Müzik Spotify

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Son zamanlarda adını sıkça duyduğum buna karşın ilk kez bugün deneme fırsatı bulduğum harika müzik platformu.

Türkçe şarkılarda da tam destek verse tam süper olur.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
TR'ye gelmesini uzun zamandır bekliyordum ki geldi. 2 haftadır kullandiğim ve artık müzik editörüm:X En yeni şarkılari, keşfetmediğim müziği bana tavsiye eden program/oluşum herneyse.Türkçe müzik pek fazla dinleyen biri değilim ama yabancı müzik için biçilmiş kaftan.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İnternet ortamında hizmet veren müzik dinleme uygulaması. Korsan değildir ve reklamsız, kolay kullanışlı ve yormayan ara yüzlü, katagorize edilmiş türler, dinlenen müziklere göre uygun öneriler ve yüksek kalitede dinleme olanağı verdiği için tercih sebebidir. 2008'li yıllarda kurulmuş olsa bile yıldızı son bir iki yılda yaptığı kampanyalarla parladı. Premium ücreti aylık 10 Liradır. Enpara gibi çeşitli alaverelerle daha uygun fiyata indirilebilir.

En son 3 aylık preimum 25 kuruş kampanyasından yararlanmıştım, şimdi de 3 aylık premium 90 kuruş kampanyası sağolsun, farklı hesaptan olsa bile oldu. Benim anlamadığım bu kadar indirime rağmen ve müzisyenlere ödenen bu kadar telif ücretine, albüm ücretine rağmen nasıl batmadıkları? Eğer durumları kritik olmasa aylık 10 lira olan ürünü 3 aylık 1 lira yapmazlardı ya da tam tersi belki durumları iyi olduğu için mi riske giriyorlar? Eğer olur da iflas ederlerse gerçekten üzülürüm, hatta üzüleceğim tek firma bu olur iflasına.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Yakında Android'ten iOS'e geçeceğim için kullanmayı düşündüğüm uygulamadır :) Bir de bunun yancısı fizy var :A Hangisi daha iyi ve ucuz bilen birileri aydınlatırsa çok makbule geçer :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Vodafone'a geçtiğimden beri aylık 5₺ gibi bir farkla premiumunu kullandığım süper platform. Aşırı para düşkünü birkaç şarkıcı dışında (Adele, Taylor Swift) neredeyse herkesin albümlerini bulmam mümkün. Tek dezavantajı ve sinir bozucu yanı premium uzatılacağı gün online olunması gerekliliği ve ücretin anında ödenmesi gerekliliği. Yoksa indirilen şarkılar anında siliniyor ve gblarca şeyi yeniden indirmek gerekiyor.

İnternet ortamında hizmet veren müzik dinleme uygulaması. Korsan değildir ve reklamsız, kolay kullanışlı ve yormayan ara yüzlü, katagorize edilmiş türler, dinlenen müziklere göre uygun öneriler ve yüksek kalitede dinleme olanağı verdiği için tercih sebebidir. 2008'li yıllarda kurulmuş olsa bile yıldızı son bir iki yılda yaptığı kampanyalarla parladı. Premium ücreti aylık 10 Liradır. Enpara gibi çeşitli alaverelerle daha uygun fiyata indirilebilir.

En son 3 aylık preimum 25 kuruş kampanyasından yararlanmıştım, şimdi de 3 aylık premium 90 kuruş kampanyası sağolsun, farklı hesaptan olsa bile oldu. Benim anlamadığım bu kadar indirime rağmen ve müzisyenlere ödenen bu kadar telif ücretine, albüm ücretine rağmen nasıl batmadıkları? Eğer durumları kritik olmasa aylık 10 lira olan ürünü 3 aylık 1 lira yapmazlardı ya da tam tersi belki durumları iyi olduğu için mi riske giriyorlar? Eğer olur da iflas ederlerse gerçekten üzülürüm, hatta üzüleceğim tek firma bu olur iflasına.
Tahminen milyonlarca premium kullanıcısı var. Kampanyalarla kullananlar premiumların çeyreği bile yoktur.

Ayrıca premium kullanmayan da çok fazla kişi vardır ve onlar için olan reklam gelirleri de epey fazladır.

Yani şu sıralar batmaktan en uzak şirketlerden denebilir. :)

Yakında Android'ten iOS'e geçeceğim için kullanmayı düşündüğüm uygulamadır :) Bir de bunun yancısı fizy var :A Hangisi daha iyi ve ucuz bilen birileri aydınlatırsa çok makbule geçer :)
Sade Türkçe müzik dinliyorsan Fizy çok az daha iyi olabilir (öneri sunma açısından vs) ama yabancı arşivlerinin Spotify ile yarışması imkansız gibi.

Spotify global Fizy yerel bir oluşum. Şu sıralar Turkcell tarafından geliştiriliyor. Asıl kurucusu olan abiyle de tanışmışlığım var bu arada ama yıllar önce sattı. :) Fizy'den önce Turkcell Müzik vardı onun deneme paketini kullanmıştım ve çok kötüydü. Hem tasarım iyi değildi hem de çok problem çıkıyordu, çalmıyordu. Şimdi Fizy olunca ne olmuştur bilemem. :)

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Vodafone'a geçtiğimden beri aylık 5₺ gibi bir farkla premiumunu kullandığım süper platform. Aşırı para düşkünü birkaç şarkıcı dışında (Adele, Taylor Swift) neredeyse herkesin albümlerini bulmam mümkün. Tek dezavantajı ve sinir bozucu yanı premium uzatılacağı gün online olunması gerekliliği ve ücretin anında ödenmesi gerekliliği. Yoksa indirilen şarkılar anında siliniyor ve gblarca şeyi yeniden indirmek gerekiyor.

Tahminen milyonlarca premium kullanıcısı var. Kampanyalarla kullananlar premiumların çeyreği bile yoktur.

Ayrıca premium kullanmayan da çok fazla kişi vardır ve onlar için olan reklam gelirleri de epey fazladır.

Yani şu sıralar batmaktan en uzak şirketlerden denebilir. :)

Sade Türkçe müzik dinliyorsan Fizy çok az daha iyi olabilir (öneri sunma açısından vs) ama yabancı arşivlerinin Spotify ile yarışması imkansız gibi.

Spotify global Fizy yerel bir oluşum. Şu sıralar Turkcell tarafından geliştiriliyor. Asıl kurucusu olan abiyle de tanışmışlığım var bu arada ama yıllar önce sattı. :) Fizy'den önce Turkcell Müzik vardı onun deneme paketini kullanmıştım ve çok kötüydü. Hem tasarım iyi değildi hem de çok problem çıkıyordu, çalmıyordu. Şimdi Fizy olunca ne olmuştur bilemem. :)
O zaman Spotify kullanalım :) Eyvallah teşekkür ederim :)

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Premium hesaba sahip olunca size müzik dinleme konusunda bir nevi cennetin kapılarını açan İsveç menşeili aplikasyon. Bilgisayarımda ve telefonumda var, mutluyum. Öğrenci indirimi çıkardılar bir de o da iyi oldu.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,147
Puanı
1,060
benimde varsa burda pek müzik dinlemiyorum güzel bir site ama ben genelde yuotube den genelde yada laptobumda dinliyorum

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
öğrenciler için 6.90 lık kampanyası olan şey :) Iphonem olsaydı düşünebilirdim :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Tvde, pcde ve telde olan en çok kullandiğim uygulama ama TR'de bir şarkı çıktıgı zaman artık güncellenmiyor. Farklı kültürün şarkılarını dinlemek istediğinde de her sanatçı çıkmıyor. Bana göre çook gelişmesi lazım. Bu arada en yeni kampayası Pre-3ayx0.99tl olmuş.

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,731
Puanı
710
Ara yüzü ve müzik içeriğiyle adeta bizlere bahşedilen bir nimet... (Premium versiyonu için geçerli tabii ki bu dediğim.)

Öğrenci ve normal premium üyelik arasında yarı yarıya bir fiyat farkının olması garip.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
En sevdiğim uygulama olabilir, tabii ki Premium versiyonu için konuşuyorum. Hem ara yüz, hem de içerisinde barındırdığı listeler açısından bence rakipsiz konumda. (Diğer müzik uygulamalarını da kullandım.) Gerçekten nimet sayılabilecek bir uygulama, umarım çizgisi bozulmadan ve kalitesinden ödün vermeden cihazlarımızda var olmaya devam eder.

Öğrenciler için sundukları fiyat da çok iyi ek olarak.

• Harika
Reactions: 12.Adam

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Yine ve yeniden yollarımızın keşiştiği, uzun süre ayrı kalınamayan müzik harikası. Müzik söz konusu olunca Youtube'in karmaşıklığı bir yere kadar yeterli geliyor.

Öğrenci indirimi + Papara ile birlikte ayda 4.5 TL'ye gelmesi böylesine kaliteli bir uygulama için oldukça olumlu ve ucuz.

Masaüstü sürümünün geç açılması ve kendine has bir olmamışlığı da mevcuttur ama mobil uygulamaları tek kelimeyle harika.

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Konuyu görünce yazasım geldi. :A Son zamanlarda telefonda kafayı yiyen uygulama. Şarkılar donuyor, uygulama kendiliğinden kapanıyor. :( Sanırım iOS 14'ü yükledikten sonra böyle oldu.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
2020 senesinde 11.000 dakika vakit geçirdiğimiz uygulama olmuştur. 2019’da daha çok dışarıda olunduğu için süresi de daha uzundu galiba ama hatırlamıyorum. Bakalım 2021 nasıl olacak...

9701D67F-05F3-4D40-B759-3E99515C8FEF.jpeg

938C7FE2-2784-47A6-987F-5AA66BB4500F.jpeg

• Beğendim
Reactions: bazinga