HBO Silicon Valley 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,741
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sezonun en merakla beklenen komedi dizilerinden biri olan Silicon Valley bu gece ABD'de başlıyor.

HBO'da yayınlanacak olan 30 dakikalık komedi eleştirmenlerden tam not aldı ve dizinin ödüllerde de iddialı olması bekleniyor.

Ünlü Slikon Vadisindeki bir grubun maceralarını anlatacak diziyi izleyecek olanlar sezon boyunca bu başlıktan bölüm yorumlarını yapabilirler...

Dizinin fragmanı:

hbo-silicon-valley.jpg

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ben sezon bitince toptan izlicem.Haftalık olarak takiplik bişey göremiyorum:( Daha doğrusu HBO komedisi izle(ye)miyorum:X

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,741
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben sezon bitince toptan izlicem.Haftalık olarak takiplik bişey göremiyorum:( Daha doğrusu HBO komedisi izle(ye)miyorum:X
Ben de biriktirip izlemeyi düşünüyorum (sezonu ikiye bölüm muhtemelen) ama ilk bölümü hemen izleyeceğim merak ettiğimden diziyi. Belki çok beğenirsem haftalık da izleyebilirim. :):)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,741
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Çok iyi bir başlangıç oldu, bu kadarını beklemiyordum. :)

İlk 4-5 dakika acaba hayal kırıklığı mı diye düşündüm ama sonrasında kendine bağladı kolayca.

Özellikle benim meslekle doğrudan ilgili olması tabii ki benim sevmemi çok kolaylaştırdı. Başroldeki eleman idolüm olmaya aday. :D

Meslekten olmayan kişiler de benim kadar sever mi bilmiyorum ama haftalık olarak izleyeceğim kesinleşti diziyi. :):)

İlk bölüm komedi yönü çok yoktu ama zaten bu beklendik bir durumdu. :)

9/10

@Forumdash

@cevaa belki senin de ilgini çeker. İlk bölüm itibariyle kızlarla ilgili pek bir durum olmasa da. :D

IMDb 8.5 şu an itibariyle ama biraz düşecek gibi. Yine de 8 üstü kalması garanti gibi. :)

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
1x1

İlk 4-5 dakika acaba hayal kırıklığı mı diye düşündüm ama sonrasında kendine bağladı kolayca.

Özellikle benim meslekle doğrudan ilgili olması tabii ki benim sevmemi çok kolaylaştırdı. Başroldeki eleman idolüm olmaya aday. :D

Meslekten olmayan kişiler de benim kadar sever mi bilmiyorum ama haftalık olarak izleyeceğim kesinleşti diziyi. :):)

9/10

@Forumdash

@cevaa belki senin de ilgini çeker. İlk bölüm itibariyle kızlarla ilgili pek bir durum olmasa da. :D

IMDb 8.5 şu an itibariyle ama biraz düşecek gibi. Yine de 8 üstü kalması garanti gibi. :)

Fragmanı beğendim. 1-2 bölüm sonra başlarım bende :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x1

9/10

@Forumdash

Kardeşim de çıktıgı gün izledi o da beğendi ama sanırım toptan izlicem:X Sen haftalık mı gidiceksin?

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1.Bölümü izledim

Silicon Valley'i izledikten sonra ne kadar teknolojiye yazılım programlarına işletim sistemlerine olan uzaklığımı fark ettim.. .:)

Dizi teknoloji vs ile ilgilenenler için bulunmaz nimet.

Bütün tipsizler toplanmış maşallah.:) Güzel dizi ama espirileri o kadar güzel denemez.

İlk bölüm için umut verici görünüyor. Diğer bölümleri bekleyip görelim.

Richard projesini Gregory’e anlatmak istiyor ama Gregory dinlemek istemeyince dikkatini çekebilmek için “yoksa üniversiteye geri mi dönsem ?” diyor, bu sefer Gregory sinirleniyor, git Burger King'de çalış daha iyi diyor, sonra keklendiğini anlasa da projesini dinliyor.Ben daha geri dönüş yapmayacaklarını sandım ama Gregory sermaye olarak 200 bin dolar vereceğini Richard’a ait şirket kuracağını ama şirketin %5 pay alacağını duyunca şaşırdım doğrusu meğer Richard boş adam değilmiş.:)

@OzaN Sen olsan parayımı seçerdin yoksa kendi işinimi kurardın?:)

Sonunda Green Day'de çaldılar kafadan beğendim.:)

8/10

@OzaN @Forumdash @cevaa @destere

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,741
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kardeşim de çıktıgı gün izledi o da beğendi ama sanırım toptan izlicem:X Sen haftalık mı gidiceksin?
Haftalık gideceğim, dizi benlik çıktı. Zaten 7 bölümcük kaldı. :D

1.Bölümü izledim

Silicon Valley'i izledikten sonra ne kadar teknolojiye yazılım programlarına işletim sistemlerine olan uzaklığımı fark ettim.. .:)

Dizi teknoloji vs ile ilgilenenler için bulunmaz nimet.

Bütün tipsizler toplanmış maşallah.:) Güzel dizi ama espirileri o kadar güzel denemez.

