Klasik Six Feet Under - 3. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Six-Feet-Under.jpg

2001-2005 yılları arasında yayınlanan ve HBO'nun televizyon dünyasına armağan ettiği en önemli dizilerden biri olan Six Feet Under, Fav10'da yeniden hayat buluyor!

Six Feet Under HBO tarafından yapılmış bir televizyon dizisidir. Dizinin 63. ve son bölümünün yayın tarihi 1 Temmuz 2007'dir. American Beauty’nin senaristi Alan Ball’ın senaryosunu yazdığı dizi, bir cenaze evi işleten ve bu evde yaşayan Fisher ailesinin yaşantılarına dair bir kara mizahtır. 2003 yılında En İyi Drama Dizisi dalında Altın Küre ödülü alan yapım, 2005 yılında 5. sezonuyla ekranlara veda etmiştir.

Diziyi İzleyen Ekibimiz:

Dizinin üçüncü sezonu ile alakalı tüm yorumlarınızı bu başlıktan yapabilirsiniz...

Önemli Not:
Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
3x1

Çok iyi bir sezon açılışı oldu. Geçen sezon ilk sezonun devamı gibiydi ama bu sezon yenilenme fark ediliyor. :)
Nate'i bu kadar sevdiğimi bilmiyordum. Öldüğünü zannettiğim anlar beklediğimden fazla üzüldüm. :D Evin içinde gezdiği anlar çok güzeldi sonradan yaşadığı deja vu'lar da. :) :)

brenda dan kurtulduk galiba :Z bir yerlerden çıkmaz inşallah :D

lisa ve nate in evlenmesi şaşırttı. lisa nın patronunu sevdim, renkli bir karakter. :D

david ve keith hiç çekilmez artık. :( bir de terapiste gitmeye başlamışlar. :D rico da ortaklık triplerinde o da çekilmez.

David, bebeğin kakasından bahsedildiği sahnede sesli güldürdü. :D Aynı böyle bir replik Dexter'da da vardı Debra'cım geldi aklıma :bhr:
156048_723022904417501_2010314856090655093_n.jpg
9.5/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Yoğunluktan dizi takvimim aksadı resmen:T Perşembe izlerim diyordum haftaya perşembeye kaldı:( Bu bu haftaki Orange'da 2 bölüm hakkımı akşam izleyip, haftaya olan hakkımı da çarşamba izleyip finalini yaparım artık. Bir - iki dizi daha bitti son bir ay biraz daha rahat olacağim. [HASHTAG]#SFU[/HASHTAG] 'ya bolca vakit olur gibi (inş))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3x1

bölüm genel anlamda sıkıcı geçti başlangıcı ilginçti devamında bazı sahneler uyku getirdi

nate in yaşamasına sevindim dizide sempatik gelen bir karakter.. ilk sahnelerdeki babasıyla olan diyaloğları renkliydi sonra yaşadığı dejavularda ilginçti, heleki son sahnede lisayla bebeğin yanında otururlarken dejavu olayı gerçeğe döndü birebir aynı sözleri tekrar etmiş oldular :)
rico nun havasından geçilmiyor ortak oldu ya şirkete mabadı kalktı çocuğun :)
claire i sevmeme rağmen çok sıkıcı sahnelerde oynuyor, claire in karakteri hep problemli bir karakter, aynı şeyleri izlemekten şiştim :)
lisa nın kafadan kontak patroniçesi carol renkli bir kadın ..
ruth yine istenmeyen kişi bu sefer bebeğe ilgi göstermesini istemiyorlar kadın zor durumda :)
keith ve david in psikoloğ sahneleri ve yanyana bulunduğu sahneler çok sıkıcıydı

Yoğunluktan dizi takvimim aksadı resmen:T Perşembe izlerim diyordum haftaya perşembeye kaldı:( Bu bu haftaki Orange'da 2 bölüm hakkımı akşam izleyip, haftaya olan hakkımı da çarşamba izleyip finalini yaparım artık. Bir - iki dizi daha bitti son bir ay biraz daha rahat olacağim. [HASHTAG]#SFU[/HASHTAG] 'ya bolca vakit olur gibi (inş))
SFU bıraktığımız yerden devam ediyor konuya çeşitlilik katmak şart :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
3x2
David ve Keith hep kavga ediyor. Ben sıkıldım valla :D Ayrılsınlar artık onlar da kurtulsun biz de kurtulalım.

Sarah renk kattı bölüme. Dışarı çıkarken "Umarım çakallar sizi yer" dediği sahne güldürdü.

