Klasik Six Feet Under - 3. Sezon Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x9 . bölüm

güzel bir bölümdü hiç sıkılmadan sonuna kadar götürdüğüm nadir bölümlerden
ruth arthur ikilisi yine komikti
ruth, claire in resmine bakıp çerçeveyidemi sen yaptın demesiyle bölüme damgasını vurdu :)
brenda ince laf yerleştirmelerde ustaydı
lisa ya söylediği sen sahip olmadığın bişeyi almaya çalışıyorsun
nate de beni sevmiyor o da sahip olmadığı bişeyi almaya çalışıyor sözleri lisayı kendine getirdi gibi
baştalisa ile nate nerdeyse ayrılacaklar diyordumda sonra arayı düzelttiler

ayrıca brenda annesini
vatandaşın biriyle uzun eşek oynarken yakaladığı sahne ilginçti:)

dizide anneler tam erkek avcısı yaş maş dinlemiyorlar kör tuttuğunu misali :)

Ohaa @destere 8'e geçmiş ben de bu hafta bitireyim sezonu:X
artık 9. bölümü geçtim:) bunu senden önce bitirmem lazım, orange da beni geçmiştin karşı ataktayım :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3x10.
bir önceki bölüme göre daha düşük tempodaydı ama güzel bir bölümdü
arthur, ruth un beklentilerini karşılamakta uzak :) kadın yakınlaşmak istiyor arthur sadece kıçkıça oturmayı seviyor :)
david keith le babasının atışmasına karıştı arada gümbürtüye gitti
lisa tatile çıktı sanırım kayıp,
billy brendayı taciz edecek kadar sapkınlık sınırlarını zorladı
claire russel ın dop olduğunu keşfetti, hayal kırıklığına uğradı :)
rico nun karısı vanessa güzel kadın ama onunda kafa dumanlı:) aldığı ilacın etkisiyle 24 saat aralıksız dansedip sex yapmaya kalkışınca komalık oldu :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3x11. bölüm

duygusal patlamaların yaşandığı bir bölümdü pek önemli bişey olmadı

nate in lisanın kayboluşundan sonra ki halleri bayağı üzücüydü, iki sefer ağladı birde erkekler ağlamaz derler :) vatandaş bayanlardan daha çok duygusal :)
ruth, arthur camışından aradığını bulamayınca, cenaze için gelen kendi yaşıtı ihtiyara sarılmakta buldu çareyi , biraz lisa nın kayboluşuna üzülüyor, daha fazla ise kendisinin yalnızlığına üzülüyor kadın ..
brendanın annesinin, külü nereye dökelim tartışmasından sonra ani bir kararla balkondan külü aşağı boca etmesi bölümün en eğlenceli yeriydi :)

ortalama yedi buçuk, sekiz buçuk arası puanları hakeden bölümler izliyorum, o açıdan hepsine ayrı ayrı puan verme gereği duymuyorum :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x11. bölüm

duygusal patlamaların yaşandığı bir bölümdü pek önemli bişey olmadı

nate in lisanın kayboluşundan sonra ki halleri bayağı üzücüydü, iki sefer ağladı birde erkekler ağlamaz derler :) vatandaş bayanlardan daha çok duygusal :)
ruth, arthur camışından aradığını bulamayınca, cenaze için gelen kendi yaşıtı ihtiyara sarılmakta buldu çareyi , biraz lisa nın kayboluşuna üzülüyor, daha fazla ise kendisinin yalnızlığına üzülüyor kadın ..
brendanın annesinin, külü nereye dökelim tartışmasından sonra ani bir kararla balkondan külü aşağı boca etmesi bölümün en eğlenceli yeriydi :)