İlk bölüm için umut verici görünüyor. Diğer bölümleri bekleyip görelim.

Richard projesini Gregory’e anlatmak istiyor ama Gregory dinlemek istemeyince dikkatini çekebilmek için “yoksa üniversiteye geri mi dönsem ?” diyor, bu sefer Gregory sinirleniyor, git Burger King'de çalış daha iyi diyor, sonra keklendiğini anlasa da projesini dinliyor.Ben daha geri dönüş yapmayacaklarını sandım ama Gregory sermaye olarak 200 bin dolar vereceğini Richard’a ait şirket kuracağını ama şirketin %5 pay alacağını duyunca şaşırdım doğrusu meğer Richard boş adam değilmiş.:)

@OzaN Sen olsan parayımı seçerdin yoksa kendi işinimi kurardın?:)

Sonunda Green Day'de çaldılar kafadan beğendim.:)

8/10

@OzaN @Forumdash @cevaa @destere
Valla çok zor bir karar ama ben de şirketimi kurmayı seçerdim herhalde. :)

Hem 200 bin dolar neyime yetmeyecek hem de 2 milyon dolardı sanırım o parayı alsam ne yapacağım ki harca harca sıkılırım herhalde ama öbür türlü kurduğum şirketten 50 bin dolar bile kazansam çok daha anlamlı olur hem de uğraşım olmuş olur. :):)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
İndiriyorum şu an bu gece bende izleyeyim. HIMYM'da bitti dizilerimi kontrol ettim hiç komedi yok muş:X Yaza kadar beni etsin kafi:X

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,741
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İndiriyorum şu an bu gece bende izleyeyim. HIMYM'da bitti dizilerimi kontrol ettim hiç komedi yok muş:X Yaza kadar beni etsin kafi:X
HIMYM gibi bir komedi bekleme Orange Is the New Black gibi komedisi hafif. :):) Tabii ilk bölüm olduğu için drama yönü ağırlıklı olmuş da olabilir. :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
HIMYM gibi bir komedi bekleme Orange Is the New Black gibi komedisi hafif. :):) Tabii ilk bölüm olduğu için drama yönü ağırlıklı olmuş da olabilir. :)
Aynen.Bu arada çevirmene mesaj attım bu akşam Amerika'da yayınlanacakmış yarına çevirisi hazır olur dedi. Yani yarın akşam izleyebileceğiz.:)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ben daha çok Entourage gibi bir dizi bekliyordum (b) Biraz eğlence (partiler filan) biraz da iş sektörünün perde arkası. Orange gibi hiç aklımdan geçmemişti:confused:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,741
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Aynen.Bu arada çevirmene mesaj attım bu akşam Amerika'da yayınlanacakmış yarına çevirisi hazır olur dedi. Yani yarın akşam izleyebileceğiz.:)
Çevirilerin hızlı olması da dizi için iyiye işaret. Aynı hızda devam eder inşallah çeviriler. :)

Gerçi ben İngilizce altyazıyla izlerim herhalde kalan bölümleri ama siz izlemedikten sonra anlamı yok. :):)
Ben daha çok Entourage gibi bir dizi bekliyordum (b) Biraz eğlence (partiler filan) biraz da iş sektörünün perde arkası. Orange gibi hiç aklımdan geçmemişti:confused:
Entourage izlemediğim için bilmiyorum. Orange gibi dediysem komedi dozu anlamında. Yoksa konusu ile tarzıyla falan uzaktan yakından alakası yok. :):)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Çevirilerin hızlı olması da dizi için iyiye işaret. Aynı hızda devam eder inşallah çeviriler. :)

Gerçi ben İngilizce altyazıyla izlerim herhalde kalan bölümleri ama siz izlemedikten sonra anlamı yok. :):)

Entourage izlemediğim için bilmiyorum. Orange gibi dediysem komedi dozu anlamında. Yoksa konusu ile tarzıyla falan uzaktan yakından alakası yok. :):)
Teknoloji vs. terimlerin türkçe altyazısını anlamadım İngilizcesini hiç anlayamam herhalde :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Entorage izlemedin mi (b) Ben senin @cevaa ile izlediğini sanıyordum(b) Güzel dizidir bir ara atiştirmalık da olsa göz at :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,741
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Entorage izlemedin mi (b) Ben senin @cevaa ile izlediğini sanıyordum(b) Güzel dizidir bir ara atiştirmalık da olsa göz at :)
Yok o tek izledi. Beni de izlemem için zorluyor ama bir türlü sıra gelmiyor. :D Bir sonraki başlayacağım bitmiş dizi o olacak herhalde ama önce eldekileri temizleyip bir de 2-3 tane daha yeni başlayanlara göz atmam lazım. :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Yok o tek izledi. Beni de izlemem için zorluyor ama bir türlü sıra gelmiyor. :D Bir sonraki başlayacağım bitmiş dizi o olacak herhalde ama önce eldekileri temizleyip bir de 2-3 tane daha yeni başlayanlara göz atmam lazım. :)
İzle izle ben bi yaz ayı izlemiştim 2-3 sene öncesi (sanırım son sezon oldugu senesinde) Tam bi yaz gecesi dizisi :X