için ikinci sezona bakacağım... :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Sherlock and STAR

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Netflix'e mi uyarlandı... Yok yok benden uzak olsun, manga olarak kusursuzlukları ile aklımda kalsınlar... O muazzam eserlerin canlı ekranda Netflix tarafından harap edilmelerini görmeyi kaldıramam... :A

Dedem öyledir öyledir de senin benden önce tüm eserlerini yok etmen pek öyle normal değil gibi sanki... :A
E Squid Game de Netflix dizisi ona bakarsak. :A

Netflix'in Amerikan film ve dizilerini bende sevmiyorum ama Kore ayağı daha iyi kesinlikle. Mangalarından bağımsız bir şekilde eleştirirsek bence iki film de iyiydi. Imdb puanları da 8'in üstündeydi en son. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Ben gizli ÇEKİK seviciyim… :A Tabii ona rağmen KALAMAR OYUNU isimli şişirilmiş diziyi izleyemem… @MasacRE @Maskeli Fedai

Squid Game isimli güzide eser gayet kaliteli ve izlenebilitesi yüksek olan bir eserdir... :A İzlemeye değer ve siz yoldaşlarıma muhakkak tavsiye ederim... :A @MasacRE @Maskeli Fedai

Enes yoldaşımla beraber gayet de keyif alarak izledik ilk sezonu. Bir aksilik olmazsa ikinci sezonu da keyifle izleyeceğiz.. Siz iki haine de ihtiyacımız yok değil:A @MasacRE

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

Zaten you'dan sonra izleyeceğini söylemiştin :A @Araf Dizi baölüm başi 2.4 milyon dolara cekilmiş be:F nesi ucuz yapım:A Game of thrones'un onca efektlerine rağmen bölüm başi 15milyona çekildiğini varsayarsak pek de ucuz bir yapım değil SG :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Zaten you'dan sonra izleyeceğini söylemiştin :A @Araf Dizi baölüm başi 2.4 milyon dolara cekilmiş be:F nesi ucuz yapım:A Game of thrones'un onca efektlerine rağmen bölüm başi 15milyona çekildiğini varsayarsak pek de ucuz bir yapım değil SG :A
Kalabalık oyuncu kadrosuna ve teknik ekibe epey para gitmiştir, ki verdiğinden fazlasını almıştır Netflix, bu yüzden "ucuz" diye nitelendirsek yanlış olmaz. Hatta verdiğinden fazlasını aldığı için "ucuz" diye nitelendirelim, sorun olmaz. Hiçbir dizisi de bu kadar büyük ilgi görmedi. :A