ortalama yedi buçuk, sekiz buçuk arası puanları hakeden bölümler izliyorum, o açıdan hepsine ayrı ayrı puan verme gereği duymuyorum :)
Brenda için yorumun yokmu, nasıl biraz düzelmiş gibi mi? Ya da şöyle sorayım Lisa mı Brenda mı?:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Brenda için yorumun yokmu, nasıl biraz düzelmiş gibi mi? Ya da şöyle sorayım Lisa mı Brenda mı?:)
brenda özelikle nate den ayrıldıktan sonra bayağı düzeldi , yinede sağı solu belli olmayacakmış gibi geliyor :) daha öncesini bildiğimiz için kadına güvenmem daha uzun zaman alabilir :)
o açıdan tüm hatalarına kusurlarına rağmen claire diyorum :)
sanmaki lisa yı unuttum :) ama lisa benim tercihlerim arasında hiç bir zaman olmadıki:)
ama nate açısından soruyorsan hala lisa yı tercih etmeli diyorum eğer ölmediyse ?
çünkü hem çocuğunun annesi hemde daha istikrarlı davranışlara sahip :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
brenda özelikle nate den ayrıldıktan sonra bayağı düzeldi , yinede sağı solu belli olmayacakmış gibi geliyor :) daha öncesini bildiğimiz için kadına güvenmem daha uzun zaman alabilir :)
o açıdan tüm hatalarına kusurlarına rağmen claire diyorum :)
sanmaki lisa yı unuttum :) ama lisa benim tercihlerim arasında hiç bir zaman olmadıki:)
ama nate açısından soruyorsan hala lisa yı tercih etmeli diyorum eğer ölmediyse ?
çünkü hem çocuğunun annesi hemde daha istikrarlı davranışlara sahip :)
Sen sevmediğin biriyle yapabilirmisin ya da kaç sene dayanabilirsin? Nate aşık değilki Lisa'ya bazen başını alıp gitmek istiyor ama çocuğu için ayak sürüyor yoksa 1 dakika durmaz. Ne kadar nefret etsede Brenda'ya sırılsıklam aşık. Sadece Lisa ile iyi birisi olmaya çalışıyor ve daha düzenli bir hayat yaşıyor.:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Sen sevmediğin biriyle yapabilirmisin ya da kaç sene dayanabilirsin? Nate aşık değilki Lisa'ya bazen başını alıp gitmek istiyor ama çocuğu için ayak sürüyor yoksa 1 dakika durmaz. Ne kadar nefret etsede Brenda'ya sırılsıklam aşık. Sadece Lisa ile iyi birisi olmaya çalışıyor ve daha düzenli bir hayat yaşıyor.:)
haklısın ama işin içinde çocuk var bence sevmediğin biriyle yaşamak güven duymadığın yarın ne yapacağını kestiremediğin biriyle olmaktan daha kolay olmalı :) çünkü en azından sevmediğin birinin çocuğuna sonuna kadar bakıp koruyacağından eminsin? ama illaki arada bir sevgi istiyorsan brendaya ulaşmakta kolay bir telefon ötede :))

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
haklısın ama işin içinde çocuk var bence sevmediğin biriyle yaşamak güven duymadığın yarın ne yapacağını kestiremediğin biriyle olmaktan daha kolay olmalı :) çünkü en azından sevmediğin birinin çocuğuna sonuna kadar bakıp koruyacağından eminsin? ama illaki arada bir sevgi istiyorsan brendaya ulaşmakta kolay bir telefon ötede :))
Bazen kendini bile bile ateşe atarsın, bizde geçtik bu yollardan.:)

Bir haftadır sizi bekliyorum, biran önce bitirinde dördüncü sezona geçelim.:X @Forumdash @yatutarsa

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bazen kendini bile bile ateşe atarsın, bizde geçtik bu yollardan.:)

Bir haftadır sizi bekliyorum, biran önce bitirinde dördüncü sezona geçelim.:X @Forumdash @yatutarsa
senin hayat tecrüben daha fazla o açıdan benden daha iyi bu konulara hakim olduğuna eminim:)
ben sadece brenda ve nate in istedikleri şeyin ne olduğunu çözemedim, sınırsız bir özgürlükmü ?
sorumluluktan kaçmakmı ?
ne isterler nedir amaçları? brenda çacuk yapmaya gelince hınk olmaz diyor , evliliğe gelince konu yine mırın kırın ediyor ? çünkü çoluk çocuğa karışınca nerde akşam orda sabah yapamayacak, sorumluluk almaya çekiniyor, çünkü kadın hayatı ipimle kuşağım misketimle maşağım havasında yaşıyor :) ama öyle bir hayat yok :)
aynı şeyleri nate de istiyor ama o kadar aşırı uç noktalarda değil nate daha bir mantıklı brendaya göre :)