Carol'ın daha az rolü vardı ilk bölüme göre. Onun sahneleri eğlenceli oluyor, artırılsa iyi olur. :D

Nate ve Lisa da örnek çift maşallah :bhr: Maya'da inşallah bir problem çıkmaz.
8.5/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S03B01 izledim.

Sonunda 3.sezona geçiş yaptim :X
Bence sezon açılışı ahım sahım değildi, ama dizinin konseptiyle biraz oynamişlar gibiydi:X
Nate'in yaşadiği dejavu hallerden banada cok oluyor :( 3,5 atıyorum bi 3-5 sn :F
Böylesi anları gerçekten hayal mi ediyoruz? yoksa önceden yaşamişmiydik?
Nate kendini göbekli tv manyağı olarak gördüğünden kendinden utandı :F

Lisa'nın patronu çok çatlak çıktı.Durup dururken ağlamalar:F Diyeceği şeyi alttan alttan laf sokarak söylemeeler filan:F

Nate karakteri sıkıcı karakter diye atarlanırken sıkıcı karakter bizim David çıktı:( Keith olmasa sahnede sıkcılığı daha bi azalıyor:X Mesela Claire ile olan sahneleri veya Nate ile olan sahneleri güzel:X Keith çıksın yaa Breanda gibi :X Dedim ama Brenda çıkmamiştir?

Ruth'cuguma hep bağrıyorlar :T Alsın çeksin gitsin başini bu diyarlardan :bhr: Şu fıstık esmesi alerjiside bi tek abd'de var heralde:F

Ortalama bi bölümdü 7/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x1, 3x2, 3x3, 3x4, 3x5

Teker teker hepsini yorumlamaya zamanım yok. Bu 5 bölümde aklımda kalan olaylar:

Dizi sıkıcı başladı..tamam süper diyaloglar, inanılmaz oyunculuk, karakterler şahane falan da nereye gidiyor hikaye, hiçbi şi anlamadım.

Beşinci bölümde Brenda ortaya çıktı ve Nate'yle birlikteyken başkalarıyla seks yaptığı için özür diledi.

Ruth stajyer çocukla birlikte olursa şaşırmayacağım.

Claire'nin Russel'den önceki yattığı çocuğu gözüm tutmamıştı ama bu çocuk fena değil.

Aklımda kalan Nate'nin evlilik üzerine söylediği sözler oldu. Brenda'nın uzun zaman sonra ortaya çıkıp nate'le görüştüğü bölümde mesela, evlilik nasıl gidiyor diye sorar, Brenda, "iyi", der Nate, brenda ikna olmamış gözlerle bakar, bu kez Nate, "bazen bunaltıcı/bir hapishane gibi * olabiliyor", "o zaman güvende hissettiğin zamanları düşünüyorsun ve denge kuruyorsun" diye cevap verir. evlilik üzerine söylenmiş en doğru şeylerden biri bana kalırsa.

Ortalama olarak puanım: 7.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x6

Sıkıcı bölümlerin üstüne iyi geldi, güzel bölümdü. :)

Estetik ameliyatlara meraklı kadınlarımıza dizinin başındaki sahneyi izlettirmeli.

Claire, Russell'i milli yaptı.:)

Ruth, stajyer çocuk Arthur'un mendiline kokusunu mu bıraktı ne yaptı?(b)

David'in erkek rolü yapıyordum sözü güldürdü.:)

Nate ve Lisa ilişkisi böyle devam etmez.

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x7

Güzel bölümdü, genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim.:)

Nate, Margeret'a Bern'i kaybettikleri için üzüldüğünü söyledi. aldığı yanıt 'Bana cenaze evi palavraları okuma' oldu. Yav bir insan kocasının ölmesine hiç mi üzülmez. Babasına yerli yerinde veda eden deli dediğimiz Billy oldu. Bu arada Nate'nin cenazeye bebeğiyle katılması ilginçti.:)

Brenda son pişmanlık neye yarar kaybettin Nate'yi ama senden ne kadar nefret etsede Nate yinede sana aşık..:)

Her sezon Ruth'un yanında farklı birisini mi göreceğiz Nikolai nerde? Koskoca kadının Arthur'a ilgisi yakışmıyor.:(

8/10

• Beğendim
Reactions: bazinga and destere

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S03B02 izledim

bölüm iyiyfi ama pek yorum yaptıacaklardan değidi.En azından ilk bölmümün sıkıcılığı yoktu:X

Nate ve karısı çooook mutlular sözüm ona Allah nazardan korusun:X David ve Keith yorum yok :T:

Lisanın patronu sıkcı karakter...Ruth'un kız kardeşi vardı bu bölümde ve AHS' COVEN ile emmy ödülü alqn kadın da vardı. İkisi de ahs:Coven da yeniden buluşmuş oldular, izlerken hiç yabancılık cekmedim:X

S03B03

bu bölümde keyifliydi ve Claire şu rockçı şarkıcıdan ayrıldı :X Belki iyiydi eski sevgilisine göre ama bi tipik uyuzluk vardı :X sevindim

Ruth ve yeni arkadaşi lezbiyen çift olmq yolunda nerdeyse:X bi çılgınlık yaparlar mı acaba :F
David ve Keith'in tatilleri güzel olsa da ilgi çekici değişdi. Nate iyice mutsuza oldu mutlulugu rahatı huzuru arabanın içinde ormanlık bi alanda bulmqya calişiyor:F Brendayı arıyor gözlerim:X

Lisa ve patronu çekilmiyor artık :T:

02= 7.5/10
03= 8/10

@sürgünüm hızlısın bayaa :X bu cumartesiye senin bölüme yaklaşirim bende :X

Son düzenleme:

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x8

Fena bölüm değildi, bu seviyelerde devam eder umarım.:)

Mezarlıkta piknik yapıyorlar ilginç, mezarda yatanın ruhu çekermi diye düşünen yok tabii.:)
Bilmiyorum belkide mezarlıkta haftasonları vakit geçirmek iyi olabilir.:X

Claire ve Russell ilişkisi giderek çok sıkıcı olmaya başladı.:(

Ruth için nefes alsın yeter durumları, finalde Arthur'dan karşılık geldi.:)

Keith ve David, Sarge ile üçlü yaptılar galiba ayrıca paintball eğlenceliydi.:)

Lisa, Brenda ile konuşur sandım ama durmayacak gibi, yaptığı kıskançlık çok fazla.:X

8/10

@Forumdash Cumartesiye ben bitiririm yalnız, ikinci sezonu da sen benden önce bitirmiştin.:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
S03B01 izledim.

Sonunda 3.sezona geçiş yaptim :X
Bence sezon açılışı ahım sahım değildi, ama dizinin konseptiyle biraz oynamişlar gibiydi:X
Nate'in yaşadiği dejavu hallerden banada cok oluyor :( 3,5 atıyorum bi 3-5 sn :F
Böylesi anları gerçekten hayal mi ediyoruz? yoksa önceden yaşamişmiydik?
Nate kendini göbekli tv manyağı olarak gördüğünden kendinden utandı :F

Lisa'nın patronu çok çatlak çıktı.Durup dururken ağlamalar:F Diyeceği şeyi alttan alttan laf sokarak söylemeeler filan:F

Nate karakteri sıkıcı karakter diye atarlanırken sıkıcı karakter bizim David çıktı:( Keith olmasa sahnede sıkcılığı daha bi azalıyor:X Mesela Claire ile olan sahneleri veya Nate ile olan sahneleri güzel:X Keith çıksın yaa Breanda gibi :X Dedim ama Brenda çıkmamiştir?

Ruth'cuguma hep bağrıyorlar :T Alsın çeksin gitsin başini bu diyarlardan :bhr: Şu fıstık esmesi alerjiside bi tek abd'de var heralde:F

Ortalama bi bölümdü 7/10
dejavu kısmında brendayı görünce tüylerim diken diken oldu o kadar kıl kapmışım kadına :)lisanın patronunu sevdim ben :) renk kattı bölüme..

@sürgünüm ün önlenemez yükselişi devam ediyor:) ben hala 3x2 ye geçemedim nerdeyse sezonu geride bırakacak :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
dejavu kısmında brendayı görünce tüylerim diken diken oldu o kadar kıl kapmışım kadına :)lisanın patronunu sevdim ben :) renk kattı bölüme..

@sürgünüm ün önlenemez yükselişi devam ediyor:) ben hala 3x2 ye geçemedim nerdeyse sezonu geride bırakacak :)
Bende bu hafta 6 ve 7 ye yetişmeye çaliscam:X

Senin kaç dizin var ki suan?

by Tapatalk

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3x2
3x3
3x4. bölümleri izledim ...

bazı yerlerini severek, bazı yerlerini sıkılarak izliyorum bazı sahneler gerçekten çok uzun tutulmuş ve sıkıyor izlerken bir an önce bitsede başka bir konuya geçseler diyorum :)
bölüm başlangıçları hep daha hoş daha bir gerilim dolu çünkü mutlaka biri ölüyor acaba nasıl ölecek her an her şey olabilir diye pür dikkat izliyoruz :)

üç bölümü ortak anlatayım bari :) claire in sevgili arayışları devam ediyor , phil diye bi ergen vatandaşla yatıp kalkıyor ergen vatandaş hepçil çıktı sadece claire e değil bir çok kıza uğruyormuş , başta bunu umursamayan claire sonunda phil denen camıştan ayrılmaya karar verdi
claire uçuk kaçık yeni resim hocası daha ilginç bir karakter teoriden çok pratikten yana claire inde hoşuna gitti bu durum bu arada claire in yanındaki russel denen yumoş aslında yumoş değilmiş erkek olduğunu iddia ediyor:)
ruth bettina diye neşeli şişko bir arkadaş buldu kendisine ..ruth adına sevindim artık daha mutlu hele bir dördüncü bölümde lisa nın kendisine doğum günü partisi yapması ruth u çok mutlu etti :)
nate ve lisa ise çok mutlu bir evlilik sürdürüyorlar gibi gözüksede aslında nate pekte mutlu değil gibi durumu idare ediyor gibi, lisa biraz fazla kuralcı.. sonunda kafadan kontak patroniçesinden ayrılan lisa nate le birlikte ruth un evine taşındı , tahminim bu evlilik fazla uzun sürmeyecek gibi :)

keith ve david i anlatmama hiç gerek yok zaten en çok sıkıldığım sahnelerden biride keith ve david sahneleri ??

dördüncü bölüm sonundaki opera şarkısı harikaydı ..

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
3x3
yorumlayacak pek bir şey bulamadım :D
yeni gelen hoca iyiydi bence claire ve onun arasında bi şeyler olacak :)
david ve keith sıktı yine :(
8/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3x2
David ve Keith hep kavga ediyor. Ben sıkıldım valla :D Ayrılsınlar artık onlar da kurtulsun biz de kurtulalım.

Sarah renk kattı bölüme. Dışarı çıkarken "Umarım çakallar sizi yer" dediği sahne güldürdü.

Carol'ın daha az rolü vardı ilk bölüme göre. Onun sahneleri eğlenceli oluyor, artırılsa iyi olur. :D

Nate ve Lisa da örnek çift maşallah :bhr: Maya'da inşallah bir problem çıkmaz.
8.5/10
ruth ve yeni arkadaşı şişko kadının sarah ı bağlayıp hamakta sarahın ilaçlarını kullanıp keyif yapmaları hoştu :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
ruth ve yeni arkadaşı şişko kadının sarah ı bağlayıp hamakta sarahın ilaçlarını kullanıp keyif yapmaları hoştu :)
Ruth'un anlattığı hamak korkusu da güzelldi:F:F

S03B04 izledim

Bölüm kötü değildi iyi de değildi "eh işte" dedirtti:)

Ruth'ıun doğum günü güzeldi, eğlenceliydi :) Nate iyice saçmaladı anasını görüyor :T:
Dizide en komik sahnelerden birisi Nate mutfaha gelir parti başladı mı derken annesi ve karısı döner ve birbirine benzetir :F
Ruth'a iyiki arkadaş ayarlamiş seneristler bölüm daha bi akıcı geçiyor o kadınla:X
Nate yine üstünü başini batırdı:X
Claire'in arkadaşi gay değilmiş, anlamiştik:X Bi öpedin ama nbr???? :F
Rico hem eşcinselliğe karşi hem de herşeyi merak ediyor:F Kuzeni ne haltlar yiyor acaba(b)

7.5/10

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Ruth'un anlattığı hamak korkusu da güzelldi:F:F

S03B04 izledim

Bölüm kötü değildi iyi de değildi "eh işte" dedirtti:)

Ruth'ıun doğum günü güzeldi, eğlenceliydi :) Nate iyice saçmaladı anasını görüyor :T:
Dizide en komik sahnelerden birisi Nate mutfaha gelir parti başladı mı derken annesi ve karısı döner ve birbirine benzetir :F
Ruth'a iyiki arkadaş ayarlamiş seneristler bölüm daha bi akıcı geçiyor o kadınla:X
Nate yine üstünü başini batırdı:X
Claire'in arkadaşi gay değilmiş, anlamiştik:X Bi öpedin ama nbr???? :F
Rico hem eşcinselliğe karşi hem de herşeyi merak ediyor:F Kuzeni ne haltlar yiyor acaba(b)

7.5/10
claire in sümüklü arkadaşı russell çekingenliğinin kurbanı oluyor o kadar pasif durunca millet oğlanı dop sanıyor :) fazla pasif kalmakta iyi değilmiş demekki arada kazayla oğlanı götürebilirlerde :)
ruth un yeni arkadaşını sevdim en azından ruth tam kafa dengi birini buldu ? ben o şişko kadını daha önce başka bir dizide izlemiştim sanki :)