Klasik Six Feet Under - 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,847
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Six-Feet-Under.jpg

2001-2005 yılları arasında yayınlanan ve HBO'nun televizyon dünyasına armağan ettiği en önemli dizilerden biri olan Six Feet Under, Fav10'da yeniden hayat buluyor!

Six Feet Under HBO tarafından yapılmış bir televizyon dizisidir. Dizinin 63. ve son bölümünün yayın tarihi 1 Temmuz 2007'dir. American Beauty’nin senaristi Alan Ball’ın senaryosunu yazdığı dizi, bir cenaze evi işleten ve bu evde yaşayan Fisher ailesinin yaşantılarına dair bir kara mizahtır. 2003 yılında En İyi Drama Dizisi dalında Altın Küre ödülü alan yapım, 2005 yılında 5. sezonuyla ekranlara veda etmiştir.

Diziyi İzleyen Ekibimiz:

Dizinin birinci sezonu ile alakalı tüm yorumlarınızı bu başlıktan yapabilirsiniz...

Önemli Not:
Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,847
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Diziyi seveceğimi tahmin ediyordum ama bu kadar sağlam bir başlangıç hiç beklemiyordum. İlk bölüm için harikaydı, galiba uzun zamandır izlediğim en iyi dizi ilk bölümüydü. :)

Oyuncuların hepsi harikalar, konu güzel, yönetmenlik ilgi çekici, karakterler başarılı. Şimdi baktım da ilk sezonda diziden tam 8 tane oyuncu (ikisi konuk) Emmy adayı olmuş belki de rekordur. :):)

Özellikle üç kardeşin üçünü de sevdim.

Michael C. Hall'ü eşcinsel olarak göreceğimiz için biraz tereddütlüydüm ama izleyince tereddütüm gitti. Diziye kolay bağlanmamı sağlayan etkenlerden biri oldu.

Öpüşme sahnesi gibi sahneleri abartmazlar inşallah ama abartmayacakları izlenimi verdi ilk bölüm

Diğer kardeş Nate'i sanki Community'deki başrol Jeff'ten kopyalamışlar. İnanılmaz benzettim. Hem tip olarak hem de karakter davranışları olarak.

Biraz da spoiler içinde:

Cenaze işleri ilgi çekiciymiş. Hiç düşünmemiştim tabutu nasıl o hale getirdiklerini. Reklam geçişlerinde gösterilen reklamlar trajikomikti. :):)

Devamlı babalarının ruhunu görmeleri hoşuma gitmedi. Belki ilk bölüm diyedir. Gerçi bazıları güzeldi de. :):)

Aile dramaları zaten benim en sevdiğim türlerdendir. Bu dizi de benim dizimmiş. Anlaşılan en sevdiğim diziler arasına girecek yeni bir dizi geliyor. :)

9/10

Diziyi daha önceden izleyeceğinizi söylemiştiniz. Başlayın siz de birbirimizi bekleye bekleye gidip Ramazan'a kadar bitirelim ilk sezonu. :):) @yatutarsa @Forumdash @berkann @cevaa

Sizlerin de ilgisini çeker belki: @sürgünüm @destere @Harunnn60 @sokak sanati ve diğer herkes. :):)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Konunun açıldığından yeni haberim oldu. :D İzlerim yarın ilk bölümü, ben de merakla bekliyorum.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
Yahu @OzaN bi hatırlatma yapaydın önceden:( Bizde indirirdik. Gerçi ben bu yaz bitircem bu diziyi :X Suits'de habersiz başlama bi zahmet:T:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,847
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yahu @OzaN bi hatırlatma yapaydın önceden:( Bizde indirirdik. Gerçi ben bu yaz bitircem bu diziyi :X Suits'de habersiz başlama bi zahmet:T:
Bu sabah indirip aynı gün izledim. İstersen linki atayım özelden. :D Suits ve Americans Ramazan'ın birinci günü gibi daha önce dediğim gibi. MoS de 1-2 gün içinde ona da hazırlan. :):)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
Bu sabah indirip aynı gün izledim. İstersen linki atayım özelden. :D Suits ve Americans Ramazan'ın birinci günü gibi daha önce dediğim gibi. MoS de 1-2 gün içinde ona da hazırlan. :):)
HD ise at :X Bi daha araştırma zahmetine girmim:) Orenge'i indiriyorum MoS'u da haber et 3'diziyi birden indireyim hız düşmeden:X

Edit:Yorumu okumamak için sayfadan kaçmak için binbir takla atıyorum:(

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
sanırım komedi ???
ama dram dalında ödül almış shameless gibi bişeymidir @OzaN

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x1

13 sene kadar gecikmeli bi açıklama yapmam gerek; Six Feet Under güzel dizi.:)

Karakterleri öyle bir güzel yansıtmışlar ki etkilenmemek elde değil.Hepsi gerçekten çok başarılı.Peter Krause'nin oyunculuğu da farklı bir güzel.:)

Dizi hem güldürüyor, hem düşündürüyor hem de hüzünlendiriyor; ölüme ve hayata dair çok ince noktalar yakalanmış.Dizi deyip gecemiyorum, adeta hayat dersi veriyor, derinlere giden.:)

Ruth. anne.ilk bölümden bayıldım kadına, hiçbir seyin göründüğü gibi olmadığının yürüyen kanıtı.anaç görüntünün altındaki tutkulu kadını kim fark edebildi ki. cefakar anne motifi, ama bir yandan da kocasını aldatmış bir eş, sonrasında çarpık ilişkileri olmuş sorunlu bir kadın. lk bölüm itibariyle Six Feet Under bana çok şey kattı diyebilirim. cenaze töreninden önce ölen kişinin sevdikleri tarafından görüleceği için yaralarının kapatılması ve podyuma çıkan manken gibi süslendirilmesi ne yalan söyleyeyim çok hoşuma gitti.:)

Bir dizinin introsu ne kadar güzel olabilir sorusunun cevabı Six Feet Under.

9/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
@OzaN tam da Dexter'ın bitimine sayılı bölümler kala iyi oldu başlamamız. :D Hemen bugün izlerim diye tahmin ediyorum. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,847
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
sanırım komedi ???
ama dram dalında ödül almış shameless gibi bişeymidir @OzaN
Komediyle alakası yok arada güldüren unsurlar var ama yani dramanın sınırları içerisinde bunlar. Shameless, Orange Is The New Black falan çok daha komedi kalır bence türü kesin olarak drama. :):)

@sürgünüm senin de beğendiğine sevindim ama açıkçası hiç şüphem yoktu beğenilmeyecek dizi değil. :):) Jeneriği Emmy almış bu arada ilk sezonda. :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Komediyle alakası yok arada güldüren unsurlar var ama yani dramanın sınırları içerisinde bunlar. Shameless, Orange Is The New Black falan çok daha komedi kalır bence türü kesin olarak drama. :):)

@sürgünüm senin de beğendiğine sevindim ama açıkçası hiç şüphem yoktu beğenilmeyecek dizi değil. :):) Jeneriği Emmy almış bu arada ilk sezonda. :)
True Dedective ve Vikings'den sonra en beğendiğim jenerik oldu,tek kelimeyle mükemmel.:)

Forum İstatistikleri

Konular
170,491
Kullanıcılar
8,421
Son Üye
tekin