işin gerçeği herkes sevdiğiyle, kendisini sevenle, aynı fikirleri aynı hayat görüşünü paylaştığı biriyle hayatını birleştirmek ister ama bunu bulamayınca kötünün iyisine razı olmak zorunda kalır..

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
senin hayat tecrüben daha fazla o açıdan benden daha iyi bu konulara hakim olduğuna eminim:)
ben sadece brenda ve nate in istedikleri şeyin ne olduğunu çözemedim, sınırsız bir özgürlükmü ?
sorumluluktan kaçmakmı ?
ne isterler nedir amaçları? brenda çacuk yapmaya gelince hınk olmaz diyor , evliliğe gelince konu yine mırın kırın ediyor ? çünkü çoluk çocuğa karışınca nerde akşam orda sabah yapamayacak, sorumluluk almaya çekiniyor, çünkü kadın hayatı ipimle kuşağım misketimle maşağım havasında yaşıyor :) ama öyle bir hayat yok :)
aynı şeyleri nate de istiyor ama o kadar aşırı uç noktalarda değil nate daha bir mantıklı brendaya göre :)

işin gerçeği herkes sevdiğiyle, kendisini sevenle, aynı fikirleri aynı hayat görüşünü paylaştığı biriyle hayatını birleştirmek ister ama bunu bulamayınca kötünün iyisine razı olmak zorunda kalır..
Nate beyin ameliyatı geçirdi, hastalığının tekrar yaşanıp yaşanmayacağı belli değil. Lisa ile çocuk yapmak için birlikte olmamıştı alkollü olduğu bir gece tek gecelik ilişkiden çocuk dünyaya geldi. Nate iyi birisi olduğu içinde çocuğunu ve Lisa'yı ortada bırakmak istemedi onlara sahip çıktı, düzenli cinsel ilişkileri hiçbir zaman olmadı sadece bunu zorunluluktan yaptılar. Unutmamalıki sekssiz hayatta olmaz. Birlikte geziye çıktıkları arkadaşları cinsel ilişkilerinden bahsederken bunlar sadece aval aval baktılar. Gerçek karı koca hiçbir zaman olamadılar. Ve Lisa'nın sevmediğim huyu Nate'yi elinde tutmak için onu değiştirmeye çalıştı Nate'nin ki hayatmıydı?:)

Brenda'ya gelince yol ayrımında bence ya annesi gibi olacak ya da hayatına çeki düzen verecek. onuda anlamak lazım tabi ailesinden hiçbir zaman sevgi görmemiş bilmiyor sevmek sevilmek ne demek? Nate'yi kaybedince anladı.:)

