Klasik Six Feet Under - 1. Sezon Yorumları

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x7

Prison Break dizisindeki Bellick konuktu diziye, görünce bir sevindim. :Z
Bölüm fena değildi, yine aynı şeyler oldu diyebiliriz. :D

Ruth'un çiçekçide ağladığı sahne güzeldi. :)

Brenda ile Nate bu sefer de Billy'e yakalandılar. O sahne güldürdü, sonrasında gönderdiği hediyeleri de güldürdü yine. :D

Claire'li sahneler de güzeldi, öğretmeninin kafasının uçmuş düşünmesi, sonra da masada ders çalışanlarının geleceğini düşünümesi gülümsetti. En komiği de bu düşüncelerden sonra sesli gülüşüydü. :bhr: :D

7.5/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x8

Aaa bu bölümde de The Walking Dead dizisinde Abraham vardı. :Z
Federico parayı bulduğu gibi sattı bizi. :( Karşı rakibe gitmesi baya olay karıştıracak bence. :D

Brenda ne yapmaya çalışıyon kız? Evinde çıplak adam dolandırıyor, bunların aile toptan kafayı üşütmüşler.

David'in yeni bulduğu dansçı adam da fena değildi, yakışıyorlardı. :A

Ruth'a diyecek söz yok, Türk kafasıyla düşünüyor olabilirim ama benden baya küfür yiyiyor bu kadın. :F

Ha bi de dikkatimi çeken bir sahne vardı. David'in 44 yolculu otobüsün devrildiğini haber verirken gülümsemesi. Ne garip ki benim de hoşuma gitti o sahne, öyle tatlı söylediki. :D Adamlar da ekmek paralarını bu işten çıkarıyorlar, onlara da bir şey diyemeyiz şimdi.

7.5/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x9

Fena bir bölüm sayılmazdı, boş sahneler fazla gibiydi.

David ve Kurt'un sahneleri güzeldi bence, renk kattı bölüme. :) David'in eski sevgilisi siyahi adam da sevgilisiyle geldi, o sahne çok iyiydi. :D

Ruth ile o adamın kamp kısmı sıktı beni, neyseki fazla göstermediler. :)

Claire'yi ''ayak emen'' olarak adının çıkmasına sebep olan çocuğun kardeşi öldü bu bölümde. Dizide ilk kez bir çocuk öldü. Claire yeniden çocuğa yanaşıyor alttan alttan.

7.5/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x10

Güzel bölümdü bence, güldüm çoğu sahnede.
Angela kalsaydı ya diziye çok renk katmıştı bence, baya güldürdü beni. :D Cenazeyi hallederken giyinmesi ve çok konuşması falan iyiydi.

Nate'nin çiş yaparken çekilmiş fotosu da güldürdü yine.

Rico geri dönüş yaptı, Angela da kalsaydı da bu ikisi süper ikili olurlardı. David'e sinir oldum, kovdu garibimi. :T:

Claire ile Gabe'nin yakınlaşmasını istiyor muyum, istemiyor muyum pek bilmiyorum. Bakalım ne olacak o ikilinin hali, pek uzun sürecek gibi değil.

8/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x11

Güzel bölümdü, son bölümlere göre daha iyiydi.
İlk baştaki o 3 haftalık çocuğun ölümü ve Rico'nun korkusu. :( Ben çocuğu ölecek diye bekliyordum açıkçası, dizide öyle bir hava verdiler. Neyseki sağlıklı doğdu. :D

David'in otoparktaki sahnesi güldürdü, üzerine polisin falan gelmesi. :D Ketih reyiz kurtardı, artık barışsın kankilerim. :A

Ruth ve Claire'li sahneler bu bölüm sıkıcıydı. Ben Ruth'un her sahnesinde sıkılıyorum, Claire bu bölüme özeldi. :D

Ha bi de David'in kucak dansı olayı da komediydi, kadın olayı anlayıp kaçtı. :A

8.5/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x12

11. bölüme göre bence daha alttaydı ama yine iyiydi. :)
Genel olarak eşcinsellik üzerine kurulu bir bölüm olmuştu. İlk dakikalarda iki eşcinselden birisinin öldürülmesi ve onun üzerine gelişen olaylar. Mezarlıktaki pankart ve David'in şaşırtıcı tepkisi. Güzeldi o sahneler. :)

