Klasik Six Feet Under - 1. Sezon Yorumları

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x1

En sevdiğim diziler bir bir biterken Six Feet Under çok iyi geldi çünkü o da şimdiden en iyiler arasına girmeye aday. :) :)

İlk bölüm için oldukça iyi bir başlangıç yaptı özellikle zaten Dexter'dan alışkın olduğum Michael C. Hall yabancılık çekmeden olaya adapte olmama neden oldu.

Karakterleri tanımamız açısından güzel bir ilk bölümdü birbirleri vasıtasıyla tanıttılar karakterleri mesela anneden, ölen babanın tansiyon hastası olduğunu ve ilaçlarını pek kullanmadığı gibi küçük ayrıntılar öğrendik.

Babanın herkesle konuşması güzel bir şeydi bence özellikle sondaki otobüs metaforu çok iyiydi.

Kızın çok küfür kullanması pek hoşuma gitmedi.
9.5/10

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,847
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Nate'i Under the Dome'daki Barbie'ye benzettim ben :D
bu arada @OzaN ne sıklıkla izleyeceğiz diziyi
Sezonu Ramazan başlamadan bitirmemiz için iki gün hariç her gün izlememiz lazım. Keşke birazcık daha önce başlayabilseydik o kadar sık izlemek sorun olacak gibi benim için ama bir şekilde üstesinden gelmem gerekecek. :(

İkinci bölümü yarın izleyebiliriz.

Sadece @berkann @Forumdash ve @destere kaldı galiba izlemeyen. Onlar da yetişir en kısa zamanda. :) @cevaa da izleyecekti ama bu hafta yok, geriden gelecek mecburen. :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Sezonu Ramazan başlamadan bitirmemiz için iki gün hariç her gün izlememiz lazım. Keşke birazcık daha önce başlayabilseydik o kadar sık izlemek sorun olacak gibi benim için ama bir şekilde üstesinden gelmem gerekecek. :(

İkinci bölümü yarın izleyebiliriz.

Sadece @berkann @Forumdash ve @destere kaldı galiba izlemeyen. Onlar da yetişir en kısa zamanda. :) @cevaa da izleyecekti ama bu hafta yok, geriden gelecek mecburen. :)
En azından bir hafta daha erken başlasaymışız iyiymiş. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
Ahhh ulaaan dizinin 2 bölümünü izlemek istiyorum ama inmedi hala meret :T

[HASHTAG]#SixFeetUnder[/HASHTAG] S01B01 izledim

Bu kadar güzel sağlam başlayacağini hiç tahmin etmiyordum. Dizi CNBC-e zamanında da beni kendine bağlıyordu. Gece tekrar gördüğümde kanal cevirirken hep bakardım ama yabancı dizi izleme alişkanlığım olmadiğindan kapatırdım. Neyi kaçirdiğimi, neden bu kadar diziye takılı kaldıgımı şimdi anladim:X

Karakterler olsun dizinin konusu olsun ilk bölümde şahane biçimde anlatilmişti. Diziye en çok ve çabuk alişma sebebim Dexter'dan Michael C.Hall'ın yanı sıra AHS'den Frances Conroy'un da dizi de olmasıydı. Claire karakterini canlandıran Lauren Ambrose'u ise yine en sevdiğim dizilerden biri olan Tourchwood'ta izlemişim ama pek hatırlamadım :X Burdaki karakteri kadar sivri değildi.

Diziye en çok Michael C.Hall için başlamiştim. Adam beni yanıltmadı. Yine diziyi sırtlıyordu. Ama biraz izlerken Dexter'lıklar yakaladım:X M.C Hall'dan bahsetmişken karakteri hakkındaki düşüncemde spoide olsun;
Babasının yünüe pasta cila yaparken " ahaa dexter" dedim.
Adamın oyunculugu mu dersiniz ne dersiniz bilemem ama soğuk kanlı karakterlerin adamı sanırım. Yine Dexter'daki gibi soğuk ama kendini sevdiren bir karakterdi. Şu öpüşme sevişme halleri olmasaydı karakteri tam olacakti:X Umarim abartılmaz. Gerçi Dexter'da bile 5 sezonda bir yapıyordu :A

Ailenin annesi Frances Conroy ise sakin konuşup ani patlamalariyla süperdi:X Dizide hiç yabancılık cekmediğim karakterdi.
Mezarlık başinda ağladiği sahne süperdi.Cenaze dediğin böyle olmalı işte. Herkes ağlamalı.

Bu arada dizideki cenaze işleriyle verilen bilgiler de iyiydi. Hep merak etmişimdir, neden giydirilir bunlar?
Ceset için kullanılan malzeme reklamları diziye farklı bi hava katıyordu. Kötü bi hava değil ama.

Diziyi hergün bir bölüm olarak izlemeyi düşünüyorum.63 bölüm ile bu yaz Six Feet Under açık ara en iyi dizim olacak.

9/10 ile 10/10 arasında kaldım için 9.5/10 verip rahat uyumak isterim.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x2

Yine güzel bir bölümdü, sıkmadan izletti. Daha ikinci bölüm olmasına rağmen sanki bölümlerdir izliyormuşum gibi oldu, çabuk alıştım karakterlere. :)

Adam gay diye koca işin mirasının yarısı işle alakası olmayan Nate'e kaldı ki o da satmayı düşünüyor, rahmetli pek ilerigörüşlü değilmiş. :D
Annenin Claire'e miras olayında bulunmamasını isteyince "tamam o zaman git sokaklarda kal" deyince sesli güldüm. :X
Brenda'nın amacını anlayamadım pek, niye babalarının ölümüne yol açan otobüse getirdi ki (b) Herhalde artık babalarını görüp durmazlar :))
"Nate know nothing" dedirtti izlerken, bu işlerden zerre kadar anladığı yok safi zarar adam :D
9/10 (ilk bölümü 9.5 yapmaya karar verdim :D )

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Sonunda başladım. Yazın Suits ile birlikte izlemeyi en çok izlediğim dizilerdendi.

Zaten çok iyi bir şeyler bekliyordum ve yanılmadım. Genel olarak durgun olsa da bu durgunluk hoşuma gitti. Dizinin konusuyla çok iyi uyuşuyor. Durgun dedim ama sıkıcı asla değildi.

Karakterler hoştu. İlerleyen bölümlerde favorilerim de ortaya çıkacaktır. İlk bölüme bakarsam ailenin en büyük çocuğu Nate benim için öne çıktı diyebilirim.

Dizide arada çıkan reklamlar tam trajikomik örneği.

İlk bölüm için hoşuma gitmeyen birkaç şey de vardı.
Yapmak istedikleri şeyin hayallerini görmeleri pek hoşuma gitmedi. Tabi büyük kardeşin kendini otobüsün önüne atması dışında.
Bir de ikidebir ölen babalarının hayallerini görmeleri, onunla konuşmaları biraz abartılmıştı. Sanırım 4 karakterle de bir kez konuştu ama biz adamı 4 kez görünce fazla gelmiş olabilir. 2. bölümde olmaz umarım.

Şimdiden söyliyeyim, bu diziden çok iyi replikler, çok iyi sahneler çıkacaktır.

Rahatlıkla; 9/10

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
1x2

Dizi bu bölümde de güzeldi. Bölümlerin böyle ilerleyeceğini düşünüyordum zaten.
Her bölüm bir cenaze.
Belki bu olay ileride sıkıcı hale gelebilir ama ölenlerin hikayesi güzel olursa böyle bir durum olmaz.

Bence dizinin en kötü tarafı gereksiz cinsellik olması. İster erkek-erkek olsun, ister kız-erkek olsun hikayeye bir şey katmıyorsa benim için gereksizdir. Zaten o
ayak öptürmeli
sahnede anneme yakalandım. :D

Bu arada babanın David'e verdiği ayar çok iyiydi. :D
Senin çocuğun olmayacak gibi bir şeyler dediği sahne.

Genel olarak yine severek izlediğim bir bölümdü. @yatutarsa'nın dediği gibi, ben de diziye şimdiden çok alıştım.

9/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x2

Dizi bu bölümde de güzeldi. Bölümlerin böyle ilerleyeceğini düşünüyordum zaten.
Her bölüm bir cenaze.
Belki bu olay ileride sıkıcı hale gelebilir ama ölenlerin hikayesi güzel olursa böyle bir durum olmaz.

Bence dizinin en kötü tarafı gereksiz cinsellik olması. İster erkek-erkek olsun, ister kız-erkek olsun hikayeye bir şey katmıyorsa benim için gereksizdir. Zaten o
ayak öptürmeli
sahnede anneme yakalandım. :D

Bu arada babanın David'e verdiği ayar çok iyiydi. :D
Senin çocuğun olmayacak gibi bir şeyler dediği sahne.

Genel olarak yine severek izlediğim bir bölümdü. @yatutarsa'nın dediği gibi, ben de diziye şimdiden çok alıştım.

9/10
aynen gereksiz cinsel sahneler var zaten nate ve brenda öpüşmeden bir sahne geçiremiyor :D david'e girmiyorum bile reyizi öyle görmek üzüyor :D

Son Mesajlar

Forum İstatistikleri

Konular
170,491
Kullanıcılar
8,421
Son Üye
tekin