HBO Silicon Valley 1. Sezon Yorumları

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Hadi canım!!! S01B03'ü ilk ben mi izledim :eek:

Dizinin bu bölümü daha çok güzeldi ve bu bölüm geçen bölümlere oranla daha çok gülümsetti:X Gerçi güldüren değil ama gülümseten sıcak bir dizi.

Şirtkete isim bulmada zorlanıyorlardi. İsim yapan şirtketler ilk çağlardaki gibi isim olmalıymış Goo-oooogle Hu-luuuu :F:F Gerçekten güzel buşmuşlar:F

Peter denen adam ne kadar masum ve zeki bişey:X Bölümün sonundaki dahili döktürdü resmen 2 kere izledim sahneyi:X Susam olayına sene dolmadan bizde mi bi el atsak ne :F

Birde şu dayak bölümü çok komikti. İsmini söyle seni insan sansın :F

9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x3

Çok komik yahu, ben çok gülüyorum, inceden inceden iyi giydiriyorlar.:)

Her sahnesinde güldürecek türde bir dizi değil. Zaten dizinin özet kısmında da kara mizah yazıyor.Ama Justin Bieber'ın yaptığı müzik Adolf Hitler müziği ve Hintli arkadaşın ben vize alırken 5 yıl bekledim 15 El Kaide sorusu sordular ve şirkete isim bulurken google diyaloğu kopardı.:)

Birde her bölümde Apple,Microsoft ve Facebook'un hikayesine yer veriyorlar tabi şirket CEO'larına göndermede bulunarak bizde Tüsiad'tan bir Ceo'yu böyle eleştirsen haklarında hakaretten dava açıp hapise atarlar.:)

Uzun lafın kısası Silicon Valley dizisi olmuş, her bölümde dahada dozunda gidiyor.:)

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3

Birkaç günlük gecikmeyle de olsa izleyebildim bölümü. :)

Dizi artık rayına oturmaya başladı. Bu bölümün komedi dozu daha fazlaydı pek çok yerde iyi güldürdü. :)

Aklıma gelen birkaç güldüren sahne:

İsim bulmaya çalışırken Google ve Hulu'nun seslendirilmesi. :D

Justin Bieber'ın müziğin Hitler'i olarak görülmesi ve sonrasında elemanın müziğin Hitler'i olarak Hitler'in kendisini göstermesi. :D

Başroldeki elemanın isim hakkı sahibiyle yaptığı telefon görüşmesi ve sonrasında evde yaşananlar. :D

Yine Richard'ın kasiyerle olan diyalogu. :D

Bu arada Peter Gregory'i oynayan adam Aralık ayında ölmüş. :(

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x4

IMDb'de diğer bölümlerden daha düşük puan almış bu bölüm ama bence diğer bölümlerden pek aşağı kalır yanı yoktu. Sanırım insanlar gülme beklentisiyle izleyip tam beklediklerini bulamıyorlar ama benim gülme gibi özellikle bir beklentim yok. :)

Sen ne kadar iyi olursan ol yaptığın işi iyi pazarlayacak birilerinin olması lazım yanında. Buna güzel bir örnekti bu bölüm. :)

Güldüren yerleri vardı ama şurası çok komikti diyebileceğim özel bir yer gelmiyor aklıma. :)

Richard'ın pantolonu tamamen ıslatması çok saçmaydı. İşin ilginci diğer yanındaki eleman giydiğinde pek ıslak gibi durmuyordu. :D Bu arada o elemanı sevdim, iyi karakter. :D

Bölümün sonu iğrençti, keşke olmasaydı. :T:

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x4

Dördüncü bölümü bi öncekine göre daha komik ama dizi ciddi dizi havasını bozmuyor.

Erlich, Richard ve Jared'e iyice alıştım artık,koca kafayıda bunlara katabiliriz.:)

Bu bölümün yıldızı kesinlikle Erlich'di sunumuyla Richard'ı da kurtardı,dizinin sonunda ki şeye gerek olmadığını düşünüyorum.

Nelson, niteliksiz olduğu kadar silik.Gilfoyle, grubun sessiz üyesi bu karakterleride sevemediğimi söylemeliyim ilerde ne olur bilemem.:)

Dördüncü bölümle birlikte baya güzelleşen eğlenceli,aralarda kafa boşaltmak için birebir,iş dünyasının saçmalıklarıyla da pek güzel kafa buluyor Yalnız espirilerinin zeka içerdiğini düşünmüyorum, durum komedisi türünde.Güldürüyormu güldürüyor.:)

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x5

Bu bölümü kötüydü bence IMDb'ye puanını baktım en düşük puan görmeyi beklerken şu ana kadarki en yüksek puan olunca şaşırdım. :eek: Demek ki komedi zevkimiz uyuşmuyor bu dizinin kitlesiyle. :)

Herhalde grafiti şeylerini komik bulup yüksek puan verdiler ama bence komik olmaktan çok uzaktı.

Dizi kendini izletiyor bir sıkıntı yok ama şurası iyiydi diyebileceğim pek bir şey olmadı bu bölüm. :)

6/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x6

Geçen haftaki bölüme en kötü bölüm demiştim ama bu haftaki bölüm özellikle komedi yönünden en iyi bölümdü. Birçok yerde güldürmeyi başardı. :)

Tara ile ilgili olan konu çok eğlenceliydi. Gilfoyle nasıl nerede tanışmış Tara ile onu da görseydik iyi olacaktı. :D

Dinesh ve Erlich'in diyalogları çok iyiydi. Özellikle Erlich'in durumu güldürdü. :D

Carver'ın Richard'ı ezdiği sahneler baştan komik geldi ama sonradan sinir bozucu olmaya başladı. Fakat sonunda ezilen Carver oldu. Olan Richard'ın projeye oldu. :( Yalnız hiç mi yedekleme yapmamışlar da o kadar sorun yaşadılar anlamadım. :)

Richard'ın çocuklardan korkması ve sonrasında babasını çağıran çocuk gibi Erlich'i çağırıp Erlich'in çocukları korkutması harikaydı. :D

9/10

@Forumdash @sürgünüm unutmayın diziyi. :):)

@cevaa senin de başlama zamanın geldi iki hafta sonra bitiyor sezon bari sezon finalini yakın zamanlarda izleyelim. :D

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
1x6

Geçen haftaki bölüme en kötü bölüm demiştim ama bu haftaki bölüm özellikle komedi yönünden en iyi bölümdü. Birçok yerde güldürmeyi başardı. :)

Tara ile ilgili olan konu çok eğlenceliydi. Gilfoyle nasıl nerede tanışmış Tara ile onu da görseydik iyi olacaktı. :D

Dinesh ve Erlich'in diyalogları çok iyiydi. Özellikle Erlich'in durumu güldürdü. :D

Carver'ın Richard'ı ezdiği sahneler baştan komik geldi ama sonradan sinir bozucu olmaya başladı. Fakat sonunda ezilen Carver oldu. Olan Richard'ın projeye oldu. :( Yalnız hiç mi yedekleme yapmamışlar da o kadar sorun yaşadılar anlamadım. :)

Richard'ın çocuklardan korkması ve sonrasında babasını çağıran çocuk gibi Erlich'i çağırıp Erlich'in çocukları korkutması harikaydı. :D

9/10

@Forumdash @sürgünüm unutmayın diziyi. :):)

@cevaa senin de başlama zamanın geldi iki hafta sonra bitiyor sezon bari sezon finalini yakın zamanlarda izleyelim. :D

Ben sezon bittikten sonra anca başlarım :D Önümüzdeki 3 haftanın programını yaptım bile :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x7

Yine çok güzel bir bölümdü ve yine kendimi kolayca onların yerine koyabildiğim için beni içine çeken bir bölümdü. Böyle şeyleri görünce insanın Amerika'da olası geliyor. Gerçi Türkiye'de de var bu tarz etkinlikler de giden yok, neyse. :D

Richard'ın takıntılı olmadığı konusunda takıntılı olması, ekipten sürekli dışlanan elemanın Monica'yı kıskanması komikti.

Dinesh'in koda aşık olması bence saçmaydı. Sanki her gün bir kızı reddediyormuş gibi... :D

Erlich bir çuval inciri berbat etti sonunda. :(

Haftaya sezon finali, çok çabuk geçen bir sezon oldu. :):)

@sürgünüm @Forumdash siz de yetişin isterseniz sezon finaline kadar. :)

8.3, 8.4 gibi iyi bir yerlerden:

8/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
1x1

Diziyi pek beğenemedim. Karakterleri pek tanıtamışlar ilk bölümde. Espride fazla yoktu, olaylar çabuk gelişti. Kısaca ilk bölümde aradığımı bulamadım.

2.bölümde de beğenmezsem devam etmem.

5/10

@OzaN

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x7

Yine çok güzel bir bölümdü ve yine kendimi kolayca onların yerine koyabildiğim için beni içine çeken bir bölümdü. Böyle şeyleri görünce insanın Amerika'da olası geliyor. Gerçi Türkiye'de de var bu tarz etkinlikler de giden yok, neyse. :D

Richard'ın takıntılı olmadığı konusunda takıntılı olması, ekipten sürekli dışlanan elemanın Monica'yı kıskanması komikti.

Dinesh'in koda aşık olması bence saçmaydı. Sanki her gün bir kızı reddediyormuş gibi... :D

Erlich bir çuval inciri berbat etti sonunda. :(

Haftaya sezon finali, çok çabuk geçen bir sezon oldu. :):)

@sürgünüm @Forumdash siz de yetişin isterseniz sezon finaline kadar. :)

8.3, 8.4 gibi iyi bir yerlerden:

8/10
Ben izliyorumda yorum yapayı unutuyorum :X Son 2 bölüm kahkaha attırıyor resmen :X

1x1

Diziyi pek beğenemedim. Karakterleri pek tanıtamışlar ilk bölümde. Espride fazla yoktu, olaylar çabuk gelişti. Kısaca ilk bölümde aradığımı bulamadım.

5/10

@OzaN
Bence bırakma 2.bölümden karakterlere ne kadar sürede alişirsin bilemedim mesela ben 3.bölümde aliştim 5.bölümde bayaa güldürmeye başladı dizi:) Şans ver ilk sezon için:)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben izliyorumda yorum yapayı unutuyorum :X Son 2 bölüm kahkaha attırıyor resmen :X

Bence bırakma 2.bölümden karakterlere ne kadar sürede alişirsin bilemedim mesela ben 3.bölümde aliştim 5.bölümde bayaa güldürmeye başladı dizi:) Şans ver ilk sezon için:)
Nasıl yorum yapmayı unutuyorsun ya izleyen olduğu halde kendi kendime yorumluyorum gibi oluyor. :( @sürgünüm de yok zaten kaç haftadır :(

1x1

5/10

@OzaN
Bu kadar olumsuz başlayacağını pek düşünmüyorum. :):)