Billy delisi sonunda hastaneye yatırıldı, bi de onunla uğraşıyoruz. :D Çok itici çocuk zaten. Bu arada kafasını vurduktan sonra cenaze sahnesi gelince ben ölü sandım, kısa süreli bi şoka girdim. :D

Gabe ve Claire aştı kendini bu bölümde. :A

8/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x13 (Sezon Finali)

Diziye bu olayla renk gelecek bence, üzüldüm tabi. :(
Nate'nin hastalığı çıktı. :( Ama pek olay yoktu, bununla birlikte diziye baya renk gelecek bence. Ben Brenda'ya bir şey olacak sandım, Nate gibi ters köşe oldum. :(

Ruth utanmaz kadın bu sefer de çiçekçiyle yani. :F

Claire ve Gabe sahneleri hoşuma kaçıyor, biraz boş sahneler olsa da.

David'in eşcinsel olduğunu herkes öğrendi, gizlisi saklısı kalmadı.

9/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
1x01

Sert bir giriş olmuş her şeyiyle. Kaliteli bir dizi olduğunu ve dramın da komedinin de hayatın içinden yaşanacak olayların da tüm ağırlığıyla hissettirileceğini göstermiş ilk bölümden. Karakterleri hiç tanımıyor olmama rağmen nedense hepsine bir şekilde ısınmış buldum kendimi. Nate olsun, Claire olsun, Ruth olsun, Brenda olsun. Hepsinin bi ruh hastası yanı olduğu için hoşuma gitmiş de olabilir tabii... :A

Açılış bölümü babanın ölümü üzerine başladı. Ailenin tüm fertleri kendi havasında dertlerle muzdarip. Ve karakter tanıtımları bir nevi ilk bölümden yapılıyor bir çoğunun. İlerleyen dönemlerde her birine derinlemesine girileceğini tahmin etmek zor değil tabi. Tabi ilk bölümün yıldızı Nate oluyor. Kendini bilen bir karakter. Brenda ile ilişkileri ilk bölüme değişik bir hava katmış. Hızlı gelişen ve daha da ciddileşecek bir ilişki olacaktır. Aralarındaki kimya hoşuma gitti. Mezarlık sahnesi net şekilde en iyi sahneydi. Onun dışında annesinin gerçekleri söylediği sahne de iyiydi. Kaliteli bir çok sahneye sahip bir ilk bölüm olmuş.

Claire ise dizinin deli kızı. Yaşını pek anlayamadık ilk bölümde ama en huysuzları olduğu belli. Nate'in burada kalmasıyla aile arasındaki kimyaları da değişecektir. Bakalım ilerleyen bölümlerde neler izleyeceğiz. Ama dizi kaliteli ve cesur olduğunu ilk bölümden suratımıza çarpıyor diyebilirim.

8.5/10

Son düzenleme:
  • Harika
Reactions: bazinga

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İzleyeceğim, kaç sezon sürdü? :A
Toplam beş sezon var ve 63 bölüm ama gözünü korkutmasın. Yerli Dizi düşün şimdi, iki saatin üzerinde ama bu dizi 50-60 dakika arası ve her sezon 13 bölüm sürüyor. Son sezon inanılmaz iyi, sonlara doğru özellikle. Bazı bölümler bunalıma sokacak kadar iyi, bazı bölümler biraz fazla cesur. Tabii izlerken çok sert bölümlerin olduğu, hatta cesur sahnelerin de fazla olduğu bölümleri unutma. Bir de her başlangıçta genelde bir ölümle başlar, sonra cenazeye geçiş. Bütün karakterler de psikolojik olarak çökmüş olduğunu da belirteyim. Yani başlı başına bir dram dizisi, hem de sağlam bir dram dizisi. Final bölümünün de 9.9 aldığını belirteyim, o kadar da kaliteliydi özellikle finali.