Ben Nate'nin yerinde olsam Brenda'dan ne kadar kötü olursa olsun vazgeçemezdim, Onu hataları ve günahlarıyla severdim, aşkta böyle birşey zaten.:)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Ben bıraktım şimdilik. Dizinin kendini tekrar etmesinden sıkıldım ama ileride tekrar dönebilirim. Hızlı izlenecek dizi değil bana göre. :)
Dizi bittikten sonra değerini daha çok anlayacağız Ruth, Claire, Nate ve David'i özleyeceğiz. Sanki o aileden bir gibiyim dizinin ben de yarattığı temel his budur onlar yaşıyorlar ben sanki kapı deliğinden olanları seyrediyorum.:)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Dizi bittikten sonra değerini daha çok anlayacağız Ruth, Claire, Nate ve David'i özleyeceğiz. Sanki o aileden bir gibiyim dizinin ben de yarattığı temel his budur onlar yaşıyorlar ben sanki kapı deliğinden olanları seyrediyorum.:)
Sevdim aslında diziyi de işte her bölüm çok uzun (1 saat) bir de sıraya izliyoruz biz Türk dizisi gibi oluyor iyice. Siz yerli dizileri de izlediğiniz için alışıksınızdır ama bana ağır geliyor. Orange is the New Black'te de aynı durum var mesela her bölüm 1 saat ve diziyi bir anda yayınladıkları için bölümler birikiveriyor. :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Sevdim aslında diziyi de işte her bölüm çok uzun (1 saat) bir de sıraya izliyoruz biz Türk dizisi gibi oluyor iyice. Siz yerli dizileri de izlediğiniz için alışıksınızdır ama bana ağır geliyor. Orange is the New Black'te de aynı durum var mesela her bölüm 1 saat ve diziyi bir anda yayınladıkları için bölümler birikiveriyor. :)
Diğer dizilerden çok farklı, daha önce kült dizi olduğuna dair yorumlar okumuştum haklılarmış insanı düşündürmeye sevk ediyor. Her canlı ölümü birgün tadacaktır teması, cenaze evi kültürüne sahip olmasak da diziyi izlerken ölümü, o işi yapan aile kadar içselleştirebiliyorum. bittikten sonra etkiside geçmiyor.:)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Diğer dizilerden çok farklı, daha önce kült dizi olduğuna dair yorumlar okumuştum haklılarmış insanı düşündürmeye sevk ediyor. Her canlı ölümü birgün tadacaktır teması, cenaze evi kültürüne sahip olmasak da diziyi izlerken ölümü, o işi yapan aile kadar içselleştirebiliyorum. bittikten sonra etkiside geçmiyor.:)
Ama işte o bahsettiğin duyguları bir sezon yeterince verdi, ikinci sezonda kendini tekrar etmeye başladı ve katacağı pek bir şey kalmadı gibi. :) İlk sezonun kült olduğu açık ama devamı benim için pek parlak değildi yorumlara bakılırsa ben bıraktıktan sonra da ciddi bir şeyler değişmemiş. :)

Tabii aradan birkaç ay geçtikten sonra yeniden devam edip aynı duyguları tekrar hatırlamak iyi gelebilir. :):)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Ama işte o bahsettiğin duyguları bir sezon yeterince verdi, ikinci sezonda kendini tekrar etmeye başladı ve katacağı pek bir şey kalmadı gibi. :) İlk sezonun kült olduğu açık ama devamı benim için pek parlak değildi yorumlara bakılırsa ben bıraktıktan sonra da ciddi bir şeyler değişmemiş. :)

Tabii aradan birkaç ay geçtikten sonra yeniden devam edip aynı duyguları tekrar hatırlamak iyi gelebilir. :):)
Ben duygusal bir insan olduğum için (tabi bunu herkesle paylaşamıyorum) izlerken ağlama eşiğim çok yüksek olduğu için ben daha bir bölümünü ağlamadan atlatamadım ki bu çok duygusal ve romantik bir yapım olduğundan falan değil insanın içinde tuttuğu, kendinden saklamaya çalıştığı onlarca farklı hissi yüzüne yüzüne çarptığı için kendiliğinden oluyor.:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3x12. bölüm

yine güzel bir bölümdü heleki
idam edilen katilin sarışın kızı diziye heyecan ve renk kattı :) nate kadını kaçıracak üzüntden diyordum ama kaçırmadı :) ağlaya ağlayada olsa kızla her tür pozisyonu denedi :)

ruth uzun bir deneme yanılmadan sonra
kendisine 70 lik 6 evlilik yapmış bir kart horoz buldu kadın şimdilik mutlu :)

david cephesinde işler karışık gibi
keith i terkeder etmez yatacak birini buldu o sahneleri izlemek çile resmen

nate in son sahnede
rüyada kendisini sahile vurup lisa ile konuşması ve hüngür hüngür ağlaması bölümün finali oldu ..

sanırım lisayı kaybettik @sürgünüm nate lisa yı sevmiyor diyordu ama bir insan sevmediği birinin ardından bu kadar gözyaşı dökemez ..? numarada değil adam yalnızken ağlıyor :)