• Harika
Reactions: serhatt

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,570
Puanı
1,060
Toplam beş sezon var ve 63 bölüm ama gözünü korkutmasın. Yerli Dizi düşün şimdi, iki saatin üzerinde ama bu dizi 50-60 dakika arası ve her sezon 13 bölüm sürüyor. Son sezon inanılmaz iyi, sonlara doğru özellikle. Bazı bölümler bunalıma sokacak kadar iyi, bazı bölümler biraz fazla cesur. Tabii izlerken çok sert bölümlerin olduğu, hatta cesur sahnelerin de fazla olduğu bölümleri unutma. Bir de her başlangıçta genelde bir ölümle başlar, sonra cenazeye geçiş. Bütün karakterler de psikolojik olarak çökmüş olduğunu da belirteyim. Yani başlı başına bir dram dizisi, hem de sağlam bir dram dizisi. Final bölümünün de 9.9 aldığını belirteyim, o kadar da kaliteliydi özellikle finali.
Ağzım sulandı şimdiden, izlemek için sabırsızlanıyorum. :A

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ağzım sulandı şimdiden, izlemek için sabırsızlanıyorum. :A
Karakterleri biraz daha açayım spoiler vermeden: Nate çok dramatik bir karakter, bağlanmayı sevmez, David de öyle. David kimliğini bastırır. Claire, ailesinin arka planda kalan ve kendisini keşfedememiş evladı. Ruth da kocasının hayatını kaybetmesinin ardından bunalıma girmiş ama sonrasında kendisini keşfetmeye adamış bir isim, sanki yeniden doğmuş gibi.

Yan karakterlere gidelim şimdi: Cenaze evinde birlikte çalıştıkları Rico, muhafazakar bir yapıya sahip, işinde gücünde bir karakter ama o da bir değişim geçirecek tabii. Brenda, Nate gibi, o da bağlanmayı sevmeyen bir karakter. Keith, David'in arkadaşı ve bir polis. Bu saydığım isimler de her sezon inanılmaz değişim geçiriyor ve hayatla ölüm arasında bir yerde sıkışıp kalıyorlar. Billy diye de bir karakter var, o da psikolojik olarak çok acayip bir karakter. Aşırı dramatik karakterler dediğim gibi, biraz da hayat gibi.

Konuk oyunculara da dikkat et, mesela içinde HIMYM'da rol alan Josh Radnor var ya da The Office'de rol alan Rainn Wilson. Breaking Bad'in Skyler'ı Anna Gun da vardı ya da Hank'i oynayan Dean Norris de. James Cromwell, Ben Foster gibi ünlü oyuncular da yan rol olarak rol alabiliyor. Bu diziyi anlat anlat bitiremem böyle, iyi bir diziydi. Son olarak dizinin creatorü olan Alan Ball'in American Beauty diye mükemmel bir filmi de var, onu da izleyebilirsin izlemediysen.

• Beğendim

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
Başlamadan bilemeyiz sevip sevmeyeceğimizi. :A Birlikte başlayalım. :Z
Ben seveceğimi düşünüyorum zaten ama ağır akan bir dizidir, beklentini ona göre ayarla diye söyleyeyim dedim. :A

Bu aralar derslerim yoğun olduğu için eskisi gibi ne dizi ne de film izleyebiliyorum maalesef. Sen hemen başlayacakmış gibi yazmışsın, ben en iyi ihtimalle sömestrda başlayabilirim. :A

• Güldürdün

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,570
Puanı
1,060
Ben seveceğimi düşünüyorum zaten ama ağır akan bir dizidir, beklentini ona göre ayarla diye söyleyeyim dedim. :A

Bu aralar derslerim yoğun olduğu için eskisi gibi ne dizi ne de film izleyebiliyorum maalesef. Sen hemen başlayacakmış gibi yazmışsın, ben en iyi ihtimalle sömestrda başlayabilirim. :A
Günlük dizi izlemiş insanım ben sezonlarca bunun ağırlığı koyar mı bana. :A

Sömestr iyidir hemen başlayamam bakma gaza geldim o an. :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay